Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 120 V előállítása 220 V-ból
Lapozás: OK   1 / 2
(#) elko2 hozzászólása Ápr 23, 2009 /
 
Van egy 120V 50-60Hz-es furógépem, ezt szeretném a 230V-os hálozatrol használni érdekelne hogy ezt Triakos szabályzoval meg lehet-e oldani vagy muszáj trafot alkalmazni? A válaszokat előre is köszi
(#) (Felhasználó 1947) válasza elko2 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szia !

A legjobb megoldás egy megfelelő teljesitményű
leválasztótrafó.(230V/120V)
Megjegyzem a legbiztonságosabb is.
Esetleg Autotrafó 120V-ra beállitva.

Üdv! Luki
(#) tamas125 válasza elko2 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szia!

Nekem van ilyen trafóm, igaz 100V-os a kimenete.
Adatai: 100V AC, 5A, 500VA.

Ha érdekel, szólj...

Tamás
(#) StMiklos válasza elko2 hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Szevasz!
Nem említetted, hogy a fúrógép rendelkezik-e elektronikus fordulatszámszabályozóval. Ha igen, bár nyilván egyszerűsége /olcsósága / miatt szeretnél egy félvezetős megoldást, akkor nagy valószínűséggel nem fog menni, mert elektronikus /fázishasításos / szabályzó után még egyet "kötni" nem igazán lehet.
Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Jut eszembe!
A dolog nem biztos hogy korrekt, de megpróbálhatsz simán sorbakötni egy nagyobb áramú diódát.
Egy próbát megér, működik-e a dolog. Néhány másodperc alatt nem megy tönkre. /Megint itt a kérdés
fordulatszámszabályzós? Mert akkor húzósabb a dolog./
Üdv: StMiklos
(#) elko2 válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Hello. A fúrogép fordulatszabályzos és a diódás megoldás sem jött be,ugyhogy valoszinüleg muszáj lesz a trafós megoldás,csak a trafó drágább mint egy új 220 voltos fúrogep.Mindenesetre köszi a válaszokat

Tamás: Sajnos nem Magyarországon vagyok
(#) Sebi válasza elko2 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Mivel nem ismerem sem a hozzáértésedet, sem magát a fúrógépet, én is csak a (takarék, auto)trafós megoldást látom megoldásnak.
Maga a fordulatszabályzó - elvileg - alkalmas lenne a 230-as üzemmódra is, de sajnos nem ismerjük a benne alkalmazott félvezetők feszültségét. (felttételezhető azonban, hogy nem gyártanak kétfélét, tehát bírná a 230-at is).
A következő gond a szabályzó mechanikus kivitele: ha az egész egy működtető kapcsoló házában nyert elhelyezést (leggyakoribb), akkor nagyon nehézkes belenyúlni az áramkörbe, aholis csak annyit kellene tenni, hogy a potméterrel ne lehessen elérni a max. bemenő feszültséget, csak 120...130V-ot. (a soros ellenállását kellene megnövelni - és kész, vagy a triacot lehetne cserélni tirisztorra).
(#) StMiklos válasza elko2 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Szevasz!
Ezek voltak elvi megfontolásaim, ezek szerint /sajnos/ jók, akkor marad a trafó.
Valószínüleg 220/110-est nem lenne könnyű találni, de ha olyat találsz, aminek 220-as tekercse 2*110-ből áll össze, akkor hurrá, mert autórafóként lehet használni, és a vasnak csak a fúrógép fél /!/ teljesítményét kell tudnia, szekunder oldal közömbös, üresen marad.
Üdv: StMiklos
(#) elko2 válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Köszi az ütletet szétszedem a gépet és majd meglátom mit birok vele csinálni esetleg mehanikusan leblokkolni a kapcsolot mivel jól gondoltad a kapcsolóban van a szabályzó.
Üdv
(#) elko2 válasza elko2 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Hát mielőtt szétszedtem volna kiprobáltam 230voltrol alig meghuzva a kapcsolot de sajna azt se szereti,a kollektor szikraszoroként viselkedik tehát marad csakis a trafos megoldás(ugy viszont nagyon szépen dolgozik)
(#) csuti731 hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
hellómindenkinek vanegy tornádójelegű elektromos bringám ha valaki tudna segíteni a kérdésemben jólene.Szóval 48voltrólműködik 4db 12 voltos aksivan összekötve de csak 35-40kmet megy ez kicsit kevés rátöltés nélkűl.Van egy gondolatom ha beépítenék egy külön aksit 12v akkor egy áramátalakítóval tudnék 220voltot előálítani és bedugnám a töltőjét már induláskor akkor körkörösen menne.Csak nemtudom milyen watszámú inverter kelene 400-600watos havalaki tud tanácsot adni nagyon jólenne
(#) ato01 hozzászólása Nov 14, 2009 / 1
 
Sziasztok.Lenne egy olyan problémám hogy,voltam külföldön és vettem egy külső vinyót a gépemhez,és 100v-os 50/60-hz-es.Szerintetek van erre valami megoldás?Hogyan lehetne itthon be üzemelni 220v-ról??Ha van valakinek ötlete,légyszi válaszoljon.Vagy valami kapcsi rajz ami 220-ból 100-at csinál...
A válaszokat elörre is köszönöm mindenkinek!
Üdv,Attila
(#) kadarist válasza ato01 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szia!

Transzformátorral a legegyszerűbb 230V-ból 100V-ot csinálni.
(#) dizi válasza elko2 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Szerintem simán használhatsz triakos vezérlőt is ,mert a szabályzós porszívókba is ilyen fázis hasítós egységet használnak csak abba nem teszik bele a fojtótrafót elemben izzó szabályzásnál kötelező.
Csak arra vigyázz,hogy a kimeneti feszültség nehogy magasra állítsd .
Ja és egy normális dimmerrel akár 2 kw is szabályozhatsz míg egy leválasztó trafóval csak annyit amit az bír.
(#) dizi válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Az a baj,hogy már konnektorban 230volt van és olyan trafót találni ,hogy 2x110/230volt elég nehézkes.
(#) Bergi hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérek... Egy USA szabvány szerinti 120 V-os 500W-os gépet szeretnék 230V-ról működtetni. Megoldható ez simán egy trafóval (és ha igen, hol és mennyiért lehet hozzájutni) vagy más megoldást kell találni? Bevallom a neten talált átalakító ami bírja a 2-5 A áramerősséget az nagyon borsosnak tűnik, a sima ezres körüli meg 50W-ot bír....
Segítségeteket köszönöm!
(#) Skankee hozzászólása Dec 15, 2012 /
 
Sziasztok, vettem egy Onkyo TX-NR616 házimozi erősítőt USA-ban, és tudni szeretném, itthoni használatához mekkora telj. áramátalakító kell és hol kapom meg legjobb áron?
Az erősítő leírásából másoltam ki ezeket: adatok lent.
Nem világos hogy 85 W-os elég vagy 620 W-os átalakító kell neki, amit kicsit soknak találok.
Másik, hogy a Power Consumption- North America-hoz (ahonnan nekem is van) nem is ír W-ot, hanem 6.3 A-t ír ez sem világos....
***
előre is köszi

Szerkesztve!
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2012

adatok.txt
    
(#) _vl_ válasza Skankee hozzászólására (») Dec 15, 2012 /
 
Idézet:
„Nem világos hogy 85 W-os elég vagy 620 W-os átalakító kell neki”

Ha csak bekapcsolni szeretnéd (hangot nem akarsz kinyerni belőle), akkor elég a 85 W is
A 620 Watt arra vonatkozik, amikor használod is, szóval legalább 700-800 Wattos trafó/átalakító fog kelleni. Egy ekkora trafó ára messze 10 rugó felett van.
Én lehet, hogy belekukkantanék, hátha a tápegysége átalakítható kevés energia befektetésével.
(#) Skankee hozzászólása Dec 16, 2012 /
 
köszi én is így értelmeztem, na de ki az aki megvesz egy házimozi erősítőt és hang nélkül használja? ) Két kérdés:
-hol lehet olcsón ilyen trafót venni?
-700W-os a 10% ráhagyással elég lesz-e?
-Illetve azt hallottam sima átalakítókat nem lehet hosszú ideig használni tehát trafó kéne? (ez a bónusz kérdés)
megbuherálni nem akarom mert vadi új és elszállna a garancia...
(#) _vl_ válasza Skankee hozzászólására (») Dec 16, 2012 /
 
Átalakító? 700 Wattra? Létezik olyan? Én ilyen ~50 Wattos kis izéket láttam eddig.

Audió eszközhöz amúgy is vagy rendes trafós cucc kell, ami nehéz és nem kevés pénzbe kerül, vagy iszonyú drága színuszos inverter - na ez még annál is drágább - bár ennél nagyobb teljesítménynél van létjogosultsága.

Ilyen trafót készen nemigen árulnak. Ennek az az oka, hogy nagyon kicsi a kereslet (szinte nulla). Lehet nézelődni, hátha találsz, a raktárról árult, szériatermékek általában kicsit olcsóbbak, mint az egyedi gyártás. Vannak Magyarországon kisebb-nagyobb vállalkozók, cégek, akik vállalják egyedi transzformátorok tekercselését. Olcsót nem ismerek

Amúgy érdekelne, szóval utólag majd elmesélheted, hogy egy jó drága trafóval együtt is még mindig olcsóbb-e így az USA-ból beszerzett eszköz... ha tippelnem kéne, azt mondanám, hogy nem.
(#) Skankee hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Hát 399 USD cakkpakk plusz egy 1x ezer forintos trafó vs. itthoni árak amik 190 ezernél kezdődnek (csak árgépen láttam egy jobb, 155e + posta árat... )
szóval szerintem megéri
(#) Inhouse válasza Skankee hozzászólására (») Dec 17, 2012 /
 
Ez egy általános szöveg, ebből nem derül ki, hogy maga a készülék melyik verzió.
Mivel gyártják Európába is, ezért érdemes az európai rendelőnek ezt választani és nincs gond...

Üdv
Inhouse
(#) Skankee hozzászólása Dec 18, 2012 /
 
Általános? Hát annál jobban megfogalmazni hogy Onkyo TX-NR616 USA-ban vásárolt 120V os darab nem lehet szerintem... nyilván azért nem az európait vettem mert majd 100 000 Fttal drágább volt...
(#) pucuka válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Autotrafó, vagy másnéven takaréktranszformátor. Nem olyan ritkaság azért. De ha más nincs, egy (régebben) 2 × 110 V -os primerrel rendelkező trafó középleágazása. Ez talán még gyakoribb. Ha nincs benne motor (hűtés), vagy óra, megfelelő megoldás.
Bocs, Skankee -nek is szól.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2012
(#) Inhouse válasza Skankee hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Amit beraktál txt egy általános szöveg, hogy milyen gyártmányok vannak. Átsiklottam az általad írt szövegben, hogy neked tényleg ez van.
Mivel 100.000Ft-al drágább lett volna, akkor nyilván egy 30-40.000Ft-os trafóval is spóroltál!
Némi kompromisszummal azért lehet találni hozzá:
pl. ez egész jó árú

Üdv
Inhouse
(#) pucuka válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 18, 2012 /
 
Ilyet én is tudok: Bővebben: Link
(#) peterbacsi hozzászólása Jún 18, 2017 /
 
Sziasztok!

Vettem amcsiból egy masszírozó gépet (kézi)! Az lenne a kérdésem hogy milyen konvertert kell vennem hozzá hogy működjön?? A motor az max 24w-os! Nem értek nagyon hozzá de úgy tudom ott 110V/60Hz van ott, itt meg 220V/50Hz! Ha veszek egy sima (220V-110V) konvertert az jó hozzá nem gond hogy frekvenciát nem alakít át? Tök hülye vagyok hozzá köszi a segítséget előre is!
(#) szamóca válasza peterbacsi hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
(#) peterbacsi válasza szamóca hozzászólására (») Jún 19, 2017 /
 
Akkor ezek szerint ez jó és nem lesz baja a motornak! Köszi!
(#) afp hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy iratmegsemmisítőm, ami 110V, 1.5A-es. Belenéztem és az univerzális motoron kívül csak két kapcsoló van benne.
A kérdésem az, hogy egy diódával egyutas egyenirányítás után használható lesz-e?
Az ábra szerint gondoltam megcsinálni, milyen értékű alkatrészeket használjak?

Üdv:
Péter
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem