Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PSoC vezérlők
 
Témaindító: pkedvessy, idő: Ápr 28, 2007
Lapozás: OK   1 / 1
(#) pkedvessy hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
Sziasztok!

A Cypress álltal gyártott PSoC vezérlőkkel kísérletezgetek! Sikerült szereznem egy fejlesztő panelt programozóval együtt, és érdekelne, hogy valaki foglalkozott e már ezzel a vezérlő családdal! Első olvasatban nagyon kis okos szerkezeteknek tűnnek, mindenféle fincsi dologgal (analóg és digitális System-on-Chip blokkokkal)...

Üdv, Peti
(#) Norberto válasza pkedvessy hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
Valóban nagyon érdekesnek tűnnek ezek a mikrovezérlők...

És a lényeg, amit külön kiemelnék velük kapcsolatban:

Idézet:
„A szokásos perifériák, mint például az AD/DA átalakítók, timerek, számlálók, PWM-ek, UART-ok mind egyszerűen inplementálhatók a PSoC blokkok segítségével. Az olyan funkciók is, amelyeket 8-bites alkalmazások ritkán tartalmaznak (szűrők, erősítők, random-generátorok, stb.), mind kialakíthatók a PSoC blokkokkal. Ez a programozható eszköz a hagyományos MCU-alapú rendszerek sok komponensét kiváltja, és az egyes funkciók egyetlen mikrokontrolleren belül összekapcsolhatók. És ez még nem minden - az inputok és outputok lábkiosztása is szabadon definiálható.”


MSCBp-nél 850+ÁFA darabja...nem drága...(cserébe meg kell ismerni, ez se nem PIC, se nem AVR )
(#) pkedvessy válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
Igen, ezeket én is olvastam, de nagyon más ifot nem találtam! Hozzá tenném még, hogy a programozása hasonlóan egyszerű, mint az AVR vezérlőké, párhozamos portra elég egyszerűen lehet készíteni programozót!
(#) Mishraa hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
én foglalkozgetok Psockkal... igaz csak amatőr szinten .... Aki ilyesmibe vég annak tudom ajánlani a Cypress oldaláról letölthető Psoc Designer nevű programot.... Ezzel hamar lehet kapcsolásokat késziteni egyszerően..és a programozásban is segit kellően ha valaki hülye hozzá mint Pl én...de mindenre azért nem alkalmas.. amugy okos kis szerkezetek különös tekintettel a Capsense es cuccokra.....
(#) dpeti válasza Mishraa hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Milyen tapasztalatok gyűltek össze azóta?
(#) Noob1 hozzászólása Feb 19, 2020 /
 
Haliho!

Aki esetlegesen foglalkozik PSoC-al, lenne olyan szives, es adna tanacsot, hogy hogyan kezdhetnek neki? Az a helyzet, hogy nagyon kezdo vagyok a microcontrollerekhez, es szeretnem megtanulni. Egyenlore csak egy egyszeru kapcsolokent szeretnem hasznalni (ami nekem nem annyira egyszeru). Az otlet az, hogy kuldenek egy impulzust bekapcsolasnal, majd egy masik labon egy masodik impulzust kikapcsolashoz, mindezt PC-rol vezerelve egy software-es gomb altal. Valamint szeretnem, ha delutan 5 korul automatikusan kikapcsolna, es ha jol tudom ezzel mar meg lehet oldani a RTC-t. A legjobb az lenne, ha tudna valaki egy kis tananyagot osszerittyenteni nekem, ami lehetoleg egyszeruen magyarazza el a dolgokat, ugyanis nem nagyon programoztam meg az eletben , de szeretnem onmagamtol megirni a vezerlest.

Koszonom!

U.i.: Elnezest az ekezet hianya miatt, kulfoldrol vagyok.
(#) fsub válasza Noob1 hozzászólására (») Feb 19, 2020 / 2
 
Szia!
Fórumtársunk, Cserny István (icserny) oldalán találhatsz tananyagot a PSoC kontrollerekkel való ismerkedéshez: Bővebben: Link, Bővebben: Link
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem