Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 31
(#) Gekko hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Olyan problémám van,hogy vettem használtan egy KV-2730 EC tip. Tv-t,de van egy olyan jelensége,hogy időnként elmegy a kép meg a hang teljesen változó idöközönként.Alul a kijelzőn marad a csatornaszám.Csak úgy jön vissza,ha kikapcsolom és vissza be akkor indul újra.
Tudna valaki segíteni komoly a baj(átb...tak),vagy javítható(érdemes)?
Köszönöm előre is!
(#) ROBESSZKA hozzászólása Szept 20, 2009 /
 
sziasztik!!nekem van egy SONY KV-29LS60E tipusu tv-m!!!egyik nap bekapcsoltam és nem jön fel a kép , helyette inkább szürkeháttér vizzszintes csikokkal van a tv-t vezérelni nem tudom!!!handf sincs rajta!!olyan mikor feltekerem a sorkimenöt!!olyan képet ad!!jellemzö mikor bekapcsolom hirtelen a képernyö közepén vizszintes csik aztán kattan egyet a stand by világit és feljön a jellegzetes kép amiz megirtam!!kérlek ha tudtok segitsetek!!
(#) semil válasza ROBESSZKA hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Szia!
Nekem ugyanilyen tv-m van,és nálam is jelentkeztek hasonló tünetek.
Ezen és más fórumokon is kerestem a megoldást,de végül a Sony szombathelyi márkaszervizében javították meg.
A problémát sikerült ugyan (több fórumozó hozzászólása alapján) behatárolni,azonban alkatrész hiányában,nem tudtam házilag kivitelezni a javítást. Konkrétan
a vezérlőprocesszor hibásodott meg.( M boardon található SAA5665HL/M1D/0358 Ezknél a készülékeknél ez tipushiba Valakinél előjön,valakinek szerencséje van. Ajánlották hogy forrasszam körbe a proci lábait,hátha az segít.Valóban rendbejött tőle,de csak egy hónapot bírt ki. Utánna megint körbeforrasztás,de az sem segített. Ha kaptam volna procit,az maga 25-30 ezer,de szerencsére már nem volt megrendelhető.
Azért mondom,hogy szerencsére,mert a Sony márkaszervizben 16500-ért kicserélték a procit áfa munkadíjj,minden benne van. Bevittem,2000 átvizsgálás,kaptam telefonon árajánlatot,és nem is gondolkoztam rajta.A 2000 már az összköltség része,tehát még 14500-at fizettem rá,mikor kész volt.
+kaptam a procira fél év garit is!Persze ha nem javíttatod,akkor a 2000 ugrik. Ez történt idéfebruárban.
Kicsit hosszúra sikerült,de próbáltam teljes lenni.
Sok sikert a javításhoz! Inkább mint egy plazma,vagy lcd,mert azok képminőségben sehol sincsenek ehez képest!
(#) laszlo válasza ROBESSZKA hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Szia!
Semil válasza a legtökéletesebb erre a problémádra!
De azért a processzor átforrasztását ne hagyd ki,van amikor segít!

(#) ROBESSZKA válasza laszlo hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
átforrasztottam a procit de nem segitett sajna ez egy ki panelen van!!nem lehet ezt a panelt magába megvásárolni valahonnan??
(#) ROBESSZKA válasza semil hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
és hol van ez a sony márka szerviz??
(#) semil válasza ROBESSZKA hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
A következő oldalon megtalálod!
Válaszd a lakóhelyedhez legközelebbit!
Telefonon mond el hogy mi a probléma,hátha kapsz ifót tőlük a javítást illetően.

http://www.sony.hu/article/id/1080556259391
(#) semil válasza ROBESSZKA hozzászólására (») Szept 20, 2009 /
 
Magyarországon nem kapható!
Tőlünk nyugatabbra esetleg 95-100 euro!
(#) laszlo válasza semil hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Én lehet hogy tudok neked segíteni a beszerzésben!
Kellene a cikkszáma az Mboard-nak.
(#) semil válasza laszlo hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 


Szia!

Az M board tipusszáma a következő : A1634062A
De nem nekem van rá szükségem, hanem Robeszkának.
Azért köszönöm a nevében is!
(#) Bonanza02 válasza ROBESSZKA hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
100Hz-es?
Nekem van Manuálom.
(#) lez99 hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
szervusztok

nincs ZÖLD szín a tv-n. sony tri. kv29fx30

(még új vagyok a fórumon , bár átnéztem az előzményeket , nem találtam választ . )
(#) kadarist válasza lez99 hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szia!

Keress a képcsőpanelon forrasztási hibát, zárlatos tranzisztort, esetleg szakadt ellenállást.
(#) lez99 hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
köszönöm KADARIST . holnap lekapom a hátulját és megnézem .

El tudná valaki magyarázni a szervízmenübe lépés módját néhány sorban ? (trinitron kv29fx30)
(#) ferzoo válasza lez99 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
A képcsövet teszteld le elöször,amennyiben nem találsz +égett R-st,rossz tranzisztort a CRT.panelon.Ehhez semmiféle menübe nem kell belépned.Kérdés gyorsan jön be a kép?a zöld szín hirtelen ment ki belőle?vagy fokozatosan lassan.
(#) marciart hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
üdv mindenkinek

Az lenne a kérdésem hogy sony kvm2151m tipusu tv ben hogy lehet belépni a szervíz menübe.Mert google z tam de nem találtam semmit.
(#) marciart válasza marciart hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
elnézést elírtam kv m 2151k a tv tipusa
(#) kadarist válasza lez99 hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Itt: Bővebben: Link leírják a szervízmenübe lépés lépéseit. Vigyázz, csak azt a beállítást változtasd meg, aminek a funkcióját ismered!
(#) 18david18 válasza marciart hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!
Esetleg Sony KV-M2151E szervízkönyv? Lehet ez is megfeleő lessz, és megtalálod benne.
Bővebben: Link
Szia!
(#) marciart válasza 18david18 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segitségeteket
(#) marciart válasza marciart hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Még egy kérdés és sony kv29c1d tipusu tv nél is hogy lehet elérni a service menüt.
(#) VRubenX válasza marciart hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Szia!
Talán ez lesz. Nem tudok angolul de biztos valaki lefordítja de szerintem azért ki lehet bogarászni.
(#) marciart válasza VRubenX hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
szia
Nem látom a linket.
(#) VRubenX válasza marciart hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Bocs.
Próbáld meg ezt
(#) marciart válasza VRubenX hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
szia

Köszönöm hogy próbálsz segiteni de itt se találom a tv tipusát.
(#) kadarist válasza marciart hozzászólására (») Okt 30, 2009 /
 
Szia!

Az alaplapon vagy hátlapon nézz chassis-számot. Két betű, kötőjel, szám, vahogy így: BG-2D ,AE-2C. Ha meg van, biztosan lesz hozzávaló leírás is.
(#) VRubenX válasza kadarist hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Igen ezt akartam mondani, mert ha amit adtam pdf-et abban megtalálod sasszi alapján akkor mindegy milyen típusú az a tv.
(#) marciart hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
sziasztok van egy sony kv m2151k tipusu sony tv ém és néha elmennek szinek vagyis elég gyakran de az osd szines marad akkor is csak az adás fekete fehér még . Érdekes hiba a katod cső biztos jó. Valami más hiba lehet de nem tudom .
(#) kondorosiakos hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Tiszteletem!
Olvasva az előzményeket, vettem a bátorságot ahoz, hogy írjak ide. Bízva a Tudásotokban!

A problémám a következő:
van egy KV-29FQ85K -s TV-nk ami azt a hibát produkálja, hogy amikor bekapcsolom, kattog (mint mindíg) megjön a hang, aztán kattog tovább (ez már újdonság számomra), de kép nem jön. (a képcső meg sem moccanhat, mert a karomon nem áll fel a szőr...)
Korábban csinált olyat, hogy menet közbe ki-be kapcsolt (közben kattogott), de ezt betudtuk hálózati feszültség ingadozásnak. lehet, hogy nem kellett volna?

A segítségeteket előre is Köszönöm!

Ákos
(#) kadarist válasza kondorosiakos hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia!

Bontsd le a készülék hátulját, portalanítsd ki. Készíts néhány jó fényképet a panelról. Rakd fel ide!
Következő: »»   8 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem