Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 128
(#) jym válasza Szirty hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Üdv Szirty!

Nekem is azért van ez, mert ezt ajánlották. FPGA kártyával, WAGO PLC-vel, iButton konverterekkel (2 félével is), illetve saját RS232/CAN konverterrel is jól megy. De akkor ezek szerint ez sem univerzális.

mcfly: akkor nem tudunk ajánlani neked univerzális USB/RS232 átalakítót, keresni kell egy soros portot.

Igazából nem értem a chipgyártók részéről, hogy mi a nehézség egy USB-soros konverter IC-ben, miért nem lehet átvinni korrektül azt a 2 adatjelet, illetve néhány vezérlőlábat ???

Imi.
(#) jym válasza mcfly hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Üdv.

Idézet:

9V


Ez ugye -9V (tehát mínusz) akart lenni ?

Idézet:

Ezen mit értesz?Mérnem kellene rajta valamit?


Igen, az RS485 diff. jelét, célszerűen valami tárolós szkóppal.

Vagy, ha van egy ugyanilyen cuccod, akkor a kettőt összekötöd (az RS485-ös oldalakat, és a kábel 2 végét lezárod 120 Ohm-al), a túloldali RS232 oldalt szintén bekötöd egy PC-be. Az egyik oldalon a hyperterminálba írod a karaktereket, a másik oldalon a hyperterminálban látnod kell őket.

Vagy a PLC-nek nincs valami diagnosztikai programja, ahol látnád, hogy jön valami az RS485 oldalon ? Pl. villog egy LED rajta az RX-nél, vagy hasonló ?

A te rajzodon is van LED, ha folyamatosan nyomod a karaktereket a hyperterminálból, akkor a LED villog a paneleden ?

Imi.
(#) jym válasza mcfly hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Üdv.

Még valami: az említett USB/RS232 konverteren is van egy narancs színű LED, ha byte-ot küldök terminálból, akkor villog, ha progiból küldök gyorsan, akkor égve is marad.

Imi.
(#) Szirty válasza jym hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Hali jym!

Idézet:
„Igazából nem értem a chipgyártók részéről, hogy mi a nehézség egy USB-soros konverter IC-ben, miért nem lehet átvinni korrektül azt a 2 adatjelet, illetve néhány vezérlőlábat ???”


Ezen már én is merengtem.
Szerintem az azok, hogy nem igazán törődnek a jelszintekkel. Kompromisszumokat kötnek, aminek ez lesz az eredménye.
Nem állítanak elő az USB 5V-jából +12V-ot és -12V-ot. Pedig ide ez kellene.
(#) mcfly válasza jym hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Üdv!

Igen! Az egyik -9V a másik +8.5V.Amúgy ha a Microwin szoftverben rákattintok a communikációs panelra és csinálok egy frissítést az egyik led elkezd villogni de még mindig nem ismeri fel.Szereztem próbaképp egy másik usb/RS232 átalakítót,meg egy régi laptopot amin van RS232 azzal még megpróbálom.Mellékletben küldtem egy képet itt nem tudod véletlen jók e a beállítások?Köszi!

névtelen.JPG
    
(#) jym válasza mcfly hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Üdv.

Szirty-t kérdezd, ő a Siemens-es.

Imi.
(#) Szirty válasza mcfly hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Hali mcfly!

Ha tudnék érdemben válaszolni, válaszoltam volna.
Gyakorlatilag csak igen ritkán foglalkozok S7-200-akkal.
Szinte kizárólag S7-300/400-al foglalkozok, az meg alapjaiban tér el az S7-200-tól. Köze nincs hozzá.

Látatlanban én 9.6kbts-t választanék és kikapcsolnám a multi mastert.
De még sosem próbálkoztam PC/PPI kábellel S7-200-ra kapcsolódni. PC adaptert használok erre amikor kell.
(#) mcfly hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Üdv!

Megoldódott a problémám! Csak számít,hogy 10uf vagy 1uf.Kicseréltem 1uf-ra és tökéletes felismeri.Köszi a segítséget!
(#) 123 hozzászólása Aug 25, 2009 /
 

Sziasztok !
NAIS plc-hez " NPST-GR V4.5 " programot keresek.
(#) Sendi hozzászólása Aug 25, 2009 /
 
Helló Mindenkinek.

A következő kérdésem lenne.
S7-300 programozáshoz TS adaptert szeretnék használni.
Ha a laptopon nincs soros port, és használok egy USB-soros átalakítót, azzal fog működni?

Köszönettel
(#) Zed válasza Sendi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
A TS adaptert nem tudom pontosan, hogy micsoda. Én Siemens MPI adaptert használtam régebben soros átalakítóval. Sajna azt kell mondanom, hogy a dolog USB-soros átalakító függő! Van, amelyikkel megy, van, amelyikkel nem. Láttam már olyat is, hogy egy átalakítóval pl. Unitronics gyártmányú Jazz-t lehetett programozni, de OPLC-t már nem...

Mi a cégnél a laptopon lévő kártyaolvasóba dugható konvertert használunk, nem USB-set. Ezzel eddig minden működött nálam. ( Omron, Siemens, Unitronics Jazz és OPLC )
(#) Sendi válasza Zed hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Helló Zed.

Ez az átalakító egyik fele RS232 a plc felé, míg a másik fele MPI/DP Tip 6ES7 972-0CA33-0XA0.

A kérdés lényege, hogy laptop vásárlás előtt állok, és hogy feltétlenül legyen rajta e soros port.
Van PCMCIA adapterem is, (CP5511) de az 16 bites, és az újabb laptop nem tud mit kezdeni vele. (nekem)
De ha van ötlet szívesen veszem.

Köszönöm.
(#) Zed válasza Sendi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Lehet, hogy nekem is ilyenem van. Van egy rövid, masszív kanóc, ami a PLC-be megy és van egy sorosporti dugasz. ( DSUB9-e ) És egy nagy szürke bumszli doboz az egész.
(#) Sendi válasza Zed hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Helló Zed.

Szerintem ugyanarról beszélünk.

Köszönettel
(#) Zed válasza Sendi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Ha illik rá a leírás, akkor szerintem is.
Régebben használtuk a soros portos verzióját, de csak néhány alkalommal. Miután tetű lassú, vetettem főnökeimmel USB-set. Ez gyorsabb, de debugolni ugyanúgy nem lehet vele. ( Mivel ugye nem látszanak az állapotok és az értékek a létra diagramban. )
Nekem egy Acer lapitopim van, a beleépített kártyaolvasóba dugom a soros konvertert. Anno egyik kolléga hozott egy marék USB-soros átalakítót, de mindegyiknek volt valami kehéje. Az után döntöttünk a kártyaolvasós mellett. Eddig ezzel még nem volt gondom, ugyan olyan jól működik, mint egy natív soros vonal. Csak hát ugye kilóg, néha kicsúszik stb. Én visszasírom a soros portot.
(#) Szirty válasza Sendi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Hali Sendi!

Idézet:
„S7-300 programozáshoz TS adaptert szeretnék használni. Ha a laptopon nincs soros port, és használok egy USB-soros átalakítót, azzal fog működni? Köszönettel”


Én is csatlakozok a többiekhez.
Az USB-RS232 átalakító vagy fog vele működni vagy nem. Egyszerűen képtelenek normális USB/RS232 adaptert gyártani a gyártók.

Abban is egyet kell értenem, hogy ha működik is, akkor elviselhetetlenül lassú lesz. (de a semminél jobb).
(#) Szirty válasza Zed hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Hali Zed!

Idézet:
„Miután tetű lassú, vetettem főnökeimmel USB-set. Ez gyorsabb, de debugolni ugyanúgy nem lehet vele. ( Mivel ugye nem látszanak az állapotok és az értékek a létra diagramban. )”


Ezt részleteznéd? Ilyenről még nem hallottam.
(#) Zed válasza Szirty hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Pedig nálunk mindegyik programozó ismeri ezt a feature-t.
Amikor on-line szeretnéd vizslatni a létradiagramot ( mi ezt használjuk programozásra ) akkor egyszerűen nem írja ki az aktuális értékeket. Minél nagyobb egy Network, annál jobban érezhető ez a hatás.
Tehát ha van egy network-öd, amiben van három kontakt, azokat még megjeleníti. Ha van egy másik, ami 5 soros és mindegyik sorban van 15 kontakt, akkor mondjuk jó esetben az első sort még csak látod, de a többit már nem. ( Mármin a létradiagramot látod, de az aktuális értékét nem, vagy nem helyesen. )
(#) Szirty válasza Zed hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hali Zed!

Idézet:
„Tehát ha van egy network-öd, amiben van három kontakt, azokat még megjeleníti. Ha van egy másik, ami 5 soros és mindegyik sorban van 15 kontakt, akkor mondjuk jó esetben az első sort még csak látod, de a többit már nem.”


Ahh, értem.
Ez azért nem teljesen az a probléma amire a "Mivel ugye nem látszanak az állapotok és az értékek a létra diagramban" mondatból következtetni lehet :>

Nyilván az adapter sebessége miatt kénytelen így tenni, mivel ha mind az 50 állapotot mutatná, 6 másodpercenként tudna mintát venni és akkor meg az volna a problémája mindenkinek, hogy nem látja ha "bevillan" egy feltétel.

Egyébként ha a bonyolultabb networkben monitorozás közben oda kattint az ember arra a részre amelyiket figyelni akarja, akkor azt kezdi el mutatni.
Ez persze nem ugyanaz mintha mind látszana 10ms frissítéssel, de a semminél azért jobb (szerintem).

(#) Magorh hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Van egy eladó Allan Bredley PLC kompletten. (teljesen új)
Ha érdekel valakit apróhirdetéseim közt megtalálja!
(#) Zed válasza Szirty hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Idézet:
„Nyilván az adapter sebessége miatt kénytelen így tenni, mivel ha mind az 50 állapotot mutatná, 6 másodpercenként tudna mintát venni és akkor meg az volna a problémája mindenkinek, hogy nem látja ha "bevillan" egy feltétel.”

Érdekes, hogy az Omron és az OPLC soros vonalon is képes a teljes képernyőn lévő létrdiagramot normális sebességgel frissíteni.
Azon kívül ez a magyarázat sajna nem állja meg a helyét, mert Ethernet kapcsolaton keresztül ugyan ez a helyzet.

Idézet:
„Egyébként ha a bonyolultabb networkben monitorozás közben oda kattint az ember arra a részre amelyiket figyelni akarja, akkor azt kezdi el mutatni.”

Nem. Ha ráklikkelek, akkor sem mutatja az aktuális értéket! Mint már említettem, nálunk minden programozó tudja, hogy a Step7 bizony így működik ( vagyis nem működik ) Négyen vagyunk programozók a cégnél, a leg"frissebb" ember is már két éve gyűri az ipart. ( Én személy szerint 6 éve. ) És nem csak kis "nyúlfuttató" meg kapunyitó projekteket csinálunk, hanem 500-600 digit / 300 analóg IO pontos komplexumokat is. ( Tegnap volt egy hír a TV-ben: átadták a szakolyi bioerőművet. Na, annak a vízkezelő részét egyik kollégám "csinálta". )
(#) Szirty válasza Zed hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hali Zed!
Idézet:

Érdekes, hogy az Omron és az OPLC soros vonalon is képes a teljes képernyőn lévő létrdiagramot normális sebességgel frissíteni.”


50-60 kontaktusos létradiagramot egyszerre, gyorsan, soros porton?

Idézet:
„Azon kívül ez a magyarázat sajna nem állja meg a helyét, mert Ethernet kapcsolaton.”


Amikor írtam úgy éreztem megállja a helyét.
De most ki is próbáltam. Egy olyan networköt monitoroztam, ami 97(!) kontaktus, 2 timert, két összehasonlítást, 2 kimenetet és egy NEG utasítást tartalmazott.
Az egész már eleve el sem fért egy képernyőn, csak 20%-os zoom mellett. Etherneten az egész network-öt
ami a képernyőre ráfért monitorozta. A jobbra kilógó részen az utolsó 6-8 kontaktust már nem.
Idézet:

Nem. Ha ráklikkelek, akkor sem mutatja az aktuális értéket! Mint már említettem, nálunk minden programozó tudja, hogy a Step7 bizony így működik”


Mivel nem valószínű, hogy én vagyok az egyetlen akinek úgy működik, hogy a létra azon sorára kattintok amit nem mutat és látni szeretném, akkor azonnal azt kezdi mutatni, javaslom próbáljátok ki!
Ha nem sikerül, akkor két eset lehetséges:
- vagy nem jól csináltok valamit
- vagy nem egy dologról beszélünk

Esetleg nagyon-nagyon régi Step7 verziót használtok, de amennyire emlékszem már az 5.1-ben is így működött a dolog.
Más magyarázat nem jut eszembe hirtelen arra, hogy miért tapasztalunk azonos körülmények között merőben ellentétes dolgot...
(#) Zed válasza Szirty hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Idézet:
„50-60 kontaktusos létradiagramot egyszerre, gyorsan, soros porton?”


Igen.

Idézet:
„Mivel nem valószínű, hogy én vagyok az egyetlen akinek úgy működik, hogy a létra azon sorára kattintok amit nem mutat és látni szeretném, akkor azonnal azt kezdi mutatni, javaslom próbáljátok ki!”


Mi is próbáltuk, de nálunk ez nem működik. Sajna nem tartunk ratkáron Siemens CPU-t, így most nem tudom kipróbálni, de legközelebbi alkalommal kipróbálom.
5.4 + SP1 vezriót használjuk pedig.
(#) Panhard válasza Zed hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Én Siemens Field PG-vel MPI-on és WLAN-on keresztül szoktam programozni. Megerősítem, hogy ha odakattintok amit nem mutat, akkor azt fogja mutatni.
(#) Szirty válasza Zed hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hali Zed!

Idézet:
„Sajna nem tartunk ratkáron Siemens CPU-t, így most nem tudom kipróbálni, de legközelebbi alkalommal kipróbálom.”


Kipróbálhatod a PLCSIM-mel is.
(#) skylaner hozzászólása Szept 2, 2009 /
 
Van közületek valakinek valamilyen tapasztalata Beckhoff BC9000 Bus Terminal Controller-el kapcsolatban?
(#) Sendi hozzászólása Szept 3, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek.

Hát én még mindig a TS adapternél tartok.
Vettem egy másikat.
A kérdés ha nincs soros port a laptopon, PCMCIA-soros átalakítóval működik.
( az usb-sorosról lebeszéltetek)

Köszönettel
(#) jym válasza skylaner hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Üdv.

Idézet:

Beckhoff BC9000


Hasonló a WAGO-hoz (750-841) tudtommal, a SW részben (TWinCat - CodeSys) tudok segíteni. Állítólag a WAGO-s KBUS-os modulok működnek a KBUS-os Beckhoff fejekkel.

Imi.
(#) Szirty válasza Sendi hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Helló Sendi!

Idézet:
„TS adapternél tartok. Vettem egy másikat.”


Miért nem vettél akkor már egy USB-s PC adaptert? Vagy csak ez volt?

PCMCIA RS232 interfész valószínűleg jó lesz.
(#) Sendi válasza Szirty hozzászólására (») Szept 3, 2009 /
 
Helló Szirty.

Igen ezt kaptam elfogadható áron használtan.
Tudod egyenlőre majd hobbi célra kell.
Az előzőt amikor megvettem vidékről hoztam haza, este későn értem. Leraktam a nappaliba.
Éjszaka feltörték a zárat, bejöttek, elvitték az új laptopot, az adaptert, meg minden értéket.
Én otthon voltam, és aludtam.

Ezért akarok most új laptopot, de amit ajánlanak, azon nincs soros port.
De ajánlanak egy PCMCIA-soros átalakítót.
Most el kell döntenem, hogy várok olyan gépre amin van soros port, vagy vegyem meg azt a HP-t. átalakítóval.
Javaslatod?

Köszönettel
Következő: »»   13 / 128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem