Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Füstgép építése házilag
 
Témaindító: 021, idő: Dec 7, 2005
Lapozás: OK   1 / 40
(#) 021 hozzászólása Dec 7, 2005 /
 
Tud segíteni valaki füstgép építésében? Mechanikai és elektronikai ötleteket várok (hőkapcsoló stb).
(#) G-Lex válasza 021 hozzászólására (») Dec 7, 2005 / 1
 
Hi!

Én egyszer építettem ilyen gépet. Naggyon házi volt. A legegyszerűbb alkatrészekből építettem fel.

Az egész úgy működött, hogy először szereztem egy autóbontóból szivattyút. Azt amelyik az ablakmosót nyomja a szélvédőre. az ugyanis 12V-ról megy. Egyik felét beletoltam a folyadékba, a másikra pedig csináltam egy porlasztót, ami ködként tolja a fűtőtestre a folyadékot. Kb úgy mint a parfümökben. A fűtőtest egy vasaló volt. közepes hőmérsékletre kell állítani. Abba van hőfok szabi is, szóval ez a kérdés megoldott. ja meg van egy plusz kivezetésed is, amin jelezni tudod, hogy éppen fűt e a vasaló. Értelem szerűen mikor fűt nem kellene szórni rá a folyadékot. a piacon szereztem 2eHUFésrt 12V-ról működő kompresszort, ami szivargyújtóról felfujja a kocsi kerekét. Csináltam egy 20*20*20centis réz dobozt, aminek az aljára rögzítettem a vasalót. ebbe a réz dobozba fújtam bele a folyadékot. ja a dobozt és a fűtőtestet célszerű még egy hőszigetelővel elkeríteni a többi alkatrésztől, mert bizony olvadnak a drótok
Na szóval a folyadékot befúlytam a dobozba, onnan meg a kompresszor kinyomatta a kültérre. persze nekem azért kellett a kompresszor a kinyomatáshoz, mert egy kicsi átmérőjű lyukon nyomattam a füstöt és így a nyomástól messzebbre ment na meg valamennyire terítődött is...

Nagyjából ennyi. Ja a vezérlő meg egy egyszerű pici kapcsoló, ami egy Jack dugóval csatlakozott a füstgépre. ha a vasaló fűt, akkor a kapcsoló áramkörét megszakítom, így fűtés közben nem lehet fujatni vele a füstöt...
(#) dB_Thunder válasza 021 hozzászólására (») Dec 7, 2005 /
 
Gondolkoztam a témán én is..De akkor már 1 brutálisat kellene csinálni,mint a Kevin & Perry a csúcsra tör c. filmben

Van 1 Antari F80 gépem,szétszedteb 1szer csináltam róla "műszaki leírást" közéteszem (szerintem csak jövő héten mert nincs itt az a füzet..) ha +találom!

Vigázni kell vele mert ha valakinek baja lesz a füstől v. a géptől csúnyán ráhúzzák a vizes lepcsit(ezt 1 discós sráctól hallotam..)
(#) 021 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 7, 2005 /
 
Várom a leírást, hátha sikerül megcsinálni. Köszönöm nektek az ötleteket, sokat segítettetek, már látom magam előtt a szerkezetet
(#) 021 válasza 021 hozzászólására (») Dec 7, 2005 /
 
Milyen baj történt?
(#) szabi83 válasza 021 hozzászólására (») Dec 7, 2005 /
 
Idézet:
„Vigázni kell vele, mert ha valakinek baja lesz a füstől v. a géptől ..”


fűsttől rosszul lét stb, a boltinak van yxzy engedélye, megfelel ycxz követelménynek, no meg az egésségügyi követelményeknek is meg stb.-nek.

na most te házilag készítesz egy ilyet, akkor veszélyezteted az emberek életét, hiszen te semm tudod, hogy mit és milyen káros anyagot fog kibocsájtani a füstön kívül...cca nem tudod mérni, spec laborod van ?

és ha vki beteg lesz a szerkezetedtől akkor a készítő megüti a bokályát, pénz büntitől egészen a börtönig van a skála sztem

üdv sok siker :yes::yes:
(#) dB_Thunder válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 7, 2005 /
 
erre gondoltam:yes: ráadásul a lötyi dietilén-gykor(ha jól emlékszem,rég olvastam a kanna oldalát:jumpbizony MÉRGEZŐ,úgyhogy ne idd +:no:
(#) G-Lex válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 8, 2005 /
 
De folyadékot a boltban is lehet venni és egészen olcsón. 1000HUF körül van 1 liter. Egy 3-4 órás buliban kb 1-2dl fogyott el... de akkor durván füstöltünk.
(#) dB_Thunder válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 8, 2005 /
 
tudom én 5 literest szoktam venni ált elég 1 évig (pákó,zaj itt lehet mendenféle cuccokat venni bérelni..)
(#) deguss válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 9, 2005 /
 
SZerintem ez a vasalós megoldás majdhogynem letveszélyes. Miért kell felforralni a vizet????
Egy nagyteljesítményű ködösítő/párologtaló egy tartályba süríti (egy a már leírt kompresszor segítségével) és pl. percenként 5-10 mp-re kinyitja a szelepet. A !KÖD! /pára/ nagy erővel áramlik ki, kevesbbet fogyaszt mint egy 1200W-os vasaló, és ez hozzáértő szerelássel biztonságosabb is. Fontos persze hogy csakis vizet, tiszta vizet párologtasson / füstöljön el.

Szerintem nem lehet jó a vasalós megoldás, minek felforralni ahhoz a vizet? :eek2:

Üdv.
(#) G-Lex válasza deguss hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
Eddig amit én szétszedtem füstgépet az mind felforralta...
(#) Takee válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
mennyibe kürül egy füstgép?úgy kb. mert fogalmam sincs

ja, szerintem a forralást nem muszály vasalóval csinálni, mert lehetne olyasmi spirállal ami a vízforralókban van
(#) G-Lex válasza Takee hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
persze hogy lehetne, de én azt nem tudtam szerezni. vasaló meg volt otthon. ja meg a vízforralós nem hőkioldós és ha nincs vízbe akkor bizony túlfűt...

Gem szvsz még lehet ne olyannal is ami a kávéfőzőbe van. vagyis én már láttam olyat, hogy egy csőben folyik a víz és a csövet kívülről tekerccsel fűtik. ha jóltudom a füsgépeken is a kazánt tekerccsel fűtik...
(#) G-Lex válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
http://www.geocities.com/tj6186/construction.html

mintha egy vasalótalp lenne a képen...
(#) Takee válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
a mi vízforralónk lekapcsol amikor forr a víz
(#) G-Lex válasza Takee hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
a mienk is! de úgy működik, hogy a forraló tetejében van egy kis hőérzékelő, valami bimetálos ötvözet. oda bejut a gőz és ha az felmelegítette a bimetált, akkor lekapcsolja a fűtőszálat...
(#) Takee válasza G-Lex hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
aha! de ezt nem lehetne beépíteni?
(#) dB_Thunder válasza Takee hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
az én Antarimat 15eHUF-ér adom, egy valamirevaló 25e HUF körül már +vehető(vannak olcsóbban kissebbek, de azok csak játékok... )
(#) dB_Thunder válasza 021 hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
már +találtam,legkésőbb hétfőn közzéteszem...
esztergáltatni tudsz(mert a kazán készítéséhez nem árt...?
fűtőbetétet vagy eredetit használsz(Pákóba adnak(kissé drága kb 4eHUF a 800W-os,ekkora van az én Antarimba is))
vagy használsz régi vasalóba való "gyöngyfüzéres" fűtőszálat...
szivattyúnak (ilyet is lehet kapni gyáriba)nem motorosat kell venni(az nem tud nagy nyomást csinálni),hanem pl: olyat mint a takarítógépekbe raknak tisztítólötyi szivattyúrására.A hanjáról fel lehet ismerni:érdekes berregő hangja van.
(Ha vki tudja a rendes nevét akkor ossza +!)
Az építéséhez még adok instrukciókat később...
Lehet hogy csinálok fotókat az Antarimról..(csak ki kell hozni a bizóból..)
(#) 021 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 12, 2005 /
 
Köszi, kíváncsi vagyok egy gyári felépítésre. Most szereztem gőzölős vasalót. Ez is nagyon házi lesz!
(#) Travolta válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 12, 2005 /
 
Ezeket a szivattyúkat membránszivattyúnak hivják!

Üdv : Travolta
(#) dB_Thunder válasza Travolta hozzászólására (») Dec 12, 2005 /
 
ja az elve ugyanaz csak nincs benne mebrán...
(#) Georgee hozzászólása Dec 3, 2006 /
 
Sziasztok!!!
Lenne egy olyan problémám h a füstgépben a szivattyú megadta magát. Azaz ha nincs benne folyadék akkor a szivattyú kipörög ha folyadékot kap meg se mozdul csak zúg. Hogy lehetne megoldani ezt a problémát???
(#) tbence3 válasza Georgee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Vegyél egy újat! Az biztos jó.
(#) patexati válasza Georgee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Van bent egy kis propeller és valószínű,hogy elforog a motor tengelyén!Én ezzel a problémával szembesültem töbször. Ha el van repedve akkor meg lehet próbálni epokittal összeragasztani azt vagy jó vagy nem Pillanatragasztót ne használj nem fogja megfogni!!
(#) Georgee válasza patexati hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Az a nagy helyzet h az a pumpa olyan biztosan van összerakva h lehetetlen szétszedni
(#) dB_Thunder válasza Georgee hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Ezekbe (általában*)nem lapátok vannak,hanem egy vasdarabot rezegtetnek ,az hajtja a folyadékot, lehet hogy csak valamelyik szelep beragadt (szétszed kipucol összerak)

Vagy (szőnyeg)takarítógépekhez van a mosószert adagoló szivatyú, haverom is olyat használ az övébe.

*:legalábbis abban a pár daraban amit láttam ,javítottam...
(#) Georgee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Idáig esélytelen a dolog nem férek hozzá a szivattyú belsejéhez ez itt a gond ponthegyesztéssel van körbenyomatva
(#) gyumee hozzászólása Dec 4, 2006 /
 
én ajánlom autok ablakmosó szivattyúját.haveromnál már bevált
Következő: »»   1 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem