Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   113 / 489
(#) tony994 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Hello!

Uh, mekkora mázlim van , haverom is most csinál prop clockot és holnapra elvileg csinál egy normális tekercset, ha utána se lesz jó maradnak a kék ledek holnap 14-15óra fele írok hogy működik-e!

üdv!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia sikerült az általad leírt módon a fordítás De az rc távirányítóé a módosított propellernél nem jó valami! Ott melyik asm-et kell betenni? Vagy mindet? Nem keletkezik hex file A távirányítós asm az megy tökéletesen! Sajna a távirányítót nem volt még időm elkészíteni de rajt leszek azon is ha engedi az időm! Jó az a módosított amúgy az én vicsys féle órámhoz!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!

A kérdésre (amit ki tudtam hámozni) a válasz:
- RC5 távirányító: Csak egy asm fájl van. Ezt kell a projecthez adni, fordítás (Release), hex készül, beégetés. Fut.
- Propeller / Bázis / stb.: Több asm állomány közül csak a Prop*.asm -et vagy a Base*.asm -et kell a projecthez hozzáadni. A többinek ugyan abban a mappában kell lennie.
(A programban levő #include fogja beilleszteni.) Fordítás (Release), hex készül, beégetés. Fut.

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Köszi! Próbálom! A távirányító gombkiosztását is lehet valahogy módosítani az MPLab-ban? Már jó is a fordítás köszi!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Sajna a módosított nem megy a vicsys félével Más a kapcsolása a tiednek!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia Patexati!
Egy régebben forditott (628_20. verzió), állománya a "régi" hardverhez lett nálam is beüzemelve. Ez rendesen fut a (Vicsys) féle propelleren. A Keys628.asm is benne van a tömöritett állományban mindkét ismertebb távirányítóhoz, és az ékezetes CharGen628.asm is. A propeller program (prop628.asm) már át van írva a régi hardverhez! Nézd át, hogyan. Ezekkel kisérletezhetsz sikeresen a távi kódok átírásával, majd a forditással is.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Kösz rajt leszek! A gombkiosztást,hogy lehet cserélgetni azt nem tudom hol lehet hozzárendelni a parancsot vagyis ,hogy kell Bocs a lámaságért!
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Ez megy mit adtál csak "parancsolni" nem tudok neki!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia Patexati!
A hex URC22B-hez való! Ird át RC5-re

A Keys. asm-et megnyitod egy (bármilyen) szövegszerkesztővel. Én a "total commandert" használom erre a célra, F4-el. Az URC-s keys tartalmaz megjegyzéseket is, melyik gomb mit eredményez a programban. Természetesen azt tudni kell, a távi gombjai milyen kódokat küldenek ki. Egy ilyen "kommentezett" Keys progit feltöltök még, nézd át tüzetesen.
Szia.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!
Az új távirámyító nem garantáltan meg a rágebbi propeller programmal - Én nem próbáltam. (Egy program fordítási hiba miatt ment valahogy, a C fordító nem tett a delay függvény végére "return"-t ???).

Az újnál az idő beállítás gombokat nyomkodni kell....

Átkódolás:
Ha data EEProm-mal rendelkező kontrollerre fordítottad, akkor a parancskódok az data EEProm segítségével átkódolhatók. Nézd meg a forrás (Rc5x.asm) végét.
A négy laphoz (page) egy-egy 16 kódból álló sort találsz. A gombok sorszáma van felettük megjegyzésben (zöld sor). Az egyszerűség kedvéért itt egy az egyhez átkódolást írtam. Szabadon átírható, csak a darabszám maradjon 16. Nem kell fordítani sem hozzá, a programozóval is meg lehet változtatni az adat EEProm tartalmát. (A gombok sorszámozása bekötés függő...)

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Köszi! Akkor most várok még meg lesz építve az új távirányítóm!
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Megtaláltam! Na még egyet kérdezek tőletek és nem lámáskodok többet Az óra parancsait hol találom? Mármint melyik távirányítókód melyik funkciót viszi? Ezt hol tudom megnézni?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!

A propeller fordításakor a key*.asm- ben levő értékadások határozzák meg...

Szia
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Azt is megtaláltam nem kell már a segítség Most elleszek vele egy darabig utána lépek tovább ha ez már megy !
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia Patexati!
Egy olyan HEX-et töltök fel, amely az RC5-16-hoz valószinüleg jó lesz, már amennyire a maga 16 gomjával ez elégséges. (Legalább 23 gomb, vagy több kellene).
- A távi kódok elemzéséhez egy teljesen külön megépitett új bázisprogram, vagy min. egy "girder" kell.
Szia.

prop628.HEX
    
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Valami ilyesmit akartam átírni és is de akkor most ezt megpróbálom! Köszi! Üdv! Ismerem a GIDER-T csak még nem nagyon foglalkoztam vele van ir szenzor hozzá portra.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia Patexati!
Még egy utolsó javított prop628RC5-16 hex állományt felrakok, próbáld ki ezt is. (A korrábbi sajnos még tartalamaz olyan kódokat is, amit a prop nem tud értelmezni). Szia.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!

Az új bázis ki tudná írni egy terminál program ablakába, hogy milyen parancsot kapott....Bővebben: Link
(#) callmaci hozzászólása Szept 28, 2009 /
 
Szia!
Létezik egyszerű tipp az óra kicentríroztatásához?
Minél tovább kísérletezek egyre rosszabb.
Elsősorban orrészre ólom tömböt forrasztók.
Most sem 100-pro.
(#) Krisz03 válasza callmaci hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Bővebben: Link

Én úgy csináltam, hogy az első LED alatt alátámasztottam a panelt, és úgy súlyoztam, hogy lehetőleg semerre se billenjen el. Aztán felszereltem a motorra a propellert, és ha valamelyik rész nehezebb volt, akkor az átellenes oldalra raktam súlyt. Megpörgetve véletlenszerű pozícióban kell megállnia a propellernek. Aztán alacsony feszültségről hajtva a motort, néztem, hogy üt-e (kézben fogva).
A leglényegesebb pedig az, hogy az alkatrészoldalra kell a súlyokat rakni.
(#) callmaci válasza Krisz03 hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia Krisz03!
Köszönöm a részletes leírást.
Ma már nem fogok neki, holnap sok türelemmel.
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia

Megoldotta a problémám az új 16F, úgyhogy sínen vagyok a projectel.
Találtam olyan Base hex-et amivel működik a URC-s távirányítóm
üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia!

Van kedved az átalakításra?

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Hello! A távirányítót tervezgetem és a te rajzod alapján kéne átterveznem a panelt mert akarok rá icsp-t rakini és az enyémben a 4,14-es láb össze van kötve! A tieden nincs,de a 14-es be sincs kötve pedig ott kéne kapni a PIC-nek a +5V-ot Az lemaradt vagy így is meg
y?
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia Patexati!
Egy prop_RC5-16-os állományt készitettem ellenőrízve mind a 16 gomb funkcióját, és tesztelve RC5/16 távihoz. Hp41C legújabb, prop628_v2,27 verzióját írtam át. Ennek kell működni a "régi" hardvereken, ahoz állítottam be a funkciók kódjait. Kicsit nehézkesen megy, mert sok funkció csak egy gombbal működik, de így szinte minden fontosabbat tudod állítani. Csatolom tömörítve, (remélem a beírt szöveg is jó lett), szia.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia Patexati!
Ez az RC5x már elkészült nálam, megy a javított kapcsolási rajz!
Szia.

RC5X.JPG
    
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia!

A táp (14 -> +5V) és a föld (5 -> GND) természetesen kell, de az az áramkörtervező program, amit használtam, annyira magától értedődőnek vette, hogy ki sem rajzolta....
Sajnos ez már az alapértelmezés, a huzalozás tervező, az automata huzalozó ternészetesen tudni fogja, hogy ezeket is be kell kötni. A rajzon csak vonallal tudnám lerajzolni (nem vezetékkel), de a múltkor az ilyen trükkök miatt elvesztettem a Wand óra félkész rajzát (nem volt hajlandó többet betölteni...)

Szia
(#) tony994 hozzászólása Szept 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Most végre van új tekercs deviszont a venti egy kalap ***. Semmi súrlódás 14-15 volt körül és alig forog...Mit tanácsoltok, mit tegyek hogy legyen fordulat?

üdv!
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia Tony994!
Nagyon sok oka lehet a kevés fordulatnak. Egyáltalán, az a kevés mennyi lehet? A szabályozón (2941), átmegy a teljes meghajtó feszültség? Mérni-mérni mindenhol.
Ha ezek rendben lennének, akkor a "centirozás" is komolyan befolyásolhatja a fordulatszámot. Mindent át kell vízsgálni, és ha nem megy jobban, akkor a venti kuka, lehet azt is cserélni. (Talán egy videó-fejmotor alkalmazása helyre tenné a dolgaidat). Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 29, 2009 /
 
Szia!
Annyira kevés hogy egy olyan 15 másodperc alatt elkezd futni a szöveg de úgy hogy nem olyan mint ha állna a kép ha nem még forog pedig 14 Voltot mértem a ventinél ilyenkor mit tudok tenni, több ventim nincs max ha gépet bontok

"Mikor jó a tekercsem rossz a ventim , mikor jó a ventim rossz a tekercsem" -Morphy
Következő: »»   113 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem