Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műgyanta
 
Témaindító: csaadaam, idő: Jan 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 27
(#) bbb válasza tbence3 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
A novia honlapján szóról szóra megtalálod ugyanezt
(#) Bassmester hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Sziasztok! Ehez hasonló üreges hangszedő testeket szeretnék önteni, gipsz negatívba. Milyen anyag lenne alkalmas ilyen célra és hol lehet beszerezni?
(#) tbence3 válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Az a baj vele, hogy üreges. Amennyiben letudod venni mind a két mintát akkor a műgyantát ajánlom.
(#) Bassmester válasza tbence3 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
A mintát le tudom venni és a szerszámot is meg tudom csinálni, amivel kipréselem az üreget, de sajnos nem ismerem a műgyantákat, nem tudom hogy melyik fajta lenne megfelelő erre a célra. Egy olyan konkrét terméket szeretném ha ajánlana valaki, amit be lehet szerezni.
(#) VIM válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Helló!
Nézd meg ezt az oldalt, lehet, hogy találsz hasznos infót.Bővebben: Link
VIM
(#) tbence3 válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Amit a festékes boltokban kapni műgyantát az jó lesz neked, de szerintem iszonyat drága. Szerencsére tudok szerezni olcsóbban is.
(#) Bassmester válasza VIM hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Köszi szépen az ötleteket. Azt hiszem, hogy az Eporezit FM-4 jó lenne T-16 térhálósítóval. Ismeri valaki ezeket?
(#) otto54 válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Helló!
Én Eporezit FM-4-et használok T-16 térhálósítóval elektronika kiöntésére. Akitől átvettem ezeknek a készülékeknek a gyártását az korábban más típusú gyantával végezte a kiöntést,ami a készülékek működésében problémát okozott.
Ez a gyanta elektronika kiöntésére lett kitalálva.
Keverek hozzá kvarc lisztet is,így kevesebb gyanta kell és hatékonyan rejti a kíváncsi szemek elől a kiöntött belső részt A
Bővebben: Link -tól veszem közvetlenül. A kvarc lisztből sajnos minimum 25kg-ot kell venni (ilyen kiszerelésben árusítják),de a felesleget majd "elvaterázom".
A levelezés előzményeit nem néztem,így nem tudom mire szeretnéd használni,kérdezz és ha tudok válaszolok.
(#) Bassmester válasza otto54 hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Szia!
Nekem is elektronika kiöntésre kéne :yes: Gitárhangszedőt és smd-vel szerelt apró paneleket szeretnék kiönteni vele. Ez átlátszó anyag? Ha kvarclisztet is teszek bele, akkor szemcsés lesz a felület? A megkötött gyantát lehet fúrni,reszelni, csiszolni? Mivel lehet festeni?
Köszi a segítséget
(#) otto54 válasza Bassmester hozzászólására (») Szept 9, 2009 /
 
Átlátszik bizonyos vastagságig,akár olvashatók is az alkatrész felíratok.
A kvarc liszt nagyon finom,kézzel nem igazán érezhető az érdesség,de kismértékben azért érdes lesz a felület.
Szerintem fúrható,reszelhető és csiszolható is a felület.
Én csak egyszerűen kiöntöm az áramkört utólag már nem munkálom meg.
Én még nem festettem,de akik igen,azok azt mondják, hogy anilin festékkel tökéletesen lehet festeni.
Ezt a festést úgy értem,hogy belekeverik a gyantába és ezáltal színes lesz a gyanta.
Valamelyik fórumon a külső festésről is írtak valamit,de mivel engem nem érdekelt így nem jegyeztem meg.
Üdv. Ottó
(#) Macload válasza kobold hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Szia(sztok)!

Visszaolvastam a topicot, de nem találtam konkrétan azt a gyantát amire gondoltál. De nem gond, mert benéztem egy festéküzletbe, és volt direkt erre a célra (dísztárgyak öntése, műborostyán készítés). Teljesen üvegszerűen szilárdul meg. Csináltam egy próbát, 4x4x4-es kocka teljesen átlátszik. Az oldalsó falak tökéletes felületűek lettek, viszont az alsó és felső lapok homályosak. Az öntőformát plexiből csináltam, mert azt könnyebb volt vagdosni, ragasztani, de majd megpróbálom üveggel is. Hűléskor a plexi fala kicsit behomorult, gondolom a gyanta zsugorodása miatt. Üveg nem hajlik annyira mint a plexi, vajon szétroppan majd? Vagy üreges lesz a gyanta? Még egy gondom, hogy a virág amit gyantába akartam önteni, folyton felúszott a gyanta tetejére... Erre tudnátok valami megoldást? hogy amig meg nem köt, a virág (vagy más tárgy) a kocka közepén lebegjen? Sok-sok kíséreltezgetéssel biztos rájönnék valamire, lesúlyozni, hogy lebegjen és ne ússzon, vagy átlátszó damillal kikötni. Csak az a baj, hogy bazi drága a gyanta, és szeretném minél kevesebb prototípussal megúszni a dolgot meg orchideát szeretnék gyantába zárni ami szintén nem ocsló így nem azzal kisérletezgetek. Köszi a válaszokat és a jó tanácsokat.
(#) zolika60 válasza Macload hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
szerintem úgy próbálj tárgyat önteni bele, hogy először csak addig a magasságig töltöd fel a formát ahol lebegtetni szeretnéd. Majd amikor észlegesen megkötött bele teszed a tárgyat. Majd ha bele ragadt kitöltöd a maradék forma teret is. Természetesen ehhez két adagban kell keverni a gyantát. Azokat a felületeket, amik nem lettek egyenletesek csiszold egyenesre és polírozd fel.
(#) Macload válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Okés köszi. Erre a réteges feltöltésre én is gondoltam, de aztán elvetettem, gondolván meglátszanak majd a rétegek, vagy szétválik a rétegeknél, de ha más is gondolt rá, akkor megpróbálom. Köszi mégegyszer.
(#) flashx hozzászólása Okt 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Gondolom már láttatok olyan fűrdőszobai termékeket, (WC tető, törölköző tartó talpa, fogmosó pohár...)
amelyek egy réteg díszítő elemet, homokot, csillagokat tartalmaznak majd erre jön egy réteg, amely teljesen víztiszta.

A kérdésem az lenne , hogy vajon miből készítik az ilyen dolgokat? Gondolom, hogy valamilyen műgyantához van közük, de pontosan milyenhez?

Esetelg bizonyos műanyagok oldószerrel oldva alkalmasak lehetnek erre a célra?
(#) elektrorudi válasza flashx hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szerintem PC-ből fröccsöntik.
A műgyanta túl drága, és a gyártása túl lassú lenne --> tehát gazdaságtalan.
(#) flashx válasza elektrorudi hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Én is hasonlóra gondoltam... Ez házilag hogyan valósítható meg? A PC 300 fok körül olvad. Nem biztos, hogy a dekor tárgyak kibírják ezt a hőmérsékeltet.
(#) elektrorudi válasza flashx hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
PC fröccsöntés házilag ???
Sehogy.
Bár... háza válogatja...
(#) Alkatel válasza flashx hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Lehet, hogy tevedek, de a plexi oldhato toluolban. Az oldoszer elillanasa utan ujra szilard lesz.
(#) válasza Alkatel hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Sőt, kloroformban is oldható. Egyébként ennek használata egy kicsit kevésbé is veszélyes (és egészségkárosító) mint a toluolé.
(#) Alkatel válasza hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Lehetseges, sot jot lehet aludni tole. Regen a kloroformot altatasra hasznaltak. Bocs, de balesetvedelmi tajekoztatot nem mellekeltem, pl: jol szelloztetett helyisegben, vagy szabadban hasznalatos vegyszer.
(#) flashx hozzászólása Okt 8, 2009 /
 
Oké! Szóval valamiben feloldjuk a plexit, illetve formába öntjük. Nade az oldószer elpárolgása következtében nem esik úgymond össze a plexi? Megtartja majd az öntőforma alakját? Illetve belátható időn belül teljesen megszilárdul majd?
(#) Frankye válasza flashx hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
A zsugorodása viszonylag kicsi, és az oldószer párolgásától függő, hogy mennyi idő alatt szilárdul meg.
(#) flashx válasza Frankye hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Köszi a választ! Vajon melyik oldószer alkalmazásával szilárdul meg leghamarabb?
(#) kissi válasza otto54 hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Szia!

Milyen gyors a kötése, illetve mennyi térhálósító kell hozzá ( ez gondolom változtatja a kötési gyorsaságot ?!) ?
Mennyire "nyűgös" a homogén elkeverés?

Steve
(#) Frankye válasza flashx hozzászólására (») Okt 8, 2009 /
 
Nem biztos, mert a toluolt nem próbáltam még ki, de a kloroformban oldott néhány nap alatt belekeményedett a lezárt injekciós fecskendőbe is.
(A fecskendő dugattyúját kihúztam, beletöltöttem a vágás-megmunkálás során keletkezett forgácsot, majd dugattyú vissza, és rászívattam a kloroformot. Néhány perc alatt, folyamatos rázogatás mellett, teljesen feloldódott, ezzel plexit ragasztottam össze. Egy-két nap múlva a fecskendőbe belekeményedett a maradék, pedig a kónuszára rátettem a tűt, és annak a védőkupakját is, tehát, ha nem is légmentesen, de viszonylag jól le volt zárva.)
(#) _Peti_ hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Hol tudok műgyantát venni, és milyeneket ajánlotok, milyen árban vannak? NYÁK kiöntésére szeretném használni (pl motor gyújtás) Tudom, olvassam végig a topicot, de hát lusta vagyok....
Várom a válaszokat, és előre is köszönöm a segítséget!
(#) Moderátor hozzászólása _Peti_ hozzászólására (») Nov 4, 2009
 
Márpedig 20 oldal nem a világ...
(#) laci09 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Olyan kapcsolást szeretnék egy pohár aljába beönteni ami a folyadékra felkapcsol egy ledet. Víztiszta anyag kéne ami később sem sárgul meg. Remélem van valami ötletetek. Előre is köszönöm.
(#) otto54 válasza laci09 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Szia!
Szerintem ez az anyag jó lenne:
EPOREZIT Gyanta FM-4
Bővebben: beszerezhető

Üdv. Ottó
(#) bölcsész válasza laci09 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A kulcstartódíszeket akrilgyantába öntik. Ha sikerülne szerezned, az lenne az ideális.
Sajna az epoxi egy idő után sárgul, főleg, ha sok UV-t kap.
Következő: »»   10 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem