Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion HT 550 probléma
 
Témaindító: csizi07, idő: Máj 2, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) csizi07 hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Hello!
Az lenne a kérdésem hogyan lehet számítógéphez csatlakoztatni a hangfalakat, hogy 5.1 szóljon!?

Mert a hátsó 2 nem szól és nem adtak szerintem olyan kábeleket...
(#) sound.man válasza csizi07 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Nem az AUX inputba kéne bekötni hanem FR az a front jobb, az FL a front bal, a CEN a center, a SW az a subwoofer, SR és az SL az meg a surround jobb és bal csatornája szóval a háttérsugárzók. Szerintem így már lenne 5.1 (Kicsit zavaros lett, remélem érted )
(#) csizi07 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
És azt melyik kábellel kell?
Csak ezek vannak amit a képeken látsz, mert más nem volt hozzá.
(#) sound.man válasza csizi07 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ha a gépre szeretnéd rákötni ahhoz kell neked 3 darab jack RCA átjátszókábel.
(#) csizi07 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
És a 3 dbot össze kell valahogy kötni?
Vagy hogy?
Ez az?
(#) sound.man válasza csizi07 hozzászólására (») Máj 2, 2009 / 6
 
Én 3 ilyenre gondoltam, de amit te mutatsz az is jó, abból veszel 3-mat és még egy rca-rca átjátszókábelt úgy is okés a dolog.
(#) csizi07 válasza sound.man hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Oké köszi szépen!!
(#) sound.man válasza csizi07 hozzászólására (») Máj 2, 2009 / 1
 
Én is köszi a pontot.
(#) Kenyer hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretném a(z) Orion HT 550-es 5.1-es Hangfalamat szeretném rákötni a gépre a hangfalat.
Bizonytalan vagyok benne hogy, hogy kell össze kötni PC-re. Régebben volt ebből már baj, és kisült az egész rendszer.
Szóval, azt szeretném megtudni, hogy ezeket a kábeleket hogy kössem össze a géppel.

Előre köszi a választ!
(#) Pedu hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem rég vettem és búg,ha kihúzok minden bemenetet akkor is búg a hangerő szabályzótól függetlenül.
Ellenöriztem a kábeleket kivül belül és azokat rendben találtam,ha van ötlet irjatok köszönöm.
(#) belganarancs válasza Pedu hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Dugj össze mindent,aztán húzd ki a tv-ből az antennát,ha nem búg akkor szólj..
(#) Pedu hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Szia.
Ez egy Orion HT550-es 5.1 erösitö,és nincsen köze a Tv-hez,de megörit a búgása
Tehát az összes hangszoro búg szép eggyenletesen és nincsen rádugva semmi bemenet.

Segitsetek!
(#) Pedu hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Hmm Egy hete vettem a készüléket még garis,szerinted cseréljem a kondit?
(#) Pedu hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Köszi.
ezekbe az emberekbe nem bizom felhivtam öket és azt mondták,hogy a venti búg
Nem tudom lehet futok vele egy kört :yes:
(#) belganarancs válasza Pedu hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Csak egy ötlet volt,nekem produkált ilyet a rendszerem.TV/DVD/5.1 erősítő/sub erősítő.Amikor az antenna be van dugva a tv-be,a sub gerjed,ahogy kihúzom csend van.Minden erősítő új,gyári.
Ilyenkor vagy kideríted,mi a gond,vagy vidd vissza amíg garis!

Üdv!
(#) kisdudi97 hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Üdv!
Tavaly karácsonyra kaptam egy orion ht 550 es-t és a távirányitója nem müködik .Ha van valami ötletetek mi lehet a baja pls irjátok meg.
(#) tarimate hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Üdv!
Van nékem egy Orion ht550 típusú erősítőm.
Az nékem vele a gondom hogy bizonyos frekvencián és hangerőn pattog a mély.
Adatok
5*15W
1*50W
+ - 12v on van kötve 2 puffer kondenzátor van bekötve
mind a 2 ő 25v 6800ľF először erre gyanakodtam hogy kicsi lenne de szerintem nem ez a baj esetleg valaki nem tudna ötletet hogy mi lehet a baja?

Válaszokat, ötleteket előre is köszi.
(#) chris08 hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem is ez lenne a problémá mint csizi07-nek.
Az hangfalszett nem szól 5.1 ben. Azt szeretném megkérdezni hogy a kábeleket ami kell hozzá hogyan kell összedugni, hogy szóljon 5.1 ben. Előre is köszi.
(#) szepszaj hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Nekem is ez a problémám hogy nem szól 5.1-be,laptoppal szeretném összekötni de nem egészen tiszta hogy milyen kábel kell és azt hova, hogyan kell mivel összedugni. Valaki lenne szíves felvilágosítani?! Előre is köszi
(#) mark99 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Hello!
most kaptam egy orion ht 5500-t és láttam csizi07 és sound.man beszélgetésében hogy hogy kell kötni és szeretném megkérdezni hogy ha ezek amiket mondtatok az RCA-JACK kábel megvan akkor onnan hogyan tovább???
(#) devilzsolt válasza sound.man hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Szevasz sound.man

Nekem dettó iylen problémám van, hogy nem tudom 5.1be tenni. vettem 3 RCA/Jack átalakítót mindent bekötöttem a dvd 5.1 felirathoz.

Hozzáteszem, hogy integrált 5.1es hangkarim van és windows 7 rendszerem. és ha a hangkariba bedugdosok mindent tehát a szürke, fekete és a narancssárga dugaszba, akkor nem ad ki hangot, mert SPDIF-et ad be a windows 7 hangerő szabályozója és a hangszórók pedig inaktív. ha a hangszórókat aktívvá akarom tenni, akk csak a zöldbe tudom bedugni, de akk csak 1et tok és az is stereo lesz. vagy lehet nincs normálisan beállítva valami, vagy rosszul kötöttem be valamit? Kérlek segítsetek mert már megőrülök h mi a franc lehet a bibi. Vagy ha tud valaki más segíteni kérem minnél előbb jelezzen a proci99@freemail.hu e-mail címemre .

Előre is köszönöm!!
(#) nyitrai60 hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Sziasztok.

Nekem sikerült pc-re kötnöm,müködik is, de csak távirányitoval. A digitális kijelzö állandoan 8.8.-ot ir ki. Reggel viszem cserélni,vagy én vagyok GYIK ?
(#) lillapc válasza nyitrai60 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
helló h lehet pc-re kötni


köszi
(#) nyitrai60 válasza lillapc hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szia Kell 3 átalakitó 3,5-ös jack-re, amit az 5.1-es hang kártyádba tudsz dugni. Ha nem megy pc-s boltban segitenek,én a tescoban találtam.Kb 1200 ft. a 3 db. És most nagyon tetszik amit hallok,panelban sok is.5.1-es filmek szuperul szolnak,lehet bulizni. Megérte megvenni, szerintem ár-arányosan nagyon jó.
(#) kashar hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Sajnos még nem tudom saját témába felvetni, úgyhogy ide írnám:
Vásároltam egy Orion HT 500 A típusú hangrendszert. A számítógépre szeretném rákötni. Két darab Aux in bemenete is van, de teljesen süket mind a kettő. Akkor tudok hangot előcsalni a számítógép felől, ha a mellékelt képen látható pontokba kötöm a kábelt, de akkor persze csak 2 hangfal szól, mélynyomó nélkül.
Kérdésem hogy hogyan tudnék kicsalni 5.1-et a rendszerből ha számítógépre kötöm. (tv-re kötve minden hangfal szól).
Bármilyen ötletre vevő vagyok

PC2903262.jpg
    
(#) sany hozzászólása Jan 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen hangfalam.Az a gond vele, hogy egyszer csak elkezd recsegni az egész.Szét szedni még nem szedem szét, mert még most vettem karácsony előtt.Garanciás még.

Mi okozhatja ezt?A hangkártya is okozhatja?
(#) bituman hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok
Kedves sound.man,ezt a kérdést hozzád intézem.A legelején te írtál a leginkább kézzelfogható megoldást.
Én is pc-re szeretném csatlakoztatni az orion ht 550-es 5.1-emt.És megvettem a 3db jack RCA átjátszókábelt.
Bedugtam mindent a megfelelő helyre.Megy is szépen minden,ha windows media playerrel nyomom vagy winamp-pal.De mihelyst youtube-on szeretnék hallgatni zenét semmi hang nincs.Ha az auxba dugok egy jack RCA átjátszókábelt a gépen pedig a frontba akkor szól a subb és a két front hangszóróm, media playerrel és youtubon is.Máshogy nem tudom megoldani help please.
(#) zotank hozzászólása Feb 17, 2011 /
 
Nekem kellene a HT-550-nek a kapcsolási rajza, nincs meg valakinek??? PLS!!!
(#) Atka15 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok.
Olyan problémám volna, hogy van egy samsung ht-p10-es 5.1-es házimozi rendszerem, és működik, de mivel 4-5 éves ezért az új kódolású fimeket,(szerintem a kódolás a baj) viszi, csak szaggat, vagy befagy, vagy csúszik. Már néztem hozzá új firmware-t régebben találtam is, csak akkor még nem foglalkoztam vele. Most meg már nem találok firware-t. Valaki tudna ebben segíteni? (Ha firmware-t valaki tud adni, akkor legyen szíves használatit is, mert nem tudom hogy kell felrakni rá.) Előre is köszönöm. Remélem valaki tud segíteni, mert nagyon jó ez a házimozi )
(#) joepapa válasza zotank hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Nem sikerült rajzot találni? Mert én is keresgélek.
Van itt egy rokoné javításon, de a 6 csatornás hangerő IC gerjed a kimenetén fürészfogas Megaherces gerjedést látok a kimeneti lábakon, bemeneti lábon még ott a rendes jel.

Az eredmény, hogy csak "fehérzaj" jön minden hangszóróból, kívétel a SR ami szól rendesen, de a mélysugárzó is jó brummos alapból.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem