Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   8 / 607
(#) huhuu válasza huhuu hozzászólására (») Szept 28, 2006 /
 
Most szerkesztettem egy panelt a tda7293, légyszi nézzétek már meg, hogy vajon kivitelezhető vagy túl sűrű...

arra gondoltam, hogy többet készítek ebből a panelből és egymás mellé teszem őket, összekötöm oldalt a kivezetéseket, így lehet kettőt kettőt párhuazmosan vagy hídba, de egyenként is használható, ha pedíg javítani kell könyebb szétkapni egy egy panelt....

ja még valami alul a két elko lába a hangfalra lett a gnd helyett kötve, mert a mérete a kondinak így adta ki, de majd javítom...
(#) blokkmetal válasza huhuu hozzászólására (») Okt 3, 2006 /
 
Sziasztok!
Egy ilyen IC elhalálozásának lehet tünete, hogy nagyon halkan, sercegve szólal meg? Mert ezt tapasztaltam.
(#) blokkmetal válasza blokkmetal hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
Senki többet?
(#) fureszk válasza blokkmetal hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
elkelt.
(#) blokkmetal válasza fureszk hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
Bocs a senki többet-ért, csak a HQ-ról készülök nagyobb mennyiségben rendelni, és nem tudom, hogy csak TL074-ből, vagy a TDA-ból is rendeljek...
(#) hzsolt77 válasza Dióda hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
Helló !
én ezt építettem meg egy srácnak ,bár csak a paneljét terveztem és beültettem a többit ők csinálták,állítólag jól müxik
(#) huhuu válasza hzsolt77 hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
mekkora teljesítményt ad le így a 3darab tda 7293?
(#) blokkmetal válasza huhuu hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
Tényleg semmi tapasztalat erősítő IC elhalálozási tünetek terén? (ld. (#43345 hozzászólás) Az IC egy TDA7294.
(#) szabi83 válasza blokkmetal hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
nézd át a forrasztást, esetleg forraszad át az összes forrasztást, nézd meg utána van-e zárlat és próbáld ki újra...

nekem tda7293 van ami még jó
(#) huhuu válasza blokkmetal hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
nekem még sosem viselkedett így, régebben volt, hogy elszált, de az úgy hipp-hop és nem szólt többé...

Idézet:
„Egy ilyen IC elhalálozásának lehet tünete, hogy nagyon halkan, sercegve szólal meg? Mert ezt tapasztaltam.”


mielőtt ezt csinálta működött rendesen és mennyi ideig, vagy rögtön összerakás után így viselkedik, mert ha igen akkor nézd át az áramkört, tégy fel egy pár fotót, több szem többet lát...
(#) hzsolt77 válasza huhuu hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
helló!
nem tom mekkora a teljesítmény,majd megkérdezem ha talizok a sráccal ,hogy mire is kötötték.Az hiszem valami mélyládát hajt meg...
(#) szabi83 válasza hzsolt77 hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
+-44V on 150W/4ohm
+-47V on 180W/4ohm
[link]http://stratofan.rentahost.net/electro_0002_tda_bridgeparallel.shtml[/link]

üdv :yes:
(#) blokkmetal válasza huhuu hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
Hali!
Rögtön összerakás után volt ilyen, de először balga módon az áramkör tükörképét csináltam meg, és miután kipróbáltam, utána vettem észre ezt az apró hibát. Utána megcsináltam normálisan. Tehát a 14-lábú TL074-nek pont + és - táp lába cserélődött fel. Azt 100% kinyírtam, ennél a tda-nál szintén tükörkép lett, amire lehet, hogy hatással volt a tápfesz. Multiméter szakadásvizsgálatával miden ok, ellenállások is működnek. Na jó, 1 ellenállás meghalt, de azt már kicseréltem. Kondit nem mér a multim.
(#) szabi83 válasza blokkmetal hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
Akkor kinyírtad szépen.

"Az ember mindig a saját hibáiból tanul!"

üdv
(#) Spek válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 6, 2006 /
 
Hello!

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi az IC adatlapján a High Effienicy kapcsolás? A teljesítményéről lehet tudni valamit? Vagy épített egyáltalán valaki már ilyet?
Sztem egyébként nagyon jó ic ez a kis TDA, nekem már többszörösen bizonyított.

Üdv
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
megint akció:

A tda7294-s ic 598ft + áfa nov 3.-ig a hqvideoban.
A tda7293v-s ic 679ft + áfa nov 3.-ig a hqvideoban.
A tda7296-s ic 513ft + áfa nov 3.-ig a hqvideoban.
(#) dbase válasza (») Nov 3, 2006 /
 
kíváncsi lennék már megint hoyg kerül ez a topik a sorba, mikor nem is írt senki be ma, és mégis elötte lévő topikba 10 óra után írtak, ebbe meg nem, és elötte van.
Valaki nagyon nyomja , fizetnek érte?
(#) szabi83 válasza dbase hozzászólására (») Nov 3, 2006 /
 
"én elviszem a balhét"

:yes:
(#) Petroimro hozzászólása Nov 8, 2006 /
 
Hello!

Szerintetek melyik erölködőt építsem meg a TDA7294-est vagy a 120w-os tip tranyósat? Egy 25 cm-es MNC sub-hoz kéne.

Kösz
(#) blokkmetal válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
ÜdW!
Én pár napja készültem el a 7294-essel, ami ezen az oldalon van a kapcsolások/hangfalak menüpont alatt, csak arról tudok véleményt mondani, és be kell valljam, nagyon jól szól egy Somogyi SRP3040-es 30cm-es SW-rel. Nekem az bőven jó.
(#) szabi83 válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
TDA7294 vagy TDA7293


üdv
(#) huhuu válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
szerintem is a tda7294 vagy a 7293, viszont a 94-est könnyebb beszerezni, a 93 nem mindíg kapható.

javasolnék a tápegységre valamit,mégpedíg, hogy két greatzot használj a tápegységben, szerintem sokkal jobb lesz a hangja, főleg a mély.
lerajzolom a tápot, amire gondolok. én most már csak ilyen tápegységgel látom el az erősítőimet.
az ötlet innen
származik, olvasd át háhta akár ehhez aaz erősítőhöz is kedvet kapsz....
(#) SyncMaster válasza Dióda hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
Sziasztok!

Azok számára van a TDA7294-eshez rajzom akik nem használják rajta a MUTE és a StandBy funkciókat.

Viszont van egy hibája az hogy úgy van rajzolva hogy rajta van az alkatrész beültetési rész is. De azért remélem segíthettem.

Sok sikert hozzá!

SyncMaster
(#) Moderátor hozzászólása SyncMaster hozzászólására (») Nov 14, 2006
 
azt a mellékletett töröltem, mivel én ezt már megcsináltam szépen!

itt van tessék


üdv minden jót!
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
Valakinek nincs kedve csinálni nekem ehhez az ic-hez két panelt? Mármint a tda7294-hez.

Megeggyezünk!

Csak azért mert marhára le vagyok havazva és nincs időm panelt rajzolgatni meg maratni.
(#) attila26 hozzászólása Nov 17, 2006 /
 
Olvasgattam,és azt irtátok ez az ic nem jo 4 ohmos hangszóróra.?

Nekem van 4 db 4 ohm os 30 cm es mélyem ezek közül egyiket akartam ezel az ic vel meghajtani.

(Pedig megvan a terv a kapcsolásoknál szürövel együt.azt szeretem volna.)

Szoval ezt felejcsem el?

Akkor mit ajánlotok?
(#) szabi83 válasza attila26 hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
visszi a 4 ohmot is. lsd adatlap..

üdv
(#) attila26 válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
Ok akkor ezt is megrendelem.
Köszi a gyors választ.
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Nov 22, 2006 /
 
Senki sem vállalkozik panelgyártásra?

Nem nagyon van időm panelt gyártani ezért ha valakinek lenne kedve két panelt csinálni nekem megköszönném ,stb.

Vállalkozó kedvű kérem jelezze!
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 22, 2006 /
 
Helló!

Akik már próbálták ezt az ic-t milyen véleményük van róla? Szeretnék a TDA2030-s erősítőm helyett egy ilyet csinálni. Minősége jobb mint a fentebb említettnek?, ja és szteróba szeretném szóval 2*40W 8 ohmon (2 ic kell, azt tudom). Mekkora fesz és mekkora telj. táp kell neki, ezen teljesítmény eléréséhez?

üdv

WM
Következő: »»   8 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem