Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V-ból 20V 10A
 
Témaindító: árpix, idő: Szept 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) árpix hozzászólása Szept 21, 2006 /
 
Sziasztok !

Egy 12V-ból 20V 10A-os kapcsolásra lenne szükségem ,ha valaki tud ilyet légyszi küldjön.

előreis köszönöm !
(#) szabi83 válasza árpix hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
12V honnan van és az min 200VA-es ?
jah meg mihez kell az se mind 1
inverter kell neked.

üdv
(#) árpix válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
kocsi akksiról kéne üzemelnie és egy lapihoz kell a 20V ami üzemszerüen 7A-rt vesz fel
(#) potyo válasza árpix hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Mi az a lapi?
(#) árpix válasza potyo hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
laptop
(#) Sebi válasza árpix hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
140W-os laptop? Nem sok egy kicsit? Ezek olyan 3A körül szoktak enni, olyan tápot meg vehetsz 4 rugóért Nedisben. Nézd meg jobban, v mérd meg, nehéz elhinni, mert akkor mennyit tudott futni saját aksiról? Fél órát?
(#) nOrbi.21 válasza árpix hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Sziasztok,

Árpix én tavaly nyáron voltam nyaralni. 3 hétre mentem és laptopot is vinnem kellett. Én is gondolkodtam mindenféle tápon, de aztán ugy oldottam meg, hogy a mototrom akkuját betettem az autó első ülései közé. Menet közben szivargyújtóról töltöttem, mikor laptophoz kellet 20-24V akkor sorbakötöttem az autó akkujával. Persze ez nem annyira elegáns megoldás, de nekem hibátlanul működött

De nézz körül feszültség többszörözö kapcsolásoknál!

Más: nem akarok új témát nyitni mert hasonló a problémám. Nekem autóba kellene földfüggetlen tápot létrehoznom. Van aki ért a trafó méretezéshez?? Mert olvastam itt mindenféle trafós témát a fórumban, de nekem nem akar összejönni igazán. Az ötletem a következő: astabillal előállítok 50% os négyszögjelet, majd 2 db NPN PNP párossal ellenütemben meghajtok egy pici trafót. A szekuneder körből 200 mA kellene kiszednem 5 és 30 V között. A négyszögjel frekije tetszőleges a legjobb lenne 20 kHz felett. Szóval egy konkrét trafóméretezésre lenne szükségem. Előre is köszi!
Üdv mindenkinek!
(#) potyo válasza Sebi hozzászólására (») Szept 21, 2006 / 4
 
Én is ezért kérdeztem rá, hogy mi az a lapi, mert laptopnak sok a 7A 20V-on. Egyébként autóban akarod tölteni az akksiját, vagy csak használni akarod kivett akksival a kocsiban? Mert ha nem akarod tölteni, akkor nincs szükség a 20V-ra, simán az aksira kötve (ahova a töltőt dugnád) is menni szoktak. Szerintem megér egy próbát.
(#) árpix válasza potyo hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
hát igen nekem is soknak tűnt ,egy ismerősömé a lapi és megmérte ő mondta ,hogy ennyi.
lehet ,hogy szar az akku már és folyamatosan terheli a tápot . utána nézek a dolognak.
köszönöm szépen az ötleteket !
(#) potyo válasza árpix hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Ezért kérdezem, hogy tölteni akarja autóban, vagy csak használni. Mondd neki, vegye ki az akksit, és úgy mérje meg a fogyasztást.
(#) Sebi válasza nOrbi.21 hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Én ezt a kapcsolást (a régi időkben) már mindenre használtam...Előnye, hogy nem kényes, szinte bármilyen (ismeretlen) vasra tekerve rezgőképes. Eredetileg 7107 lebegő táplálására készült, de ma már mokkacukor méretben kapható készen...

duplatáp.GIF
    
(#) dB_Thunder válasza Sebi hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Az én laptopom is 20V 8A-es tápról megy!!!!
(Intel Pentium 2,8GHz Northwood, Ati M Radeon9600 128Mb...)
(#) huhuu válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
az én laptopom aszem kb 3-4 ampert fogyaszt. Még régebben akartam kocsiban használni és pont úgy gondoltam mint Potyo. hogy a számgépek 12 és 5 voltról mennek. az 5-öt a 12-ből csinálja a gép, de a tápegység azért ad le nagyobb feszt, mert ha tölti az akkukat akkor szükség van rá, hogy nem csökkenjen 12 alá. ezért én is csak úgy rákötöttem a kocsira és frankón ment....(akku nélkül) nagyon sokat nem használtam így, viszont mindenkinek a saját felelősége, hogy ha elszál valami....
(#) Pongor válasza huhuu hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Sziasztok!
Én nagyon kezdő vagyok ezért nézzétek el nekem a kérdést:

Hogyan lehet kiszámolni hogy egy 12 voltos 17ah-s feltöltött akkumulátorról egy 50w-ot fogyasztó 12 voltos tv meddig működik?

az is jó ha oktatási célból tudtok nekem linkeket javasolni. Előre is köszönök mindent.
(#) potyo válasza Pongor hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
A pontos értékeket számold ki, én most sietek, csak kb. értékeket írok.
Az 50W-os fogyasztó 50/12, kb. 4A áramot kíván. A 17Ah/4A, kb. 4 órát ad ki. Viszont az 17Ah-t az akksit 10 órás lemerítés mellett szokták tudni, tehát 17/10=1.7A terhelés mellett. Ha 4A-el terheled, akkor nem tudsz ennyi energiát kivenni belőle. Úgy 3 óra az, amire számíthatsz. Gondolom ólomakksiról van szó, arra vigyázz, hogy a feszültség semmilyen körülmények között ne essen 11V alá, de inkább 11.5-nél kapcsold le a fogyasztót.
(#) árpix válasza Pongor hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
4 óra meg egy pici ! mert I=P/U az 4.1A és 17/4.1 az is 4.1 mármint óra.
(#) Pongor válasza árpix hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát.

Szóljatok ha ne rondítsak bele a témába de még kérdeznék egyet.

Ha mondjuk van ez az akksim amiről megy a tv az akksi használat közben lehet egyben tölteni is azt mondjuk pl egy napelemmel vagy az árt neki?

továbbra is köszönöm a segítséget.
(#) milan válasza Pongor hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Ha a töltő feszültsége nem több a tévéd tápfeszénél,akkor minden szép, és jó.
(#) árpix válasza milan hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
viszont a töltő áramnak többnek kell lennie a TV áramfelvételénél mert különben nem töltődik az akksi .
(#) Pongor válasza árpix hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
értem és mondjuk azt a szélsőséges esetet csak hogy én is megértsem: ha mondjuk ugyanannyi a töltőáram mint amennyit a tv vesz fel akkor az akksi sem nem merül sem nem töltődik de ha mondjuk kisebb a töltőáram akkor meg lassabban merül. Jól gondolom?
(#) árpix válasza Pongor hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
hát úgy valahogy. De az volt a cél , hogy töltődjön az akku nem ?
(#) Pongor válasza árpix hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
persze csak én azt hittem hogy ha a töltőáram kisebb mint a fogyasztó áram akkor olyan mintha abszolút semmi nem töltené.
(#) árpix válasza Pongor hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
szóval vagy nagyobb árammal töltöd vagy akkor töltöd ha nem nézel TV-t.
(#) Pongor válasza árpix hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
értem és köszönöm.
És ha pofátlan lehetek akkor még egy kérdés de ténleg bocs érte:

Azt szeretném kérdezni hogy egy olyan inverter ami 12v egyenáramot 230v váltóáramra alakít át mennyiből(forint) hozható ki és hogy függ e az áramerősségtől a készülék elkészítése vagy csak a feszültséget kell figyelembe venni.
bocs ha hülyeséget kérdeztem nem nagyon értek hozzá de a téma érdekel.
(#) árpix válasza Pongor hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
a teljesítménytől mindenképpen függ az ára,
ha egy 230V 100W-os elég akkor ajánlom a "baji elektronika.hu oldalon a moduláramkörök3-at ,ott
megkapod 1500 Ft ért + trafó és rajzot + nyákot is adnak hozzá csak össze kell raknod.
(#) Pongor válasza árpix hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
hogy kell leírni az internetcímet amit írtál?
ez a 100W ez a maximális teljesítmény?
(#) Pongor válasza Pongor hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
á megtaláltam köszi.
de a másik kérdésem még él.
(#) Pongor válasza Pongor hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
köszönöm a segítséget megtaláltam.

az a +trafó az mit jelent áá basszus olyan szar hog ykeveset értek hozzá de remélem ez hamar megváltozik.
akkor elvileg egy egyszerű akksiból meg ebből tudok eszkábálni egy szünetmentest akár pc-hez is bár ahhoz nem mert a100-200watt az kevés.
(#) árpix válasza Pongor hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
a trafó mittomén + 1500 vagy ilyesmi, PC-hez kevés a párszáz watt oda min 4-500W kell.
(#) Pongor válasza árpix hozzászólására (») Szept 23, 2006 /
 
aha értem és köszi a sok segítséget.

És ha nagyobb invertert szeretnék mondjuk egy 1 kilowattosat akkor azt hol lehet beszerezni bár mondjuk ennél a cégnél biztosan megmondják és gondolom az többe is kerül.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem