Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   1 / 64
(#) jana hozzászólása Márc 17, 2006 /
 
Szevasztok! egy óriási kérésem lenne. Röviden:a videomagnómon nem tudom beállítani a tv csatornákat,mióta elvesztettem a használati útmutatóját: ha valaki tudna segíteni,vagy elküldené ennek a típusnak a leírását,esetleg linket küldene,nagyon örülnék!:yes:
(#) szum válasza jana hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
szija!
megpróbálom +keresni...
csak nem biztos, hogy még ma +lesz...
(#) jana válasza szum hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
NAGYON várom!én csak fizetős oldalakkal találkoztam ebbe a témában.előre is kössz!
(#) Register válasza jana hozzászólására (») Márc 29, 2006 / 4
 
Hali!
Nekem megvan a Kezelési útmutató , és itt a kért rész. (Talán még időben) De ha esetleg kell az egész akkor elküldhetem azt is, beállításhoz pedig sok sikert.
(#) jana válasza Register hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Ó nagy Register KÖSZÖNÖM!!!
(#) deniel hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
Sziasztok!

Van nekünk egy Panasonic NV-SD3EE videónk, ami már 3szor lett javíttatva, és megint ugyanaz a baja van.

Az antennakábel bemegy a videóba, és onnan a Tvbe.
Tv- szép a kép nincs baja.
Ha átkapcsolok videóra, akkor hang nincs, a kép teljesen szétcsúszik, ugrál.
Régi felvételeket rendesen lejátsza, de újat nem lehet fölvenni vele, csak ugrálósat.

Szerintetek ezt mi okozhatja?

Szétszedtem a videót, a panelon látszik, hogy IC1-et már egyszer kiforrasztották, és annak a panelja más színű, mint a többi.
Volt benne teszt mód, 2 fehér csik, de annak el van vágva az átvezetője.

Deniel
(#) deniel válasza deniel hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Az az IC1 a rajz alapján IC3001, de nem egy ic, hanem egy kis panel tele smd cuccokkal, és rajta egy smd Ic
(#) Sebi válasza deniel hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Ez akár még szalagpálya hiba is lehet...
Próbáld meg - nagyon óvatosan - kicsit ujjal megterhelni (odaszorítani egy vezetőbabához) közvetlenül a kazettából kilépő oldalon (vagy ahol tudod, de mindenképp a fejdob előtt).
Ha az így megnövelt szalagfeszítéssel javul a dolog, akkor mechanikai hiba biztos van benne.
(#) deniel válasza Sebi hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
A mechanikája valószínüleg jó, mert a régen felvett filmeket lejátsza szépen, újat is felveszi rendesen, mert az lesz a kazettán, amit látni a Tv-n, azonban az ugrál csíkozódik.

Deniel
(#) Sebi válasza deniel hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
Hát, erre mondtam amit...
Ezt csak úgy lehet eldönteni, ha az újonnan felvett anyagot másikon nézed meg, hogy van-e vele baj.
Ha a szalagfeszítés a gond, akkor az új felvételnél duplán jelentkezik a baj: kicsit rossz a felvétel is, és ezt már a kicsit rossz szalagfeszítéssel nem képes szinkronban tartani. Van ilyen. De nem biztos hogy ez a baj, ezért írtam az egyszerű tesztet: ha nő a feszítés és reagál rá vmilyen módon (kevésbé ugrál, csíkoz) akkor gond van vele. A hibátlan mechanika szinte szalagszakadásig sem reagál a feszítésre...
Lehet kopott a fej is (akár). Az is a saját felvétel visszajátszásánál bukik ki, mert duplázódik a hiba.
(#) deniel válasza Sebi hozzászólására (») Jan 16, 2007 /
 
De a probléma sajnos nemcsak videónézés közben jelentkezik, hanem akkor is ha videóra kapcsolok, és azon nézek tv-t.

Deniel
(#) Sebi válasza deniel hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Basszus, eddig nem ez jött le nekem...
Akkor a videomodulátorod hibás. Ott matattak benne, hogy levágják a hangolássegítő csíkábra-generátort!
Nem egészen olyan cucc, amit sámlin lehet javítani, 2-3rugóért kapsz újat (az egész fémládikával együtt) vagy kitermeled egy másik videóból.
Ez az egység minden jelútban benne van!
Egyrészt a bejövő antennajelet erősíti, kettéosztja (a csatorna-modulátornak és a belső tunernek), fogadja a videó és hangjelet (vagy a belső tuner kimenetéről, vagy a videórész felől) mmásrészt a kis kapcsolóval a modulátor előtt a videojel helyett be tudtál kapcsolni egy csíkgenerátort (ha sem kazetta, sem előre behangolt TV csatornák nincsenek a videóban lévő tuneren programozva, akkor csak ezzel tudod megtalálni a TV-n, hogy hol dolgozik a mod.) Végül még van egy illesztőegység, ami a TV felé menő antennajelhez becsatolja a modulátor UHF jelét.
(#) Tök Ödön hozzászólása Jan 17, 2007 /
 
arra még nem gondoltál hogy ne az rf kábellal kapcsold a tv-re, hanem s video vagy scart-tal? a minöség is jobb.
(#) Sebi válasza Tök Ödön hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Igen, ez megkerülné a problémás helyet, és ha legalább az antennajel sérülésmentesen bejut a tunerbe, akkor a felvétel is jó.
A lejátszás/TV-nézés részét mindenképp javítja.
(#) deniel válasza Sebi hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Sziasztok!

Köszi a segítséget.
A videoból Rca jön k, az van scartra dugva.

Alapból a Tv-n nézek műsört, csak ha AV re nyomok, ami a videót hozza be, a videón beállított csatornák nem jók, de nincsenek elállítva.

A modulátor lehet úgy hibás, hogy a Tv-n nincs semmi gond?

Úgy ki lehet szűrni ezt a lehetőséget, ha a tv-t kötöm rá a videó bemenetére?

Deniel

(#) deniel válasza deniel hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Kipróbáltam, ha a házimozit kötöm rá rca-val, akkor is ugyanolyan szar hibás a kép.

A panelen látszik ,hogy az IC3001-es főmodult, már forrasztották, ez egy kis panel tele smd cuccokkal, és látszik az egyik smd kondin, hogy már cserélve volt.

Mellékeétem róla egy képet.
Szerintetek azon kell keresnem a hibát?
Sajnos egy új modul 14000Ft.

Deniel

video.jpg
    
(#) patexati hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
Nem ide tartozik de nem nyitok topicot!Tudja valaki,hogy egy thomson videon hogy tudom kivenni a gyerekzárat?Megvan a távkapcsoló is!
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Már megtaláltam nem aktuális!!
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 12, 2008 /
 
Heló
Ez sem pont ide vág, de elfér szerintem itt is. A videómon, ami egy Samsung nem mai darab, minden második órában előjön egy "index" felirat és villog. Hogy lehetne ezt kikapcsolni, és mi a fene ez az index felirat? Olyankor a csatorna száma helyén értelmetlen karaktereket is ki szokott irkálni és nem lehet látni, hogy hanyas csatornán van a videó.
(#) Szilvi0918 hozzászólása Jan 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem is egy kis segítség kellene:
nemrég kaptam egy Pamasonic NV-J30 tipusu videot.
Nem tudom bállítani a csatornákat rajta.
(#) szuperman hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Hi all!

A minap történt egy kis baleset a videómmal. Tekerte vissza egy kazettát és az megszorult. Mivel elég gyorsan ment így nem kis kárt okozott benne. Az egész videó belseje szétesett. Pár nap alatt sikerült összeraknom és működőképes állapotba hozni, viszont van egy kis probléma. Mégpedig sikerült az egyik lejátszófejet elállítania. Ehhez tartozik ugyan 4 darab csavar amivel lehet állítani, de nem tudom beállítani. A legjobb eredmény amit sikerült elérnem az az ,h pár másodpercig jó a kép a hang, minden, aztán elkezd szaladni, aztán megint jó aztán megint nem és így tovább. Valaki tudna nekem segíteni? Mért nem tudom beállítani? Valamit rosszul csinálok?

Nem tudom a szóban forgó lejátszófej nevét, de megpróbálom körülírni. A nagy forgó lejátszófej után van, ehhez ér hozzá utoljára a szalag. Ő felelős a hangért és valamilyen szinten a képért is. Remélem érthető így.

Előre is köszi mindent!
(#) major18 válasza szuperman hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Szia

Regen nekem is volt ilyen problemam.Szerintem csak ugy lehet megoldani hogy egy szerelohoz viszed mivel neki pont olyan eszkozei vanak amik ere a celra voltak kitalalva de szerintem lehet hogy par napig folytatod a bealitas sikeres lesz


Sok sikert.
(#) szuperman hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Milyen műszer kell hozzá? Nem oldható meg házilag?
Vagy csak türelem kellene hozzá?
(#) major18 válasza szuperman hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Udv


Mondtam talan fog sikerulni egy kis alidgatasutan de ha egyszer megy a kep es egyszer nem akor anak az a balya hogy mikor mikor elmozdul a fej apam azt mondta hogy ha elmozdul a fej lokheted a kukaba.
(#) szuperman hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
Hát én nem vettem észre ,h elmozdulna.

Na mind1. Azért nem adom fel. Próbálkozok, majdcsak lesz belőle valami
(#) major18 válasza szuperman hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Ez a beszed.
(#) szuperman hozzászólása Júl 20, 2009 /
 
De mér lökhetem a kukába ,ha elmozdul a fej? Csak le kéne rögzitenem akkor nem?
(#) greatman válasza szuperman hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Az a fej a kombinált fej. Ő felelős a hang és a szinkron (tracking) jel lejátszásáért, rögzítéséért. Ez a két sáv a vidószalag két szélén helyezkedik el. Hogy melyik van alul és melyik felül azt ne kérdezd, mert nem tudom. Annak idején én ezt a fejet úgy állítottam be, hogy ha a fejet megnézed miközben a magnó lejátszik, akkor volt jó a magasság, ha a szalag mind a két szélénél picit kilátszott a fej. miután beállítottam a magasságot, akkor be kellett allítani a dőlést. Ezt űgy csináltam, hogy szintén figyeltem a szalagot indulás után, és akkor volt jó, ha nem terelte se le, se fel. A szalag mindig ugyanott futott. Ezután beállítottam az oldaldőlést, amit a lejátszott hang alapján végeztem. Ha kellett, akkor esetleg a dőléssel is lehetett finoman játszani, ill. a magassággal is.
Nálad valószínűleg az a baj, hogy nem jól játsza le a tracking jelet, és ezért szétesik a szinkron.
Azért persze műszerrel (szkóppal) precízebben be lehet állítani, de nekem sikerült általában nélküle is.
(#) redoc válasza szuperman hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Hello!
Nem biztos, hogy a fejjel van problémád!!!
Van két szalagfeszítő, aminek a tetején van egy egy csavar. Ez a szalagfeszítő húzza fel a szalagot a fejdob "köré". Ezt a két csavart próbáld meg állítani, de nagyon óvatosan. Először a kontrol fejet állítsd be a legjobb kép és hanghoz. Érdemes fülhallgatóval hallgatni a lejátszott hangot, hogy a bal és jobb sáv ne keveredjen, torzuljon.

szerk.: Az a fej, amit eddig állítottál, az a Hang és Kontrol fej.

A képen pirossal bekarikáztam, hogy mit kell keresni!

kep.JPG
    
(#) CHZ válasza redoc hozzászólására (») Júl 20, 2009 /
 
Ha ezek nem lettek elállítva és nem is lazultak ki , akkor nem szabad hozzányulni .! Szalagpálya több elemének eltekerésével csak nehezíthetjük a visszaállítást .
Következő: »»   1 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem