Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kismotorok tekercselése
Lapozás: OK   2 / 12
(#) weend hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Aszinkron motort szeretnék tekercselni. Van valakinek valami könyve elektronikus formában? Technológiai utasitások,ötletek, stb érdekelnének.
Köszönöm!
(#) lacu válasza weend hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
irodalom elküldve emailben
(#) weend válasza lacu hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Köszönöm!!!!
(#) szbalogh hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy kis 2 tekercses 16W-os indukciós motorom ami egy mosógépszivattyúként működött. Egy gépkocsiból származó fűtőventillátort szeretnék hajtani vele ami jóval nagyobb teljesítményt igényelne a motor szinkron fordulatszámán, vagyis ha rátenném a kis motorra akkor valószínűleg túlmelegedne, vagy leégne.
A kérdésem az, hogy át lehet valahogy tekercselni a motort, hogy a fordulatszáma ne változzon, de nagyobb nyomatékot tudjon kifejteni?
Tippem, hogy vastagabb vezetékkel kell áttekercselni?
Esetleg pontos számítás létezik arra, hogy mekkora menetszám és milyen vastag huzal mekkora teljesítményt eredményezne?
Kérem aki tud segítsen!
Köszönöm!
(#) szbalogh válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Szia!
Köszi a segítséget!
250W nem kellene, akkor használhatnám az eredeti DC motort is.
Igazából olyan ~50W ra gondoltam, vagy annyira, hogy ne égjen le a motor.
Van a tengelye másik végén egy gagyi ventillátor, esetleg azon javíthatnék még ami jobban hűtené üzem közben.
Még az jutott eszembe, hogy 2db ilyen motorral hajtanék egy ilyen ventillátrkereket.
(#) fpali53 hozzászólása Máj 16, 2009 /
 
Köszöntelek benneteket, van egy kis problémám!
Van egy kínai szélgenerátorom amelyet újra kell tekercselni, de a tekercselőnek problémát okoz a 33-as horonyszám. Én is elektromos vagyok, és ezzel kapcsolatban esetleg ha tudtok valami infót, megköszönném
A generátor állandó mágneses 8 pólusú forgórészű, az állórész pedig háromfázisú, 3x240V-os, 2kW-os, viszont követhetetlen és csúnya a tekercselés.
Ha megkérhetlek benneteket, hogy küldjetekl email címemre valamilyen kiadványt, infót.
Előre is köszönöm
(#) wini22 hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Üdv mindenki!
Nekem is kellene a két tekercselésről szóló könyv.
Ha megvan valakinek szóljon!
Illetve ha nincs könyv akkor segítsen valaki
A problémám az hogy babetta gyusziba az eredeti gerjesztőtekercset szeretném kicserélni egyedire.
A vasmag 12mm magas és 0,19es zománchuzalom van hozzá.
A kérdésem az, hogy hány menetet kell feltekercselni ebben az összeállításban, hogy jól működjön?
(#) gulyi88 válasza wini22 hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
A két könyvben erre a problémára nem hiszem, hogy talász megldást.
Legegyszerűbb próbamérést végezni, az üres vasra feltekersz 50-100 menetet, alapjáraton leméred mennyi a fesz csúcsértéke (diódás kondis csúcsegyenirányító +DMM Vdc)
Kis számolás -> menet/V, alapjáraton 100-150V között kell legyen a fesz. És esetleg rászámolhatsz arra is, hogy el fog-e férni a magon...
(n*ezer menetes nagyságrend!)


szerintem semmi értelme nincs az átalakításank.
csá
(#) lidi hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Srácok !

Lenne egy elméleti kérdésem. Hogyan változna meg egy pici állandómágneses villanymotor (ami H0 vasútmodellben van, 5 pólusú, és a forgórész el van csavarva picit hoy kevésbé rángasson) ha a jelenlegi huzalnál vékonyabbal lenne megtekercselve. És a vékonyabb vezeték miatt nagyobb lenne a menetszám a tekercseken ?
(#) lidi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
És a feszültség tűrése is nőne ? Azért kérdezem mert van most egy modell motorom ami 6V -ról 1A-t vesz fel, ami nem normális, mert egy ilyen motor üresben 12V -ról max 200mA -t szokott ha jól emlékszem. Huzalt pl egy relé tekercsének feláldozásával tudnék kinyerni hozzá. Nem tekercseltem még sohasem, de ha nem tudom visszacserélni ezt a motort, akkor ennek mindegy lenne. Jah, még1 kérdés: Ahhoz hogy elinduljon, így magasabb feszültség kéne ?
(#) wini22 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Remélem működni fog...
Igazából azért lesz ilyen a tekercs mert amit lehet kapni utángyártottat azokat nem lakkozzák és gyorsan tönkremennek.Ezt meg legalább tudom lakkozni soronként.
Kösz a segítséget!
csá
(#) szbalogh hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy egyfázisú 2 tekercses motort szeretnék áttekerni úgy, hogy kisebb fogyasztású legyen. Valahol olvastam, hogy ha egy számmal vastagabb huzalt használok akkor jelentősen nő a motor hatékonysága. Igaz ez?
Akkor tekerjek több menetet, de vastagabb huzallal?
Nem tudok menetszámot és huzal vastagságot mondani, de a motor 70W üresjáratban és 170W kicsit terhelve? Létezik ez? Vagy valamit rosszul mértem?
(#) hekonika hozzászólása Jún 6, 2009 /
 
Sziasztok! Elküldené valaki nekem a tekercseléssel kapcsolatos könyveket elektronikus formában? Esetleg meg tudná mondani valaki, hogy milyen lakkal vagy műgyantával lehet a feltekert meneteket rögzíteni? egy kawasaki 3 fázisu generátor állórészét szeretném újratekercselni, mert az egyik résztekercs leégett és letestelt. polervin kukac citromail.hu
(#) Finder válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Hello!

Nekem kéne! Tudom, hogy régi a téma, de hátha.

e-mail: daniel@kasza.hu
(#) Finder hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Köszönöm a könyveket!

Szép napot mindenkinek!

Az esetleges metró barátoknak pedig: http://www.youtube.com/view_play_list?p=2D3896C5B54A48E9
(#) liziantusz hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném én is elkérni a motor tekercselésről szóló könyvet.
Köszönettel!
(#) yloz hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Én is megkaphatnám a két könyvet? Elöre is köszönöm.Üdv!
(#) hekonika válasza yloz hozzászólására (») Szept 25, 2009 /
 
Szia Yloz, elküldtem a könyveket a címedre. üdv
(#) Tomi111 válasza hekonika hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!

Ha nem pofátlanság, nekem is el tudnád küldeni a könyveket? A a freemail-re nem megy, tudok adni gmail-es címet.

Előre is köszi!

Szia! Tomi
(#) hekonika válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia, elküldtem a free-postára.
(#) Tomi111 válasza hekonika hozzászólására (») Szept 26, 2009 /
 
Szia!

Nagyon szépen köszönöm. Megkaptam!

Szia Tomi
(#) CadLew hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
Sziasztok

Én is beállanék a sorba kéregetni a könyvekkel kapcsolatban. Ha még megkaphatnám én is őket nagyon megköszönném.

Előre is köszi

Üdv
(#) hekonika válasza CadLew hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia, elküldtem a mail címedre
(#) hangya válasza hekonika hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia !
El tudnád nekem is küldeni? Előre is köszönöm. Üdv Hangya
(#) hekonika válasza hangya hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia, mentek a könyvek
(#) CadLew válasza hekonika hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 

Ezer hála és köszönet
Nagy segítség ez a két könyv
Köszi nagyon nagyon szépen
(#) hangya válasza hekonika hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Szia! Köszi szépen.
(#) yloz válasza yloz hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm az elküldött anyagot. Üdv: yloz
(#) kila válasza yloz hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Újabb kéregetőként jelentkezem, ha valaki nekem is elküldené a szakirodalmat, nagyon örülnék neki.
Előre is köszi!
Szép napot mindenkinek!
(#) somtibi hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Nekem is szükségem lenne a két szakkönyvre, köszönettel venném, ha valaki elkűldené...

Régebbi SIEMENS kefés DC szervómotort szeretnék átoperálni kissebb feszűltségre.

tibor.somlyai@gmail.com - ha a másik nem megy.


Előre is köszönöm!
Következő: »»   2 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem