Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   26 / 196
(#) Doncso válasza AnonymNo1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Töltsd le a hangkártyás generátort, állitsd be először 50 majd 100Hz re. hallgasd meg, és vesd össze a hallottakkal. Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza AnonymNo1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Helló!
Válaszolj kérlek ezekre a kérdésekre!
Az erősítődnek mennyi a maximális feszültség, amiről üzemelhet? Szimmetrikus, vagy szimpla feszültség? - ez fontos!
A 76V-ot mihez képest mérted a táp-panelen? A + és a - között nézted? Mert ott kb. annyinak is kell lennie! Mérd a GND-hez képest ,és akkor lesz a pozitív csatlakozónál kb. +36V-od, a negatív csatlakozónál pedig kb. -36V-od. Esetleg linkelhetnéd az erősítődnek is a KIT-jét valahonnan, hogy tudjuk, hogy miről van szó.
Lehetséges, hogy tönkrement az erősítőd, de ez csak tesztelés után fog kiderülni.
(#) AnonymNo1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Hali.
Max.feszültség +-35V.
Szimmetrikus feszültség.Szimmetrikus toroidom van és egy szimmetrikus forrás.
76V-ot igen...A + és a - között mértem.
De a + és - között nem 26-36V kezett kellene lennie,mivel az erősitőre a + és - megy rá. :?
Köszönöm a segitséget.
Fontos lenne ezt megcsinálnom,mert 23.án iskolai versenyre megyek vele!
(#) AnonymNo1 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
100Hz-es a zúgás!
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Csak az a kérdés, hogy először hogyan lett tesztelve az erősítő? GND bekötése nélkül? Vagy -VS ment a GND-re, a +VS pedig az erősítő pozitív csatlakozójához? Mindkét eset káros lehet az erősítőre...
szerk: mégegyszer elolvasva Anonym. hsz-t, félek, hogy az erősítőnek annyi...
(#) AnonymNo1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
neeeem...az erősitőn van külön +,- ill.GND csatlakozó!
(#) AnonymNo1 hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Egy srác,aki több iylen KIT-et is összerakot és joupár erősitőt is.Ő erre azt mondta,h.a tápból szedjek ki 2 kondit!
(#) Kovidivi válasza AnonymNo1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Egyébként ha már itt tartunk. A tápod +-37V-ot ad le terheletlenül (amit még nem mértél le terhelve, Köbzoli izzós utasítása alapján), és azt kellene rárakni egy +-35V-ot elviselő erősítőre. Terhelve esni fog a feszültség. Tedd rá (megfelelően!!!), és ha nem halott az erősítő, akkor szólni fog. Esetleg képet rakhatsz fel, hogyan és mit kötöttél össze, plusz még jó lenne, ha a képre ráírnád pl, hogy mekkora feszültségek vannak a fontosabb pontokon a GND-hez (!!!) képest. Ha ezt megcsinálod (és jól látható a kép is!), akkor ki fog derülni, hogy mi a hiba, hogy halott-e az erősítő, stb.
A vegyél ki két kondi nem megoldás, nem vezet sehova. Főleg, hogy lehetséges, hogy a problémának nincsen semmi köze a tápodhoz, csak elektronikai ismeretek hiányoznak, és ez a baj (most csak mondtam valamit).
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Én csak akkor néztem, amikor olvastam azt a választ pár oldallal visszább, hogy nem baj, hogy 76V-od van, rakd rá az erősítőre, úgyis esik a feszültség, aztán ha szól, akkor oké, ha nem, akkor meg majd megjavítják távjavítással a fórumról Ez nem szép "segítő" hozzáállás...
(#) AnonymNo1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
mindjárt teszek föl képet!
(#) AnonymNo1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Itt a kép!
A 78.5V a + és - között mértem!
A 39V-ot a + és GND között!
(#) Riccsusz hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Hello!
Szeretnék egy 300W-os SUB és 2x50W-os hangfalat működtetni. A kérdés lényegében az lenne, hogy milyen erősítő(k)re van szükségem ?(Milyen teljesítményű) Válaszotok előre is köszönöm.
(#) Kovidivi válasza AnonymNo1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Terhelve is mérd meg a tápot, és ha megfelelő a feszültség, akkor rakd rá a végfokra. -Vs a -Vsre, GND a GND-re, +vs a +vs-re. Az erősítő KIT-ről írhatnál, hogy kb. micsoda (végfok IC?), így utána lehetne nézni, hogy mekkora a maximális feszültség, amit még elvisel.
(#) AnonymNo1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Tápfeszültség:ą10V…ą35V
Névleges feszültség:ą26V
Hangszóró impedancia:4Ω vagy több
Kimeneti impedancia:4Ω vagy több
Max.kimeneti teljesítmény szinuszban:2x50W(4Ω-on,Uc=ą26V)
Max.kimeneti zenei teljesítmény:2x100W(4Ω-on,Uc=ą26V)
Frekvenciatartomány-sávszélesség(+0,-3 dB)15Hz-40kHz

Kötöttem már igy rá a végfokra és a hangszóró csak zúgott...
(#) peti931 hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Hello. Van egy 8-16 Ohm-os kimenetű erősítőm, és 4 darab 4 Ohm-os hangfalam. Kocsiba szeretném beépíteni és azt szeretném kérdezni, hogy pontosan hogyan tudom összerakni? Mármint hogyha sorosan akarom kötni akkor pontosan hogyan tudom ezt megtenni, mert így kell ha jól tudom hogy a 2 darab 4 Ohm-osból kijöjjön a 8 Ohm. Előre is köszi a választ.
(#) Kovidivi válasza AnonymNo1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Az erősítő KIT-ről írhatnál, hogy kb. micsoda (végfok IC?)[u]? +1 kép!
(#) emmzolee válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Az előbb írtad, hogy :
Idézet:
„Én csak akkor néztem, amikor olvastam azt a választ pár oldallal visszább, hogy nem baj, hogy 76V-od van, rakd rá az erősítőre, úgyis esik a feszültség, aztán ha szól, akkor oké, ha nem, akkor meg majd megjavítják távjavítással a fórumról Ez nem szép "segítő" hozzáállás...”


Arra kérlek olvasd el pontosan, mert nem azt írtam. Nem az volt a mondanivalóm. Hogy miért ehhez a hozzászólásodhoz illesztem mégis ezt a szöveget? Mert ebben a hozzászólásodban lényegében ugyan azt írtad, mint én az előzőben, amire most hivatkoztál.

AnonymNo1 amikor először kérdezett erről, be linkelte az erősítő forgalmazó honlapja, és kép is volt az erősítőről.
Figyelj oda pontosan miről írnak.
Meg kellett védenem a mundér becsületét. Elnézést.
(#) AnonymNo1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Kép: NE116A
IC:TDA 7250
(#) Kovidivi válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Sajnálom, igazad van.
Csak látszott, hogy nem tudja Anonym, hogy mi a helyzet, és amíg nincs tisztában a dolgokkal, addig könnyen hibás lépéseket tehet... Én erre gondoltam.
(#) Kovidivi válasza AnonymNo1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Köszi!
Az IC +-45V felett purcan ki. (google-TDA7250 datasheet). Sok sikert!
(#) emmzolee válasza AnonymNo1 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Figyelj. Azt még nézd meg, ha rövidre zárod a bemenetét az erősítőnek, akkor is zúg-e. Tehát a bemenet rca kábelét. Ilyenkor a 2 erősítő csatorna bemeneti rca kábelének az árnyékolását se kösd össze a bemeneténél.Az a cél, hogy földhurok se alakulhasson ki.
Az, hogy üresjáratban zúg, elég fura. A zúgás ellenére szól az erősítő? Vagy teljesen mindegy mit teszel a bemenetre, zúg, és annyi?
Szkópod van? Meg tudod nézni, hogy honnan ered a zúgás? Lehet a graetz hídban rossz egy dióda.

Ez már nem függ össze a zúgással, csak kérdezem.
A műszered mellett a toroid trafód nem tűnt túl nagynak. Van az legalább 150-200W-os? (lehet csak a kép csalóka)
(#) AnonymNo1 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
aha..jelet kapcsolok rá,zenének kellene menni,de csak zúg...
(#) AnonymNo1 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
hogytudnám megnézni,h.a végfokok(tranzisztorok)jouk-e?
(#) emmzolee válasza AnonymNo1 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Ettől azért többet kérdeztem. :yes:

A vég tranyókat vizsgálni? Egy multiméterrel dióda vizygáló funkcióban. A bázis, és az emitter ködött kell mérned egy diódát, és a bázis, meg a collector között is egyet. Aztán fordított polaritásban is mérd meg a diódákat, mert akkor szakadtnak kell lennie.
(#) BTKreator hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
hali!

arra lennék kíváncsi h egy tápot és egy végfokot mennyibe kerül kicserélni? 600as erősítő típusát semminek se tudom:S
(#) Moderátor hozzászólása Feb 18, 2010
 
Akkor ismételten sokadjára kérném, hogy használjunk nagybetűket mondatkezdésre, és kerüljük a chat-es rövidítések, és "jó pofi" szósallangok használatát!
(#) hugi00 válasza BTKreator hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Tegyel fel kepet, ugy talan tudunk segiteni.
(#) norbi0325 hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Helló!
Lenne egy olyan problémám hogy az autóserősítőm búg..ma hogy a hangszórókimeneteken búgó hang van...Kezdő vagyok a dologban de már javítottam meg erősítőt....elég sokszor elég volt végignéznem a táp diódákat vagy a végfokokat....de most az van hogy végigmértem" mindent és nem találtam rossz "szakadt vagy rövidzáras" dolgot sem a táp oldalon sem a végfokoknál..és el is indul rendesen ahogy kell....Amit viszont találtam az az hogy nem egyforma a +- fesz a táp oldalon ...ugye mint minden erősítőben a táp diódákon egyforma fesznek kéne lennie...a testhez mérve az egyik diódán Pl +38v a másikon -38v -nak kéne lennie ...jól tudom ? amit viszont én mérek az +24v és - 38V .....az indító ic-re gyanakodtam minden erősítőben van TL494...na azt ki is cseréltem de semmi ugyanaz...kicseréltem a tápdiódákat is de fölöslegesen...ugyanaz.....kérlek bennetek aki tud segíteni mit hol mérjek mit ellenőrizzek az segítsen ..köszönöm előre..
(#) Doncso válasza norbi0325 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia, ellenőrizd a tápban, a kapcsoló tranzisztorokra jutó négyszögjelet, a 12V-ot, és a kapcsolt kimenetet, ami a torroid felé megy, az se lenne baj, ha terheletlenül ellenőriznéd, mennyi az erősítő nyugalmi áramfelvétele? Melegszik valami ha nyugalomban van? Első körbe a táp helyes működéséről kellene megbizonyosodni, ha az rendbe van, lehet tovább menni.
Üdv.
(#) norbi0325 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia
Kössz hogy segítessz Elsőre azt tudom mondani hogy nem melegszik semmi nyugalmi helyzetben ...áramfelvétele igazából nemtudok négyszögjelet mérni mert csak egy kis metex multim van.Az asztali trafóm nem búghat azt kizárom "13,4V kb 500W" 100% -ra van rajt 1F kondi...... Én amit méregetek azt a testhez méregetem ..a képen láthatod...
Következő: »»   26 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem