Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   498 / 3948
(#) VRubenX válasza proli007 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
A kapcsolás ne az enyém a :google: barátunk segített ezekszerint rosszul én csak a D313 tranzisztort raktam rá
(#) proli007 válasza Shanti hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Hello!
Két alap típus van,
- a kiürítéses, ami vezérlő feszültség nélkül vezet. Azaz ha a GS feszültség nulla. Ha ez ncsatornás Jfet, akkor a Drain feszültsége pozitív. Tehát ahhoz hogy zárjon a tranyó negatív gate feszültség kell. Az lesz az elzáródási feszültsége, ahol már nincs Drain áram. Nyilván egy Pcsatornásnál a tápfesz negatív, és a lezáró feszültség pozitív.
- Növekményes, ami vezérlő feszültség nélkül zárva van. És a GS feszültséget növelni kell, hogy nyisson. Ahol éppen el kezd nyitni, az a küszöbfeszültsége. pld egy Vfet ha Ncsatornás, akkor pozitív a Drain feszültsége, és pozitív a gate feszültség kell a nyitáshoz is. Természetesen ha Pcsatornás, akkor mind két feszültsége negatív.
Szerintem ennyit elég tudni róla. Mert minden ennek variánsa.
üdv! proli007
(#) kopaszs hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
KÖszi
(#) kopaszs hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Egy olyan kérésem lenne meg akarom venni a belinkelt erősítőhőz az alkatrészeket de nem tudom hogy hány wattos ellenállást vegyek meg hogy ugye van az ellenállásoknak % száma ahogy néztem a rendelős oldalon ez a nem igazán tudom mit jelent?
Ha esetleg valaki össze írná hogy mit kell hozzá vennem
megköszönöm.

10.htm
    
(#) kopaszs hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Jaj azt elfelejtettem leírni hogy a két tranzisztorosról van szó.
(#) bigbrother hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Nos...
Felmerült itthon egy olyasmi igény, hogy a kertben, illetve a hátsó melléképületben hallgatni mindenféle zenét, webrádiót, vagyis a gépből jövő hangot stb.
Az első gondolat az volt, hogy lehetne építeni egy olyan kütyüt, ami kinyomná a gép hangját a normál FM sávra egy szabad frekire. Egy nagyon kis teljesítményü adót, ami csak a kertben tudna szólni, de a szomszédot már nem zavarná.
A második gondolat, hogy venni egy autós fm transmittert. Ez pár méterig tud adni elvileg. Ehhez lehetne berhelni valami kicsi antennát, amivel az adó távolságot mondjuk 10-15 méterre lehetne növelni.
Ezek azonban kockázatosak, hiszen mindkét esetben nyilvános frekiket használna a dolog, ha véletlenül rosszul sikerül a konstrukció, akkor baj lehet belőle.
Mindenféleképpen egy biztonságos megoldásra van szükség. Ekkor jutott az eszembe, hogy van nekem egy rádiós fejhallgatóm. Ez 863-865 Mhz között ad, Fm modulációt használ. Ehhez lehetne összedobni valamiféle egyszerű vevőkészüléket, vagy esetleg átalakítani valamilyen zsebrádiót erre a célra.
Szóval hogyan tudnék olyan rádiót építeni, ami venné ezt a 863-865 Mhz közötti sávot?
(#) kopaszs hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Lenne még egy gondom nem tudom mi az a 1 u alatta 40 volt ez milyen alkatrész a belinkelt képen a 100R alatt található.
(#) bladika hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket:

Adott egy laptop tápegység, aminek megtört a kábele, közvetlen a dugó is a ferrit interferencia szűrő között. Sajnos a szűrő az rá van "öntve" a kábelra, a dugó is öntött és a kettő között max fél centi van. Ebből adódóan kizárt, hogy úgy tudnám javítani, hogy megmaradjanak a kábelon, csak is úgy, ha kb 10cm-t vissza vágok és új dugót szerelek fel.

A dugó már meg is van, de most jön amit nem tudok:

A működés szempontjából elengedhetetlen, az a szűrő?
Ha lehet akkor inkább vegyek? (kb 300Ft-os tétel)
Bármilyen jó?

Azért kérdezem, hogy szükséges-e mert nincs közel bolt, és nem tudom, jó e amit ott tudok venni.

De ha mindegy, hogy milyen akkor veszek!

Előre is köszi.
(#) ddr válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
A képet is csatold be szerintem
(#) bladika válasza ddr hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Igen ezt néztem én is! Mondjuk, ha rákattintasz akkor bejön, de kb ezért el is ment a kedvem tőle, hogy szenvedjek vele!
(#) bladika válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
1u 40V = 1mikrofarad 40V és az alakjából pedig műanyag dielektrikumú kondenzátor

az ellenállás pedig a méreteiből következtetve 3Wos lehet

(#) Shanti válasza proli007 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Hello!

Köszi a választ! És ez mennyire biztos? Mármint, te itt JFET-et említesz, de ha jól tudom, az nem ugyanaz, mint a MOSFET. Vagy e tekintetben igen?
(#) bladika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Végül is úgy döntöttem veszek egyet! 300Ft körül van egy ilyen és akinek csinálom azt mondta, ha azon a 300Ft-on múlik akkor legyen tuti a dolog.

De mondjuk nem igazán értem te mire gondolsz. Ez egy kiöntött (körbeöntött) cucc, ha kifaragom belőle a ferritet hogy tudom azt vissza rakni valami normális, esztétikus módon? Nem láttam még ilyet szétszedve azért kérdezem. Illetve igen, de az olyan vezetékre pattintható típusú, s nem ilyen kiöntött.

De megyek is és szét kapom!
(#) bladika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Na igen! Most, hogy szépen le/ki farigcsáltam mindent egész pofás kis darab! Belülről, ahol a kábelt átdugom úgy, hogy ne lehessen látni egy kis ragasztópisztollyal megfogatni és szerintem ász lenne.

De már a dugó a kábel végén! Neki nem állok még egyszer!

Na meg akinek csinálom az tuti húzná a száját.
(#) Sanyig4 hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok!

A kocsi akumlátoráról szeretnék működtetni egy ledet, de nem úgy hogy folyamatosan égjen, hanem villogjon.
Segítenétek hogy mi szükséges hozzá, illetve hogy kell bekötni?

Előre is köszönöm!!!
(#) hapro válasza Sanyig4 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Veszel villogó LED-et és sorba kötsz vele egy ellenállást. Mondjuk 1-2kohm.
(#) Hujikolp hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Üdv!

Ha a monitorban nem működik a degauss, akkor mit kéne megnézni benne? Amikor menüből rámegyek, nem csinál semmit. Van egy ugyan ilyen típusú monitorom, most azt használom, és azon tökéletesen megy a lemágnesezés.
Egyik nap kikapcsoltam a monitort, majd amikor hazaértem, bekapcsoltam, és a színei szétmentek. Nem kapott semmilyen külső hatást tudtommal, így nem is értem, hogy miért történt. Csatolok egy képet, hogy mit produkál.

monitor.jpg
    
(#) szedavid hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok!
1300 Ft körül láttam Pr@ktikerben 30W-os forrasztópákát.
Attól tartok, az a 30W elég kevés.
Mennyi ideig tarthat míg "üzemi hőmérsékletűre" fűti a forrasztóhegyet?
(Nem rohanok, sehova, szóval, ha 1-2 perc, az ok, de ha ilyen 5-10 perceket kell várni,vagy forrasztáskor olyan hamar lehül,h "odaforrasztódik" a cuccokhoz ( ) akkor inkább veszek drágábbat.)
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) kendre256 válasza szedavid hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
A 30W tényleg kicsit kevés. Ettől persze lehet azzal is forrasztani, mert valószínűleg úgy tervezték meg (olyan méretű a hegy, meg a páka háza), hogy ne túl sok idő alatt (1-2perc), megfelelő hőmérsékletre felmelegedjen. Kis méretű alkatrészek forrasztásánál valószínűleg semmi probléma nem lesz. Ha viszont pl. egy árnyékoló búrát, vagy nagy méretű csatlakozót akarsz forrasztani, akkor az ilyen kicsi teljesítményű pákát felejtsd el! Azt sokszor még 80-100W-os pákával is nehéz, mert a nagy felület elviszi a hőt.
(#) proli007 válasza Shanti hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Hello!
MOSFET-nél is van kiürítéses. Azért emlegettem ezt a két típust, mert általában kiürítéses típusnál a Jfet, míg növekményesnél a MOS van elterjedve.
FET típusok
üdv! proli007
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Hello!
Nem kell kapkodni, szép lassan is lehet marhaságot csinálni..
Egyszer a falból jött ki a kábel. Szépen leültem mellé, levágtam a szükséges hosszra és ráforrasztottam a csatit. Majd felállva, megfogtam a levágott darabot, és rajta fityegett a 40 pólusú csatlakozó. Anyázás, újrakezdés. Minden éren szépen ragasztós zsugorcső is volt...
üdv! proli007
(#) kopaszs hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok akkor szóval esetleg valaki tudna nekem egy listát csinálni hogy pontosan mit kell vennem?
(#) kopaszs hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
A belinkelt rajzról van szó.
(#) adamisbalint hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok
Van egy erősítő kapcsolási rajzom, de van rajta egy ellenállás ami mellé csak az van írva, hogy 1 .
Van valaki nek ötlete?
(#) zolika60 válasza adamisbalint hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Az 1 ohm.
(#) Shanti válasza proli007 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget, 4-es lett.
(#) radiomano hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy ilyen motorizált tolópoti mennyibe kerülhet? Arra gondoltam, hogy lehetne ilyenekből csinálni grafikus eqalizert, különböző előre beállított hangszínnel, amire automatikusan beállnának, meg például ha az egyik potit manuálisan elmozdítanánk, akkor a többit "vonszolhatná" maga után, mintha egy cérnára lennének kötve, hogy a beállításnak mindíg legyen egy "íve". Gondolom ehez eléggé bonyolult vezérlés kéne, de hátha adtam valakinek egy őrült ötletet.
(#) kopaszs hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Egy olyan kérdésem lenne hogy hova kössem be a bemeneti hangot a tápot és a hangszóró - felét?
Van egy elképzelésem de nem akarok semmit kifingatni

http://olikas.tvn.hu/Kapcsolasok/kezi1n.JPG
(#) kopaszs hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Bocs rossz meg szokás ez a bemásolás.Na most arról lenne szó hogy hova kössem mondjuk a hangkártyába bedugott jag dugó másik végét meg hova kossem az erősítőnek a táp a tápját meg úgy-e a hangszórónak a - felét?
(#) kopaszs hozzászólása Máj 7, 2009 /
 

kezi1n.JPG
    
Következő: »»   498 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem