Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1085 IC-vel fordulatszabályzó
Lapozás: OK   1 / 1
(#) varadi hozzászólása Feb 22, 2008 / 1
 
Sziasztok!
Átolvastam mondhatnám az összes motorfordúlat szabályozásáról a hozzászólásokat a forúmon.
Sehol sem találtam pl. egy ötletet a TDA1085-ös Ic vel megoldható 220V 750W tahógenerátoros szénkefés, AEG mosógép motor fordúlat szabályozására.
Úgyanis nekem ez kellene és csk ezzel az IC-vel.
Az ic adatlapján van egy ötlet de az nekem kevés, nekem egy kipróbált nyákterves megoldás volna SZÚPER!!!
Ha túd valaki e témába segiteni megköszönném.
Űdv Váradi
(#) Sebi válasza varadi hozzászólására (») Feb 24, 2008 / 4
 
Segíteni bizonyára többen is tudunk majd, ha valami gond merül fel. Azt ne várd, hogy vki megtervezi helyetted a nyákot.
Egyébként mi a gondod az adatlapon szereplő kapcsolással?
(#) varadi válasza Sebi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
SZIA!
Végre valaki!
Nincs nekem gondom, az Ic adatlapján szereplő rajzal, csak elvártam volna , hogy az interneten a milió elektrónikai rajzok köözűl legalább eggyett találnék, amelyk ezzel az IC-vel foglalkozik.
Amúgy meg nem vagyok jártas nyáktervezésbe, ezért gondoltam hátha már valaki épitett ezzel az Ic-vel motorvezérlőt.
Nos a helyzet az, hogy óriási segitség lenne nekem ez a rajz nyák tervel eggyűtt, mert nem titkolt dolog, hogy felkért egy ismerősöm, hogy némi anyagi ellenszolgáltatás fejébe egy e fajta fordúlatszabályzót épitsek.
Amúgy 52 éves vagyok, s a tűrelmem sajnos már alább hagyott, bezzeg valamikor......, most betegnyúgdijjas vagyok, 30 év egy telefontársaságnál mint műszerész tevékenykedtem. Most minden bevétel nekem létfontoságú, ezért könyitené meg nekem a problémámat egy ilyen kész kapcsolási rajz terv, ezzel az IC-vel.
Baráti Űdvözlettel Váradi
(#) Imre1 hozzászólása Júl 18, 2008 /
 
Sziasztok!Van AEG oko Lavamat gép ,a hiba jelenség hirtelen nagy fordulattal indul moso uzemmodban és centrifuga modban is.Az Ic gyanakszom de van egy relé benne ami az irányváltást is végzi.Mik az alternativák?Segitségeteket elore is koszonom.
(#) Imre1 hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Udv mindenkinek .Van egy Indesit tipusu gép.A hiba jelenség h nem indul .Csak szivattyuzik .Átnéztem a szokásos dolgokat légcsapda ,szivattyumotor .ajtokapcsolo futobetét ,Fomotor tachogenerátor tehát az osszes dolgot átnéztem rajta.Volt már komplett elektronika csere még gari idon belul.Ugyan evvel a hibajelenséggel.Valami megoldás erre?Lehet e ezeket javitani vagy ujra opciozni az epromját ,valoszinu h az ment el.Segitsetek ebben ha tud valaki.Koszonom.Imre1
(#) Moderátor hozzászólása Imre1 hozzászólására (») Máj 1, 2009
 
Vajon miért teszel fel évente egy kérdést ebbe a topikba mosógépekről, mikor a kettőnek semmi köze egymáshoz...
Van pár motoros, mosógépes téma, inkább ott kellene próbálkoznod.
(#) hjeno hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Tisztelt Fórumozók !

Úgylátom ezt a TDA1085 kérdést erőssen kerüli minden hozzáértő . Nekem is hasonló gondom van mint Váradi Úrnak. Építettem egy marógépet melyet egy mosógépből kiépitet 1,2 Kw-os szénkefés motor hajtott Tachogenerátoros nyomatéktartó szabályozással. De sajnos egy rövidzárlat könetkeztében a panel szénné éget, próbáltam hasonlót keresni de sajna már csak pickes van ami saját programmal müködik ami részemre nem felel meg. Ha valaki tudna segiteni bármilyen tachogenerátoros kapcsolás ami képes a fent leirt teljesítményt kezelni kérem segítsen.Hangsújozom nem valamilyen fordulatszám szabályzásró van szó hanem nyomatéktartó szabályzás. A Váradi úr által leirt adatlapot én is néztem de sajnos az hiányos annak alapján nem lehet megépíteni.A segitséget előre is köszönöm.
(#) hjeno válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Eddig én is eljutottam!

Össze kéne hasonlítani a nyákrajzot és az elvi sémát rögtön kiderül hogy hibás.
(#) maria1982 válasza hjeno hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Üdv!
Ha még nem késő próbáld ki a következőt:
(#) zosza18 hozzászólása Szept 19, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Látom nem megyen ez a topik, úgyhogy kicsit felújítom. Rendeltem ma egy ilyen IC-t próbaképpen, mert csinálnom kell egy szabályzót egy jó öreg orosz fúrógéphez, mert nagy a fordulat és változtatgatni kellene a különböző feladatok miatt, de a nyomatékot nem szabad elveszítenem. A kérdésem pedig a következő: tachogenerátort miből lehetne csinálni, hogy tudja az áramkör, mikor kell többet vagy kevesebbet adnia a kellő nyomatékhoz.
Előre is Köszönöm!
(#) zolika60 válasza zosza18 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Tulajdonképp csak egy tekercs meg egy mágnes. Mosógépből nem jó?
(#) zosza18 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Nincsen mosógép motorom, ezért gondoltam, hogy csinálok egyet hozzá. A mágnest azt befúrom a venti lapátjába, a tekercset meg közel hozzá. A tekercsről nincs valami adatod, hogy mégis milyen tekercset bombázzak össze hozzá?
(#) zolika60 válasza zosza18 hozzászólására (») Szept 19, 2014 / 1
 
Mosógépben 1-300 ohmos tekercs szokott lenni. Vékony huzal sok menet. Kísérletileg tudod meghatározni neked mi a jó.
(#) zosza18 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Van pár 24V-os relétekercsem, amin vékony huzal van, majd akkor abból kipróbálom, hogy mi sül ki belőle. Szerintem csinálok egy pár leágazást rá és akkor elég jól be lehet lőnni az ideális adatokat. Köszönöm a segítséget! jövőhéten nekilátok szerintem.
(#) Koncsar válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
Szia Zosza! Megépítetted ezt a motor fordulatszám szabályzót? Jól működött? Köszi a választ előre is.
(#) zosza18 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Szia!
Megépítettem, de csak azért mert már elkezdtem, de tesztelve nem lett. Leégették azt a leégethetetlen fúrót, így már nem volt aktuális. Mivel van más amikkel foglalkozok így eltettem a "majd ha lesz időm megcsinálom" dobozba. Van már mosógép motorom is, szóval a lehetőség adott, csak időt kéne rá szánni. Valószínű letesztelem és életet lehelek bele, mert nagyon jó kis áramkör és nem is drága, jól jönne néhány szerszámgéphez sokszor. Amint tudok érdemleges adatokkal szolgálni, akkor azt közzéteszem.
(Valakik már tesztelték is és jó véleménnyel voltak, szóval nem kell tőle megijedni, működő dolog ez. )
(#) Koncsar válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Szia Zosza! Akkor szeretnék kérni még valamit, ha meg van hozzá a NYÁKterved, légyszives tedd fel. Köszönöm.
(#) laccika77 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Üdv! Van itt még valaki? Találtam ilyet, valakinek van tapasztalata esetleg? rendelhetnénk együtt többet...
https://www.ebay.com/itm/TDA1085C-Set-Universal-speed-controller/27...tXE8EZ Bővebben: Link
(#) Peter65 válasza laccika77 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Üdv!
Én ugyan nem használtam, de az adatlapját átfutva ez olyan motorokhoz jó, amin van váltakozó feszültségű fordulatszám érzékelő. Egyes mosógép motorok ilyenek, de máshoz szerintem csak akkor lesz jó, ha szerelsz rá ilyet. Egyébként meg vigyázni kell vele, mert minden a hálózati feszültségen van, még a fordulatszám érzékelő is.
(#) pipi válasza laccika77 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Hali!
Ha meg akarod építeni, nyákot tudok adni, keress magánban.
Idő híján még nem építettem meg, csak a nyákot gyártattam le.
(#) laccika77 válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Igazából rögtön kettő kellene, hol lehet nyákot gyártatni? Nem biztos,h megéri..?
(#) pipi válasza laccika77 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Hali!
Bármely nyákgyártónál
Ezt a nyákot gyártattam, itt vannak az eagle fájlok (ha jól emlékszem
Bővebben: Link
De kétoldalas, lyukgalván, lötstop, alkatrész szita,
itt vannak fotók a gyártottról.
Ha kell, keress magánban, emilcímem az adatlapomon (Kispesten átveheted).
Ebayon is láttam: Bővebben: Link
(#) csibai hozzászólása Márc 25, 2019 /
 
Üdvözlet az itt fórumozó társaknak!

Kicsit mintha leállt volna itt a társalgás, de azért kérdezek.
Az előttem lévő hozzászóló "pipi" javasol egy Ebay-os szabályzót. Ez eddig rendben is lenne, után építeni se lenne sokkal olcsóbb, de ehhez ha jól olvasgatom akkor kell egy érzékelő modul is ami érzékeli a pillanatnyi fordulatszámot.
Annak létezik valahol valamilyen rajz, vagy építési javaslat?
Válaszotokat előre is köszönve: csibai
(#) pipi válasza csibai hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Hali!
induktiv érzékelőt láttam a motoron
(#) csibai válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Kedves "pipi"!

Köszi a gyors reagálást! A TME oldalán találtam, van 3.000 ft-ért és 20.000-ért is.
Melyik lenne jó?
Te megépítetted végül is? Mik a tapasztalataid? (Van még az eladó paneledből?)
Nekem egy kis faipari barkácsgéphez kellene, 800 wattos motorhoz.
Szalagcsiszoló, faeszterga, köszörű, meg ilyesmi hajtására kellene.

Üdv: csibai
(#) pipi válasza csibai hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Hali!
Nem építettem még meg. Igazából "mellékternék" a nyák, ráfért a másik terv mellé
Volt nálam már több cucc, amiben ez volt, és nehézkes volt a javítása, ezért gondoltam hogy tartalékba legyártatom. Ez a fajta, az alacsony fordulatot is stabilan tudja tartani terhelve is.
Neked nem hinném hogy nagyon pontosan kéne tartanod a fordulatot, oda esetleg u2008b is jó lehetne, ahhoz nem kell jeladó. Ha jól emlékszem ahhoz is van nyákom (amit szintén nem szereltem még meg...
(#) csibai válasza pipi hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Szia pipi!

Köszönöm, hogy foglalkozol a gondommal.
A helyzet az, ahhoz amit ajánlsz nincs semmi rajzom, paneltervem.
Elektronikában én amatőr vagyok, megépítgetek dolgokat de az csak után építés.
Nem tudok panelt tervezni sem, tehát a segítőkész társakra vagyok hagyatkozva.
Ha tudsz ebben segíteni, azt örömmel venném. Természetesen a "piszkos anyagiakat" megbeszélnénk. Tulajdonképpen a vejemnek csinálgatnék egy univerzális asztalosipari gépet. Ő hangszerkészítő és ahhoz nem kellenek nagy gépek, és a műhely is elég kicsi. Így abban kell gondolkodnom, hogy "csak" adapter cserével tudjam megoldani a gépeket.
Írok privit és ott átbeszéljük a dolgokat ha nem gond.

Üdvözlettel: csibai
(#) uniman válasza csibai hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Hello! Az panel csakis "commutator AC motor"-okhoz használható...Bővebben: Link
Aszinkron, segédfázis kondenzátoros motorhoz ez a TDA IC-s szabályozó nem jó.
Ezek a szénkefés motorokhoz tökéletesek...meg plusz kell hozzá egy motorba beépített tachogenerátor.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) mnyugger válasza csibai hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Kazettás magnó fej.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem