Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fordulatszámmérő javítás
 
Témaindító: Ryki, idő: Jún 7, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Ryki hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
Helló. Egy számomra nagy próblémára keresek választ.
Van egy kocsim és nem műkődik benne a fordulatszámmérő. A hiba jelenség az összes ilyen tipsú kocsiban fennáll. A hiba: vagy egyáltalán nem mutat, vagy mutat de ritkán, vagy mutat de rosszul.
Valaki már próbálta javítgatni de az ötlete nem hozott tartós javúlást.
Nos én úgy gondoltam veszek egy univerzális fordulatszámmérőt és annak az elektronikáját kötöm be a gyári helyett, mert mindenképpne a gyári fordulatszámmérőt szeretném használni.
Az a próblémám hogy nem tudom hogyan kössem be az univerzális elektronikát a gyári mutató mozgató "tekercsbe". A képeken bejelőtem a próblémám. Aki tud valami segítséggel szólgálni azt megköszönném.
(#) Ryki hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
Itt vannak a képek.
(#) Ryki hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
Itt a gyári elektronika és a tekercs.
(#) Ryki hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
Jah és még az univezrális elektronika amivel szeretném műkődésre bírni a gyári mutató "tekrcset".
Bocsi hogy így töltöttem fel a képeket valamiért nem bírtam egybe. Sorry
(#) Ryki hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Vagy esetleg az is megoldható, hogy az univerzális áramkör 2 vezetékére egy ledsort (kb 16Led, hogy az 500rpm es értékek is kilegyenek jelezve) kötnék amit a gyári számlap mögé rakok és akkor nem kell a mutatós megoldás. Ezt hogy lehetne kívitelezni??
(#) interferi válasza Ryki hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Hello!
Elsö lépésként forraszd végig a régi panel forrszemeit és probáld ki ugy hogy hátha megjavul.
Az univerzális fordulatszám mérön milyen kijelzörész volt?
(#) Ryki válasza interferi hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Űdv a forrpont forrasztást már próbáltam, mert van kb 3 úgyan olyan fordulatszámmérőm és elkezdtem cserélgetni az alkatrészeket hátha valamelyiktől megjavúl. Az univerzális fordulatszámmérőn ilyen kis fehér kerek számlap volt 0-8000rpm ig..
Viszont minden képp a gyári számlapot szeretném megtartani, annélkül hogy ilyen univerzális mérő órákkal farigcsálnám szét a műszerfalat.
(#) Ricsi89 válasza Ryki hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Helló!
A kettőt így nem fogod tudni összehozni, mert más elven működnek. A beépíthető mutatórészét tedd bele a gyári számlapra és a gyári mutatót rakd az univerzális tengelyére. Máshogy nem fog menni, csak ha agyári elektronika helyére építesz egy másikat, mert két különböző elv alapján megy a kettő.
(#) interferi válasza Ryki hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Mindegyik panelen minden forrszemet átforrasztottál?
A többi panel is ugyanazt csinálja?
A motortól az elektronikáig biztos eljut a jel (kiprobáltad hogy az univerzális fordulatszám mérö müködik-e a gyári helyére bekötve)?
Probáltad új kondikkal?
(#) Ryki válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Űdv próbáltam ez lett volna az én meg oldásom is. Csak az a próbléma hogy más a két számlap skálázása. Amikor az univerzális mutatórészre ráraktam a tengelyt a gyári számlappal, akkor az univerzális 8000rpm a gyári számlapon valahol 10-11000rpm nél járt
(#) Ryki válasza interferi hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Igen. 1 esetben történt olyan változás hogy amikor menetközben belementem egy kátyúba akkor egy nagy űtést kapot a kocsi és akkor egy ideig kb 10 percig rendesen műkődőtt. Útánna elkezdett úgrálni a mútató tök hülye értékeket mútatot és úgyan úgy nyugalomra tért a 0 ra
Kondi cserét nem próbáltam, elektronikát végig méregettem nem tapasztaltam rajta szebeőtlő hibát, szerintem a mutatórész szar, nem gerjeszt rendesen vagy tudom is én
De én most már inkább a ledes jelzést favorizálom leginkább a mutatóról már letettem Ledeket a számlap mőgé, amit az univerzális elektronika hajt és kész is Csak nem tudom arra a kétvezetékre M+ M- erre hogyan kéne azt a 16db ledet bekőtni hogy normálisan az elért fordulaton villanyanak fel.
(#) interferi válasza Ryki hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Ahhoz meg itt szerintem találsz Link megoldást.
(#) Ryki hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Már végig nyálaztam köszi 1 kapcsolás lett volna jó de az ladához volt ami 4 hengeres, az enyém meg csak 3om
(#) tibcsi62 válasza Ryki hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Jeladó milyen a fordulatszám mérőhöz ? Tápfeszt ( mármint az elektrónika ) megkapja rendesen ?
(#) 5cmarzo hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Hello!
A kapcsolásban található trimmer érintkezik rendesen?
(#) Flasher válasza Ryki hozzászólására (») Szept 26, 2009 / 4
 
Neked szerintem ez a kapcsolás kéne a gyári forgótekercshez:
RPM 555
(#) rolesz15 hozzászólása Okt 13, 2009 /
 
Helló!
Egy bontott Kawasaki Ar125röl levettem a VDO-s fordulatszámmérőt és van 3 saru(+,-,és 1) és ha bekötöm ugy ahogy a kawasakin volt akkor nem mutat semmit de ha az 1es pontot az aksihoz érintgetem akkor kileng az óra.szerintetek mi a hiba?Simsonra akarom rárakni!
(#) lantos51 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok!

A rossz bekötés miatt tönkrement a fordulat számlállómban a következő ic:SAK 215.
Nem szeretném átalakítani a nyákot más megoldásura.
Ha lehet valaki segítsen mert számomra nagyon fontos lenne ez a régi speciális ic!

Előre is köszönöm.Lantos 51
(#) terko1 hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Van egy Skoda Favoritom,ahhoz egy fordulatszámmérő óra.

Az óra eszméletlenül pontatlan alacsony fordulaton és késik is. Arra gyanakszom, hogy a benne található MAF115-ös IC a rossz. (Frekvencia-Feszültség átalakító)
Minden más alkatrészt már kicseréltem benne.

Kicsit utána olvasgattam és azt találtam, hogy az LM2907-vel lehet helyettesíteni, de ahogyan néztem a lábkiosztását teljesen más.

Találtam hozzá egy leírást amiben van egy kapcsolás. Mellékeltem.


Melyik ellenállás helyére kellene bekötni egy potmétert, hogy kalibrálható legyen a műszer? A 100KOhmos ellenállás helyére?

Vagy esetleg, hogyan tudnám megjavítani az eredetit?

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) hzsiga hozzászólása Júl 3, 2020 /
 
Üdv Mindenkinek. Gazella fordulatszámmérő nem mutatja a fordulatot meg sem moccan. Máskor is csinált már ilyet de 1-2 km után újra működőt rendesen. Mi lehet a baja? Teszek fel képeket. Segítséget előre is köszönöm. Üdv: hzsiga.
(#) hzsiga válasza hzsiga hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
És még 2db. kép, nem fért el egy hozzászólásba.
(#) proli007 válasza hzsiga hozzászólására (») Júl 4, 2020 / 1
 
Hello! Elsőként nézd meg a trimmer potit, nem kontakthibás-e. Aztán ezeket a sárga tranyókat ki kellene cserélni, nagyon rossz minőségűek ezek. De én már nem tudom melyik a PNP és az NPN. De sima BC547 és/vagy BC557-et teszel bele, működni fog vele. De néz utána típusnak és láb bekötésnek.
(#) VIM válasza hzsiga hozzászólására (») Júl 5, 2020 / 1
 
Szia! Ez benzines gép? Ha igen akkor hasonló lehet benne a fordulatmérő megoldás mint a Ladákban. Bővebben: Link
(#) hzsiga válasza proli007 hozzászólására (») Júl 6, 2020 /
 
Szia proli007. Ki forrasztottam minden alkatrész egyik lábát úgy ellenőriztem minden alkatrészt, de csak a potméterrel volt gond. A potméter szegecselését meg szorítottam fogóval így az is jó lett. A tranzisztorok is jók, (a tranzisztorok egyébként NPN típusúak) lehet nem ártott volna cserélni de ugyan azokat raktam vissza. Köszönöm szépen a segítséget a fordulatszámmérő tökéletesen működik. VIM-nek is köszönöm a segítséget. Egyébként benzin-gáz üzemű gazella kisteherautó. Még egyszer köszönöm a segítséget. Üdv: hzsiga.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2020
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem