Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infraport soros porton
 
Témaindító: bernardo, idő: Márc 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) bernardo hozzászólása Márc 3, 2006 /
 
Hello mindenkinek!
En egy infraportot szeretnek csinalni soros portra, a rajz az ami a kapcsolasok kozott szerepel. Allitolag soros portra is lehet kotni csak kell hozza progi! Erre lenne nekem szuksegem! Ha valaki tudna kuldeni ahhoz a rajzhoz progit azt nagyon megkoszonnem!
Azt elfelejtettem irni hogy nincs nekem az alaplapon infra csati, ezert gondoltam a soros megoldashoz, az Usb-s meg bonyolultabb. Kosz elore is!
(#) _JANI_ válasza bernardo hozzászólására (») Márc 4, 2006 / 4
 
A hivatkozott cikk az alaplapra itegrált IrDA portól szól.
A COM portos az egy kicsit más téma...
Ezért nemlehet a TFDS 4500-at közvetlen a COM portra kötni:
A TFDS-nek 5V-os tápkell és TTL szintű a jelillesztése.
A COM porton nincs semilyen tápfesz kivezetve, és a jelszintjei +12V és -12V között mozognak.

Szerintem megéri a te esetedben egy USB-s esközt beszerezni.
Mert gyorsabb az átviteli sebessége, egyszerű telepíteni, és már 3500HUF-ból megis úsztad az egészet... Gondolom én...
(#) bernardo válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Topi azt mondta hogy fizikailag nyugodtan lehet soros portra is kotmi csak kell hozza egy illesztoprogi:"Fizikailag minden gond nélkül kötheted soros portra is, csak akkor kell hozzá illesztőprogram."
Az Usb-s megoldas szerintem annyiba jon ki hogy avval vehetek egy gyarit, es nem akarok venni gyarit mert megcsinalni erdekesebb es talan olcsobb is!
Tehat tovabbra is varom a segitseget egy illesztoprogira!
(#) Topi válasza bernardo hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Azért nincs fizikai akadálya, mert meg lehet csinálni. Én is megcsináltam.
Jelszint illesztés persze kell. Ez evidens.

Javaslom a MAX232-es IC-t. Egyébként a soros porton van tápfesz. Ill lehet csinálni. Pl. A DSR-t beállítod... És akkor azon jön villany... Csakhát elég láma megoldás féleség
(#) bernardo válasza Topi hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Hat lehet hogy igazad van. Es az usb-s megoldas amit te javasoltal az kb mennyibe kerul? Es jol mukodik?
(#) MC Adam válasza bernardo hozzászólására (») Márc 7, 2006 /
 
(#) _JANI_ válasza Topi hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
Ez enyire egyszerúlenne

RS232 (PC-sorosport) --> MAX232 (soros-ttl illestő) --> TFDS4500 (Infravörös adó-vevő chip), és a vezérlőprogram???
(#) mspike válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
igen. Ez ilyen egyszerű, két illesztés van benne, egy a +-12V-ról csinál TTL, és aztán az adó vevő csinál a feszültségből fényt, és vissza, persze ennél többet tud a vevő, apropó ha nem vetted meg irány a vishay és ingyen lesz pár darabod. (igaz csak 4Mbit, talán elég Én a telefon 10MB memóját olyan 10 perc alatt lehúzom, szentem erre pont jó)
(#) beszabo válasza mspike hozzászólására (») Márc 8, 2006 /
 
A vishay oldalán hol lehet rendelni ingyenes alkatrészeket. Beregisztráltam magam, de úgyse találam semmit?
(#) _JANI_ válasza bernardo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
(#) bernardo válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Koszi rajzot! Mar mastol is megkaptam, az uzletben viszont azt mondtak hogy felejtsem el, amikor a STIR 4115-t kerdeztem hogy van-e es mennyi. Es szerintem ezt megcsinalni annyiba kerul hogy abbol mar vehetek egy gyarit!
(#) bernardo válasza mspike hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Szia. Es ez az infraport rajz mukodik a TSOP 1836-al? Te megcsinaltad? Es kell hozza progi vagy hogy ismeri fel a gep? Irj! koszi
(#) Tomi20 válasza bernardo hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Helo mindenki

arra gondoltam, ma építek egy infra vevőt a gépemhez, hogy távirányítóval lehessen a winampot vezérelni. Találtam egy igen egyszerű rajzot:
http://img426.imageshack.us/img426/1283/girderschema0rv.gif

Ezzel csak annyi a problémám, hogy nem találtam itthon 5,1V-os zener diódát, és eszembe jutott a 7805-ös fesz stabilizátor. Át is rajzoltam a kapcsolási rajzot 7805-tel, csak nem tudom, hogy így működne-e. Csatolom a rajzot.
(#) Lucifer válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Üdv!

http://www.lirc.org/images/schematics.gif

Én ezt építettem meg, és működik.
(#) Tomi20 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
köszi, akkor én is ezt építem meg. Milyen progival használod? (girder?)
(#) Programmer válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Hali! A kapcsolást én is megépítettem, program pedig Girder. Összeállítottam, program fel és jöhet a mehet! Beállítok mindent a progiba, nyomja ki a cd meghajtó tálcáját és "Betanulás". Nyomtam a távirányitón a gombot és be is tanulta. De mikor tesztelni akartam 5 gombnyomásból egyszer sikerült kiváltani a hatást(más parancsnál is természetesen). Aztán észrevettem hogy ha nyomva tartom a gombot a kód változik. Ha nem annyi ideig nyomod mint akkor amikor betanítottad, nem mükszik. Szóval vagy a progi vagy a hardware a ludas, de nekem minden esetre nem vált be.
(#) Tomi20 válasza Programmer hozzászólására (») Jan 17, 2007 /
 
Igazábol nekem nem is távirányításra kell, hanem, hogy megtudjam a távirányító gombjainak a HEXA kódját, mert a propeller órám távirányítását szeretném módosítani, mert eléggé össze vissza vannak a gombok. (csak gondoltam, ha úgyis megépítem emmiatt az infra vevőt, akkor meghagyom, és lehet majd távirányítani is a gépet)
(#) Tomi20 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
megépítettem a kapcsolást, de nem működik, mert nagyon leterheli a PC-m soros portját. 6mA-t vesz fel, és a porton az üresjárati fesz 10V, de amint rákötöm az infra vevőt, leesik 5,3V-ra. ugye még ott van az 1N4148 is, és így a fesz stabilizátorra 4,6V jut, és ezt stabilizálja kb 3,5V-ra. Arra gondoltam, hogy mi lenne, ha külső tápról táplálnám az infra vevőt? Már csak az a kérdés, hogy az RTS lábon csak feszültséget szolgáltat, vagy azt kapcsolgatja is? (és nem TSOP infra vevővel raktam össze, hanem van egy hasonló, fém árnyékolású infra vevővel. ebben is van erősítő.)
(#) Lucifer válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 18, 2007 /
 
Üdv!

Szvsz. az RTS-ről a tápfeszt kapja, azért van előtte a dióda, mert +-10 Voltot kapcsolgat. Lehet újabb alaplapod van és nem ad le megfelelő fezültséget. Külső tápról simán el lehet hajtani csak a GND legyen közös.
Sw: Linuxon lirc, Windowson: willirc + irex.
Nekem ez jött be a legjobban.
(#) Last_Scout hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
van egy bonyolultabb kapcsolás, amihez kell pic is, de azért annyira nem bonyolult, és ez két lábról kap tápot, azért csinálták, mert annál a kapcsolásnál amit ti csináltok folyamatosan figyelni kell a portot, és a régi gépeket ez leterhelte, az a kapcsolás két lábról is kap tápot, esetleg megnézhetitek, hogy az a tápmegoldás jó-e ehhez, vagy azt is megcsinálhatjátok... itt van a leírása a dolognak:
http://www.freeweb.hu/bat21/uir/infra.htm
(#) huhuu hozzászólása Jan 20, 2007 /
 
sziasztok!

Van egy USB-s tévékártyám és van rajta infra vevő, meg adtak hozzá távirányítót is.
az infra vevőnek van egy kis progija, amiben átlehet kapcsolni, hogy ne a saját progiját vezérelje, hanem vagy a COM 3 vagy COM 4 en legyen.
Egy kis progit keresek amivel összehozhatom, hogy mondjuk a winampot vagy más progikat tudjak vele vezérelni. Légyszi mondjatok valami progi nevet vagy valamit linket, köszi
(#) Last_Scout válasza huhuu hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
pl: program: UICE, vagy GIRDER winamp: plugin mellékelve....

gen_ir.dll
    
(#) zener hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Helló Mindenkinek!


Ez a soros portra csatlakoztatható IRDA működőképes? Találtam a neten. Kell ehhez valamilyen progi a használatához? Ja! és még annyi hogy ezzel oda vissza lehet küldeni? KÖSZÖNÖM fájl csatolva!
(#) tams hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Igen ez engem is kifejezetten érdekelen.
Én erőssel gyanítom, hogy kell hozzá program, ha més nem egy telefon szinkronizáló, talán az az Oxygen phone mnager vagy mi a franc, de nem vagyok biztos benne!
(#) zener hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Hello! Az előbb feltett témámhoz várom a hozzászólásokat, nagyon érdekelnek!
(#) gykarcsi válasza Last_Scout hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Jó ez a kapcsolás, már régebben megépitettem rendesen működik. TSOP 1738-as infravevővel csináltam.

Ha valakit érdekel itt van USB-s
[url]http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB/IgorPlug-USB%20(AVR)_eng.htm
(#) tams válasza gykarcsi hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
esetleg el tudnás mondani, hogy hogy működött?
Milyen programot használtál? és milyen készülékkel?
És mit csinál benne az a potméter?
(#) gykarcsi válasza tams hozzászólására (») Feb 5, 2007 /
 
Csak a winamp távirányítására használtam, a winamp-hoz valo plugin-nal. Egy régi PI-es gépen.
Melyik alkatrészre gondolsz? Ebben nincs poti.
(#) tams hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
szóval mobiltelefonra nem jó?
(#) tams hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
baloldalt van egy poti
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem