Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Duplaskálás lengőtekercses műszer bekötése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szbalint25 hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Sziasztok!!!

Az a helyzet, hogy vettem egy olyan deprez műszert a tápomhoz, ami tud 0-30VDC-t és 0-3ADC- mérni, igenám de a műszernek csak 2 darab kivezetése van.
Az amperméterhez a Sönt-ellenállás már adott volt, a voltméterhez én határoztam meg és ez kb. 5,8kOhm-os lett de ez most annyira nemszámít.
Azt szeretném kérni tőletek, hogy segítsetek összedobni egy olyan kapcsolást, ami tudja mérni a feszültséget a kapcsoló egyik állásában, a másikban pedig a beállított áramkorlátot.
A műszerről adatok és kép a mellékletben van.

Előre is köszönöm a válaszokat!!!

kép_01.jpg
    
(#) brato válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Üdv!

A kép az egy fekete téglalap.
(#) szbalint25 válasza brato hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hali!
Télleg az majd javítom.
Tettem egy másikat és ugyanazt csinálja:S bár agépemben szépen megy
(#) Medve válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 28, 2009 / 4
 
Hello, Ilyen megoldásra gondoltál? Nyilván nálad a trimmert ki lehet hagyni, (bár jó, ha ott van) s az áramfigyelő bal oldalára kell kötni. a kapcsolóból jövő szálat

műszer.JPG
    
(#) szbalint25 válasza Medve hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Hali!

Szerintem az elv jó, de az értékeket nemtudom, hogy hogyan vagyis mekkorára változtassam.
(#) szbalint25 válasza Massawa hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Ez szerintem jó lesz
(#) Medve válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Idézet:
„Sönt-ellenállás már adott volt, a voltméterhez én határoztam meg”
Ez nálad nem probléma :nemtudom: De ha számolgatni nem akarsz, akkor egy trimmerrel helyettesítsd, alulról (!) állítsd be a végkitérést, leméred, és beteszed helyére a fixet, ha nem akarod a trimmert bennehagyni....Ennyi csak.
(#) tungsram hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
A MEDVE szaktárshoz csatlakozva: ez a korrekt megoldás hiszen nem egyet kettőt láttam már. A trimmert pedig érdemes beépíteni mert így a műszert lehet hitelesíteni végkitérésen, ami azért nem hátrány. A műszer belső ellenállásának függvényében pedig minden más paramétert ki lehet számolni.
(#) szbalint25 hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Köszi szépen skacok mindenkinek
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem