Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   640 / 3951
(#) rozsda hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok.
Én is egy régi nagy orosz pákával próbáltam,de sajna csak egy van belőle. Ráadásul szűk a heLY és nem is fér oda a páka mindenhova.
De a kérdésem még mindig adott. Az AWI hegesztőt működtető feszültség tönkre teszi-e a FET-et ha nem rajta keresztül megy a test hanem a rézsinen.Szerintem olyan 20-40V on működik az AWI, viszont csak nagyfrekis gyújtása van. A FET-ek amikről szó van 200V és 94A.
Azt tudom hogy a statikus dolgokra nagyon érzékenyek a FET-ek, de vajon az ilyen dolgokat kibírja e gond nélkül?
Elég drága volt darabja is ráadásul nekem 20db van, amit meg kellene forrasztani.

Azt még elhiszem, hogy a billentyűzetedről hiányoznak a hosszú ékezetes magánhangzók, de hogy az ly helyett csak j-t lehet írni vele, már nem, aminthogy azt sem, hogy nem lehet vele az írásjelek (pont, vessző) után szóközt tenni...
Frankye
(#) todi92 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Szasztok!

Elég kezdő vagyok a témában, lenne 2 kérdésem:

1. A potméternek miért van 3 lába?
2. Hogy kell bekötni?

Ezek lennének.

válaszotokat előre is kössz.

todi92
(#) Frankye válasza todi92 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
"Szasz"!
1. Azért, mert a középső a két szélsőhöz képest osztja el a potméter ellenállását. Ha tehát egy poti 100 Ohm-os, akkor közélpállásban a középső és mindkét szélső között 50-50 Ohm mérhető. Ha 2/3 - 1/3 állásban van, akkor - értelemszerűen - 66,6666... és 33,3333... Ohm mérhető ugyan ott.
2. Attól függ. (Amitől lóg...)
(#) rozsda válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Elnézést a helyesirásomért.Nem akarok magyarázkodni,de azt azért remélem senki nem hiszi hogy ilyen süsü vagyok.
Én is attol félek hogy a nagyfrekis gyujtás tönkreteszi.De joggal gondolhatom hogy tul sokan ilyet még nem csináltak.Azthiszem kipróbálom egy olcsó FET-tel,aztán kiderül hogy tovább.
Esetleg beszámoljak az eredményröl?
(#) mex válasza rozsda hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Hogy miért erőlteted ezt a módszert az számomra is rejtély. Ha van awi-d, akkor nem tart semeddig kis füleket hegeszteni a sinre, amit azután már biztonsággal lehet forrasztani.
A fethalál boritékolható, úgy ahogy Te akarod kivitelezni.
Még akkor sincs sok esélyed, ha előzőleg összekötöd a lábakat, mint anno az érzékenyebb tipusoknál.
(#) rozsda válasza mex hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Azért eröltetem mert ez már egy kész dolog.Meg is forrasztottam amennyire birtam,de nem folyt szét olyan szépen a cin ahogy kellene neki.És mivel 20 darab párhuzamosan kötött (darabja 94A) FET-röl van szó,ezért gondoltam rendesen meg kellene forrasztani a Source lábát.A Drain lábbal nincs gond mert a FET hátuját használom,ami szintén egy rézsinre van felcsavarozva.Az újraépitéssel csak az a gond hogy a Source sin egy marógépen megmunkált réz,speciálisan ide gyártattam és elég huzós volt a költsége.Szóval egy pár forrasztás miatt nem szeretném ezeket a költségeket kidobni az ablakon.
És erre keresem a megoldást.
(#) kadam hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Hello!

Van egy kapcsrajzom, csupán 5 alkatrész van rajta, de így is akad olyan amiről nem tudom h pontosan mi az.
A képen láthattok egy diódát (5V1) ez mi lenne pontosan? 5,1 V akar lenni? nem tudom
És az ellenállás (3k3) pedig 3,3 kOhm?
Kérlek segítsetek. Köszönöm.

gschem2.png
    
(#) kadam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
köszi köbzoli már minden világos
(#) killbill válasza kadam hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Az 5V1 dioda, az egy 5.1V-os zener (ejtsd: céner) dioda. A 3k3 pedig 3.3 kOhm, igen.
(#) mex válasza rozsda hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Mi lenne, ha előzőleg a sint felónoznád? Ezenkivül a source-ket is. Lehet kapni szúrólángot adó PB gázpisztolyt, ezzel jó eséllyel összemelegitheted a felületeket.
A nagyobb felületek forrasztásánál, előmelegitésre ezt használom, csak rakok lángterelőnek egy darab lemezt, hogy az alkatrészt ne érje direkt láng.
Egy kép segithetne
(#) todi92 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Jó estét!

Tudom hogy ezt a kérdést nem ebben a topicban kellene feltennem de az eagle-s topic nem aktív.
Előre is bocsi!
Szóval az eagle-ben lehet fotoellenálást rakni?
Ha lehet akkor hol?
Élőre is kössz!
És mégegyszer ezer bocs!
todi92
(#) tamitsrob hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Műhelyt takarítottam és találtam egy 6V-os akku pack-ot ami valószívüleg egy kamerájé volt.
Adatok: 2400mAh 6V
Elkezdtem tölteni....
A töltő áram 200mA körül volt inkább kevesebb.
Néha megmértem az akkun a feszültséget és 7, 7.5V-ot mértem.
Ez baj? Hogy nagyobb rajta a feszültség mint 6V?
(#) kendre256 válasza tamitsrob hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Töltéskor ez a feszültség kb. normális.
(#) Dempsey hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Megtuná valaki mondani hogy mennyi az induktivitása egy 40W-os fénycső folytótrafónak?
(#) tosi hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Kezdő vagyok a témában.
Azt szeretném kérdezni hogy a csatolt kapcsolásnak jól csináltam meg a nyák rajzát.
Pls segitsetek hogy jó e , han nem javítsátok ki.
Előre is köszi.
Tosi
(#) proli007 válasza tosi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Hello!
Nem igazán jó, mert a tápfeszültséget rossz helyre raktad, valamint a 82ohm nem a potival párhuzamosan van, hanem a tranyó emitterével sorban a rajz szerint.
(De ez a kapcsolás, nem a legjobban sikerült valami. És a Led akkor fog világítani, ha világos van.)
üdv! proli007

Alkonyat.png
    
(#) maTaKee válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Üdv!
Bocsánat, hogy beleszólok, de még a LED is fordítva van! Sok sikert hozzá!
(#) mammut válasza todi92 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Igenis aktív a topik, csak oda kell írni és mi kapjuk a Hértesítőt, akinek van!
A photo-elements.lbr fájl tartalmaz egy pár foto ellenállást, de a kereső is kidobja a *photo* szóra!
(#) cmate válasza bladika hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Koszi a valaszokat es a linket...
(#) proli007 válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Hello!
Teljesen igazad van, hogy a Led fordítva van a panelben, azt nem is vettem észre!
üdv! proli007
(#) lidi hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
Van egy trafóm aminek egy darab 18V -os, 6V-nál megcsapolt szekundere van. Erre van valami ötletetek hogy hogyan lehetne megcsinálni, hogy a 18V is kétutasan legyen egyenirányítva ?
(#) Dempsey válasza lidi hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia!

Hát tegyél bele egy graetz hidat és máris kész!
(#) lidi válasza Dempsey hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Rajzold le kérlek. Nekem a 6V és a 18V is kellene.
(#) Imi65 válasza lidi hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Akkor 2 hidat teszel bele. Annyi a megkötés, hogy a két feszültség nem független egymástól (pl. nem lehet sorba kötni). Azt is megteheted, hogy egy híd, de a trafót átkapcsolóra kötöd, viszont így egyszerre csak egyféle feszültséged lesz.
(#) Imi65 válasza lidi hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Ez az átkapcsolós verzió. Ennél többet nem nagyon tudsz kihozni ebből a trafóból.
(#) lidi válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Hát ez majdnem jó, de így nem közös a két egyenirányított feszültségem földje.
(#) Imi65 válasza lidi hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Így van, de sajnos azt csak független tekercsekkel lehetne megoldani. Megcsapolásossal nem.
(#) lidi válasza Imi65 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Az én rajzomon levő megoldásnak van esetleg valami hátránya ? (az a rajz ahol a 18V csak egyutasan van egyenirányítva) Úgy értem, hogy így a trafón csak egy irányba folyik áram. Nem okoz ez gondot ? Nem mágneseződik fel a vas károsan ?
(#) Imi65 válasza lidi hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
De felmágneseződik, azonfelül az egyutas egyenirányítás nem terhelhető annyira, nagyobb a brummfeszültség, szinte csak hátránya van. Egyedüli előnye, hogy nem váltófeszültség.
(#) rozsda válasza mex hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Egy nagy ruszkival melegitettem a sint,egy kis ruszkival pedig felcineztem ahol kell.De miután bekerültek az alkatrészek elég szük lett a hely.
A lángos megoldás jónak tünhet,de inkább küldök egy képet hogy miröl is van szó.

HPIM2503.JPG
    
Következő: »»   640 / 3951
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem