Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   143 / 489
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Helló.
A pic16F648 i/so az smd változat nem? Azt nem tudom tokba tenni, pedig lehet nem ártana.
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia! PIC16F648A-I/P vegyél az a DIP tokozású!
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Kis segítség a google barátunktól!IC TOKOZÁSOK
(#) mrbini válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm a segítséget, de lenne majd még kérdésem.
Milyen Layout-ot használsz az enyém nem nyitja meg a terveket, és a beégethető hex-eket hol találom?
Köszi.
(#) c27 válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Már utólag rájöttem. Kérdés: kell az órához 3-40pF trimmer kondi, de csak 7-35pF-ost tudnának adni ez jó vagy sem? Led kérdésében, pedig csak 80mCd fényerejű led van csak diffúzban. A lomexben gondolom van diffúz 200-300mCd led. Még egy kérdés: kell a bázisra egy infra vevő és a rotorra egy infra adó. Na szóval tudnátok párokat írni, mert csomagban együtt nem tudnak adni külön-külön meg nem tudnak csak ha típust mondok. (Ez a hátránya Debrecennek.)
(#) patexati válasza mrbini hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia! Az emailedre küldtem egy levelet és egy csatolmányt azzal nyisd meg! Ha megcsinálod a nyákot fogsz kapni hozzá belevaló progit is majd
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia! A kondi jó lesz,a bázis infra kommunikáció nem működik még mert nincs a program megírva hozzá szintén nincs még program a 18F2550 USB kontrollerhez csak rajt vannak a bázison későbbi lehetőség képpen! Led hát milyet tudsz olyat tegyél be de erős fényűt semmi képp sem javasolok! A rotorba Ilyen kell de a bázisba is jó ugyanez vagy TSOP1736. Infra led meg nálam kimúlt távirányítóból származik amivel megy az óra távirányítója az jó a bázisba is de egyelőre ki is maradhat.
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Ja én az új bázisról írtam a régebbiekben nincs ir LED!
(#) mrbini válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Köszönöm
A mail megjött de azt irta a citromail, hogy vírusos volt és törölték
(#) c27 válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
De a régi bázisokban és a rotoron akkor mi van? Ott SFH309 és nemtudom mi. Egyébként a tsop2236 is jó a rotorba? Legalább is ezt mondta valaki a múltkor.
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Az egy fototranzisztor az veszi az infra led jelét (mit a bázis hajt) minden fordulatkor és ebből számolja ki az időzítéseket! Bármilyen ir LED jó a bázisba trazisztornak meg ez mit írtál!
(#) patexati válasza mrbini hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Sajnálom! Nem volt vírusos pedíg!
(#) c27 válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Tehát akkor bármilyen ir led jó, de ha nincs SFH309 akkor mi jó helyette vagy majd mondanak mást? (Sajnos nem én megyek így csak reménykedek, hogy normálisak lesznek ez eladók.)
(#) mrbini válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Próbáld meg tömörítve hátha úgy megy
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Bocsi belekeveredtem Amit te építesz TSOP1736 a jó is vevő! Jó a többi is csak a lábkiosztása más! A vicsys félében TSOP2236 a 886 új propellerben TSOP4836 van! Mindegyik más lábkiosztású ha nem olyat alkalmazol mint ami bele való légy körültekintő!
(#) patexati válasza mrbini hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Természetesen volt tömörítve!
(#) c27 válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Oké úgy lesz, remélem összejön a potyaút és akkor végre be is tudom forrasztani a cuccokat.
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
- IR led: 950nm hullámhossz a legjobb: TSAL4400, TSAL5100, TSAL6100, TSAL6200, TSAL7200, CQY99, CQW14, SFH415, SFH416,...
- IR vevő: Sokféle típus van, de általában tokozásban is van eltérés... Rotor: Hely igénye miatt a TSOP4836, SFH5110-36. Többi áramkörben a TSOP1136, TSOP1736 (véletlenül azonos a tokozása), SFH506-36 ill. a TSOP4836, SFH5110-36 is betehető. A TSOP2236 is jó, de a táp és a föld lába fel van cserélve. (Minden 36 kHz-es, 5V-os infra vevő jó, de a beültetést az adatlap szerint kell csinálni...)
- Rotorra infra fototranzisztor - a bázisra infra LED vagy a rotorra Hall érzékelő és az óra lapjára (alá) egy kis mágnes.
- A bázis infra adója a számítógépről kiadott infra parancsot küldené el - ha kész lenne.
- Trimmer kondenzátor: az RTC adatlapja szerint 5-25 pF kell, a 7-35 pF jó lesz. Ha az idő számítását nem tudod beállítani vele, sorba lehet kötni 10 pF-ot, ekkor 5-7 pF közöt lehet állítani...
- A bázis infra vevője (TSOP) és a rotor infra vevője (TSOP) a távirányító jelét veszi. Más infra vevő nem kell a bázisra. A rotoron van még a fotortanzisztor a körbefordulás érzékelésére.

Szia
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!

Néhány levelező még a tömörített állományban is vírus gyanúsnak veszi a .exe állományokat, van olyan is, ahol a .zip, .tgz, stb. is gyanús. Tömörítés előtt nevezd át (pl.: .exe -> .eee), tömöritsd, ismét nevezd át (pl. .zip -> .zzz) és úgy talán átmegy...

Szia
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia! Gondoltam az exe miat nem megy el! Megpróbálom!
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok!

A megkésett karácsonyi ajándék.

Sziasztok
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm, de ugye ezekben nincs még benne az alap program?
(#) mrbini válasza patexati hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
Mit is akartál átküldeni pontosa?
(#) Hp41C válasza mrbini hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!

Le kell fordítani az MPlab-bal. A keys.asm-ben a távirányítód kódjaihoz lehet igazítani...

A bázis programjára gondolsz? Azt kiesett a rénszarvas szánból...

Szia
(#) mrbini válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szia!
Rendben köszönöm
Ahogy időm engedi kezdem a gyártást
(#) c27 hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok, na úgy néz ki lesz pár pic:
16F648A (3db)
16F684A (5db)
16F886 (2db)
18F2550 (1db)
Gondolom ennyi elég lesz egy ideig. A kérdésem az, hogy melyik pictől mivel fog többet tudni az óra? (A 18F2550-es a programozóhoz vettem és a 16F648A tudom, hogy szinte az kell az alapórához.)
Mivel jobb a 684 és a 886? (A mennyiségek most így alakultak, de ha lesz még potya fuvar akkor majd szerzek még. Sajnos csak a chipcadre volt idő, de legalább van most már 32.768Khz kristály.)
(#) Hp41C válasza c27 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!

Először is bocsánat ot kell kérnem. Itt elírtam a 16F648A dip18-as típusát, de patexati kijavította! Köszönöm és elnézést... Sajnos a 16F684 nem jó az órához - a távirányítót meg lehetne vele csinálni.

Az óra változatokról többször írtam részletesen.

Szia

A megjelölt helyen javítottam a típusszámot!
Norberto
(#) c27 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Akkor a 16F684A nem jó az órához csak a távihoz? Bázisnak se jó? Hát nagyon kár lenne mert 5db lett belőle igaz a 648-ból akartam 5-öt, de végül 684-ből lett (én is hibáztam sajnos). Jó lenne legalább ha bázishoz jó lenne, mert gondolom egy távirányító viszi az összes órát. Ti se csináltatok minden órához ugyanolyan távirányítót, max csak fejlettebbet.
(#) patexati válasza c27 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia! Szerintem te a 16F084-el keverted össze a dolgokat az a pic a legjobb a 18 lábasok közt! Távirányítót egyet kell gyártani az késöbbiekben jó minden fajta órához! Érdemes dobozolni,normálisan megcsinálni mert sok bosszúságot okoz ha nem jó meg leszakad a vezeték,véletlen valamire ráteszed azt a zárlat tönkreteszi,stb! Az új fajtát csinál meg csak 2 gombal van bent több és sokkal többet tud!
(#) c27 válasza patexati hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nem keverem a 16F084-el, mert az előző oldalon Hp41C leírta milyen piceket vegyek majd, de nem is figyeltem ez a 16F684-et, hogy milyen csak leírtam venni akartam vagy 3-at belőle csak valahogy összekeveredett a 16F648-al amiből 5-öt akartam venni. Így lett 5db 16F684 és 3 16F648. De a lényeg, hogy nem igazán tudom mire jó ez a 16F684? A távirányítóba se igazán lehet jó, mert 4 lábbal kevesebbje van és akkor már biztos nem lesz 18 gombos távirányító. Szerinted mit lehet kezdeni a 16F684-el? Jó egyáltalán valamire? (Fordulatszám mérőt vagy fordulatszám számlálót lehet belőle csinálni?)
Következő: »»   143 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem