Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 570
(#) gpepe79 hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Hello!
Van nekünk egy PRIMUS kémény nélküli kombikazánunk!
A probléma vele a következő:
ha nincs a cirkó bekapcsolva (melegítse a radiátorokat), akkor nincs melegvíz!!
Be sem kapcsol, meg se nyikkan!
Hol lehet a hiba?

Kérném mielőbbi segítségeteket
(#) ptesza válasza gpepe79 hozzászólására (») Nov 29, 2009 1 /
 
Nyílván a váltószelep.
(#) damkodav hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Van a cirkóban burkolat levétele után egy nagy fémdarab
megy bele 3 cső meg ilyen vezetékek
Ütögesd meg Pl:csavarhúzó nyelével.
Nem szét kell verni ,ütögetni.
Általában le szokott ragadni ha nincs iszapleválasztó beépítve vagy ha sokáig állt a kazán.
Ha ez sem működik, akkor meg kell nézni hogy a panel ad e neki jelet ha nem akkor a panel ha igen akkor a szelep rossz.
Ez egy háromállású szelep vagy a bojler része felé tereli az előremenő meleg vizet vagy a fűtés kör felé.
(#) niedziela válasza damkodav hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Idézet:
„Ez egy háromállású szelep vagy a bojler része felé tereli az előremenő meleg vizet vagy a fűtés kör felé.”


Ez eddig kettő, mi a harmadik
(#) ptesza válasza damkodav hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Lehet hallani , amikor a motor átváltja. Általában egy kis fémlapocska kihúzása után külön lehet választani a motort , a szeleptől. De azért vigyázz mert 220v ott rohangál mindenhol.
(#) (Felhasználó 52115) hozzászólása Nov 30, 2009 1 / 1
 
Ariston Uno 24 MFFI kombinált cirkón a sárga LED világított, csináltam kéményseprés funkciót, melegvíz nincs, fűtés nincs. Most ment el a szerelő, szerinte panelcsere kell, mert nem kap áramot vagy gyujtótrafó a hibás, ami nem mindegy. A panel 40 ezer kb. napok óta hűlünk ki, kb. csütörtökre érkezik ide az alkatrész (falu). Hihető-e a hiba, mert a szerelők csak tippelnek, és ha nem a panel a hibás, akkor is ki kell fizetni a 40 ezret sajnos. A hűtőszekrénynél már jártunk így, mivel futár hozza a szervíznek az alkatrészt és nincs mód visszaküldenik, ha nem az hibásodott meg, amit a szerelő rendelt. Ilyen esetben tud valaki a visszaküldésre megoldást ? 40 ezret dobjak ki az ablakon ? Kérek véleményt, már eddig a kétéves cirkó 50 ezerbe volt, váltószelepet is cseréltek. Köszönettel
(#) szerviz válasza gpepe79 hozzászólására (») Nov 30, 2009 / 5
 
Primus kazánból nekem egy tipus ugrik be, a Hydrotherm PRIMUS 24 AE.
Ebben viszont nincs váltószelep, mivel bitermikus hőcserélőt adott néki a teremtője!
Ezért "jótanácsot" úgy adjatok, ha tudjátok hogy az adott készülék hogyan működik!

De azért, hogy segítsek is neked, Pepe, a következőket nézd meg. Menj "be" a kazánba a hideg csapvíz csatlakozása mentén, fogsz találni egy fekete alkatrészt a kazántestre felmenő rézcső alsó végén. Erre két vezeték csatlakozik, ez egy reed-relé. Ha áramlik a vized, akkor zárva van, ha nem áramlik, akkor nyitva, ezt ellenőrizd. Ha nem kapcsol, akkor vagy bedöglött a relé, vagy beszorult, esetleg szétesett az áramlásérzékelő.
De az is lehet, hogy ledugult a hőcserélő a vízkőtől, és lecsökkent a vízáramlás a minimális kapcsolási érték alá.
(#) ptesza válasza szerviz hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Mondjuk nálam ilyen dugulás volt már , de nem a hőcserélőben ,hanem a gyorsbekötőben akadt el a keringő vizkődarabok ,meg egyéb dolgok.
(#) tungsram válasza gpepe79 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Én elég sokat javítottam cirkókazánt is de a hibák 99%-át mint ahogy a kollégák is jelezték nem elektromos hiba hanem mint nálunk mint nálunk Miskolcon is ahol köztudottan nagyon kemény a víz a kövesedés okozza. A kombináltszelep ütögetését semmiféleképpen nem javaslom mert egyik idős havaromnál éjszaka a hollander elszakadt! A t többit már nem részletezem. A gond kettő lehet: a kazán úgy el van kövesedve, hogy már képtelen azt a nyomást biztosítani ami a komb. szelep működéséhez kell ,vagy pedig maga a szipák nem tölti be a feladatát.Javasolom persze amit mi itt csinálunk bár nem kell elfogadni: első körből a kazánt ki kell gondosan savazni nem háztartási sósavval hanem iparival gondosan ügyelve arra ,hogy horganyzott alkatrészekre ne menjen rá. Savazás közben nagyon kell figyelni mert nem veszélytelen munka. tungsram
(#) walter válasza (Felhasználó 52115) hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia!
Először a szerelőt küld a ...ba.
Ha nem tudja mi a hiba vigye el ő az alkatrészt magának és fizesse ki. Egyébként szerintem mód van elállni a vásárlástól 3 napon belül, vissza kell küldeni az alkatrész.
Bocs tudom ez nem fogyasztóvédelmi fórum, de ezt felháborítónak tartom.
Sajna rajz nélkül csak találgatni lehet. A trafót ellenállásmérővel, induktivitásmérővel nem nézted?
(#) (Felhasználó 52115) válasza walter hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Természetesen, ha nem a panellal van a probléma akkor a szerelőnk ki sem számlázhatja Ön felé!

Ezt a választ kaptam a szervízközponttól az érdeklődésemre, de szerencsére a szerelő eltalálta a hibát (51 ezer volt csont nélkül).
Egy kondenzátor van a panelen, az okozza többnyire a panelhibát, szakemberrel fogom megnézetni és kicseréltetni, ha igaz ez. Akkor van egy tartalék panelem (sokra megyek vele).
Egyébként sajnos én is nő vagyok, aki kapásból nem érthet a magas műszaki dolgokhoz (építésszervezőnek jó voltam ?) Üdv !
(#) walter válasza (Felhasználó 52115) hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Akkor ejtve a hiba. ( Az árak és a bérek, nyugat kelet !) Egyébként nem nézném le a NŐK műszaki tudását, találkoztam már jó tudásúakkal. A kondenzátor sokak szerint a leggyakoribb hiba ok az elektronikus ÁK-ban.De ez mellékes. Végre működik!
Üdv!
(#) (Felhasználó 52115) válasza walter hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Köszönet a segítő hozzászólásokért, nem tagadom bepánikoltam, mivel tavaly ilyenkor váltószelep hiba miatt volt egy hétig leállás. A cirkó két éves múlt, 100 ezerbe van eddig. Hát így karácsony előtt 51 ezer ...
Köszönet a nők iránti elismerésekért, jó volt olvasni. Üdvözlet az Uraknak !
(#) ptesza válasza (Felhasználó 52115) hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Hát igen itt is vannak márkák , meg alkatrész ellátás.Jól meg kell gondolni ,mit veszünk. Én úgy tudom van magyar termék is.
(#) Multiplex hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Lám aktuális téma a kombikazán. Nekünk egy ezeréves FÉG-ünk van, hála istennek most működik (lekopogom) , leszámítva, hogy kb. negyed óra kell neki amíg felfűti a melegvízet. Eleinte még próbálkoztunk, hogy beállítsuk, beállíttassuk, de aztán feladtuk.
Szóval nemrég ki lett cserélve a hőcserélő és hát a szerelő az ismert szánakozó fejcsóválással közölte, hogy megérett már a cserére az öreg gép.
Az új egyrészt drága, másrészt kéményseprő szakvélemény kell hozzá (???), ezért használtban gondolkodunk.
Most ajánlottak egy pár éves Saunier Duval Renova-t. Viszont gyanús, hogy rákeresve az interneten rengeteg pár éves "megkímélt" darab van belőle eladó (Az új 250e ár helyett 30-50e körül). Van valakinek esetleg tapasztalata erről a típusról?
(#) ptesza válasza Multiplex hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szia.

Nekem ilyen van.

Renova mini. Ez is 24KW, vettem hozzá egy 70 literes HMV tartályt . Mi nagyon elégedettek vagyunk.

Garancián belül volt egy szikragyújtó hiba ,amit megjavítottak . Most egy dugulás ,de nem a hőcserélőben hanem az előremenő ,és visszatérő gyorsbekötőkben. Mivel ez a legvékonyabb pontja az egész rendszernek.

2-3 évente érdemes savaztatni , kazánszerelőknek van hozzá savazó "gép".

(#) Multiplex válasza ptesza hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Köszi a Renova-val kapcsolatos tapasztalatot. Az adattábláján valami s.p.o.l cégforma van. Ez szlovén vagy szlovák gyártmány?
(#) (Felhasználó 52115) válasza ptesza hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Teljesen igazad van, sajnos nem én vettem a cirkót. Nem ajánlom senkinek a kombikazánokat, lényegesen több a hibalehetőségük. Ha lehet, akkor magyar terméket kell és érdemes is venni, több okból előnyösebb.
(#) aflmor válasza Multiplex hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Renova? Saunier Duval? Mondhatni,:bármit, csak azt ne! Nem véletlen a piac telítétettsége a "a megkímélt, kb.3-4 éves" darabokkal. Ebben az időben szokott a hőcserélője lepukkanni. Nem egyszerű dugulás áll elő, hanem leválnak a vizet terelő lemezek a járataiban. Csak cserével orvosolható. Mivel a MetalKontakt monopol helyzetben "javít", így persze iszonyatos árban. Lásd: egy hőcserélő kb. 60000 Ft. (+,- 5000)
Alkatrészt pedig nem adnak senki fiának!

Ritka rövid életű! Amúgy (sajnos) részben magyar termék. Az elektronika, és a beszerezhetetlen(!) proc.tartalom, szlovák.


Ui:pechvogel
Idézet:
„Ha lehet, akkor magyar terméket kell és érdemes is venni, több okból előnyösebb.”
Például?
(#) ptesza válasza aflmor hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szerintem van olyan! Csak utána kellene néznem.
(#) Multiplex válasza aflmor hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Én mondjuk inkább az elektronikától tartottam, meg a fólia billentyűktől.
Annak idején a KombiFÉG-ről is azt mondták, hogy a hőcserélő nem tart sokáig, de végül is kihúzott majd 20 évet! Igaz ehhez nem 60e volt az alkatrész csak 15e.
Most a fűtési szezonban már nem akarunk hozzányúlni, de ahogy írtam az egyik probléma az áldatlan melegvíz kérdés (tárolót nem nagyon tudnánk hova rakni, mert a kazán is a konyhában van), a másik meg, hogy ez még őrlángos. Éjjel nappal, télen nyáron fogyaszt.
Nem lehet ezekbe piezzogyújtót utánszerelni? A maiakban már biztos az van.
(#) gurion hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Általános segítséget szeretnék kérni.

Ha egy gáz kombi kazán nem tud előállítani használati melegvizet, akkor mi lehet a hibaforrás / a fűtés megy/
köszönettel: Gurion
(#) ptesza válasza gurion hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Valószínű a váltószelep nem megy át ,de már félve válaszolok , mert megkaptam már a letolást.

Talán pontos típust írnál ,akkor biztosan lenne megfelelő válasz , mert azért járnak ide hozzáértők is.
(#) VIZES hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy ARISTON TX 23 MFFI kombikazán,ami pár napja elromlott .A garanci sajnos 3 hete lejárt.A probléma az ,miután belobbant az égőtér ,a szikráztató folyamatosan adja a szikrát,majd kb 10-15 másodperc mulva gyengül a láng ,és elalszik.A reset gomb megnyomásával ujra be lehet kapcsolni.de ugyanezt csinálja ismét.A rendszerben nyomás van 2bar.Volt kint kéményes szakember az is rendben van.Készülékszerelőt is hivtam ,de nem tudta megjavítani.Egy másik szervizes szakember telefonon panelcserét emlegetett 55e panel 5e kiszállás kb 6000 munkadij.Így elkezdtem utánna nézni a neten,mit tehetnék,mert nincs rá ennyi pénzem.Régebbi fórumon olvastam ,hogy valószínüleg egy kondi okozza a gondot a panelen és nem kell az egész panelt cserélntetni.Tudja valaki hol van ez a kondi a panelon pontosan esetleg képet küldeni róla?Most se fütés se melegvíz,csan amit a gáztűzhely melegít,de az nem az igazi.

előre is köszönöm a segítségeteket
(#) aflmor válasza VIZES hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Hibajelzés (hibaüzi)? Kicsit több infót!
Idézet:
„szervizes szakember telefonon panelcserét emlegetett”
"szakember" Mert lövése sincs hogy mi a hiba. .Ez a legegyszerűbb, kicserélünk mindent aztán egyszercsak jó lesz. A pa..szt meg csak fizessen! ...mi van, ha "csak" a lángfigyelő/érzékelő hányt be? persze a panelt akkor is kifizettetné a birka veled, nehogy má' csorba essn a "szakértelmén"
(#) ptesza válasza aflmor hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Igazad lehet ! Valószinű ,hogy a hőérzékelő ami a gázt nyitja , az nem ér bele igazán a gázlángba ,vagy az hibásodott meg. Egyébként nagyon sok kondi nem lehet benne ,és talán nem is smd. Akár mindet kicserélheted ,abból nagy baj nem lehet. Szerintem egy rossz kondi azért szemmel is látható. Púpos ,vagy behányt maga alá.
(#) szerviz válasza VIZES hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Leírásod alapján szinte biztos, hogy a vezérlőpanel a hibás!
Sajnos, elég sok TX produkálja ezt a hibát.
Valóban egy kondenzátor hibája okozza ezt a jelenséget, de sokadik panelnél sem tudtunk rájönni, hogy melyik. Pedig igazán profi műszerészhez viszem javítani az alkatrészeket. Valószínű, hogy nem CSAK a kondi a bűnös!
Egyébként itt egy másik topicon kértem, hogy akinek sikerült megjavítania TX panelt, az tegyen fel képet, vagy legalább leírást, hogy mit kell kicserélni, de válasz nem érkezett!
Hát igen, egyszerűbb a szervizest szidni!

A kedvedért ideírom az árvetését egy panelcserének:

A TX panelt a szervizközponttól 35760 Ft-ért kapom!
Mivel fent kell tartanom a vállalkozásomat, költségeim vannak, adót fizetek, ezért anyagigazgatási költséget vagyok kénytelen felszámolni, ez 20%, tehát a panel nekem 42912 Ft-ba van.
A panel persze nem "magától" kerül hozzám, futár hozza, ami kb 3000.
Most tartunk 45912 Ft-nál.
El is kell jussak hozzád, meg még időt is töltök nálad, azt is meg kell fizetni valakinek!
Tehát mindezekért ne a szervizes mohóságát kárhoztasd!

Egyébként miért nem a garanciális szervízzel beszéltél, aki beüzemelte a készüléked?
Ő kellő jóindulattal vissza tudta volna dátumozni a javítást!
Vagy nem volt szakszervizzel beüzemeltetve a kazánod?
(#) szerviz válasza aflmor hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
A szervizes szakember azért emlegetett panelcserét, mert van "lövése" arról, hogy mi a hiba!
Hallottál már arról, hogy "felelősség"?
A szervizes felelős az általa elvégzett munkáért!
Te ezen a honlapon bármit írhatsz, azért senki sem tud felelősségre vonni!
Viszont az előbb leírt hiba a lángőrzés hibája! Azaz ha ebbe piszkálsz bele, akkor előfordulhat, hogy perceken, órákon keresztül áramlik a gáz elégetlenül, ellenőrizetlenül!
Ehhez te a nevedet adnád?
Mert ne feledd, nekem egy ilyen javításról számlát kell adnom, ezért én vagyok a felelős!
Tehát utolérhető vagyok , te pedig nem!
És gondolj bele, ezeket a "szar" panelokat jólképzett, okos elektrotechnikusok tervezték , gyártották!

Olyanok, mint te!

Tehát miért a gázszervizest mocskolod?
(#) aflmor válasza szerviz hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Az a szervizes, aki telefonon, egyből csak fődarabcserével tud megoldani egy ilyen hibát?
Pl. ha egy autónál gond van a motorban, az egészet kicserélik. Vagy a fékrendszerben? (hogy életvédelemnél maradjunk)
Ha meg telóban ekkora spiller, (mert pl. tipushiba) akkor tudja hogyan javítható a panel. Gondolom a régit sem dobják ki...
Nálunk ha hasonló panelcsere van, a régi visszamegy javításra, és a gyártó/javítocég adja a nevét + garanciát hozzá/rá, hogy hibátlan. Legközelebbi hiba esetén választhatóan az kerül beépítésre, jóval az új ára alatt. (számlán feltüntetve, hogy:Repaired)
(#) szerviz válasza aflmor hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Ismerned kellene a gázkészülékekkel kapcsolatos előírásokat!

Ha egy hűtőszekrényt elrontasz, legfeljebb tönkremegy a tökfőzelék...........

Alkatrészcserénél, nálunk, ott KELL hagyni a kicserélt alkatrészt a tulajdonosnak. Az az övé......

Biztonságtechnikai szempontból nincs "megszervezve" az alkatrészek javítása.
És nincs megengedve sem. Persze a gázszerviz sem olyan ostoba és gonosz, mint ahogy feltételezed. Ha lehetséges és "szociális" szempontból úgy ítéljük, akkor megpróbáljuk javítani az alkatrészt.

De ez már a szolgáltatás "szürke" része......................
Következő: »»   1 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem