Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 83
(#) Steven84278 hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Én már csináltam biquadot és yagi-t is. Mind a kettő frankón működik
(#) zolika60 válasza SALáta hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
A térerő gyenge és a normál közt ingadozik. Nem vagyok egy guru ebben. Nem tudom hogyan tudnám ebből kié valójában?
(#) Steven84278 hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Itt vannak:
(#) Steven84278 hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Ezeket most most találtam. RAR file-ba tömörítettem. 2.4GHz-re való antennák.
Van benne:
- Helix
- 2 fajta Yagi
- Double Biquad
- Hybrid Double Biquad
- Omni

+ wifi antenna kalkulátor

Sok sikert az építéshez. Bővebben: Link
(#) ferzoo válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Ezt a yagit +quadot láttam már a neten több helyen is.Vajon mennyi lehet a nyeresége ezeknek? Az E51 el nincs semmi gond,csak a vett jel gyenge laptoppal alig tud kapcsolatot létesíteni.Nekem nem a szomszédból jön hanem szemközti ház mögött levő házból kb.60-80m több falon is átmegy mig ideér.Az ömw kutnál nagyon gyors a net,jó a router van amikor 3an vagyunk rajta egyszerre.1kávé vagy sör közben korlátlan ideig töltögethetek.
(#) SALáta válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Nagyon nagyon irányított antennával be tudnád mérni két pontból utcatérkép alapján.
(#) Steven84278 válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Építettem több biquadot is, de annak a legnagyobb a nyeresége amit belinkeltem fentebb. A wifi router gyári bot antennájával fogtam a jelet 21dB-el, míg a biquaddal 38dB-el , (ezzel eddig ez volt a max) A yagival, viszont olyan kapcsolatot is észleltem városban, mely 2- 2,5km-re van tőlem. Igaz ez szörnyen gyenge volt, de észleltem

[b]
(#) ferzoo válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Az igen jó eredmény 2,5km.Én is fogom az ergonet 2 a viztoronyról jön 1,2km.re,csak nem enged tovább a szerverig.Én is legyártok 1yagit aztán a vett jelet Bfw93 tr.felerősítem majd újra kisugárzom.A nokiába nem akarok beleturkálni,antennát kötni rá stb.Max.a testre tudom rátenni,de ez nem igen adna elegendő jelet.Amugy van térerőmérő %ban kiírja,hálózatnév és wep kulcsot is kéri titkos wlanmál.Internet rádiót szeretném hallgatni,több mint 1000adó country,jazz stb.
(#) zolika60 válasza SALáta hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Nem tudom hogyan csatlakoztathatnám az antennát. Ez a gép egy lenovo n500. Pedig jó lenne, mert így csak az ablakban működik. Sétálgatni meg nem szeretnék a laptoppal, amíg nem tudom kié a jel, hátha nem vagyunk olyan jóban.
(#) Steven84278 válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Mekkorát erősít ez a Bfw93 ?(dB) Házi gyártmányú? Hogy néz ki pontosan? Tudsz felrakni képe(ke)t róla?
(#) aflmor válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ott a wifi kártán a csati. (egy fekete, és egy fehér drót van rádugva általában) vagy: Netvadász

(#) Steven84278 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ha nincs a laptopon SMA aljzat, akkor a legegyszerűbb, hogy veszel egy TP-link usb adaptert, amin van SMA aljzat. Itt a linkje: http://www.edigital.hu/WLAN_halozati_adapter/TP-Link_TL-WN422G_halo...4.html" target="_blank" rel="nofollow" >Bővebben: Link

Ennyit megér. Mégegyszer olyan erős, mint a laptopodban lévő wifi adapter. Úgyhogy lehet nem is kell külön antenna hozzá,. mert a gyárival is erősen fogod fogni a jelet
(#) ferzoo válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
A Bfr 91a még jobb 6GHz es tr.2,4GHz en 10db.körüli az erősítése.Alldatasheet.com +találsz mindent róla.
(#) SALáta válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Az én laptopomon igazi "bika" wlan van, amit már a műhelygép nem vett ezen 90% térerő volt. Pedig azzal is minden rendben volt. Talán ha a laptopba a wlan kártyára tudsz pici vékony koaxot szerezni jó lesz.
(#) Steven84278 válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ezt megépítetted, vagy vetted? Ha építetted, leírnád a hozzávalókat + kapcs. rajz, na meg, hogy hol lehet kapni hazánkban az alkatrészeket. Üdv
(#) ferzoo válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Építettem 2-3db-ot belőle,el is adtam.
Rajzot nem tudok feltenni a gép fagyása lassúsága miatt.
Alkatrészt bárhol elektronikai alk.boltban beszerezhető Bfr91a,bázisosztók,smd.csatolókondi 2+2db.pár száz ft.
Ami a legfontosabb ónozott lemezből készült dobozban legyen,Be/ki= F csatival kivitelezve,ne legyen zsúfolt,6V stab.Ic-közbeiktatása hidegítő 100µF/16v,100nf benne legyen.Kollektorban 18t.fojtótekercs 3as magon,emmiterben 470ohm-ot kell rakni.
A tranzisztor munkapontja b-e fesz.get úgy kell beállítani hogy a kollektoráram 12-14mA legyen.
Ekkor az erősítési tényező 10-12dB.lesz,csekély zajszint mellett.
(#) fassenkugel válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
10.5dB a sima biquad és 13.5dB a dupla biquad.
(#) fassenkugel válasza ferzoo hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
én is igy vagyok a hideg fuzióval. már két éve azzal fütünk, de nem tudom felrakni a terveket a netre mert lassu a net meg fagy a gépem is.
(#) ferzoo hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
13,5dB az nagyon jó nyereség ezen a sávon.
Amúgy mi az a hideg fúzió?
Elkelne valami alternativ fűtési +oldás,mert a gázt nem győzzük fizetni emelések miatt.
Infra fűtőpanelt pedig házilag nem lehet készíteni.
(#) sityu023 hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
azt szeretné megkérdezni hogy van egy TP-Linkes hálókártyám wifis ehez szeretnék egy antennát építeni van is 100-200 m-re több ház ahol wifi van szóval valaki írjon hogy ha a hálókártyához építek egy antennát akkor működne e
köszönöm a válaszokat
(#) Steven84278 válasza sityu023 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Kétlem, hogy stabil net kapcsolatot tudnál létesíteni 200m-re lévő AP-val... mivel ez az egész teljesen időjárás és terep függő... Pl: ha kicsit ködös, esős az idő már gyengébb a jel. Ha mondjuk tiszta időben a fogott jel 22dB, az esős időben kb 8-10dB. Ha optikai rálátásod is van, akkor sem biztos, hogy beválik. Ki kell próbálni
(#) kendre256 válasza Steven84278 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A mikrohullámú átvitel egyáltalán nem időjárásfüggő!
Konkrét példa:
Éppen mértem egy frissen letelepített állomás térerejét, mikor elkezdett úgy zuhogni az eső, hogy a 200 méterre lévő templomtornyot épphogy lehetett látni. A térerő a mérési hibán belül (+- 1-2 dBm) ugyanaz maradt!
A köd, hóesés, stb. szintén semmit nem befolyásol (nem úgy mint pl. egy nyárra kilombosodó fa!).
Ami 6-8 dBm jelcsökkenést tud okozni, az az antennára ráfagyó centis jég (ónos eső miatt), vagy centis zúzmara. Ilyet már többször vertem le AP antennájáról, míg nem voltak elég tartalékkal telepítve az állomások. Amióta legalább -70 dBm jelszintet biztosítunk, azóta nincs ilyen probléma (még -85 dBm szinttel is lehet internetezni, de az már nagyon a határon van).
A tereptől viszont nagyon függ a térerő, az optikai rálátás mellett az első Fresnel zónának is szabadnak kell lennie.
Kollégák csináltak már stabil netkapcsolatot 2,4 GHz-en 70 km-re is, 1,5m-es parabolákkal, 20 mW-os kártyákkal, évekkel ezelőtt. Ez ma már valószínűleg nem menne, azóta az elszaporodó AP-k miatt sokkal nagyobb a zavar. De pl. én most is működtetek egy 20 km-es 2,4 GHz-es linket.
(#) pucuka válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Üdv!
Annyiban pontosítanálak, hogy minden rádiós kapcsolat lehet időjárás függő, ha rosszul, vagy egyáltalán nem tervezik meg az összeköttetést, csak hagyatkoznak arra a nyavalyás hatótávra.
Ha egy összeköttetés időjárás függő, pláne ha viszonylag rövid, akkor garantáltan hozzá nem értő kezek telepítették.
(#) enpesta válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Ez azért súlyos kijelentés! Tudom, hogy itt és most wifiről van szó, de ha mikrohullámról beszélünk ne ragadjunk le a 2,4 GHz-nél. Pl. a 15 meg 38 GHz-es sávú eszközöknél igenis kalkulálni kell az esőcsillapítást. Régi-régi emlékeim szerint 15 gigán úgy 50 -es dB fadingtartalékot is illendő betervezni....A légkörben különböző "ablakok" vannak, meg jelentős csillapítások egyes mikrohullámú sávokon.
(#) Steven84278 hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Van egy érdekes jelenség amire még nem kaptam választ. Ami:Mitől van az, hogy a jel kb. 5 percenként folyton elmászkál? Az antennám ugyanabban az állásban van, mégis mindig utánna kell állítani, hogy stabil legyen a net kapcsolat.
Apropó, kilehet valahogy ezt küszöbölni? Köszi!
(#) ecsike88soft hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Sziasztok, lenne egy keresem. Osszeirna valaki nekem hogy milyen cuccokat vegyek egy kis helyi halozat kialakitasahoz.

A halozat wifis lessz mar megvannak az accespointok, csak kabelek csatlakozok es antennak kellenenek.
szeretnem olcson es megbizhatoan kialakitani, max 400 meter es csak eggy iranyba lenne egyenlore.

Elore is koszi
(#) saca200 válasza ecsike88soft hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Hello ecsike vegyél fel msn-re elmondom neked mi kell hozzá
saca200@citromail.hu
(#) ecsike88soft hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
szia saca200 csak yahoom van id ecsike88. Ha nem ok akkor ird a topikba. koszi
(#) Mzolee hozzászólása Jan 28, 2010 / 1
 
Sziasztok!
Bi-QUAD:

Megjöttek a N és az RPSMA csatik rögtön rá is pöccentettem az N aljzatot a reflektorra csak én hülye krimpelhető dugót rendeltem H-155-re mikor az oldal alján ott figyelt a szerelhető is

Nos, a reflektor és a huzal közti távnak több helyen is ugyanazt a 18mm-t láttam ez megnyugtató, viszont a QUAD oldalhossza egyik helyen 32mm másik helyen 30.5mm; kérdés: melyiket csináljam?
(#) Mzolee válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Hátha ma már erre téved egy jártas kolléga... Bővebben: Link
Következő: »»   18 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem