Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   540 / 1674
(#) szabi83 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Ez egy Mustek 12000SP-s szkenner ház?

Jó lett
(#) llaci56 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Igen, Mustek. Épp ilyen volt. Nem tudom, mennyire lesz homogén a fény eloszlás. Próba már csak holnap.
(#) Router hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Kész az új 4x33W-os erősítőm egy Hitachi HA13155 végfok ic-vel. Az IC egy régi Pioneer autórádióból lett bontva és az áramkört a gyári adatlap alapján terveztem. A két jumper a mute és a standy kapcsolóinak kivezetése, de mivel még nincsen rá szükségem át vannak hidalva.

Az IC-hez alig kell külső alkatrész. 13.2V-ról megy (nálam 10V-tól indult). Meglepően szép és nagy a hangja az igénytelenségéhez képest. Kár, hogy ezeket nem nagyon lehet beszerezni boltban.
(#) Mzolee válasza Router hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Új ára nem csekély Bővebben: Link
(#) Rakloo válasza Router hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
HA tényleg 4x33W akkor 133W összesen,13V-on pedig 10A...Nem lesz neki kevés a jumper,meg vékony a vezetősáv?Javítsatok ki,ha tévedek.
(#) Router válasza Rakloo hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Nem lesz neki kevés mivel nem lesz sosem 100-on hajtva az biztos. A jumpereken átfolyó áram maximum 0.2A és 0.05A

Gyári adatlap:
Idézet:
„Notes: Standby
Power is turned on when a signal of
3.5 V or 0.05 mA is impressed at pin 2.
When pin 2 is open or connected to
GND, standby is turned on (output off).
Muting
Muting is turned off (output on) when
a signal of 3.5 V or 0.2 mA is impressed
at pin 10.
When pin 10 is open or connected to
GND, muting is turned on (output off).”


Mzolee:Huhh, nem is néztem, hogy ennyire drága. Végülis ha azt nézed akkor nem is veszélyes mivel a külső alkatrészek 1-200Ft-ból maximum megvannak és kész a komplett végfok.
(#) Action2K válasza Rakloo hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Tévedsz! 4A a max amit felvesz 13,7V-on. Ez ugyebár csak 54,8W.
A 33W-ot csak impulzusszerűen tudja, belső DC-DC konverterrel felpumpált táppal, ami a kondiból gazdálkodik.
(#) karesz01 hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Lassan épülget a vicsys féle zselés akku töltőm.
Ime pár kép mire haladtam.
üdv.
(#) sprofan válasza karesz01 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Szép lesz!
Be fog férni a kapcsoló a helyére a doboz csavarjától? Vagy ez csak egy optikai csalódás és igazából méterekre van egymástól a két dolog.
(#) karesz01 válasza sprofan hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Jó a szemed! Muszáj lesz neki!
Valahogy csak megoldom ha más nem lesz akkor a csavart feljebb fúrom. Az előlapra amúgy még lesz matrica (Front Desinger nevű programmal),az alkatrészek éppen csak bele vannak rakva.
Üdv.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Philips 15(18?)W UV cső. Nemtudom a cső pontos típusát, mert olvashatatlan a csövön.
3 perc a levilágítás idó, és teljesen homogén az A4 -es felületen.
(#) lajos1969 hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Elkészült a PA-300w-os végfok!
(#) guliver83 válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Szia!
Nagyon jól néz ki, minden elismerésem!
Tudnál valami rajzot, vagy infó küldeni róla?
(#) lajos1969 válasza guliver83 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Íme a dokumentáció.

PA-300.pdf
    
(#) guliver83 válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Köszönöm!
És amugy milyen lett?
Jól müködik?
(#) lajos1969 válasza guliver83 hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szerintem a leírás szerinti adatok tudja én eddig meg vagyok vele elégedve.
Eddig quad 405-öt használtam, minőségben ez is tud annyit a teljesítmény meg kb kétszer akkora.
(#) raiman hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Sziasztok
Épülő labortápomról néhány képet osztanék meg
Sajnos az előlap nem egészen olyan lett, (minőség szempontjából) mint amilyet szerettem volna
De beszéljenek a képek!
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
És még két kép.
(#) Doncso válasza raiman hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Hát ,remélem nem haragszol meg, de ez most tényleg nem úgy sikerült.....!
Ez sokkal jobb lett! Én mindig csodálattal figyelem, ha valaki ilyen szépen, részletesen kidolgozott munkát mutat be, mivel én is építgetek, tudom mennyi munka van akár egy kijelző ablak kialakítással, vagy amit itt látok, hogy a hűtő oldala le van borítva, ezek nem 5perces műveletek. De ha valaki igényes saját magára, akkor a sok munka meghozza gyümölcsét, ennek a tetejét szerintem nem sokszor fogod leszerelgetni. Nekem nagyon tetszik, gyönyörű, igényes, kialakítás, szép kábelvezetések, gratulálok. Sok ilyet és jó használatot hozzá. :kalap:
(#) raiman válasza Doncso hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Köszi
Azért még az előlapon gondolkozom, hátha kitalálok valami más megoldást rá... (az a baj, hogy eléggé maximalista vagyok
(#) Doncso válasza raiman hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
De egyébként mi a gond az előlappal?
Én úgy szoktam, hogy lézerrel kinyomtatom A3-asra, majd áttetsző öntapadóssal leragasztom, hátulról kap egy öntapadósat, vagy ragasztót, ami épp van, közbe sniccerrel kivágom amit ki kell, majd felillesztem ,és jöhetnek az alkatrészek bele.
Nem tudom, lehet hogy te is így készítetted, ez nem látszik.
Üdv.
(#) Chokapick válasza raiman hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szep reszletes munka,igy kell ezt csinalni Jo erzeked van a terbeli elrendezekhez!
Gratula hozza!
(#) raiman válasza Doncso hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Én is hasonló eljárással készítettem, de a kijelzők melletti részek nem tetszenek, mármint a hézagok.
Az a baj, hogy házilag nem sok lehetősége van az embernek
(#) troyan hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Végre, sok kínlódás után kész lett a csöves erősítőm. GU50 és 6H8C cső van benne.
(#) vicsys válasza troyan hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Nem rossz! Lesz ez még komolyabb is.
Mert akit egyszer a csöves hangja "elkapott"....
(#) CIROKL válasza troyan hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szép ! de nekem érdekes ? Az előlapon látni EM84-et meg LED -es valamit is , ez mi lenne ? Meg ha jól látom van valamiféle hangszin is beépítve , arról mondanál valamit , esetleg a műszaki dolgairól is emlíhetnél némi infót , kapcsolás, anódfesz , kimenő trafók , STB...
(#) troyan válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szépen szól nagyon, nekem jobban tetszik ennek a hangja, mint a tranzisztorosnak.
(#) troyan válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Melyik LED-esre gondolsz? Ami bal oldalon van? Ha arra, akkor az bemenetválasztó logikai IC-vel.
(#) CIROKL válasza troyan hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Nem ami középen látható !
Idézet:
„az bemenetválasztó logikai IC”
Ennnyit már akkor megtudtunk
(#) troyan válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Holnap le fogom írni az adatait. Ami középen van, az LED-es kivezérlésjelző.
Következő: »»   540 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem