Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   28 / 1121
(#) Stadi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Nem valami olyan lesz, hogy 100MHz-es KPU helyett 133-asat tettél bele? (Sőt, ha jól olvasom, ez LX-es lap, ott pedig 66 MHz a max.)

Most ütköztem bele egy oldalba, ahol azt írják, hogy ez memória hiba (inkompatibilis RAM).
(#) _ampervadasz_ válasza Stadi hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Köszi a gyors választ.

Voltaképp már megleltem a hiba forrását.

A videokártya szált el, és az is kiderült miért. Nem volt rajta hűtés, és kifagyott.

Szerencsére ez sem volt hatalmas probléma, mert csak egy nVidia RivaNT64 kártya volt.

Másik téma: a deszka Intel Atlanta 440Lx, a cipset száma alapján azonosítottam be.

A másik problémám, hogy állandóan belép a BIOS setup menüjébe automatikusan a gép.

Mi lehet a probléma?

(#) Stadi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Itt van a jumperek "térképe" a laphoz. J8B2 kell Neked.
(#) _ampervadasz_ válasza Stadi hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Köszi, megtaláltam ajumper, csak egy kicsit le volt kopva a felirat.
(#) hapro hozzászólása Dec 20, 2009 /
 
Van egy banális kérdésem:
Tegnap este egy filmet néztem a gépen, kikapcsoltam ma reggel bekapcsoltam, és nincs hang. Mit nézzek meg?
Sehol nincs elnémítva, legalábbis nem látom, hogy el lenne, illesztő programja rendben van.
Meg hát kikapcsolás előtt tökéletes volt.
(#) Krisz03 válasza hapro hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Hasonló dolgok szoktak nálam is lenni, de itt nem némaság van, hanem állandó búgás. Újraindítás meg szokta oldani. Ha nem, akkor nézd meg, hogy jól illeszkedik-e a hangkártya a portban.
(#) hapro válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Már a kábelt leteszteltem, a drivert újra raktam, és a gép szerint minden a legnagyobb rendben, és jelzi is, hogy megy kifelé hang.
(#) hapro válasza hapro hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Talán a nálam hozzáértőbbek ezzel tudnak valamit kezdeni, mostani újraindításkor írta ezt ki.

dll.jpg
    
(#) Stadi válasza hapro hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Rendszer visszaállítás?
(#) hapro válasza Stadi hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Ez segített...
köszi
(#) _ampervadasz_ válasza hapro hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Mit használsz a hangkártya kimenetéről?

Az is előfordulhat, hogy túlterhelted kimenetét hangkártyádnak, és elszálltak benne kimenő fokozatai.

Ha szerencséd van, akkor az alaplapon ,kell lennie frontcsatakozónak, továbbá, egy a hangkimenet beállítására szolgáló jumperek az alaplapon, ahonnét kísérleti jelleggel, megpróbálhatsz hangot levenni, mert az az erősítő fokozat előtt van. ( nem minden esetben)

Annyit tudnod kell, hogy ez viszont csak vonalszintű jel ( nem erősített), így egy illesztésre szükséged lehet, főleg akkor ha az erősítőd, 1 -1,5V érzékenységgel bír (kb 250mV maximum, ezt nem tudom pontosan).
(#) hapro válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Előző hozzászólásban írtam Stadinak, hogy segített az amit írt, tehát rendszer visszaállítás.
Egyébként az alaplapi hangkártyám már régóta nem megy, egy szerencsétlen jumperelésnek köszönhetően, és egy PCI Creative Sound Blaster Live 24 bit! van benne.

Nos igen...eltelt már vagy 1 hónap és ezek szerint a rendszer cserére érett, hiába ez a vindóz. Meg amúgyis az 1 hónapos kaspersky próba licensem lejárt, és nem akarom törni meg kulcsot keresgélni hozzá, így valószínű ha még 1 kis pisszenést megenged magának, akkor lekapálom és új rendszer lesz fönt.
(#) _ampervadasz_ válasza hapro hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Értem most már.

Akkor egy szót sem szóltam.
(#) Diversion válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Hát vannak még csodák, remélem sokáig tart. X-edjére is szétszedtem, de már nem finomkodtam vele. Megrángattam amit lehetett(tudom nem a legjobb módszer), és lám, minden működik. Lehet, hogy azért utána kellene nézzek, hogy mi a probléma? Ne hogy egyszer tényleg kipurcanjon végleg.
(#) _ampervadasz_ válasza Diversion hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Idézet:
„Lehet, hogy azért utána kellene nézzek, hogy mi a probléma?”


Mindenképp!
(#) didyman válasza hapro hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Nekem 6 éves a Windows a munkavasamon és jön-megy benne ****tól a repülőig minden, rendszergazda is vagyok, ezokból főleg.. nem hiszem, hogy egy bizonytalankodó HW, KH miatt is a Windows a hibás. Megoldani legalábbis biztosan nem fogja azt a hibát a friss rendszer. Ingyenes víruskergetőből meg Dunát lehet rekeszteni: Avast, AVG, Avira, NOD próbaverzió, csakhogy ismertebbeket említsek. Ragaszkodni egyikhez sem kell, 100%-os egyik sem lesz, mindig a felhasználó a leggyengébb láncszem a védelemben.

Moderálva - lehetne finomabban is fogalmazni.
-- kobold
(#) hapro válasza didyman hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Igen, ezekkel tisztában vagyok, azt leszámítva, hogy nem tudom mit jelent a HW és a KH.
A leghosszabb időt eddig egy vista húzta nálam az kibírt vagy 7-8 hónapot.
De ehhez tudni kell, hogy amit pisszen egyet, én nem sz.rakodok vele lekapálom, és jön helyébe az új, az ilyen-olyan javító programokban, varázslatokban, és helyreállító hókuszpókuszokban nem hiszek, és tapasztalatom szerint minél több mindent rakok egy rendszerre annál nagyobb az esély a meghibásodásra, és annál lassabb lesz a rendszer. A legnagyobb becsülete nálam az új rendszernek van.
(#) Norberto válasza hapro hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
HW = hardware

KH = kontakthiba
(#) hapro válasza Norberto hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Köszönöm.
A szóból ért az ember, nem pedig a rövidítésekből.
(#) didyman válasza hapro hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Ó. bocsánat. Szakmán belül csak gondolja az ember, hogy érti a rövidítést a másik. De akkor miért vagy meggyőződve arról, hogy becsülete csak egy friss, tiszta rendszernek lehet, meg hogy hókuszpókuszokkal nem lehet megoldani? Én ebből élek: problémákat oldok meg, s nem újratelepítek. Azért, mert időben rövidebb, hatékonyabb (még a rendszerképek mellett is sokszor!) és mert nem kell a rendszeren kívül egyéni beállításokat, óhajsóhajokat is újrarakni, kitalálni, előkotorni. A munkavasam elé leülhetsz bármikor, megnézheted, milyen sebessége van, pedig azon jön-megy minden, tesztkörnyezet, tele van mindenféle eszközzel, programmal (csak éppen nem ész nélkül hagyom automatikusan indulni őket). A Windows-hoz értésnek pedig pont ez az alapköve, hogy nem a telepítőlemezért nyúlsz (hacsak a konzol miatt nem ), hanem feltárod a hibát és megoldod a benne lévő, vagy külső eszközök segedelmével. Hogy az oldalnál maradjak: Ha berottyan a végfokod, akkor elmész, veszel másikat, vagy inkább megjavítod (pláne szakmabeliként)? Na ez van a szoftverekkel is, csak azokat nem ütni lehet, hanem szidni .
(#) hapro válasza didyman hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Nem vagyok szakmabeli, és ezt egy szóval sem mondtam azt, az hogy tisztában vagyok azzal amit leírtál az nem ezt jelenti.
A kérdés és probléma felvetésedet sem értem, mert megoldódott a problémám, és előálltál egy lehetséges másikkal, ami nincs.
Az, hogy a mondatod egy részét nem értem "nem szakmabeliként" az egy dolog.
A cinizmust hagyd meg magadnak, vagy akinek akarod, én nem vagyok vevő rá.
Persze, ilyenkor hajlamos az ember visszakontrázni, meg a reflektálásból kiragadni szavakat, szó összetételeket, és azzal bizonygatni, hogy de ezt meg azt akkor minek, vagy végső esetben helyesírási hibákat találni stb...
Ezt nem teszem meg, egyszerűen nem veszem bántásnak amit írtál. Nem a kérdésemhez kapcsolódik, nem segítség nekem, és nincs rá szükségem.
Nem kell senkivel egyezzen a véleményem, és nem kell hogy igazam legyen mindenáron!
Nem szeretem a cinikus embereket, azt sem ahogy megnyilvánultál felém, erre nincs szükség, és nekem sincs szükségem rá.
Segítség kellett és tőled nem azt kaptam. Egy fórumnak nem ez a célja. Ha felveszel ebből valamit, akkor az a te dolgod, ha nem akkor az is te dolgod. Mindkettő a jellemedről árulkodik. Magad számára. Kíváncsi nem vagyok egyikre sem, és szerintem senki se.
Én minden jót kívánok "most és mindörökké" neked.
(#) didyman válasza hapro hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
Az, hogy cinizmusnak értékeled, amit írok, a te egyéni problémád, azt hiszem. Ha ez ellenkezik a te véleményeddel, aminek alapozottságára voltam bátor felhívni figyelmedet, a magam nyilván nem tökéletes módján, az nem azt jelenti, hogy vitába kívánok szállni (halkan megjegyzem, nagyrészt megalapozatlan) vélekedéssel, hanem azt, hogy a saját tapasztalatommal nyilván segíteni szeretnék. Ha ennek stílusa neked nem tetszik, szóvá teheted, szőnyeg alá söpörheted, de én nem a stílusom miatt írtam neked választ, sem azért, mert szakmai trollkodással lesz meleg érzés a keblemben.
A bocsánatkérést tényleg komolyan gondoltam, de ne haragudj, nem tudom, miért nem tudsz elvonatkoztatni stílustól és gondolkozni azon, amit írtam: Annak ugyanis több értelme volna. Nem nekem, hanem számodra. Én mindenesetre gondolkozom a stílusomon. Nem miattad, magam miatt.
Neked is szép estét, őszintén kívánom, oldódjon meg a problémád, ha ez tesz nyugodtá, akkor újratelepítéssel.
(#) koga2 válasza PCB hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Szerintem is a winyót cseréld de a windows is lehet a rossz manapság már olyan vírusokat csinálnak hogy kész saját tapasztalatbol mondom hogy inkább a vinyó a rossz.
(#) koga2 válasza PCB hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Saját tapasztalat eggyértelmű vinyó haldoklik csere de azért még reménykedni lehet mert a kábelek is csinálhatják cseréld le az IDE és a Tápkábeleket ha utánna is csinálja rossz a vinyó.
Abár még a hardverek leválasztását próbáld meg lehet csak a winfosnak nem tettszink valami amit indítás után tölt be. :no:
(#) moltam válasza koga2 hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Egy 3 éves hozzászólásra válaszoltál.

2006.JPG
    
(#) trabi007 hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Sziasztok , az lenne a problémám hogy van egy p3 as gépem , és azt csinálja mostanság hogy gondol egyet , és ujraindul , és mikor az elején kirja hogy mekora a proceszor akor a proceszornak csak 300Mhz-et ir ki pedig 450Mhz-es van benne és ilyenkor bejön a bios is , de van amikor nem jut el adig hanem egymás után töbször is kikapcsol a tápegységem , és utánna visza be magátol , most legutóbb azt csinálta mikor ki volt kapcsolva a gép és gondolt egyet , és saját magát bekapcsolta , már megnéztem a ramokat , átpakoltam őket másik hejre , felcserélgetem , egyesével is próbáltam de mindig ugyanaz a hejzet nekem már nincs ötletem . Ha tudtok akor légyszives segitsetek , a segitségeteket előre is köszönöm.
(#) aflmor válasza trabi007 hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Így első klikkre, az alaplapi-elemet, és a bios beállításokat ellenőrizném. :yes:

...és a helyesírási képességeidet is!
(#) trabi007 válasza aflmor hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Elnézést kérak az irásomért , de kicsit ideges vagyok , nameg gyorsan kellet irni hogy meglegyek vele mielőtt leálna a gép megint , Köszönöm hogy próbálsz segiteni meg is nézem azokat a dolgokat amiket mondtál .
(#) abcdabcd válasza trabi007 hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Ha az alaplapi elem még a gyári akkor nem is ellenőrizni hanem esetleg rögtön cserélni is lehetne, utána a bios-t alapbeállítára állítani menteni és aztán újra beállítani megfelelően és úgy megpróbálni bootolni vele, illetve ez az újraindulás-probléma ez lehet hogy a tápegység miatt van (kiszáradt kinyílt... kondik a tápban) érdemes lehet ellenőrizni bebootolt/bootolás közben a feszültségeket 5V, 12V egy multiméterrel hogy elegendőek e( azért bootolás közben mert akkor talán nagyobb teljesítményt vesz fel a táptól és ez hasonló lehet ahoz az állapothoz mint amikor használod a gépet, dolgozik valamit, és közben indul újra...)
(#) trabi007 válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Köszönöm szépen , hogy próbálsz segiteni , de nekem is végigfutott az agyamba , hogy lehet a tápnak van valami baja , de miután végignéztem , hogy ugy kapcsol ki mintha rendesen kikapcsolnám a gépet , na meg mikor kikapcsolt álapotban volt és kb. 15 perc után magátol bekapcsolt ugy , hogy még a közelébe se voltam , és ezek után a jelenségek után én ugy gondolom a tápnak nincsen baja de mivel én anyira nem értek hozzá igy mégegyszer mondom ez csak az én véleményem .
Következő: »»   28 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem