Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   110 / 489
(#) zsoltee0001 válasza patexati hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szia

Oshon, ic-prog.
"Akkor a program nem a PIC-ből olvassa vissza a hex-et!"
Hmmmm... ez, hogy lehetséges?
üdv
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szia Zsoltee0001!
Ha valakinek, nekem aztán rengeteg gondom, dolgom akadt a különféle égetők és égetőprogramok terén. Mignem, egy (Hp41C) álltal megépített teljeskörű PicKit2-őt le nem klónoztam, sikerrel. (Azóta nincs gondom semilyen PIC-kel sem, hacsak el nem nézek valamit)...
- A párhuzamos porton működő égetőkröl csak jót hallottam, nekem régröl, már két ilyen elkészült eszközöm is van, de még egy PIC-ket sem tudtam vele beégetni rendesen, vagy kiolvasni. (7406, vagy 7407)?
- Egy régi JDM-el szenvedtem nagyon sokat, amely csak egy "régi" xp-s gépröl volt hajlandó működni tökéletesen. (Be konfigolva az xp-hez). Számtalan PIC16F84-et majd f628-at égettem vele hibátlanul az icprog 1.06 verzióval..
- Ha van kedved és kicsi időd, az Oson-Soft égető helyett megpróbálhatnád az icprog, ill. Winpic égető progival is azt az ominózus szerkezetet rávenni a jó működésre.
Szia.
(#) patexati válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
EZ biztosan jó mert én megépítettem! WinPic2000 progival használtam/om!
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szia

Én a Pic adatlapját vettem alapul, ebből indultam ki (fájlmelléklet)
Világosan leírja, hogy kell normál/alacsony fesz. programozási módba eljárni, én így is csináltam.
Így nem felejti el a programot, de valamiért az első két sort telerakja 3FFF-ekkel, ill. kihagyja, ha másodjára visszaolvasom akkor jó, szóval ha erre valaki magyarázatot tud adni akkor pezsgőt bontok!

Petaxi
Szia
Ez a kapcsolás nem annyiba külömbözik a Watt féle LPT-minitől, hogy van benne egy IC erősítőfokozat, ami azért kell, ha valakinek nem adná ki az alaplapja a megfelelő fesz értékeket (PGD-PGC)?
Márpedig nekem kiadja, azon kívül más pic-eket már égettem vele, tehát nem hiszem, hogy előrébb lennék.
PICKIT2 jó megoldásnak tűnik, meg is venném habozás nélkül, ha életbevágó lenne ez az égetés, de bennem motoszkál a gondolat, hogy csak kis alakítás kellene és hátha jó ez is.
Azért köszi a segítséget mindnyájatoknak.
üdv

16f628.PNG
    
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szia!

Már írtam, hogy az adatlappal ellentétben a PicKit2-vel HVP algoritmussal úgy sikerült beégetnem, hogy a PGM láb szabadon volt....

Most is fáj a fejem egy kicsit egy másik adatlaptól: Egy 16F886-on a CM1 komparátor kimenetét úgy is be tudom kapcsolni, hogy a CM1CON0 regiszter 7. bitje, C1ON = 0. A lábjegyzetben pedig ott áll, hogy a kimenet aktivizálásához a C1ON = 1 kell legyen. A COUT1 - RA4 kimenetet magasra állítja, ha ebbe a regiszterbe 0x30-at írok és alacsonyra vált, ha 0x10 -et írok bele. A legújabb Errata-ban egy szó sincs a komparátor modulról. Miért

Szia
(#) Norberto válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Ha 0x30-at írsz a regiszterbe, akkor a komparátor rá van csatlakozva a fizikai kimenetre, ha 0x10-et írsz bele, akkor a komparátor kimenete lecsatlakozik a fizikai kimeneti lábról. Az, hogy állapotot vált az esetedben, szerintem csak eseti jelenség most. Mivel a komparátor-kimenet lecsatlakoztatott állapotánál valami más belső modul "érvényesíti" akaratát arra a kimeneti lábra, amit korábban bizgettél, módosítottál, aktiváltál. Az én meglátásom szerint ez lehet a helyzet.

Az első problémára nem tudok mit írni, azt elrontották valószínűleg, és még nincs benne az errata-k között, talán eddig még senki nem fedezte föl ezt.
(#) Hp41C válasza Norberto hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Szia!

Szetintem is ez a helyzet, de nem ez van leírva! Azt állítják, hogy a kimenet aktivizálásához a C1ON=1 is kell....

Szia.
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Szia

Meggyőztetek, belekezdek egy pickit2 klón építésébe, watt oldalán találtam hozzá leírást, elég korrektnek tűnik, remélem fel tudom programozni az lpt-minivel.
üdv
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Sziasztok!
NEKEM MÉG MINDIG EGY OLYAN PROP.HEX KELLENE AMI MÉRI A FORDULATOT ES FÉNYCSÍKOS A MÁSODPERC KIJELZÉSE. AMIT LETUDTAM TÖLTENI AZT EGYIKET SEM TUDOM AZ URC22B TÁVIVAL MÜKÖDTETNI!
EZZEL A HEX-EKKEL TÖKÉLETESEN MÜKÖDIK!
HA VALAKI TUD AKKOR SEGITSEN.
KÖSZÖNÖM!
(#) patexati válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
A sima verzióhoz nincs ilyen csak továbbfejlesztetthez olvass vissza volt szó róla többször is! Milyen óra ,milyen a PIC nem mindegy!
(#) watt válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Miért ORDIBÁLSZ?!
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Szia Lajos1969!
A topokban, ha keresed, megtalálható olyan hex állomány jónéhány, amely működik URC22B távival. (Nem mindegyikkel!)
Ezeknek a hex programoknak az a legnagyobb bajuk, hogy aki leforditotta, az a "saját technikai környezetéhez" beállítva tette azt, így nem bíztos a működésük más környezetben.
A legjobb, ha saját magunknak fordítunk a megfelelő távi kódokkal beállított Keys.asm-el. Ekkor elkerülhetjük a meglepetéseket is, hiszen számtalanszor láttam és tapasztaltam én is, az URC22B sem mind egyforma. Valamit a gyártó mindig változtat a programján, (még olcsóbb legyen), és ezzel a végén oda jut a fejlesztés, hogy már semmit sem lehet írányitani vele rendesen. Vagy, másként kell programozni, beállítani őket?
Szia.
(#) Panhard hozzászólása Szept 16, 2009 /
 
Melyik az a verzió, ami a napokat betűkkel írja ki nem számmal? A képek közt láttam olyat. A 628_23 verzióban is számmal van kiírva, van ennél újabb?
(#) Hp41C válasza Panhard hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szia!

Az a program, ami a napokat szövegesen írja ki, a mérete miatt nem fér bele a 16F628(A)-ba. Legalább 16F648A kell hozzá. Teljesen bemérve, tesztelve csak 16F876(A) ill. 16F886-on van.

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A propeller programot, (628(A) v2.23), RTC-s, most teszteltem PIC16F648A-val. A program és funkciói ugyanúgy működik ezzel is, mint a 628-al. Néhány felvétel erről.
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szia!

Remélem, hogy a mozgó szöveget cserélgeti....
Az igazi 16F648A propeller a nap nevét is ki tudja írni, a mozgó szövegben az időt és a dátumot is meg tudja jeleníteni....

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Cserélgeti a szöveget valóban, de az a "másik" sem tartalmazza a nap nevét stb. "Store Times in PCF8583..." megy, majd újra az előző szöveg. Tesztelgetem, de még nem sikerült oda jutnom, ahol a jelzett szöveget láthatnám. (Ha tudod melyik verzió a jó, tedd elérhetővé). Köszönöm, szia.
(#) Panhard válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Itt a fórumon fent van a 16F876/886-os verzió? mert keresővel nem találtam.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szia!

Az igazi még csak nálam futott szimulátoron... Küldöm ...

Szia.
(#) Hp41C válasza Panhard hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szia!

A kapcsolási rajza fenn van már...
Az összes Soubry Henk verzióján alapuló programban most találtuk meg a sokakat őrületbe kergető, "Demo módból kilépés" hibát. A verziókat frissítem nemsokára....

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A propeller 628(A) v2.27 verziója ki tud lépni a "DEMO" szövegmódból, és úgy is marad! Csak akkor lép demóba, ha újra parancsot kap, és ugyanazzal a gombbal ki lehet léptetni azonnal. (Ekkor már nem lép percváltáskor sem a demóba egyáltalán). A tesztelés alatt nem történt semmi hiba a programmal.
Köszönjük Neked Hp41C, ezt az újabb tökéletesített verziót. Néhány felvétel a program működéséröl.
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Sziasztok!

A beigért módosítások:

16F628(A) - Demo kilépés hiba javítva. (Használható még 16F648A, 16F819, 16F87, 16F88 típusokkal.)

16F648A - Demo kilépés hiba javítva. A hét napjait szövegesen is kiíró verzió. (Használható még 16F87, 16F88 típusokkal, de 16F628(A), 16F819 kontrollerekkel nem használható.)
Sok minden mást is tud és egy kicsit máskép tudja, a csomagban van leírás.

Sziasztok.
(#) Panhard válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
A 648-as verzióhoz új távirányító kell vagy jó hozzá a régi 16 gombos?
(#) Hp41C válasza Panhard hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Szia!

A programnak már 29 parancsa van...
Feltöltöttem már egy módosítást, amivel a 16 gombos távirányító 3 *16 gombossá alakítható, és 16 órának egyedileg küldhető vele parancs. A módosításhoz összesen két nyomógomb beépítése és a program cseréje kell.
A cél készülék címét ez egyik új gomb lenyomva tartása alatt a régi 16 gomb megnyomásával állíthatjuk be (0x10+ a gomb kódja). A másik új gomb a 16 kódos lapokat váltja. A feltöltött keys648.asm-ben a funkció beállító parancsok az 0., az idő állító parancsok a 1. lapon érhetők el. (A parancskód = lap_sorszáma * 16 + gomb_kód)

A keys648.asm -ben a parancsok kódjait át lehet írni a régi 16 gombos távirányító gombjainak kódjára (0x00...0x0F). Egy ötlet, az idő beállításánál a számokat csak előre lehet léptetni, a másodperc törlés nem fontos. A nem használt parancsoknak olyan kódot kell megadni a keys648.asm-ben, amit a távirányító nem tud küldeni.
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szia
Most, hogy elkészült a pickit2 (18F-et már égettem vele) úgygondolom semmi akadálya nincs, hogy folytassam a propellerclock projectet, viszont fölmerült bennem a gyanu, hogy az újonnan letöltött pickit2 program nem tudja kezelni a 16f-eket (?) Device family-ba nincs is benne a 16F, a verify parancsal se ismeri föl.
Neked milyen verziójú pickit2-d van?
üdv
(#) Norberto válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Pedig szerintem lazán fel kéne ismernie a 16F-es család legtöbb tagját.
(#) patexati válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szia! Device Family/Midrange/Standard és utána Read és felismeri! Én így szoktam! Persze a sorrendet tartsd be! Pic2 bedug,Pickit2 program elindít,ha elindult a beállítás mit írtam,végül behelyezed a PIC-et és felismerteted/írod/törlöd vagy amit akarsz!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szia! Nekem a vicsys féle van 628A lakik bent a rotorban ehhez lenne egy jó hex mivel kilép?
(#) zsoltee0001 válasza patexati hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szia

Kipróbáltam, "No device detected" ír ki. Mellékeltem ahogy bekötöttem.
Kipróbáltam letestelt Pgm-el is.
3db pic is ugyanazt produkálja, nem létezik, hogy mind a 3 rossz legyen, neked milyen verziójú a pickit2-d? nem lehet valahonnan letölteni a "nem" a legfrissebbet?
Azért gyanús nekem (mint írtam) a device family nem hozza a 16F eket
üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szia!

Nincs véletlenül "Manual device select" módban?

Szia
Következő: »»   110 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem