Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos fűnyíró probléma
 
Témaindító: Vadmagyar, idő: Jún 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 24
(#) Vadmagyar hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok! (Remélem jól csinálom a témanyitást
a témakör nem biztos, hogy jó, de közel áll
)Na az lenne az én problémám, hogy van egy 1200W-os elektromos fűnyíróm, és egy ideig, úgy 1 hónapja csak úgy indult be, ha a kést meglöktem az alján, hogy forogjon és gyorsan ráindítottam.(kézségfejlesztő módszerrel) Mostmár hiába forgatom, van-hogy fordul 1 felet, és csak zúg, mint amikor beszorul a fű a kés és a műanyag közé, vagy amikor nagyfűvet betekeri a kés. De volt vagy kétszer olyan is amikor elkezdett forogni nagyon lassan és olyan 10-15mp után megint zúgott, valamiért nem tudta felvenni a fordulatot.
Kérlek benneteket hogy segítsetek, mi lehet a gond.
Vagy vegyek újat?
üdv.
(#) djgombi válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Ki kell cserélni benne az üzemi kondenzátort és megoldódik a probléma
(#) Vadmagyar válasza djgombi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Szia!
16µF +-5% 450V -os kell bele, na azt hol kapok? Mert aztomdták nekem a boltban h. nincs olyan csak 10uF, és 20uF, nemis hallottak 16µF-os ról. pedig van. Amúgy kb. mennyi lehet?
(#) djgombi válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Nekem 1000 forint kifutotta kb két hónapja. Én búvár szivattyúval jártam pont így. Ugyanezt csinálta csak ott a kondi szétszált

DSC01111.JPG
    
(#) djgombi válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Egyébként ITT van ilyen kondi
(#) Vadmagyar válasza djgombi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Az szép, egyébként ha kicserélem a kondit elvileg jólesz? A motorral szerinted nem lehet baj? A csúszócsapágyakat ha jól tudom 2éve cseréltük, a fűnyíró szerintem 5éves lehet max.
(#) djgombi válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Kiveszed a kondit és amit írtál eljárás: bekapcsolod és ha meglököd fel kell pörögnie.
(#) Vadmagyar válasza djgombi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Akkor megy kondi nélkül is? csak toszogatni kell? Vagy csak így tudom kizárni a motor hibáját?
(#) djgombi válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Mennie kell kondi nélkül is csak nem indul el magától hanem csak búg és amikor meglököd az ad neki lendületet és fel kell pörögnie.
(#) Vadmagyar válasza djgombi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Rendben köszi a választ!
Majd holnap megnézem valamikor délután, hogy miújság addig meg kérek valakitől kölcsön 1 kondit vagy veszek , kitudja, de mindenféleképpen megnézem megy-e. Ja és mégvalami betehetem a 16Uf-os helyébe a 10Uf-os kondit, mert vettem egy olyat.
Most megyek Szia!
(#) Pulyka válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Helló

Beteheted,maximum az nem fogja felpörgetni a motort,mert kevesebb,mint 16 uF
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hogy pontosítsak a kondi nem felpörgetni fogja a motort,csak a fázist fogja eltolni nem tudom hány fokkal,és így az az egy tekercs mágneses mezeje fogja meglódítani a forgórészt,amin rajta van a kondi

Nem hiába idegesített minket a tanár szakmai órán
(#) nikovics válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
90 fokkal tolja el a kondi a fázist.
(#) levy_k hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Nem veszélyes 1 kicsit lökdösni azt a kést bekapcsolt állapotban? :no:
(#) vologya válasza levy_k hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
azt mondja kézségfejlesztő gyakorlat
(#) gerenk válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Egy 80-100 mikrós motorindító kondenzátort nyomógombon keresztül kösd párhuzamosan az
üzemi kondival , és nyomógombbal indítsd.
A motor simán járjon, ha piszkos ki kell takarítani. Sok tipus leállítás után automatikusan fékez, ha ez is olyan
meg kell nézni a fék nem fog e indításkor.
(#) djgombi válasza gerenk hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Vagy ki kell vágni belőle a féket * mert a mienk azért égett le
(#) proba válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Szerintem tedd bele nyugodtan ,alapban úgy gondolom azzal is el kellene indulnia ,csak csúnya morgós hangja lesz ,és hamarabb leég.(motort próbálni jó,használni csak ha nem morog vele és biztonságosan indul akkor) A lökdösés elég jó újjgyakorlat, kié repül meszebb Ha nem indul úgyis rossz,a zárlatos motort meg nem mutatja ki mert az a terhellést nem tudja álltalában .A motort ha akarod hidegen műszerrel úgy tudod kimérni .hogy leméred mindhárom tekercsvég között az ellenállást .Ezeknek vagy egyformáknak kell lennie,vagy a két kisebbnek az összegének kb egyeznie kell a legnagyobbal.
(#) Feri007 válasza djgombi hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Ááá, szóval az a bigyó fék a motorban. Én azt hittem, motor tönkretevő alkatrész, ami gari lejárta után egy nappal kellene, hogy aktiválódjon. A mienk csak brummogott, szétszedtem (francba a garanciával) a fent nevezett alkatrész szilárdan fogta a forgorészt. Fel nem tudtam fogni, minek az bele.
(#) djgombi válasza Feri007 hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Akkor végül is fogott a fék
(#) Vadmagyar válasza djgombi hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok.
Köszönöm a sok választ, kaptam kölcsön egy 16mikrós kondit beletettem, és csak morgott meg úgy viselkedett, mint a simson aminek alacsony az alapjárata és mindjárt lefullad, pedig ez elektromos fűnyíró. Na ez mi lehet vajon? A fék amit írtatok szerintem nemcsinál semmit már vagy 2 éve pedig nem nyúltam hozzá leállásnál még olyan 4-5 mp ig forog majd megáll a kés. Szerintetek. a tekercseket még nem mértem ki, mert nem volt időm kiszedni.
(#) Pulyka válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Hello

Az elején azt írtad,hogy megy a dolog,ha megforgatod a kést,és úgy felpörög a motor,de ha nem forgatod meg a kést,tehát nem hozod forgó mozgásba,akkor magától nem indul!
Vagy kevés a kondenzátor kapacitása,vagy gond van a segédtekerccsel/fázissal
Amugy milyen kondit tettél be,ha kötözködhetek egy kicsit?
Üzemit,vagy indítót?
Neked az utóbbi kellene,egy áramrelével együtt...

Leállásnál?
Belehet indítani?
Ha igen hogy?
Te adsz neki lendületet?
Ha igen,akkor a kondival lesz a baj,vagy a segédfázissal/tekerccsel...
A leállás után a kés lendülete,és a forgórészé forgatja még a motort...
(#) Vadmagyar válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Szia!
Tudtam vele füvetvágni de már nem, de írtam is. AMúgy indító kondi van benne, a relé meg a kar amivel zárom az áramkört, miután benyomom a gombot. A kondival beindul nem kell a kést lökdösni de írtam az előbb, hogyan viselkedik.
(#) Pulyka válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Ebből a hozzászolásodból nem derült ki,hogy beindult-e a motor,miután a 10 mikrós helyett,16 mikróssal próbálkoztál...
ÉNszerintem akkor halott a motor többi tekercse,mert ha forog,de morog,mintha egy simson alapjáraton menne,de le akarna fulladni,akkor működik a segédfázis,de lehet,hogy a másik tekercs leégett,ami a fő forgó mágneses teret állítja elő!
és ezért morog,nem tud felpörögni...,ahogy írod
De jönnek majd a szakemberek is ...
(#) Vadmagyar válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Jó igazad van, bocs! de az elsőben írtam
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
... vagy esetleg gyorsan pörög a kés,és úgy morog?
esetleg lassan pörög a kés,és úgy morog?(mint amikor egy autót indítózol,csak nem indul be a motor)
ha az utóbbi verzió,akkor tényleg lehet,hogy leégett a motor,de biztos más a hiba oka,csak én tudom rosszul
(#) Vadmagyar válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Szóval beletettem a 16mikrós kondit beindúlt, de mégse, mert morgott és nem volt meg a teljes fodulatszám olyan volt mint ha csak fele annyit, vagy talán annyit sem fordult volna. Egyébként lehet fedarabolom az egészet egy jó fejszével kiviszem a rezet a méhbe és a többit meg felgyújtom a p....ba, ja és veszek 1 benzinest (csak nincs pénzem)
(#) Pulyka válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Ne add fel

akkor már inkább kösd egy autó után,és padlógáz a gyepen
úgy lehet,hogy lefogja vágni a füvet,csak közben forogni-a kell a késnek
na jó
Viszont várd meg más válaszát is
(#) Vadmagyar válasza Pulyka hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Én megvárom a pálaszt , mert lehet tényleg nincs nagy baj, de ha újra kell tekerni akkor az vagy 10Ezer, én meg inkább kiviszem a méhbe kapok vagy 2-3Ezrek esetleg a rézért, és 20000ért veszek 1 benzinest
(#) djgombi válasza Vadmagyar hozzászólására (») Jún 30, 2009 /
 
Azt kipróbáltad amit mondtam:
Vedd ki a kondit ne érjenek össze a kivezetések amik a kondira mennek bekapcsolod a gépet ilyenkor búg és utána gyorsan meglököd egy darab fával. Ha felpörög kondi nélkül akkor a motornak nincs baja DE attól még a segédtekercs lehet rossz. Legfeljebb így kell majd használni ezek után is.
Következő: »»   1 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem