Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   1 / 308
(#) Müszi hozzászólása Okt 19, 2006 / 2
 
Sziasztok!

Van egy érdekes ötletem.
Úgy gondoltam, mivel a keresőben nem volt ilyen topic ezért nyitom meg ezt, hogy mindenki megmutathassa milyen a műhelye.
Lássuk
(#) fureszk válasza Müszi hozzászólására (») Okt 19, 2006 / 1
 
hát nekünk még alakul, de ha már lesz valami, akkor rakok fel képeket!
(#) andra_s válasza fureszk hozzászólására (») Okt 19, 2006 / 1
 
igaz 15 vok de sikerült ilyen dolgokat beszerezni. hangtechnikára akarok ráálni mert imádok zenét halgatni
igaz még nem olyan komoly de ez is rengeteg pénzbe volt...

[off] kép javítva. szabi83
(#) Müszi válasza andra_s hozzászólására (») Okt 19, 2006 / 1
 
Na
Mit akarsz hát ez nagyon jóóóóó :yes: :eek2:
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Okt 19, 2006 / 1
 
Ja és akinek a legszebb műhelye lesz az kapja a pontot...
(#) Mate78 válasza (») Okt 19, 2006 / 1
 
Helló

Ez az én műhelyem,illetve csak az asztal(meg a macska,aki mindig ott van)Idővel egy komoly műhelyt akarok összehozni,de hát...
A képen éppen egy trafó terheléses mérése folyik.

P9120008.JPG
    
(#) andra_s válasza Mate78 hozzászólására (») Okt 19, 2006 / 1
 
ez szép főleg a cilu. Az épp tanul? Amúgy él még?
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Okt 19, 2006 / 1
 
Na, akkor én nem kapok pontot ..

mh.jpg
    
(#) MaSTeRFoXX válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2006 / 1
 
Nálam is most nagy a rend....
A TV az jó, csak a távirányítója a rossz. Hogy azt megcsináljam, előbb a szkópot kell befejezni

muhely.jpg
    
(#) Báddzsó válasza vicsys hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
talán az én "műhelyemről" is merek majd képet felrakni a te műhelyed láttán...
(#) isamisa válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
Nekem a kép bal alján található TÜZOLTÓ SPray tetszik.

Bizony ilyet minden hobbístának be kell szereznie.
Ha jól tudom akkor porraloltó kel az elektromos tüzekhez. Igaz?
Isa
(#) Báddzsó válasza isamisa hozzászólására (») Okt 19, 2006 /
 
porraloltót még apám hozta nekem néhány éve amikor meglátta miket csinálok... szerencsére még nem kellett használni.. kop.kopp.
(#) Sebi válasza Müszi hozzászólására (») Okt 20, 2006 / 1
 
Nah, nekem is van egy régebbi fotóm,amit cimbora készített, ma már kicsit nagyobb a rendetlenség...

ZsoltM.jpg
    
(#) (Felhasználó 1947) válasza Müszi hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Szia !
Én itt szoktam varázsolni.

Üdv ! Luki

Muhely.jpg
    
(#) fureszk válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
"nagyobb rend=nagyobb élvezet"
Vagy valami ilyesmi...
(#) MaSTeRFoXX válasza isamisa hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Elvileg porraloltó kell. Még szerencsére sose kellett használni. Bár egyszer kigyulladt egy kísérleti kapcsolóüzemű tápomban egy műanyag TO220-as tokozású tranzisztor, és ha már ilyen szépen égett, akkor már hagytam egy ideig égni

Az a legjobb ebben az oltó sprayben hogy még a víz is jobban hűtötte a kezemet ennél, amikor próbaképpen ráfújtam.
(#) fureszk válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 20, 2006 / 1
 
nembiztos hogy a hideget kell szolgáltatnia, azis lehet, hogy a tűz más feltételét szünteti meg.(mittomén mondjuk megköti az oxigént.)Ez csak vicc volt!
(#) tbence3 válasza fureszk hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
De van gázoltókészülék nem? ami elvonja az oxigént és azért nem ég tovább.Asszem iyeln volt vagyis van bent a sulib!Infóórán mondták hogy ha kigyullad a minitor vagy valami akkor nem kell leönteni ödítővel hanem ezzel agázzal.De leht hogy porolt az is csak én lékszek rosszúl!
(#) isamisa válasza tbence3 hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
Valóban, a porralóltónak pont az a lényegye hogy elzárja a levegőtől az égő anyagot. És persze szempont hogy ez a por nem vezeti az áramot, aszem a leghasználatosak azok 400v-ig jok, De régen néztem a leírást.
Isa
(#) Norberto válasza isamisa hozzászólására (») Okt 20, 2006 /
 
3 fő típusú oltókészülékről beszélhetünk:

- porral oltó
- habbal oltó
- halonnal (vagy egyéb oxigént megkötő gázzal) oltó

A halon gázt már beszüntették, mert környezetkárosító volt a hatása...helyette pl. Inergen gázt használnak.

Természetesen elektronikai alkalmazásoknál a habbal oltót nem lehet használni, mivel jórészt nagy nedvességű anyagokat tartalmaz...

A porral oltó úgyszintén nem a legeslegjobb elektronikai tüzek csillapítására/elfojtására, hiszen a lefújt gép szinte használhatatlan a továbbiakban...

Az elektronikai tüzekre a legeslegjobb! megoldás a gázzal oltó készülék...egyáltalán nem hagy nyomot maga után, a tüzet viszont nagyon gyorsan megszünteti...és talán a legdrágább a 3 típus közül...(de hát az oltókészülék ára tűz esetén nem figyelembevehető tényező...)
(#) hzsolt77 válasza Müszi hozzászólására (») Okt 22, 2006 / 1
 
Sziasztok!
Ez itt az én műhelyem! Egyébként itt a legrosszabb a hang terjedési sebessége.Ha bennt vagyok,a feleségem "kész a kaja" mondata félóra múlva jut a tudatomig
(#) creative válasza hzsolt77 hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
Hello!

Elösször is gratula Müszinek jó ötlet volt a második, hogy így mindenki tud ötletet venni hogy milyen legyen a saját műhelye az enyém pl egyenlőre úgy áll hogy se talapzat se vakolat nincs benne ami egyenlőre megvan a külön épület és a bevezetet villany ami egyenlőre még csak egy kábelcsonkot jelent a gerendák között szóval ha van rá érdeklődés akkor folyamatában megtudom mutatni hogy hogyan épül
(#) patexati válasza creative hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
Ha sikerül rendet raknom akkor én is teszek fel képet!
(#) fureszk válasza creative hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
nekünk most még csak 1 villany van bennt, még konnektor sincs, meg még le kell vakolni az egészet szintén. csinálni kell konnektorokat, asztalt berakni, stb.
(#) creative válasza fureszk hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
Fureszk akkor eggyazon helyzetben vagyunk Egyenlore en is a nappaliban szerelek mint sok kollega asszony nagy oromere... nah majd csinalok kepeket nekem egyenlore ki is kellene pakolnom belole valahogy es nem vakolni akarok hanem kartonozni
(#) synergy válasza andra_s hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
Először is gratulálok, hogy (ha jól értem) 15 évesen ilyen nagy fába vágtál.
Csodálatomat tovább fokozná, ha kiderülne, hogy a falon látható Radford kapcsolás nem csak dekorációs célokat szolgál.
Sikerekben gazdag munkát!
(#) andra_s válasza synergy hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
ÁÁÁÁ végre valaki aki hallot redfordról de sajnos csöves erősítőket nem építek han MOSFETttel ezzel is isanyat jó néha HIGH-END minőséget is eléri
(#) synergy válasza andra_s hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
Szerintem is jobb ötlet először félvezetőset építeni. Sokkal biztonságosabb, nincs többszáz V anódfesz, nem kell kimenő trafóval bajlódni stb. (Bár egy ilyen Radford- szintű csövi úgy tud szólni, hogy az ember hamar beleszeret.) De egy MOSFET-es audiofil minőségű erősítő sem olcsó mulatság. Nagyon drágák az igazán minőségi alkatrészek és a beszerzésük is macerás.
Én mégis azt mondom: Vágj bele, mert a végeredmény kárpótol a sok fáradtságért.
(#) andra_s válasza synergy hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
Az igaz az alkatrészekkel kapcsolatban, amit jelenleg építek erősítőt abba 4e körülvan 1 FET és párba kell válogani ami plusz zsé meg beszerzés. Megpersze hamar elég :yes: A csöves erősítőkhöz valóban neki szeretnék fogni egyszer csak ugye a családi kürünkben senki nem foglalkozik elektroval. Tehát nem könnyű így tanulni meg az a sok volt a csövesnél...egy kis hiba és ...
(#) Mate78 válasza andra_s hozzászólására (») Okt 22, 2006 /
 
Én nekiálltam egy csöves erősítő építésének.Minden kész van hozzá,csak a kimenőtrafót kéne megtekerni.Szerintem a csöves erősítőknél ez a legnagyobb feladat.
Következő: »»   1 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem