Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter készítése
 
Témaindító: Tomy666, idő: Máj 24, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 60
(#) Tomy666 hozzászólása Máj 24, 2006 /
 
Szevasztok!!!

Találtam a neten egy elég egyszerünek tűnő inverter kapcsolást, szinte olyan egyszerűnek tűnik, hogy nem is hiszem, hogy működőképes lenne. Én nemnagyon értek ezekhez úgyhogy a Ti segítségeteket kérném abban hogy vajon működhet-e ha megépítem. Ja és még annyi hogy HEP154-es diódát semelyik boltban sem találtam, ha tudjátok hol lehetne kapni ilyen tipust vagy amivel helyetesíthető akkor szóljatok.
(#) Valteri válasza Tomy666 hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
sziia
én megépítettem és műxik csak a konikkal jól kell belőni a frekvenciát mert eléggé változik az oszcilláció.
Én 1n4007-est raktam a dióda helyére de bármien szilicium alapú teljesítmény dióda megfelel
hát ennyi
(#) eSDi válasza Tomy666 hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Ezek az inverterek nem a legprecízebbek, csak akkor adják le az 50Hz-es frekit és a 230V-ot ha terhelés van rajtuk, de a freki és a fesz is függ a terhelés nagyságától.
(#) szabi83 válasza eSDi hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
A c1, c2, r3 és az r4 helyet, lenne egy pontos 555 astabil kapcsa akkor pontos lesz, vagy rosszul gondolom ?
(#) Valteri válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
nekem egy 60 w-os iizót hajt hát mit ne mondjak olyan mint egy diszkólámpa de fő hogy világít
(#) Tom Lord válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Jó lehet
(#) szabi83 válasza Tom Lord hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
miaz?? túl jó az 555? vagy nem teccik ?
(#) eSDi válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Igen! a Tranyókat ki kell váltani MOSFET-el és valami stabil frekiforrásról kell meghajtani és akkor jó lesz.
De még így sem az igazi. Mert szimuszos lenne az igaz és Step-Up Trafó amit direkt erre a feladatra tekercseltek.
(#) csapoka.laci válasza eSDi hozzászólására (») Máj 24, 2006 / 2
 
Sziasztok nekem van egy jó kapcsolásom
Működik

De a tranyok BD széria
(#) Sebi válasza eSDi hozzászólására (») Máj 24, 2006 /
 
Csak megjegyzem, hogy a trafó az innen nézve meg onnan nézve is trafó.Nincs külön "step-up" kivitel...
Szinuszos az valóban jobb lenne, de az meg baromira fűt, ha nem PWM-mel van előállítva (proci).
Sok évvel ezelőtt STK050-nel hajtottam 1 trafót ami a külső forgórészes magnómotoromat hajtotta. A jelforrás quartz volt.(meg egy rakás alkatrész..)
(#) eSDi válasza Sebi hozzászólására (») Máj 25, 2006 1 /
 
Öhömmm! Akkor magyarázd ezt meg kérlek!

Remélem elég jól látszik a felirat a trafón.

P5250605.JPG
    
(#) MaSTeRFoXX válasza eSDi hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
(Nem rám tartozik de...)
Nekem ez egy normál toroid trafónak tűnik, csak a primer az a 2 darab 11 voltos tekercs. Ha megfordítanánk és rákötnénk 230ra akkor is menne Step-up, mert felfelé transzformál szvsz
(#) eSDi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
Az lehet csak, nagyon melegedne mert a 110V-os tekercsek sokkal vastagabbak mint egy átlag trafónál szerintem. És a trafó tekercsekésnél a mindíg a primer tekercs van legkívül ugye? Na mert itt a 12V-os tekercsek vannak kívül és nem pedig a 110V-osak.
Ezért mondom én hogy nem mindegy a trafó sem, hogy milyen.
(#) MaSTeRFoXX válasza eSDi hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
Idézet:
„Na mert itt a 12V-os tekercsek vannak kívül és nem pedig a 110V-osak.”

Ebben lehet valami, mert gondolom hogy erősebb a térerősség a tekercsen belül, mint kívül, Ezért valószínűleg jobb a hatásfok is.
(#) creative válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 25, 2006 /
 
Hello!

Nem olvastam csak az első hozzászólást de annyit róla hogy ha kapcsoló dióda akkor BY299 semmi más olcsó és nagyon jó remélem tudtam segiteni


ha meg inverter akkor tl494 és a gyári kapcsolás a datasheet bol

Udv
(#) Sebi válasza eSDi hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
Ezt valszeg inverterbe szánták, ami 12V-ról jár. Erre utal, hogy 2x11V-ra tekerték (beszámították a félvezetők veszteségét)
Amúgy még az is mind1 a hálózati trafónál, hogy a primer v. a szekunder van alul - ha alul van a vastagabb (szek) tekercs, akkor kevesebb drót kell. 1ébként, ha nagyon precízek akarunk lenni, akkor valóban nem mind1 melyik a primer, mert a veszteségeket úgy kell beleszámolni.
(#) eSDi válasza Sebi hozzászólására (») Máj 26, 2006 /
 
Tudom! Inverterből bugáztam ki! Csak azzal az volt a bajom, hogy a bemenő fesz nem +12V volt hanem -48V. Pedig színuszos volt.....
De majd csinálok hozzá egy elekrtonikát. Már találtam egy színuszost.......

Igaz nem valami sok az a 120VA, de forrasztani lehet róla.......
(#) Sebi válasza eSDi hozzászólására (») Máj 27, 2006 /
 
Hááát... egy forrasztópákának igazán nem építenék szinuszosat, annak mind1. Ezek a négyszögjel kimenetű UPS-ek is majdnem mindenhez jók, kivéve a motorokat (ezek csak reszketnek tőle) és a trafóval kezdődő tápok (ezek néha érdekesen reagálnak).
Ha szinusos inverter volt, akkor valszeg a 48V-ról járt 1 kapcsolóüzemű táp, amit 50Hz-cel moduláltak.
(#) eSDi válasza Sebi hozzászólására (») Máj 27, 2006 /
 
Jajaja! Valami olyasmi volt benne. De méregettem és valahol 48V-ot valahol 24V-ot valahol 12V-ot mértem. Ezért inkább felhagytam az átalakítással.
Másrészt 2oldalas nyák volt és a kondikart alig tudtam kiszedni belőle nem hogy az IC-ket. Annyi biztos hogy a végfokot azt fel tudom használni még mert az csak négyszögjelet kapott és ebben a fokozatban volt valahogy megoldva a szinuszosítás.
Majd meglátjuk. De lehet inkább építek hozzás egy tiszrta színuszos meghajtást. Valamire csak jó lesz egyszer.......
(#) Kallai Csaba hozzászólása Szept 13, 2006 / 1
 
Helló.Azt szeretném kerdezni hogy van itt ez a rajz és hogy nem e lehetne azt az IC-t helyetesiteni SN8400N,SN84164N vagy valami másal.És azokat a tirisztorokat nem lehet helyetesiteni mert nem talalok sehol ? Elore is kosz!

12_220inv.gif
    
(#) PCB válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Szia !

Idézet:
„És azokat a tirisztorokat nem lehet helyetesiteni”


Inkább Power MOSFET :yes:

Lehet helyettesíteni, ha találsz paramétereiben megegyezőt, vagy közel hasonlót.

Üdv!

Másrészt mindent mindennel lehet helyettesíteni, legfeljebb nem az lesz ami
(#) Tom Lord válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Hmmm...
Hihetelen, hogy nincs 7400-ád!
Főleg azért, mert az SN8400 ugyan az!
Meg kék nézni egy katalógusban.
Ok?
(#) Pongor válasza creative hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Sziasztok

Azt szeretném kérdezni hogy egy ilyen inverter ami 12v egyenáramot 230v váltóáramra alakít át mennyiből hozható ki és hogy függ e az áramerősségtől a készülék elkészítése vagy csak a feszültséget kell figyelembe venni.
bocs ha hülyeséget kérdeztem nem nagyon értek hozzá de a téma érdekel.
(#) Ghost Rider válasza Tomy666 hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
Hello.... Olyat hogy lehet csinálni hogy egy 12V-os áramforrásból 220V-os legyen ? :S
Autóba kéne... de amiket boltban lehet kapni azok bazi drágák ezért kellene valami olcsóbb megoldás...
ha tudtok segíteni azt megköszönném... meglehetősen fontos lenne
(#) szabi83 válasza Ghost Rider hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
ezt nézted?

üdv
(#) Ghost Rider válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
Ezen hol van a pozitív ág... ? :S mert csak a földelés nyilacskáját találtam meg :S
vagyis csak egy pólushoz tudom kötni :S nem találtam másik kivezetést... :S
lehet hülye volt a kérdés és csak én nem látom
(#) Müszi válasza csapoka.laci hozzászólására (») Dec 23, 2006 /
 
Ez jó lenne induktív terhelésre pl. köszörű)?
(#) calibra válasza Ghost Rider hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Ott van az 50 amperos biztosíték előtt.
(#) calibra válasza Müszi hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Négyszögjellel nehéz lenne motort járatni, ahhoz egy szinuszos inverter kellene,vagy egy agregátor.
(#) Last_Scout válasza calibra hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
vagy egy DC motorról hajtott szinkron generátor... fő a hatásfok
Következő: »»   1 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem