Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   541 / 1674
(#) zoly15 hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Szép estét mindenkinek!
Építettem egy hangszín szabályozót.
Működik szépen.
Csak van egy kis hibája..
Ha a magas kb félúton van, de a mélyet feltolom olyasmi hangja van mintha folyna a víz...
Ha egy kicsit feljebb tolom a magasat akkor jó, vagy ha lejjebb húzom a mélyet..
Teljesen lehúzott magassal max mélyen azt hiszem hallani a vágást.
Normális dolgok ezek?

Üdv!
(#) troyan hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Itt van a kapcsolási rajz: Kapcsolási rajz

Pentódaként van bekötve, de a rajzon nem így van.
(#) troyan hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Az normális, ha a csövet megkopogtatom, hallani a hangszóróban?
(#) MolnarG válasza troyan hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Persze, normális. Mechanikai rezgés hatására a katód-rács távolság megváltozik (rezeg) és ez ingadozásokat okoz az anódáramban (az egységnyi idő alatt becsapódó elektronok száma nem állandó a rezgés miatt). Ez a jelenség a Mikrofónia.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Miért? Nem úgy illik?:hide:
(#) Krisz03 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Miért van annak az akkunak kiszedve a zárókupakjai? Azok ráadásul gyárilag úgy vannak kialakítva, hogy ne lehessen kinyitni, mivel nincs is rá szükség. Gondozásmentes az akku.
(#) llaci56 válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Csak addig gondozásmentes, amíg nem gondozzák.
(#) Krisz03 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Úgy értettem, hogy nem kell a savsűrűséget és az elektrolitmennyiséget ellenőrizni, esetleg pótolni azt desztilláltvízzel.
Az már más tészta, hogy ki hogyan tölti.
(#) troyan válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Értem, akkor jó ha így van.
(#) troyan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Köszi szépen, tényleg nagyon sok munka volt.
Töltök fel a belsejéről is képeket.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 15, 2010
 
A rendszámtáblás off-ot átpakoltam ide:
Bővebben: Link
(#) Rumcájsz válasza karesz01 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Jóérzés látni egy igényes dobozba szerelt "alkotást" ! A PC táp dobozba szerelt, néha életveszélyes sufnitunningok már unalmasak.
Gratula, szép lesz!
(#) Rumcájsz válasza raiman hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Nagyon klassz lesz amit építesz! Látszik hogy egy nagyon precíz, igényes ember vagy! Öröm ilyen szép munkát látni!
(#) klemo86 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Ja, mindenki mindent abba tapos bele, ha túl kicsi, ha túl nagy… Mert fém, és derékszögek az oldalai
(#) Petroimro válasza klemo86 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
De ha pont jó oda a méret, akkor miért nem jó egy PC táp(persze igényesen megcsinálva)? Olcsó, mindig van kéznél pár darab.
(#) vicsys hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Módosítottam a sörkollektor termosztát kapcsolásom paneljét, "közkívánatra". Az új nyák mindössze 70x32mm-es lett. Kényelmesen elfér az LCD mögött.
Csatolok 1-2 képet.
(#) bankimajki válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2010 / 1
 
Szép lett, de ezt mondani sem kell, hiszen mindenki tudja.
(#) Istike88 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szép és kompakt lett.
Le vagyok maradva egy kicsit, akkor Te is sörkollektort építesz? Mit fog szabályozni a termosztát, a ventilátort fogja kapcsolgatni, a kívánt hőfok fenntartása érdekében?
Hogy áll a dolog? Mármint magára a kollektorra gondolok, fogynak a sörikék?
(#) slogan hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Sziasztok !

Egyrészt nem szokásom több topicban örülni a termékemnek ,másrészt nem szorosan elektronika ,bár az lesz tárolva benne .
Bocs ha nagyon off lenne !

Kerestem ilyen dobozkákat ,de a horror árak után úgy döntöttem a meglévőket felhasználva mintának ,megöntöm magamnak gyantából.
Ez lett a végeredmény......

Alul vannak a gyáriak.....

Üdv

100_9152.jpg
    
(#) vicsys válasza Istike88 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Köszönöm a dícséretet, tényleg jólesik!
Nem iszom a söröcskéket. Csak a vezérlés részét készítettem el. A kollektort egyenlőre nem tervezem megépíteni. Ez is úgy kezdődött, hogy megkerestek, hogy tudnék-e vezérlést készíteni...?
(#) tbence3 válasza slogan hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Nekem nagyon tetszik! Ügyes munka! Jó lenne ha Nekem is lenne egy ilyen öntősablonom, mert lenne pár SMD amit el kellene pakolni. Egyébként miből készítetted és hogyan az öntőformát?
(#) Istike88 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Fontolóra vettem, hogy csinálok ilyen kollektort, nem árt egy kis "ingyen" hő a hideg időkre. A sörös dobozok gyűlnek, de nem én iszom őket, nem vagyok sörös Keresztapám viszont "utálja", azért pusztítja
(#) Zozi85 hozzászólása Feb 16, 2010 /
 
Igaz még nem teljesen kész, meg nem is tisztán elektronika, de azért hátha helye van itt.

Lowcost hatlábú
A neten található példányok árának töredékéből.
Egyenlőre csak a mechanika és a szervókat vezérlő egység beültetési fázisban. Az összedrótozott béta verzió nem elég szalonképes

(#) huba válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia. 6processzoros vezérlővel szerelve. Nem sok az egy kicsit? Én is szeretem elosztani a munkát 2 processzorra, vezetékezés és sebesség okok alapján, de 6 soknak tűnik. SPI-n kommunikálnak majd?
(#) Action2K válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Még szép, hogy itt a helye! Igényes munka! Csak így tovább! Várjuk a fejleményeket!
(#) Zozi85 válasza huba hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Kellett a 6 proci, mivel nem számítógépről kapja az adatokat, hanem számolja az inverz kinematikát, ami pedig nem egyszerű, és memória igényes. I2C vonalra vannak felfűzve a lábak, de teszthez egyenként sorosportra is lehet tenni őket jumperekkel.

(#) huba válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Így már érthető. Nekem az inverz kinematika neve is sok nemhogy a matematikája. Eddig nagyon jól néz ki. A következő verzióban gondolom helyet kap majd egy közeledésérzékelő valamint egy távirányítóféle. A belegondolva 18 szervó vezérlése nem kis feladat.Eddig nagyon szép. További jó munkát és sok türelmet.
(#) slogan válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szia és köszi !

Az öntöttek alatt láthatod a gyári dobozokat ,csak kevésnek bizonyultak.Fogtam egyet és - külön a fedlapot ,külön az aljat - formagumiba (szilikon gumi) öntöttem és már kész is a sablon.
Pár óra (6-7) után már megköt annyira ,hogy lehet bele gyantát önteni .
Így el lehet készíteni ,kopizni bármit.

Üdv
(#) Zozi85 válasza huba hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Verziólépés már nem lesz, de az "ős" deszkamodell érzékelőit majd megkapja. Ultrahang, optikai távmérő, és egy induktív érzékelő, valamint a lábak végére a mikrokapcsolók.
(#) pbalazs válasza slogan hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Tudsz mondani beszerzési forrást a gumira és a műgyantára?
Következő: »»   541 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem