Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   30 / 1384
(#) Müszi válasza Ghost Rider hozzászólására (») Nov 21, 2006 /
 
Dehát ki lehet fúrni a bordának is külön likat szerinte és ezzel föl van fogatva, nem?
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Nov 22, 2006 /
 
Memosolyagtam. elsö nyáknak elmegy.

De viccen kívül ugy ís lehet csinálni hogy csak a forpontokat haggya meg az ember a többit lemaratja. A forpontok megtartjék a lábakat és utánna az alkatrész lábakkal kell behuzalozni a kapcsolást. Persze ez pontos tervezést és kivitelezést igyényel de cserébe kiváltjuk a csúnya nyákfoliát. Audiófil-ek előszeretettel használják. Szerintem jó móka a légszerelés is.

Pl. Ez egy Aleph
(persze nem saját )

Isa
(#) gtk válasza isamisa hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Sziasztok.

En szinten vasalok egyelore,de foliarol es ujsagpapiron at.
Nehanyszor jol atvasalom,aztan tobbretegu papirral -nem nagyon odanyomva- 'rahengerelem', ranyomkodom a foliat a nyakra.
Mielott teljesen kihulne a nyak,azelott ovatosan lehuzom a foliat.
Gyakorlatilag semmi nem marad a folian.A nyak tokeletes lesz!Igaz csak 0.3 net vastagsaggal csinaltam eddig.Vekonyabbnal nem tudom mennyire mukodik a dolog.
(#) Dancsi hozzászólása Nov 24, 2006 /
 
Hellotok!
Az a problémám, hogy még nem csináltam NYÁKlemezt. Van otthon egy üres (nincs maratva) lemez, de nem tudom maratni.
Ha valaki leírná: -mivel kell a lemezre írni a tervet
-jó-e a sima sósav, vagy csak a hidrogén peroxidos

Nagyon megköszönném:yes: , ha elküldené erre a címre:
j.dancsi@citromail.hu

Ja és azt is megírná, hogy ezek mik, és mire jók (ezt is az e-mailre):
(#) árpix válasza Dancsi hozzászólására (») Nov 24, 2006 /
 
Szia ! a "nemtom-ok" rádióba való hangolható tekercsek ,így külön nem igazán használhatók semmire ,főleg ha nemtunni az értékét, az AWR-es topicban most írtam le ,én ,hogy csinálom a nyák-ot ha segít .kb.(31-32. oldal)
(#) Frankye hozzászólása Nov 25, 2006 /
 
Üdv fórumtagok!

Régi elektronikás létemre még csak most kísérletezgetek egy levilágításos NYÁK-készítéssel.
Ezzel kapcsolatos kérdésem: Lehet-e kvarclámpával is levilágítani NYÁK-ot? Van e téren valakinek valamilyen tapasztalata?
(Leltem itthon egy "ezeréves" orvosi kvarclámpát. Van benne két, sima fénycsőre hasonlító cső, meg egy olyan, ami rénézésre olyan, mintha higanygőzzel lenne megtöltve. A buráján még apró fémcseppeket is látni vélek. Bekapcsolva erős, kékes árnyalatú fényt áraszt, egy-két perc alatt teljesen "bemelegszik", akkor még erősebb és egyenletesebb a fénye.)
(#) árpix válasza Frankye hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Igen ,én mindígis egy arcbarnítóval csináltam a mai napig, tökéletes !!!
(#) _JANI_ válasza Frankye hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Akkor az időzítő is meg van oldva ! (Mert kell, h. legyen benne.)

Szerintem tudod használni :yes: , mert annak is hasonló (lehet, h. ugyanaz) a paramétere mint a higanygőzlámpa kisülőcsövének. Persze ezt sem kell nézegetni :guluszem1: :buck:
(#) Frankye válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 25, 2006 /
 
Mindkettőtöknek köszönöm!
Igen, az időzítő is rajta van a szerkezeten, csenget is, de nem kapcsolja ki a lámpá(ka)t, sajnos. (Mint írtam, eléggé régi készülék... De műxik, ez a fő! )
(#) Ricsa hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
sziasztok!
lehet, hpgy ez nem ponr nyák készítés kérdés (de valamennyire az). hogy lehet tök átlátszóvá tenni egy papírlapot hogy csajók a tinta látszódjon rajta.
a segítséget előre is köszönöm
(#) Frankye válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Sima háztartási étolajjal átlátszóvá tehető. Pontosabban áttetszővé. Kb. olyan lesz, mint a pausz. Fotózásos eljáráshoz alkalmas így is, bár szerintem beszennyezi a NYÁK felületét, és nem lehet simán lemosni, hisz akkor viszi a fényérzékeny lakkot is.
Javaslom, használj inkább pausz-papírt. Igaz, valamivel drágább, de nincs vele kínlódás, mocsok...

És próbálj picit figyelni légyszi a helyesírásra is, mert alig bírtam kiböngészni, hogy mit is szeretnél kérdezni. Köszi!
(#) cimopata hozzászólása Dec 2, 2006 /
 
hello
szeretném a véleményeteket kikérni?
Most akarok átállni az UV tehnológiás nyákgyártásra csak azt nem tudom hogy milyen UV lámpát vegyek , a lényeg hogy minnél ocsobban megusszam. Mézergettem a conrad 2006 os katalogusát és van is benne egy uv lámpa majdnem fekete 75W os 800ft (330 oldal) szerintetek az jo lehet?
(#) _JANI_ válasza cimopata hozzászólására (») Dec 2, 2006 /
 
( ) Olvass egy kicsit vissza! ->
(#) Frankye válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 2, 2006 /
 
Ajánlom figyelmedbe ezt a hozzászólást.

Én is mostanság akarok átállni a fotózásos eljárásra, és az itt (^) említett lámpát akarom megvenni.

(_JANI_! Sajnos a kvarclámpa - úgy tűnik - mégsem jön be. Melegnek meleg, de nem ment át a minta... :no: )
(#) _JANI_ válasza Frankye hozzászólására (») Dec 2, 2006 /
 
:sir: Kár érte...
Akkor... Marad a higanygőz vagy germicidlámpa.
(#) Frankye válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 2, 2006 /
 
Sajnos. HMLI lámpa lesz belőle. Mármint azt veszek. Hamarosan!:yes:
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Dec 2, 2006 /
 
Beidézem a hozzászólásomat:

"Sziasztok!

Mivel ebben a topicban nyákokkal foglalkozunk.

Elárulom én hogy csinálom:

A neve: MFMNY: vagyis: Müszi Féle MűNYák:

Fox egy kis laminált padlólap darabkát (vékony deszka is jó), aztán méretre vágod, felrajzolod a nyák rajzolatát alkoholos filccel, kifurkálod a likakat, beülteted a cuccokat végül rézvezetékkel összekötöd az alkatrészek lábait a rajzolat alapján és készen vagyunk!
Én eddig egyet csináltam így és rendesen műxött.
Szerintem előnyösebb, mert nem kell mérgező kotyvalékokba keverni azokat a szerencsétlen nyákokat.

Aki először csinálna nyákot szerintem próbálja ki ezt (profiknak is ajánlom) "

Ezt a módszert kicsit továbbfejlesztettem:
A lényeg ugyanaz mint a többinél csak van egy kis változtatás: rájöttem gogy az ic-k lábai nem igazán mennek bele laminált padlólapdarabkába... , ezért
úgy csináltam, ahogy a rendes nyákon is van: részhuzallal csináltam:
1. felrajzoltam a beültetési! rajzot,
2. kifúrkáltam a likakat (itt lehet nagy villanyfúrót is használni )
3. részhuzallal behuzaloztam, és ahol nincs átkötés ott "szinteket" csináltam a fetes végfokom (vf3) pl. 3 szintes lett...
beültettem az alkatrészeket és KÉÉSSZZ!!!!!!!!

És ha a Kivezetés nagy távolságú lett akkor fogóval méretre húztam!

Na asszem ennyi. :nemtudom:

Holnap lesznek képek!

Üdv.: Müszi
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Az ígért képek
(#) _JANI_ válasza Müszi hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
[off] Az első nyákomra emlékeztet... :vigyor5: :wow1: :lookaround:
(#) Norberto válasza Müszi hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
A csatolmányban a pirossal bekarikázott helyeken nincsenek egész véletlenül TÚL KÖZEL egymáshoz a drótok?

Egyébként meg nem RÉSZhuzal van a NYÁK-okon, hanem RÉZhuzal, mivel réz nevű anyagból van

huzalozas.jpg
    
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Azért azokat a vezetékeket jobban be kéne hajlítgatni.
És ha nem megy szépen a rajzolás kézzel, fogj egy vonalzót és úgy rajzold fel a lapra. Mert rontja az öszeképet. Azért kiváncsi vagyok hogyan fogod odaforrasztani.

Nem lett volna egyszerübb ha a kifurt lyukakba beülteted az alkatrészeket és úgy huzalozod össze?? Persze nem fa lappal..
A kész nyák alapján tök jól meg lehetett volna igy is csinálni...
Isa
(#) lokecimp hozzászólása Dec 4, 2006 /
 
Lehet-e a boltotokban felületszerelhető alkatrészeket kapni?
(#) isamisa válasza lokecimp hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
SMD-re gondolsz??
Van ahol igen van ahol nem.
(#) Georgee hozzászólása Dec 4, 2006 /
 
A kezdők számára egy aranyos kis film ami megmutatja hogy hogyan is kell nyákot készíteni Klikk ide
(#) _JANI_ válasza Georgee hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Elég látványos film. Érdemes megnézni! :yes: :yes: :yes:
Köszönet érte.
(#) isamisa válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Az oldalán pedig olvasható az eszközeiről meg ugyan ez szóban is...
(#) Müszi válasza Georgee hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Köszi
(#) Müszi válasza Norberto hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
A szintek között 1 cm távolságvan ahogy itt is!:yes:
(#) Georgee válasza Müszi hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Egyszer ezt is el kell kezdeni igazán nincs mit a kezdőknek meg sok szerencsét és erősen ajánlom h nézzék meg a filmet
(#) Ricsa hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Tökjó a film. SZerintem erre a nyákkészítésre fogko áttérni. Ti milyen lámpát használtok?
Következő: »»   30 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem