Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Projektor
 
Témaindító: VECTOR, idő: Feb 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 45
(#) Robi válasza VECTOR hozzászólására (») Ápr 24, 2006 /
 
Sziasztok!
Én a következőkön gondolkodtam: Az írásvetítős megoldás jó, csak ami olcsó, az bazi nagy, és hangos is. Én fénycsővel próbálkoznék, mert az jó hatásfokú, és több színhőmérsékletű létezik. Méretben a 288mm hosszú ami kb. megfelel egy 14-15" LCD-hez. Persze ilyen méretben kicsi a fényereje (400-450 lumen) de 4-5 darab már elég fényforrás lenne. A háta mögé parabolikus tükröket kell tenni, amit egy vékony alulemezből le lehet hajtogatni, egy jól kivágott fa keretre, és ha még kell, a végén be lehetne vonni alufóliával, a jobb visszaverődés végett. Persze ezt is hűteni kéne, főleg, hogy a fénycső emissziója is jobb 33-37 'C körül. Ahány fénycső, annyiszor 2 db pici számítógép ventillátor, aminek a fordulatszabályozása is megoldható a hőmérséklet függvényében. Az egész tetejére egy üveglap, és rá az LCD. Ilyen módszerrel max 10 cm vastag lenne a ház, a szóró lencsét meg egy hosszú karral lehetne feltenni, egy 45 fokos tükörrel, hasonlóan, mint a modern írásvetítőkön.
Vélemény?
(#) Djatis hozzászólása Aug 14, 2006 /
 
Sziasztok !

Projektorlámpa foncsorába ha behelyeznék egy kis hgl izzónak a magját szerintetek működne a dolog ?
Persze megfelelő külső előtéttel
Mert ugye a kivetített kép már nem ont káros uv sugarakat.
(#) Djatis hozzászólása Nov 12, 2006 /
 
Sziasztok !

Van egy IBM p1-es laptopom minden oké vele de kicsi és úgy gondoltam hogy átalakítanám a kijelzőjét projektornak.
Csak az itt a nagy kérdés hogy hol lehetne leválasztani az lcd meghajtóelőtt a számítógép jelét és hogyan tudnák rávezetni valami rgb jelet vagy videó jelet de valsz ha meg lehet valahogy oldani akkor egyszerűbb az RGB jel és azután zt már lehet mókolni videóbemenetre is átalakítóval.
Tehát valahol rá lehet e vezetni külső bemenetet ?
(#) Ricsa hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
Sziasztok!
Csatoltam egy általam készített képet.
Elmagyarázom: vetítek egy helyen dalszöveget a projektoron, de ha nagyon sokan vannak akkor az emberek fejei eltakarják a projektort és így kín szenvedés a távírányítóval írányítani a projektort mert ugrálni kell, stb. Olyan megoldásra gondoltam (zölden van jelezve a képen) hogy az asztalra teszek valami infavevőt ami veszi a távírányító jelét, azt átvinni a projektorhoz vezetékkel (takarásveszél kizárva ) és a vezeték végén meg egy infraadó ami leadja az általa kapott jelet a projektornak. És így szerintem meg van oldva a probléma. Nem vagyok profi úgyhogy nem tudom hogy kezdjek bele. Valami megoldásfélét vagy valami kapcs. rajzot ha küldenétek nagyon megköszönném.
(#) andrewforest válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Szia
Szerintem már van projektorral kapcsolatos topic...
Inkább írd be oda...
(#) szabi83 válasza Ricsa hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
nem kell vezeték szvsz-t... elég egy tükör 45 -fokban döntve az asztal főlé...
a távírt meg a tükörre "veretted", a tükör meg "továbbítja" a projektor felé elvileg

szerintem


üdv
(#) Nightmare hozzászólása Nov 20, 2006 /
 
kiv lennék hogy bűvölöd a gépre majd

csak mert szerintem elég gáz lenne hogy mozinként kihúzni a projektort bedugni a monitort játékot játszanál de tetszik az ötlet
(#) Müszi válasza Nightmare hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 
Sziasztok!

Következő lenne a kérdésem: van egy színes 15 colos CRT monitorom és azt szeretném tudni, hogy an lehetne a fényét megnövelni, hogy projector legyen belőle?

Köszi a válaszokat: Müszi!
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 


projektor = kivetítő, vetítőgép.....
monitor = monitor
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 
De ha hátulról mondjuk megvilágítanám a képcsövet hátulról...
De a monitornak a képcsövét nem lehetne-e úgy turbózni, hogy szépen működjön?
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 
Szabi83!

Idézek az egyik fórumtárstól ebből a topicból: Én mondjuk hallottam ilyenről, ismerősöm csinálta is.
Csak azt ne kérdezd hogy. Elvileg túlfűtöte a képcsövet, majd egy diavetítővel meg némi tükörből lencséből összedobta.

Erre gondolok én is!
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 
CRT képcsövet hátulról megvilágítani? Na hát azt megnézném... Ha Te erre azt gondolod, hogy egy CRT képcsövét hátulról megvilágítva projektort kapsz, akkor vagy nem vagy tisztában a CRT technológia mivoltával, vagy csúnyát átvertek...

Egyébként egy módon "lehet" belőle készíteni, de a hozzá szükséges lapos lencse ára kb 5ször drágább mint egy Sony projektor. És ráadásul fejjel lefele lesz a kép, szal meg kell majd fordítani a monitoron a képet. Ez egy alapvető fizikai tény. Ja és a minősége kb egy Junoszt fekete fehér ősrégi tévének a fele lesz... És akkor már profi lencsét vettél
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 
tudsz mindent... állj neki, akkor szólj, ha sikerül 10 méterről a 6 méteres képátló!
Jah és az még jobb lenne, ha tudnád forgatni a képet is, sőőt trapézt állítani is kellene!
ja persze legyen benne DVB-s 200 ch-es tuner, esetleg PIP, de ez mellékes


remélem össze jönn valami
(#) mrbecherovka hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
Na ez a téma bekattantott rendesen.Az alapötlet zseniális.Kérdésem ha ez megoldható tft+írásvetítőből akkor gondolom megoldható lenne pda kijelzőből is...mert van egy akkuhibás asus pda-m compact flash bővítéssel amihez akár winchestert is lehet illeszteni,és a megfelelő optikával és fényforrással akár hordozható is lehetne (gépkocsi reflektor izzó+diavetítő optika+pda kijelző+260gb-os winyó).Ha arra gondolok mekkora májer dolog lenne kb tejesdoboz méretben...Akit érdekell a téma legyen szíves írjon nekem a mrbecherovka@freemail.hu címre.Ide várnék segítökész emberektől kapcsolási rajzot sanyoprojektorokról.Előre is köszönöm,kivánok midenkinek sok örömöt és kitartást a barkácsoláshoz,fejlesztéshez!!
(#) angelero hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Véletlenül nem tudja valaki, hogy Fujitsu-Siemens 3814FA 15" TFT-LCD monitort érdemes-e átalakítani projectorrá?
Előre is köszi!!! :yes:
(#) Topi válasza angelero hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Röviden. Tömören. NEM

15"-os TFT monitorból soha nem fogsz projektort csinálni... Teljesen más technológián alapszik a projektor... Maga a LCD az stimmel, csak nem ilyen LCD...
(#) angelero válasza Topi hozzászólására (») Jan 24, 2007 /
 
Köszi a gyors választ!. Amúgy miért nem?
(#) sztojanov hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
http://www.porkolt.com/other/technika/érdekes/projektor/kivetítő/sufnituning/hzimozi-olcsn-13975.html?

tessek. itt van, es mukodik is! lehet probalkozni!
(#) gabo007 hozzászólása Jan 28, 2007 /
 
Sziasztok én már csináltam 5 db projektort és énszerintem a legjobb megoldás a ha vesztek egy 5-6 -colos lcd tévét abból nagyon klassz projektort lehet csinálni itt egy kép így néz ki a 5 colos lcdével.

SV300026.JPG
    
(#) gabo007 hozzászólása Jan 28, 2007 /
 
Ittvan még egy kivetített képis ami nek 2méter az átmérője.
Valóságban élesebb de nem birtam ojan jól lefotózni ja és sárga falon van!

SV300050.JPG
    
(#) angelero válasza gabo007 hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Szia!
Nem tudnál több infot küldeni az általad épített projektorokról? Nagyon f*szán néz ki a fa dobozolt projektor Körülbelül mennyiből hoztad ki?
Előre is köszi!
(#) gabo007 válasza angelero hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Hali nem tudom milyen infó kellene neked így hát kérdezz ez végülis fadoboz de öntapadós tapéta van rajta!
Nem akarok hazudni de az egész max:25000 Ft,- -ban van.
(#) gabo007 hozzászólása Jan 29, 2007 /
 
Szeva minden projektor építőnek a projektoromba vettem egy szett xenont és az eggyik felét eladnám 35w-os de a 150w-os halogént úgy lepipálja mint az á..lat vadi uj még nem üzemelt semennyit ja és alig melekszik az ára 20000Ft,- komletten
nekem minden fényproblémámat megoldott!
(#) sztojanov hozzászólása Jan 29, 2007 /
 
gabo, fenykepet a projektrol, legyszi!
(#) gabo007 hozzászólása Jan 29, 2007 /
 
A projektort egészen pontosan 5 hozzászólással ezelőtti képen láthatod...
(#) gabo007 hozzászólása Jan 29, 2007 /
 
ITT A XENON

SV300613.JPG
    
(#) gabo007 hozzászólása Jan 29, 2007 /
 
Mégegyszer A XENON izzó

SV300618.JPG
    
(#) angelero válasza gabo007 hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Szia!
Pl.: Honnan vetted a hozzávalókat?. és milyen hozzávalókat?
Kösz
(#) sztojanov válasza gabo007 hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
gabo, en a belsejerol gondoltam a hq fotokat
(#) sztojanov válasza sztojanov hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
meg pl a lencset honnan szerezted az elejere, stb...
Következő: »»   2 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem