Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár előerősítő
Lapozás: OK   2 / 3
(#) marek válasza fureszk hozzászólására (») Júl 12, 2007 /
 
Sziasztok!
szeretném valami módon elérni, hogy az akusztikus gitáromat hallhassam egy hangdobozból is. Ehhez van már hangdoboz+gyári erősítő, csak nem tudom hogy hogyan alakítsam át a hangot elektromos jellé. Olvastam itt valamelyik fórumon hogy erre a célra akár egy fülhallgató is alkalmas, ha az ember belelógatja a gitárba. Ki is próbálltam számítógépen, valóban csinál valami jelet, de asszem az nagyon gyenge, tehát jó lenne hozzá építeni valami NAGYON EGYSZERŰ (kb. egy tranzisztorból álló) kis erősítőt. Ennek a megvalósításához szeretnék 5letet kérni, vagy ha van ettől eltérő, de egyszerűen kivitelezhető 5let, az is nagyon jó lenne...Az igényeim tényleg nagyon kicsik, csak az a lényeg, hogy szóljon..Ha valaki tud, légysz segítsen!!!
(#) Stefan válasza marek hozzászólására (») Júl 12, 2007 /
 
Huh most én sem tudom melyik témában volt de a megoldás piezo csipogó: ez egy fém lapka és hangszóróként működik, de ha ráragasztod a gitárra akkor felveszi a rezgéseket. Rákötöd az erösítőre és kesz. Sípolós elektromos játékokban lehet ilyet találni, vagy a boltban
Sok sikert.
(#) marek válasza Stefan hozzászólására (») Júl 12, 2007 /
 
Jaja, azt a fórumot én is olvastam, majd lehet hogy megpróbálkozok vele, ha sikerül szereznem olyan piezzot. Ami gondot jelent egyrészt, hogy nincs igazából ilyen előerősítő kapcsolásom, pedig asszem hogy az nélkülözhetetlen-bár nem biztos- másrészt, hogy nem tudom pontosan hogy a jack dugó be ill. kimenetet hogyan kell bekötni. Mert a kapcs.rajzokon rajta van h. "+ in", meg "-", meg ilyenek, de hogy ezek a csatlakozón melyik kivezetéseknek felel meg, arra sajnos még nem jöttem rá
(#) Stefan válasza marek hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Ha a számgép mikrofon bemenetébe dugod akkor nemkell előfök, viszont az a gáz ezzel hogy a gitár egy nagy mikrofonként működik, szóval ha nagyon feltekered akkor akkusztikus gerjedés is előfordul.
a jack dugónál(mono) a hegye a + és a töve a - sztem ha olyan csatlakozód van latszik melyik fém hova megy
<=I=====||
+    -
<=I==I==||
+   +     -
>>
(#) _Peti_ hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Szeva! Régebben én is sokat szórakoztam, hogy hogyan lehetne rávarázsolni az akusztikus gitárt valmi hanguccra. Kipróbáltam a piezzo hangszórót, de gyengén viszi a jelet, és igencsak rossz minőségben. Viszont hangszerboltokban lehet kapni hangszedőt, kimondottan akusztikus gitárhoz (2-3e Ft körül). Aztán megúntam és vettem 1 elektromos gitárt (de ezzel kellett volna kezdenem...)
(#) marek válasza _Peti_ hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Köszönöm a segítségeket!!!Elektromos gitárt én is szívesen vennék, csakhát a pénz... meg hozzá az erősítő sem lehet olcsó. Peti, te boltban vettél hozzá erősítőt, vagy te építetted???
(#) _Peti_ válasza marek hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Hááát elég gagyi a gitárom... És sajnos volt hozzá erősítő is. Szerintem ezek az olcsóbb gitárerősítők sz@rra se jók. Egy TDA2003-mal épített végfok simán lenyomja az enyémet. A gyári erősítőmet már szinte csak porfogónak használom, igen rossz a hangja, nem egyforma mindenhol a frekvenciamenete (kötöttem rá discmant, igen rosszul szólt). A beépített overdive-ja is pocsék, és nagyon zajos az egész...
Szóval ha ilyen kisebb erősítőt szeretnél otthoni célra, akkor inkább építs egy kisebb végfokot!
(#) Hx-2 hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
leirnad milyen az erositod?
nev, tipus,teljesitmeny stb...
(#) _Peti_ válasza Hx-2 hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
SX Ga-1065, 10W, 8 Ohm

Ilyen 10-15W körüli bolti erősítőket szerintem nem érdemes venni (bár nem nagyon ismerem a többit)
(#) Stefan válasza _Peti_ hozzászólására (») Júl 13, 2007 /
 
Marshall 10 W osat azárt biztos éredemes venni csak kicsit drágább a többinél Amúgy a bolti akkusztikus hangszedőben is piezo van
(#) Hx-2 hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
nem tervezted, hogy eladod?
(#) sturbi hozzászólása Júl 14, 2007 /
 
Egy BEAG AEX 251, ha tudsz ilyet szerezni, egycsapásra megoldja a gitárerősítő problémát.
(#) tiki válasza _Peti_ hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Hát nekem egy Marshall MG 15DFX-em van és ****ra megérte...
(#) fuzzking hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Szevasztok!
(Nemetorszagbol irok,ezert nincs ekezet a betukon)
Epitek egy elektromos gitart,ami a Brian May Red Special,kicsit egyeniesitett valtozata(a test alakja szerint).Ennek mar mindene ,megvan,a pickupocktol kezdve a hangolokulcsokig minden.Mar csak egy eloerosito kene bele,amit nem tudok szerezni sehonnan.Raadasul en ilyen"csinald magad"elvu ficko vagyok.Aki tud,lecci rakjon ki egy egyszeruen megepitheto eloerosito kapcsolast.
Nagyon megkoszonnem,plane,ha van hozza nyak,es beultetesi rajz,teljes alkatreszleirassal.
(Jol jonne meg melle,ha lenne hageroszabalyzas is rajta ,azt is nagyon megkoszonnem)
(#) fuzzking hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
Megtenné valaki?
A legfőbb dolog az lenne,hogy az előerősítőn legyen hangerőszabályzás,és ne kelljen neki tápfesz.
Vagy ha valaki tud gitárépítésben segíteni,akkor abban segítsen kérem,hogy hogy épül fel a gitártest belsejében az elektronika,amit megépíthetnék.Én úgy tudom,hogy alapvetően pickupok vannak benne,ami rá van kötve egy olyan előerősítőre,aminek nem kell tápfeszés ez van rákötve a 6,3-a jack aljzatra.
Ha nem így van,akkor valaki segítsen nekem,kérem
Nagyon megköszönném.
Sürgős lenne,az az helyzet!
(#) _Peti_ válasza fuzzking hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Helló! Ez így hülyeség... Nincs olyan erősítő, aminek nem kell tápfesz. A gitárokba általában passzív elektronika van. De létezik aktív elektronikás is, meg eleve aktív pickup is, és ezeknek bizony be kell építeni a gitártestbe egy tápforrást (9V-os elem). A passzív elektronika különben nem több mint 1 hangerő poti, egy vagy 2 tone poti, meg 1-2 kondenzátor, és ez végzi a hangszínszabályzást
(#) fuzzking hozzászólása Szept 16, 2008 /
 

Köszi szépen!
Amúgy építettem egy TDA Ic-s 70w-os kittet,és nem akar működni.
+van egy oldal,a google-be a DIY gitár címszót kell beírni,és egy g-portálos ilyen oldalon vannak fenn jó,egyszerű kapsolások egyszerűen.
megépítettem a Fuzz Face nevű torzítást,ami nekem nagyon tetszik(a hangja,ezt mutatja a regelő nevem is)
,és megépítettem.Korrektülde igen ám,nem NYÁk-on de még csak nem is próbanyákon,hanem az alkatrészek lábait forrasztottam össze,és a vezetést kábelesen oldottam meg.Elméletileg működnie kéne,de nem mükszik,pedig ha működne,egy Fa ládát csinálnék neki,tuda nekem valaki segíteni nekem?
+
(a műszerem pedig azt bizonyítja,hogy működnie kéne)
(#) tornadoplus hozzászólása Okt 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Vettem egy elég régi gitárt. Két pickup van benne, semmi más. Szeretnék beépíteni egy előerősítőt, hangszínszabályzóval, torzítóval, ami 9V-os elemmel működik. Ehhez kérnék kapcsolási és nyákrajzot. Előre is köszönöm!
Üdv.: Péter
(#) epe1104 hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Sziasztok!
Adott egy BOSS MG10es kis gyakorló erősítő.
Pici, halk, gyenge, ennek ellenére egy nagyon jól eltalált darab. A fülhallgató kimenetét egy erősebb végfokon át egy nagyobb ládára kötve isteni hangja van. Tökéletesen visszaadja a rákötött akkusztikus hangszerek hangját.
Innen jött az ötlet hogy ez alapul véve építek egy erősítőt. Elszört csak egy új végfokban gondolkodtam, majd később egy 3 sávos parametrikus EQt is találtam amit úgy döntöttem hogy hozzáépítek. Ezesetben viszont már csak egy jó előfok kellene és nincs is szükség az alap kis BOSSra. Tehát egy olyan előerősítőt keresek ami tényleg igényes, kis zajú és széles körben felhasználható. Tehát szintetizátortól a piezzo hangszedős akkusztikus gitárig mindenfélét rá tudjak kötni! Villamosmérnöknek tanulok, de teljesen más a szakterületem így nemnagyon értek (még ) ezekhez a dolgokhoz, de ha valaki kicsit beavatna a mélyebb rejtelmekbe azt megköszönném
(#) vtsoftware válasza MolnarG hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Óóó de szép.
Tényleg jó... most is így csináltam, hogy két lábat "bepöttyintettem" ónnal, aztán ráforrasztottam a többit.
Na majd kipróbálom. köszi

Szerk: a QFN (lábnélküli) IC-khez van-e valami trükk a befforrasztásukhoz?
(#) vpist hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Kéne egy kapcsolási rajz, vagy legalább terv:
Gitározáshoz (pénz hiányában) egy Ic-s autórádiót használok végfoknak.
Nekem megfelel gyakorlásnak, torzítóval szépen is szól.
Viszont ha simán dugom rá a gitáromnem szól szinte semmit- természetes, hiszen csak végfok.
Ez elé kéne egy előerősítő (9 v 12v tápfesz), esetleg trimmerrel állítható kimenettel és bemeneti érzékenységgel. A végfok érzékenységét sajnos nem tudom. A kimeneti teljesítmény kb 5W
(#) karpi válasza catchke2ro hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Nem kell nyak. hanem "test" lap .A fotoban latszik milyen .Standard tavolsagon lyukak vannak es alul kis koralaku forrasztasi felulet .ide teszed az az alatreszeket majd osszehuzalozod alul , vagy /es felul.
Senki se csinal egyetlenegy darabhoz nyakot , ha csinalok akkor is SMD szerure csinalom nem lyukasztom csak ha nagyobb sulyosabb alkatreszekrol van szo es jol oda kell rogziteni.
(#) LaciSupreme hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Üdv!
Tud valaki linkelni egy nyáktervet? Egy előerősítőhöz kellene, ehhez itt.
Elvileg ugyan az ez is, de nyáktervet sehol sem találok.
Ilyen tervezésben nem vagyok túl jó, (csináltam egyet ehhez, de meg se szólal..)
Köszönöm.
(#) maTaKee válasza LaciSupreme hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Hello!
Egy gyors rajzolás után ezt sikerült összehoznom

Bővebben: Link
(#) LaciSupreme válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Ez nagyon tuti, köszönöm szépen !
(#) kefe13 hozzászólása Máj 31, 2009 /
 
Sziasztok, a linken lévő fetes motyórol valami vélemény? Szerintetek megérné megcsinálni ?
Discrete FET Guitar Preamp
(#) burgdavid válasza kefe13 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Kb. 300Ft az alkatrészköltsége...
Már csak próbaképp is érdemes Mondjuk BF245C vel
(#) kefe13 válasza burgdavid hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Értem, köszi. Egy néprádióból akarok egy kombót, ne kelljen a pct bekapcsolni gyakorlásnál, most is az szól, az eredeti 50 -60 éves hangszóró frankó nagyon, tda 2030 hajtja, épp elég szobába prüngyögni
(#) desz hozzászólása Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan gitár előerősítő kapcsolási rajz kellene, ami 12 V-ról működik, mert egy olyan erősítőt szeretnék készíteni, amiben a végfokot leszámítva minden egy régi PC tápról járna(Ventillátor, koppanásgátló, és az előfok is) Azzal, hogy egy 9V-ra tervezett kapcsolásra eresztem rá a 12VDC-t próbálkozni sem akarok. Ha valaki tud ilyen kapcsolást, kérem hogy linkelje vagy töltse fel ide! Hálás köszönet!
(#) SrAta hozzászólása Nov 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Hány voltos bemenete van a gitár erősítőnek?
Valami egyszerűbb (lehetőleg TDA alapú) előerősítő kapcsolást tudnátok ajánlani?
Köszönettel
SrAta
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem