Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter készítése
 
Témaindító: Tomy666, idő: Máj 24, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 60
(#) Bazsi hozzászólása Jan 28, 2007 /
 
Sziasztok!

Valami eghyszerű inverter kapcsolási rajz kéne.
(#) Last_Scout hozzászólása Jan 28, 2007 /
 
Üdv!

arra gondoltam, hogy nem lehetne esetleg olyasmit csinálni, hogy az itt található pár alkatrészes négszöginverteres megoldásoknak a vezérlését nem egy multivibrátor adná, hanem mondjuk egy mikrovezérlő adna rá pwm jelet, ami szűrés után jól megközelíti az 50Hz-es szinuszt, és ez lenne feltranszformálva, gondolom jóval túl kéne méretezni a FET-eket, és a hűtést is jócskán növelni kéne, mert ugyebár itt nem 50Hz-el kapcsolnak, hanem mondjuk 1KHz-el.
Csak az lenne a kérdés, hogy jófelé keresgélek, vagy nem...
(#) gabo007 válasza Bazsi hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
Hali van egy jóhírem a számodra ebbe a topicba még csak mos olvastam bele szóval többmint egy éve csináltam egy uj invertert mert a régi zúgott nagyon és melegedett ez amit egy éve csináltam nem annyira melegszik elég egyszerű és még egyszersem ment tönkre! 12V-220váltó de csak 2.5 A-ig lehet terhelni 220v-on, ez kb:500w
én akocsiba használom porszívózni de már dugtam bele tv és videót is
(#) Last_Scout válasza gabo007 hozzászólására (») Jan 28, 2007 /
 
és a porszívó az nem ad furcsa hangokat, nem remeg?
(#) Bazsi válasza gabo007 hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Esetleg el tudnád küldeni a kapcsolási rajzát?
(#) Last_Scout válasza Bazsi hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
szernitem ha vennéd a fáradtságot, hogy csak egyet is visszalapozz ebben a topicban, nem is beszélve arról, hogy megnézd az oldalon lévő többi inverteres topicot, akkor x db inverter kapcsolási rajzot találnál, vagy esetleg neked másmilyen inverter kell?
(#) Bazsi válasza Last_Scout hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Bocs hogy ilyenekkel zargatlak de nekem olyan kéne amiben lehetőleg nincs IC.
Nekem 1.re az szokott elromlani és én hosszú távra tervezem.
(#) Last_Scout válasza Bazsi hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
mihez tervezed?
(#) Bazsi válasza Last_Scout hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Gokarthoz
(#) gabo007 válasza Bazsi hozzászólására (») Jan 29, 2007 / 1
 
Ez az amiről beszéltem annyi a változtatásom rajta hogy 2n3055 helyett BD249 -et raktam
(#) gabo007 válasza Last_Scout hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
Mért adna furcsa hangot? miér remegne?
induláskor kicsit lusta de ha felveszi a fordulatot akkor franko
A porszivó 220v-on induláskor majdnem 10 ampert vesz fel és ez az inverter meg csak 500w-os!
(#) Last_Scout válasza gabo007 hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
hát ez elméletileg trapéz inverter, a porszívóban meg motor van, ami nem a négszög, vagy trapéz jelhez van szokva, tehát nem szépen színuszosan válltozik rajta a feszültség, hanem ilyen lökésszerűen jön, és elméletileg ezért van direkt szinuszos inverter, ami jóval drágább ugyanakkora teljesítmény melett, meg persze jóval bonyolultabb is..
(#) Last_Scout válasza Bazsi hozzászólására (») Jan 29, 2007 /
 
abba minek inverter?
(#) Bazsi válasza Last_Scout hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
mer napelemes lesz
(#) Last_Scout válasza Bazsi hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
merész..
csak szerintem a napelemes kütyük eléggé a hatásfokra vannak kihegyezve, az inverternek is ugye van egy hatásfoka, és lehet, hogy ha ezt kihagynád, és egy dc motort használnál, akkor jobban menne...
(#) Bazsi hozzászólása Feb 1, 2007 /
 
megtaláltam a legegyszerűbb invertert
(#) Bazsi válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
megvan alegegyszerűbb inverter
(#) ToZo hozzászólása Feb 14, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy olyan DC\AC invertert szeretnék készíteni, ami 9V-ból 12V-t csinál.
Ehhez szeretnék kérni kapcsolásirajzót.
(#) Lackó028 hozzászólása Feb 27, 2007 /
 
Sziasztok!
Először is elnézést kérek, mindenkitől ha netán butaságot kérdeznék, dehát sajnos nem vagyok hozzáértő... Szeretném, ha tudna valaki segíteni. Szeretnék egy egyszerű autógenerátort összekötni egy inverterrel. Nemtudom, hogy ez lehetséges-e. A tervem az, hogy a generátort meghajtva, az invertert megtáplálva tudok-e áramot fejleszteni. gondolom, hogy igen, de biztos van valami köztbülső alkatrész. Szóval, ha valaki tudna nekem egy kapcsolási rajzot küldeni e-mail-ben, hálás lennék. Pláne, ha egy inverter megépítésére is alkalmas lenne. Ha kérhetném, konyhanyelven megírva. A címem: suller.laszlo@chello.hu Előreis köszönöm.( ha van elfogadható áron esetleg készen is, megvásárolnám... )
Köszi, Lackó.
(#) Peti_85 válasza gabo007 hozzászólására (») Feb 27, 2007 /
 
Szia!

És ha nem rakunk bele annyi tranzisztort??? Egyet esetleg kettőt kihagynánk????

Az milyen lenne??? Csökkenne a teljesítménye?! Igaz? Mert már én is gondolkoztam ezen az inverteren, de az nekem nagoyn sok tranyó és az persze több pénz is.

köszi.


Jaah Bazsi?!!? Mi az a legegyszerűbb inverter?!
szerintem kíváncsian várjuk!!!

Peti
(#) Szpidi válasza Last_Scout hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Én is PWM inverterben gondolkodom. De nem hiszem, hogy nagyon túl kéne méretezni a FET-eket, mert ugye kapcsolóüzemben megy, olyankor alacsony a hőterhelés (alacsony feszültség esik a feten).
Szerintem egy "analóg" színuszos inverternél jóval kevésbé melegedne.

Még csak az elméleti megvalósításon gondolkodom, de már olyan kérdés merült fel bennem, hogyha mondjuk 100 kHz-en kapcsolgatnak a FET-ek, akkor a végtrafóra is kimegy a 100kHz. Na de ilyenkor a 100kHz-re kell méretezni a trafót, vagy az 50Hz-re? Mert, nagyon nem mindegy, hogy mekkora vasat kell csinálni...

A sokkal kissebb vasért megérné a 230-as oldalon kiszűrni a magasfrekit...

De mivel kezdő vagyok, gondoltam meghallgatom a nálam okosabbakat is...
(#) gulyi88 válasza Szpidi hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
egy pillanat hogy/mit akarsz kapcsolgatni??
előszöt leegyenirányítod a 230V ot.. abból lesz 325V dc bemenetre rögtön egy EMI szűrő kerül meg esetleg PFC is,
és azt kapcsolgatod 100KHz el.. így a ferrittrafót 100KHz re kell méretezned...

csá énis kapcsitápozok..SMPS 4ever
(#) Szpidi válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Én személy szerint 12/24 V-ot kapcsolgatnék, lévén inverterről beszélünk
A kérdés arra vonatkozik, hogyha 50 Hz színuszt álítok elő nagyfrekis PWM-mel, akkor melyikfrekire kell méretezni a trafót?
Az a megérzésem, hogy a trafó is magasfrekin menne, tehát egy picuri trafóval is átvihető akár 1kW / "50 Hz" szinusz....
(#) Last_Scout válasza Szpidi hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
szerintem 50Hz-re kell méretezni a trafót, mert a pwm jelet egy alulátteresztő szűrővel megszűröd előtte...

a fet meg ugyebár akkor disszipál el teljesítményt, amikor kapcsol, és ha mondjuk 100KHz-vel kapcsol az mondjuk elég sűrűn van...
(#) Szpidi válasza Last_Scout hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Biztos, hogy előtte szűröm ki a magasfrekit??? Passzív elemekkel utána is lehet nem?
Akkor sem nagyobb a veszteségem, csak kisebb a trafóm
(#) gulyi88 válasza Szpidi hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
ja a értem mit akarsz..
nagyfrekire méretezd a trafót...és a végén kell integrálni a jelet, hogy visszakapd a szinuszt.....
annak egyébként sincs értelme, hogy a trafó elött visszaintegárld szinuszra a PWM et LOL
(#) Szpidi válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 5, 2007 1 /
 
Szerintetek működhet?
(#) Last_Scout hozzászólása Márc 5, 2007 /
 
hát végülis nem rossz ötlet... csak akkor olyan trafót kell keresni... de egyébként nekem foggalmam sincsen, hogy ilyneket hol lehet venni, még csak arra gondoltam, hogy a programot hogy lehetne megcsinálni...
de szerintem simán megvalósítható, csak az a baj, hogy az olcsóság kedvéért egy pic kéne bele, amit nem szeretek programozni, mert nekem nem teccik az a nyelv, egy 8051-es meg fölöslegesen sokat tud ehhez, mondjuk meg kéne találni azt a legkisebb, és legolcsóbb pic-et, amiben már van pwm, hogy legalább arra ne kelljen programot írni...
(#) Last_Scout válasza Last_Scout hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
de asszem ennek nem mostanában fogok nekiállni, előbb valami sokpólusó generátort kéne kitalálni szélkerékhez, hogy legyen mi adja a naftát...
(#) Szpidi válasza Last_Scout hozzászólására (») Márc 5, 2007 /
 
Akkor nem FET... Bár a tranyó sem jó...
Következő: »»   2 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem