Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   560 / 3952
(#) gtk válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Igen.
(#) Silious válasza Stefan hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
És arra nincs véletlen valami megoldás, hogy ne kelljenek ilyen nagy kondenzátorok?
(#) Silious válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Sajnos csak 12V-om van, kocsiba lesz...
(#) gtk válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Az "igen" az elso kerdesedre irtam. NEM jo a rajz !
Igy lenne 5V1 zenerrel, csak megforditva a diodat. Gondolkodj.
(#) gtk válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Lerajzoltam mindket verziot. (Nekem a zeneres jobban tetszik.)
(#) zoka válasza proli007 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Hello!

Ettől függetlenül, így is működött. De rájöttem valamire, amire eddig nem
Tehát, ha mondjuk 25%-os fordulaton megy a venti, akkor addig, amíg a keletkezett hő nem haladja meg a 45°C-ot, ezen a fordulaton marad, majd 45 felett átvált 50%-ra. Ezzel együtt azonban a hűtés megelőzi a melegedést, tehát azonnal vissza is vált 25%-ra. Vagyis fog keletkezni egy bizonytalan állapot, ahol a 25% kevés, az 50 meg sok, így mintegy kitöltési tényező, kapcsolgatni fog, először a 25% majd ahogy melegedik, az 50 lesz túlsúlyban, egészen addig, amíg el nem ér egy olyan hőmennyiségig, ami tartósan 50%-on hagyja

Véleményem szerint, egy ilyen hirtelen ingadozás sokkal jobban hallható, mint egy folyamatosan gyorsuló mozgás. Ráadásul, (a bizonytalan tartományban) ha nincs változás a terhelésben, akkor egy fix értéken meg is állna a venti, de ha ez a kapcsolgatós dolog van, az folyton ide-oda billenne.

Ja: erősítőről van szó, ott nem mindegy.

Úgyhogy inkább maradnék egy sima műveleti erősítőnél, "analóg" módon.

Üdv! zoka
(#) zoly15 válasza gtk hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
Nekem sajnos nincs annyi 5V1 zenerem itthon mint ami kéne.. :no:
Ezért marad az 1N4007...
A zeneres megoldás miért jobb?
De megpróbálok még valamit!
Kimegyek, megnézem a bontani való cuccokat remélhetőleg van 5V1 zener ott...

Üdv!
(#) csikosgabi hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Üdv.Szeretnék építeni egy kis erősítőt(TDA2030).Van is egy elég jó trafóm csak az a gond hogy, csak 1*15Voltos
tehát nem tok neki szimtrikus tápot csinálni.Va mód hogy, megoldajm így is?
(#) watt válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Én nem gondolkodom diódában, nincs rá szükség. Zenerben gondolkodtam.
(#) watt válasza gtk hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Igen erre gondoltam pontosan.
(#) watt válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Az a dióda nem dióda, hanem zener és pont fordítva van.
(#) watt válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Idézet:
„A zeneres megoldás miért jobb?”

Egy alkatrésszel kevesebb, és gyorsabban zár és nyit a tranyó, ami itt elég fontos. A negatív tüskék ellen is véd.
(#) csikosgabi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
köszönöm
(#) jocki17 hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem hogy meg tudok e mérni valahogy, egy rossz tv-ből kiszedett zener diodát hogy hány voltos?
(#) Action2K válasza jocki17 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Ha a dióda jó, akkor igen. Köss vele párhuzamosan egy 1 µF os 16V-os kondit, kettőjükkel sorosan egy 1 kohm-os ellenállást, kapcsold őt polaritás helyesen egy 12V-os tápra, s mérd meg rajta a tápot. Ez 10V-osig jó megoldás.
(#) jocki17 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Üdv Action2K!

Kössz a választ!
(#) marton11 válasza jocki17 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Azt én nem hiszem. a szamokbol kell valahogy kiszedni
mert ha már rossz akkor nincs mit mit mérni. Használd ki:google: odat. Ird le a szamokat amit ir rajta és talán tudok segiteni rajtad.
(#) marton11 hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Mondjátok meg nekem, mi az a ,,puffer" kondenzátor. Miben kulönbözik a többitöl és mi az ismertetö jele?
Válaszodat elöre is megköszönöm
(#) Action2K válasza marton11 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Szerintem Ő arra gondolt, hogy pl egy rossz sorkimenős TV-ből termelné ki a használható alkatrészeket.
(#) Action2K válasza marton11 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Tároló kondenzátor. Olyan mint minden elkó, csak nagy, nagyon nagy, hogy sok áram (elektron) beleférjen. Ha az áramkörnek hirtelen sok áramra van szüksége, akkor egy ideig a pufferkondi biztosítja, így kímélve a trafót, illetve a táp többi részét.
(#) marton11 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Értlek Es meLYik az C1 vagy C2

Kezdek morcos lenni! Frankye

kondik.jpg
    
(#) gtk válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Kevesebb alkatresz kell
De, innen mar Te dontesz, hogy melyik vedelmet hasznalod, vagy esetleg anelkul epited.
(#) Action2K válasza marton11 hozzászólására (») Júl 14, 2009 / 1
 
A C1.
(#) watt válasza marton11 hozzászólására (») Júl 14, 2009 / 1
 
Idézet:
„es mejik az C1”

:bummafejbe:
(#) gtk válasza marton11 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
A rajzon az, amelyik nagyobb.
(#) Mezoas hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Hello mindenkinek!
Led kijelzős ford.mérőt építek, és ahhoz 3 x 7 szegmenses közös anódú kijelző szükséges. Csakhogy a kapcsrajzon a 3 anód és 7 db katód van csak bekötve (a pontok nem játszanak). Valójában viszont sokkal több láb van ennél. Tudnátok valami leírást, vagy rajzot adni a helyes bekötéshez? Előre is köszönöm.Kapcsrajz.
(#) watt válasza Mezoas hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Fogsz egy ellenállást(1kOhm) és egy 5..15V-os egyenfeszültségű tápot és kiméregeted. Nem hiszem, hogy pontos típus nélkül pontos kiosztást lehet adni, de még ha meglenne, akkor se biztos, hogy rálelnénk. Egyszerűbb és gyorsabb kimérni.
(#) Mezoas válasza watt hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Jó, azt már megnézegettem, hogy melyik led melyik lábhoz tartozik, ez egyszerű is. Csakhogy egy számhoz 10 db láb tartozik, ebből 2 db a közös anód, a többi 8 a katódok. A kapcsrajzomon látszik, hogy a PIC nem tud ennyi ledet vezérelgetni közvetlenül (főleg a 16F84 nem), ezért valami trükkel a katódok egyesítve vannak, csak 7 db leágazás van nekik. Mi ez a "trükk"?
(#) watt válasza Mezoas hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Természetesen a digitek szegmenseinek összetartozó(a, b, stb) kivezetéseit össze kell kötni(párhuzamosítani). A trükk pedig a multiplexelés. A tizedes pontokat úgy látom nem kötötték be.
(#) Mezoas válasza watt hozzászólására (») Júl 14, 2009 / 1
 
Ezaz, köszi szépen! Közben már kezdtem én is haloványan sejteni, hogy azért van éppen 7 katód, mert azokat szépen össze kell kötözni.
Következő: »»   560 / 3952
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem