Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kóder/dekóder áramkör
 
Témaindító: taresz, idő: Jún 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) taresz hozzászólása Jún 23, 2006 /
 
Szisztok!

RF modulhoz illeszthető min. három csatornás,viszonylag egyszerű,könnyen beszerezhető alkatrészekből felépített kóder/dekóder áramkörhöz keresek kapcsolási rajzot.Ebben kérném a segítségeteket,valamint,hogy egy ilyen RF modul mennyire zavarérzékeny,milyen biztonsággal lehet használni,mert elég olcsón kapható.Persze evvel nem akartam előre negatív következtetéseket levonni.
Minden infót előre is köszönök.

Üdv.
(#) Báddzsó válasza taresz hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Ha a 433MHz-es RF modulra gondolsz akkor abban nincs ilyen, hogy "három csatornás" egy freki van azon mászkálnak a bitek. persze megoldható vele 3 dolog (pl szervo) független vezérése, viszonylag 1*űen: adó küld 3 bájtnyi adatot amiben a 3 szervo elfordulását adja meg, a vevő veszi, belejut a feldolgozó áramkörbe (pl PIC) és ez kiadja a megfelelő ideig a megfelelő jelet/áramot a szervóknak.
Ahogy én észrevettem nem nagyon zavarérzékenyek, természetesen ha valami 433MHz-es frekit bocsát ki azt nem szereti.( pl egy xar motor, tapasztalatból mondom).
Idézet:
„milyen biztonsággal lehet használni,”

hát ha nincs a közelben másik működő adó akkor biztonságos, de ha van akkor az elég gáz... repülőre, 80-90-nel száguldozó autóra, bombahatástalanító robotba, bombába nem javaslom.
(#) taresz válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Akkor egy kicsit pontosítok,hogy milyen pihentagyú ötletem támadt.
Az elektromos kapásjelzőimet szeretném átalakítani az eddigi vezetékesről rádiósra.Tehát a három jelzőm,három különböző kódot küldene a kapás pillanatában az adón keresztül és ezt a vevő utáni dekóder válogatná szét,így a beltéri egységen látható,hogy éppen melyik jelzőn van kapás.Ha nagy ba....ságnak tűnik az ötletem azt is írjátok meg nyugodtan,nem sértődök meg a kritikától,de ha mégis megoldható a dolog,az nagyságrendekkel olcsóbb,mint egy gyári kreálmány.
(#) szabi83 válasza taresz hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
tipp, nézd meg a konrádba nincs-e, mert ha van akkor lehet hozzá szerezni kapcsrajzot(nem 100%-k)
(#) Báddzsó válasza taresz hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
óóó, hát az jóval egyszerűbb dolog.
kell az adó+vevő meg 1-1 pic a kódoláshoz, dekódoláshoz + led a jelzéshez esetleg egy kis piezo hangszóró. adót és vevőt nem beleszámítva simán kijönne 2e Ft-ból ha elemes, ha trafó is kell akkor +a trafó...
ha kell megcsinálom...
(#) taresz válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Pontosan erre gondoltam.Trafó nincs benne,minden jelző 1 db 12V-os elemmel megy,és a kimeneten kapáskor +5V van.Ha látsz benne kihívást és megdobnál egy kapcsolási rajzzal,valamint a PIC-ekhez a HEX-el,a hálám örökké üldözne.
Köszi.
(#) Báddzsó válasza taresz hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Hát ne haragudj, de ez min egy fél órás meló ( terv+progik) úgyhogy háláért cserében nem vállalom...
De ha kell akkor készre szerelve a nyáklapokat megcsinálom valamennyiért... pl. az aurel tipusú modulokhoz. Ha érdekel írj üzit...
(#) taresz válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Szia Báddzsó!

Küldtem PÜ-t.Bocs ,hogy csak most válaszoltam,de egész nap melóztam.
(#) pixels válasza taresz hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
szerintem használhatnál tx2c - rx2c párost...

Játékautó távirányításra használják, de a célnak (sztem) megfelel.

a eletrotech-en találsz róla doksit
(#) Báddzsó válasza pixels hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
ezekben nincs benne a rádióadó, meg a vevő, ezek csak jelgeneráló ic-k ahogy néztem a doksit...
(#) taresz válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Szia Báddzsó!

Egy kicsit turkáltam a neten és találtam egy kapcsolást:
http://jap.hu/electronic/codec-v4.0.html
Ez elég egyszerűnek tűnik,úgyhogy,ha kérhetlek egyenlőre függeszd fel a tervezést.Rádiónak a Telecontrolli FSK 868 adó-és vevő moduljára gondoltam,az előzőleg belinkelt rajzon pedig az 5 gombos V2 verzióra.
Ami a motorokat illeti,az egyenáramúaknak utána kell néznem,de van 2db hibátlan léptető motorom,ha jól emlékszem nyomtatóból lett évekkel ezelőtt kitermelve,valamint ha érdekel,van modellezésből visszamaradt 1-2 db szabályozóm.Ezekben általában csak valamelyik FET szokott behalni.Ha látsz bennük fantáziát,ezeket ingyen,bérmentve el tudom küldeni cserébe a felajánlott segítségért.Azért szívesen venném a véleményedet a fent említett rajzzal és modulokkal kapcsolatban.
Üdv.
(#) taresz válasza taresz hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Bocs,ezt mind PÜ-ben akartam küldeni,csak rossz helyre nyomtam
(#) Báddzsó válasza taresz hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Heló!
Amit találtál valszeg jó csak vhogy hozzá kell illeszteni a kapásjelzőhöz. Meg nincs hozzá nyákrajz ahogy láttam...
Ja meg ahogy nézem a kapcsolást, folyamatosan megy az adó meg a vevő ami azér eszegeti az elemet, főleg azt a kicsit....
(#) vicsys válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
hali!
ha lehet ne privátban menjen....
én is szeretnék egy kapásjelzőt!!!
max átírjuk: vezeték nélküli kapásjelző-re a topic címét!
(#) Báddzsó válasza vicsys hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Idézet:
„ha lehet ne privátban menjen....”
ok, én is azért írtam ide az előbbit...

te is ilyen vezetéknélkülit szeretnél??? neked is van "sima" kapásjelződ ami 5V-ot ad ki vhol?
(#) Báddzsó válasza taresz hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Na mire jutottál? ...
(#) taresz válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Holnap jönnek a PIC-ek,hétvégén,ha lesz időm összetákolom,ha mükszik,akkor jönnek hozzá az RF modulok,ezután már csak a dobozolás marad.Remélem.
Üdv.
(#) estea hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
tudna nekem valaki segíteni kellene egy 16 -> 4 kóder és egy 4 -> 16 dekóder ,ha valakinek van valami otlete arra kívancsi vagyok
(#) pbalazs válasza estea hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
4 -> 16 dekóder: 74LS154
16 -> 4 kóder: ilyet nem tudok most fejből, de a 74LS148 az 8 -> 3 kóder és lehet kaszkádosítani.
(#) Topi válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Bevallom nem olvastam végig az egész totyikot, de én a HT12D és HT12E páros javaslom. Nekem bevált.

RET-nél, SOS-nál és még a lomexben is láttam. Első kettőben tuti van.
(#) pbalazs válasza Topi hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Ezeket nem ismerem, de mindjárt megnézem.
(#) pbalazs válasza Topi hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Szerintem nem ugyanarról beszélünk. Amiket te mondasz, azok soros adattá alakítják a cím és adat infót. Tipikusan rádiós, infrás távirányítóhoz. (én PT2262 és PT2272 párt használtam anno)
Én meg sima enkóderről, és demultiplexerről beszéltem.
Nem tudom, a kérdezőnek melyikre van inkább szöksége.
(#) estea válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
egy távirányítos autoba kellene,ami aztan csatlakozna egy adora,ami kikuldene a jelet a vevo utan pedig visszakodolna,remelem ertehetoen felyeztem ki magam
(#) estea válasza Topi hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
jaja ezt mar en si nezegttem,csak nem tudtam hogy jo e lenne
(#) pbalazs válasza estea hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Ha távirányító, akkor annak soros adat kell, tehát HT12 IC-k kellenek neked. Ha kevés a 4 adatvonal, akkor kiegészítheted azokkal, amit írtam.
(#) estea válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
okkkés,megnézem,kosszi a segítséget
(#) Pixi hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Hali!

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy távirányítós központizár szettem amiben a PT2272-L4 IC van!
Odáig minden meg van, hogy melyik a 4 kimenete amiből a távvezérlő 3-at müködtet is! 1 nyitás, 1 zárás, és a harmadik az a csomagtér nyitás lenne! Ez egybe volt kötve a nyitással, vagyis a 2-es és 3-as gomb is nyitotta az autót! Én szeretném egy relével megoldani, hogy valójában is a csomagteret nyissa ki!
El is jutottam oda, hogy bekötöttem a relét egy tranyóval, de nem úgy működött mint a másik két gomb! vagyis ha megnyomom akkor addíg marad a relé behúzva míg valamelyik másik gombot meg nem nyomom!
valaki tudná a megoldást, hogy a 3. kimenet is ugyan úgy működjön mint a másik kettő!
Előre is köszi a segítséget!
(#) Pixi válasza Pixi hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Sikerült megoldanom!!!!
Az a lényege, hogy a 17-es láb a kulcs.
Ez úgy működik, hogy a gombnyomás átváltja a kiemeneteket és ott fixen van táp, viszont a 17-es lábon mindegy egyes gomb megnyomásakor lesz fesz, és mindegyik tranyó ami kapcsolja a reléket a nyitást zárást innen kapja a GND-t egy közös tranyón keresztül! Vagyis hiába van fesz a kimeneten és tartja zárva a tranyókat ha a tranyók nem kapnak a másik lábon feszt!
Ennyi volt neki a trükkje!
Remélem másnak is segítettem ezzel!
üdv
(#) geniuszf hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
összelehet kötni 2 enkóder ic-t úgy hogy az egyik dataout-ját belekötöm a másik data in be?
(#) pusy19 hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Üdv,

Van egy egy nagyon sürgős kérdésem!!

Szükségem lenne, egy dekóderre. Van 16 kimenetem és ebből kellene 64-et varázsolni.
Ami kikötésem van annyi, hogy mindig csak 1 kimenet legyen aktív,és ha minden bemenet nulla akkor az 1es kimeneten legyen magas logikai jel ,és ha minden bemenet egy akkor a 64es kimenet legyen magas logikai jelű.
Ezt kellene minél kevesebb IC-vel megoldani,ugyanis helyszűkében vagyok.
(Inverter+demux megoldások nem jók, mivel így is lesz elég IC-m a kapcsolásban nem kell még több.)
Tudnátok segíteni?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem