Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   88 / 489
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia Vicsys! Köszönöm!
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Itt 1 táblázat az azonosításhoz.

rc5 codes.pdf
    
(#) ABU hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Janocsi keysURC22B.asm-ével tudok állítani pár funkciót, szóval javult a helyzet.

Most megint ott tartok, hogy egyedi gombkiosztásra meg sem nyikkan. Készítettem egy kis összeállítást, hogy hogyan zajlik le nálam a folyamat, a hozzáértők gondolom biztosan kiszúrnak benne valami baklövést, ami miatt nekem soha nem működik.
(#) Hp41C válasza ABU hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia!

Az RC5 protokollban - mivel nem garantálható, hogy a vevő minden kiadott parancsot elsőre jól vesz - parancs ismétlést alkalmaznak. Az első parancsot az ismétlésétől a toggle bit hivatott megkülönböztetni.

A programban a parancs vételénél a ProcessRC5 címkénél a következő kódrészlet van:

  1. ProcessRC5
  2.         ifdef   RC5AddrCheck
  3.                 movf    RC5_Addr,w              ;
  4.                 xorlw   RemoteAddr      ; test if RC5_Addr = RemoteAddr
  5.                 andlw   0x1F                    ; Only 5 bits to test
  6.                 btfss   STATUS,Z                ;
  7.                 goto    ProcessRC5Done  ;
  8.         endif
  9.  
  10.                 movf    RC5_Cmd,w               ;
  11.                 [b]andlw        0x7F                    ; Mask toggle bit[/b]
  12.                 select_w
  13.                 case    SEC_CL                  ;
  14.                   goto  ClrSecond               ; Adjust time : Clear Seconds
  15.                 case    SEC_UP                  ;
  16.                   goto  IncSecond               ; Adjust time : Increment Seconds
  17. ...


Tehát a parancsok kódjának 7. bitjét a program törli (itt tárolja a toggle bitet).

A felhasználható kódok tartománya 0x00 ... 0x7F hex, .0 ... .127 dec.

Mivel az általad választott kódban a 7. bit 1 (0x81) így a program nem talál egyezést, nem hívja meg a megfelelő parancsot. (A case SEC_UP 0x81 -el számol, de a parancskód a 7. bit törlése után 0x01.)

Valahogy a 0x00 ... 0x7F a tartományba eső kódokat kellene beállítani.

- A kód, amit be szeretnél állítani véletlenül nem decimális .81 azaz 0x51?

Szia.
(#) ABU válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia!

Húha :eek2:

Elsőre többször is értelmeznem kell azokat, amiket leírtál, mert nem vagyok egy pic guru.

A girder szerint az 1-es gomb kódja 3281, gondolom az első kettő a címzés, a másik kettő meg a hexa kód. Csak simán beírtam mint hexa szám.
Viszont ha a 16F84A-s távimat nézem, akkor annak a legnagyobb kódja 374F, és a legkisebb meg 3740. Ez decimálisban 64...79-es tartomány, de ezzel sem megy valamiért.
Mindenesetre hétfőn beszerzek egy olyan somogyiurc22b-s távit.
(#) Hp41C válasza ABU hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia!

Az RC5 kódolás leírása.

A csomagban a cím és a parancskód is 5 bites.
A bővített kiadásban a parancs 6. bitje a második start bit, amit a dekódernek invertálni kell. Ez meg is van írva a programban.

A girderes szám félreértelmezhető, nincs benne elválasztva a cím és a parancskód, a szám maga a 13 bites RC5 csomag hexadecimálisan.
  1. 3740  -   1   1   |   0   1   1   1   |   0   1   0   0   |   0   0   0   0
  2. RC5    -   St C7      Tg  A4  A3  A3      A1  A0  C5 C4      C3  C2  C1  C0

Az első bit (1) a startbit. A második (1) a parancs kód 7 bitjének invertáltja, a harmadik a toggle bit (0).
a negyediktől a nyolcadikig a cím öt bitje következik (0x1D), a maradék 6 bit a parancs (0x00).

Az teljesen az a kódolás, amit a cikkben leírt távirányító ad.

A lényeg:
- a címellenőrzést vagy kapcsold ki, vagy a címet állítsd 0x1D-re,
- a parancskódot pedig a girderes szám második bitjének invertáltjából és az utolsó 6 bitjéből összeálló 7 bites számként kapjuk meg. Ennek értékét kell beítni a parancshoz.

Hétfőn ne vegyél távirányítót, locsolkodni kell menni....

Szia
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Az előzőben a RC5 sorban a C7 helyett C6-ot kell érteni...

Bocsánat.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Készül az új bazis áramköri kiegészítés. A MAX232-t mégis csak kiforrasztásból tudtam megoldani, remélem jó lesz. Feltöltök néhány képet a hardverről. szia, és Kellemes Húsvéti Űnnepeket kivánok Neked, és minden kedves fórumtársamnak.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia!

A max232 helyett egy tranzisztoros is megfelel.

Kellemes Húsvéti Űnnepeket kivánok Neked, és minden kedves fórumtársamnak.
(#) ABU válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a segítséget, a leírásod alapján a saját távihoz újra kiosztva a kódokat egy kis "számolással"
tökéletesen működik minden funkció. Holnap megcsinálom rendesen az univerzálishoz, mert kevés a 16 gomb.

Megakartam csinálni én is azt az RC5 kód olvasót, de így már nincs értelme, mert a girder adott, és a vett hexa kódot visszafejtve meg is van a címzés.

Más problémám nincs szerencsére.

Szia!

[OFF]Hétfőn megyek locsolkodni természetesen, csak az órán járt az agyam
(#) Gabriell1 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Sziasztok.

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kivánok itt a forumon.
(#) Gabriell1 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Kérhetnék valkit,hogy tudna adni 1 linket ahonnét az smd-s nyákrajzot letudnám szedni?

És még abban kérnék segitséget,hogy melyik lézer nyomtatót vegyem meg ami viszi a münyomó papirt csak erre kéne.

Köszönöm.
(#) ABU válasza Gabriell1 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia!

Csatolva a propeller nyák, elektrocsib-é.

A D23-at, ami a zéner majd fordítva ültesd be.

Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza ABU hozzászólására (») Ápr 12, 2009 / 4
 
Sziasztok!

Azoknak, akok most kezdik el építeni az órát, érdemes megfontolni néhány dolgot:

- A kapcsolásokat ki lehetne egészíteni ICSP tüskesorral (főleg az smd változatoknál), a frissítéseket be lehetne égetni.
- A módosított propeller óránál külön körültekintés kell, mert a MCLR lábra az infra vevő kimenete csatlakozik (jumper, vagy smd-nél a vezeték megvastagított részén egy vékony vágás, amit forrasztással át lehet hidalni).
- A 16F628(A) helyett a 16F648A lábkompatibilis, nem sokkal drágább típust javasolnám, az esetleges további bővítésre még 2k programtár van benne.
- A propellerre javaslom az RTC feltételét, sajnos ehhez a nyákot meg kell változtatni. Áramkimaradás alatt is számítaná az időt, a beállítások megőrződnének. A PCF8583 van smd változatban is.

- Sok gond volt a távirányítóval való kapcsolat beállításával a parancskódokkal. Érdemes lenne a bázison az infra LED-et a RB0 -ra áttenni, ekkor az uart felszabadul.
- A bázison a motor kimenetre egy jumpert érdemes beépíteni, a propeller méréserkor hasznos, ha a forgás leállítható.

Propeller rajza itt.

Sziasztok..
(#) Gabriell1 hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Vinyó motorjával kivitelezhető az óra megépítése?

Sajna pont 1 olyan motorral találkoztam aminek a külső része maga a vinyó volt de megoldottam a kifurását és az eredti paneljával pörög is szépen.
(#) ABU válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia!

Bocsánat, az a nyákrajz tényleg nem jó az új verzióhoz

Az ICSP tüskesort már így utúlag én is hiányolom, mert nem gondoltam volna, hogy ennyiszer ki-be szaggatom a foglalatból a PIC-eket. Ez volt a legelső ilyen áramköröm, ez vezetett be a "PIC-es világba".

Ha lesz rá időm, akkor megcsinálom az újat is, minden extra szolgáltatást figyelembe véve.
(#) janocsi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia Gabriell1!
Ilyen motorral készült már óra, de nem forgótrafós, hanem csúszógyűrűs megoldással. Itt
(#) Gabriell1 válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia.

Igen ezt már nézetem.

Nyákrajzal nem foglalkozott még senki?
(#) calibra hozzászólása Ápr 12, 2009 /
 
Hm.... Szép ez az óra.

Volt egy kis időm,és kipróbáltam a 2.20-as verziót az 1.0-ás órán.Minden tökéletesen működik,még egyszer köszi Hp41C és Janocsi!
És persze mindenkinek kellemes Húsvétot!

Üdv!
(#) Gabriell1 válasza ABU hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia. Akkor még várok az építéssel mig javitásra kerül a nyák. Köszönöm.
(#) Hp41C válasza Gabriell1 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia!

Nem áll szándékomban nyákot tervezni a 16F628(A)/16F648A verzióhoz, az órám 16F876/16F886 -tal készül(t).
Az időmet inkább a bázis okosítására fordítom...

Szia.
(#) Gabriell1 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia. Bocs nem tudtam, hogy ez kétfajta óra. Most akkor nem tudom mi legyen,hmm. Melyik nyákot érdemes megcsinálni?
(#) Hp41C válasza Gabriell1 hozzászólására (») Ápr 12, 2009 /
 
Szia!

Az órám még csak prototípus. A tulajdonságairól itt írtam.
Az évszám első két jegyének kiíratása még nem megy, de helyette a hőmérséklet, a fordulatszám mérése már jó. Továbbiakat is tervezek (puffer feszültség, páratartalom mérése), csak a 16F628 verzió fejlesztése elvitte az időmet.
A nyák tervezése csak a kapcsolás véglegesítése után jöhet.

Szóval nyáktervem még nincs (csak próbapanel sok vékony huzallal).
Szia.
(#) janocsi válasza calibra hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Szia Calibra!
Neked URC22B távid van, ezért ide rakok egy TXT szöveget a 2.20-as verzió gombkiosztásához. (KeysURC22B.asm). Ha nem felelne meg, akkor próbáld rendezni valahogy, ez nekem is jó lenne. Szia, janocsi.
(#) janocsi válasza calibra hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Szia Calibra!
Javítás: a 2-/12 gomb melletti jobbra nyil gombja a DEMO szöveg kiíratása... janocsi, szia.
(#) calibra válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Szia Janocsi!

Köszi a részletes leírást,és az asm-et.Egyébként én is ezt a keysURC22B asm-et használtam amikor az Mplab-al fordítottam.A 414965-ös hozzászólásod mellékleteként töltötted fel,én pedig rögtön ezzel próbálkoztam.
Nekem nem volt vele különösebb problémám,csak most újra kell tanulni a gombokat
Egyébként arra jöttem rá, hogy ezek az URC22B-k sem mind egyformák.Járnak felénk ilyen vándor árusok ,én tőlük szoktam venni a távirányítókat,390-ért adják.A múltkor vettem tőlük hármat,most pedig egyet.Az utolsó annyiban különbözik a többitől,hogy ha a tv1 vagy tv2-re tanítom be az 552-es kódot,akkor nem visz a távirányító egy csomó funkciót az órán,ha AUX-ra akkor viszont tökéletes.A Kínaiak frissítették a szoftwert

Üdv!
(#) janocsi válasza calibra hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Szia Calibra!
Ez a 390Ft, ez aztán... Ennyiből kihozni egy távit, hmm. Az a baj, hogy amikor bekerült egy-egy új kód a programba, néhány másik elromlott... Ezt csak utóbb kezdtem megérteni miért, amikor Hp41C leírásában az RC5 kódolását elmagyarázta érthetően. Innen már lehetett tudni, melyik bittől meddig kell a cimet, ill. a kódot kiszámítani. Akkor még ezt nem tudtam, igy össze-vissza lett bolygatva az egész kódolás. Nem nagy baj, mert igy is jól használható ez a távírányitó! Ha Hp41C majd egyszer beleegyezik, és az RTC-s/628A-2.20 működő verzióját is publikussá teszi, (csak az elvi rajzát és a programot), akkor szerintem megoldható az is, hogy valaki egy javított nyáktervet készit majd ehez az újra szervezett jól működő programhoz is. (PIC16F628A). Ebben a programban már hatalmas munka fekszik igy is, (használható eredmények), amit mindannyian tudnánk alkalmazni viszonylag kevés plusz befektetéssel. Ekkor lehetne ugyanúgy, de korszerübb módon működtetni az órát. Szia.
(#) calibra válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 13, 2009 /
 
Szia Janocsi!

Igen 390 ft,szinte hihetetlen.Főleg ha belegondolunk abba,hogy hány kézen megy keresztül,és mindenki rárakja a kis hasznát.Szóval az előállítási költség lehet vagy 30-50 Ft.Ezzel nem lehet versenyezni

Üdv!
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Sziasztok!

A feltöltött állományban benne van a kapcsolási rajz is.
Bizony jól jönne egy nyákot tervező kapacitás, már a bázishoz is lenne módosító javaslatom.

Más processzorhoz csak az MPlab-ban kell a típust beállítani, és le kell fordítani: 16F628, 16F628A, 16F648A.
A 16F87, 16F88-ra történő beállításokban találtam egy kis hibát- javítása folyamatban, 16F819 -re való igazításokkal egyszerre töltöm fel.
Sziasztok...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A bázis proggal nem jutottam előbbre, mert már akkor kiderült, nem tudom a távival használni. Ennek oka a cimzés lehet, de a hex állományban már a módosítása nemigen legetséges, vagy nagyon körülményes. Az egész áramkört felépitettem még az űnnepek előtt, hiszen ez nem olyan nagy hardveres dolognak tünik. Jumperekkel tudom beállítani, hogy hagyományos, vagy új programmal működjön a bázis. Ha majd küldesz egy másik bázis programot, ne felejtd el a cimzést kivenni. Ja, és írd meg milyen terminál programot használsz a soros port kezelésére. Szia, janocsi.
Következő: »»   88 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem