Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   241 / 841
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Ez az eredetije annak a RT-s kapcsolásnak, amit sok segítséggel én próbáltam kicsit utánépíthetőbbé tenni.
A legnagyobb gondot abban láttam, hogy a műveleti erősítők tápja nincs stabilizálva. Így ha közös trafót használunk, akkor a nagyáramú rész rángatódzása, magával cibálja az OPA-kat is. Illetve az eredeti nyák sem volt túl praktikus.
(#) dB_Thunder válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Szerintem ez az összehozós dolog a ICL7107-el, reménytelen dolog !
A pontmátrixos kijelző biztos tartalmaz vmilyen kontrollert.
A nixie csövek általában nem digitekből állnak..

Én egyetlen járható utat látok a mikrokontroller alapú (PIC, AVR, stb) műszer !

Jól nézne ki egy nixie-s voltmérő !
Régen csináltak is..
(#) Alkotó válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Kicsit eltávolodsz az ICL7107 lényegétől. Ezt én abban látom, hogy benne van minden, ami kell a méréstől a kijelzők meghajtásáig. De a köztes modulok nincsenek kivezetve. Tehát nem tudod "részeiben" használni.
Nem ez a világ legtökéletesebb mérőeszköze, de azt hiszem nem nagyon lehet vitatni, hogy árához képeset hihetetlenül praktikus, és számtalan helyen jól használható.
Bőven egy ezres alatt van hozzá egy "garnitúra" kijelző.
(#) bakaruha válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Sziasztok én is megépítettem a kijelzőt az a problémám hogy 18 voltig működik azután már nem jelez ki semmi értéket mi lehet a probléma?és még annyi hogy ugrál is a mért érték mit rontottam el? 50-voltig szeretnék vele mérni
(#) Alkotó válasza bakaruha hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Idézet:
„mit rontottam el?”

Az alapján amit leírtál, illetve az én kijelzőm fotóját feltéve, vicces a kérdés.
(#) MolnarG válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Nekem van is otthon két régi asztali multim ami még nixie csöves
(#) bakaruha válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Köszi szépen a kimerítő választ
(#) vicsys válasza bakaruha hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Zárlatod van, vagy szakadás. Tegyél fel fényképet a saját cuccodról, hogy többet lehessen mondani!
(#) bakaruha válasza vicsys hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Itt van zárlatot nem találtam se szakadást amúgy már hármat is csináltam és mindháromnál ez a jelenség
(#) vicsys válasza bakaruha hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Osztót használsz a bemeneten?
(#) emmzolee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
De van Nixie 7 szegmenses kijelző, mert nekem van, és az előző hozzászólásomban tettem is föl egy linket róla.
(#) kadarist válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Szia!
Azt Panapex-csőnek hívják, és valóban glimmlámpa-elven működik, mint a Nixie.
(#) emmzolee válasza kadarist hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Okesz.
Van ötlet, hogy kell meg hajtani? Azt be tudnám tenni at ICL7107-hez, csak tranyók kellenének hozzá.
Ha valaki segítene meg is csinálnám.
ide kattints légyszi, az adatlapja miatt. azon van egy olyan láb, amire azt írják, hogy "keep-alive cathode" Az mi lehet?

Köszi
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Lefényképeztem, hogy milyenjeim vannak. Mindből 1-1 darabot.

P1250059.JPG
    
(#) bakaruha válasza vicsys hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Szia nem használok milyet kellene hogy használjak?
(#) Alkotó válasza bakaruha hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
A fotó alapján, azt tételezem fel, hogy az én paneltervemet, illetve az ahhoz illő kapcsolást használtad.
1. Azon egészen biztosan van Rx1, Rx2a és Rx2b ellenállás. Ha ezeket nem használtad, akkor gyakorlatilag semmit sem tudsz mérni, mert lebeg az IC bemenete. Ha az alapbeállításhoz ajánlottak szerint, Rx2a-t rövid zártad, akkor 200mV az érzékenység, tehát semmiképpen sem tudsz 18V-ig mérni (úgy rémlik, ezt írtad korábban).
Ha mégis beraktad az osztótagokat a táblázat szerint, és így hiteltelen a mérés, akkor vissza kell kanyarodni az elejére. Rx2-t rövidrezárni, és 200mV-os állapotban tesztelni a kijelzőt. (És beállítani a referenciát 100mV-ra) Ha ez rendben, akkor újra be az osztótagokat és jöhet a mérés.
2. A kijelzett érték "mozgása" szinte már "gumicsont". Mindenki rág rajta egy kicsit, aztán mikor megtalálja a valós hibát, akkor automatikusan ez is megoldódik. Félreértés ne legyen, a jelenség létezik, csak normális IC mellett nagyon minimálisan érzékelhető. A valós tapasztalat sokkal jobb mint a specifikáció.
(#) vagnerjazon hozzászólása Márc 26, 2010 /
 
Még ehhez hozzáteszem, hogy amikor nincs rajta semmilyen fogyasztó, akkor is 1-2 mA-t mutat a kijelző. Ez normális?
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Készül a végleges verzió!

SDC13179.jpg
    
(#) emmzolee válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Jó lett.

Mi volt az eljárás?
(#) lajos1969 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Front desinger-lézernyomtatás öntapadó fóliára,majd átlátszó öntapadó fólia.
(#) Alkotó válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Úgy látom azért néhány tanácsot megfogadtál. Hidd el, sokkal jobb lesz így. Ez már szinte hibátlan kialakítás. És ami nagyon fontos, gondoltál arra is, hogy majd használni akarod. Tehát igyekeztél úgy elhelyezni mindent, ami leginkább kézhez esik, valamint jól átlátható. Ügyes munka.
Annyi szépséghiba van, de erről nem tehetsz, én sem tudtam előre, hogy a skála felirat nem pontosan lesz arányos a valós adattal. Főleg az alsó negyedben.
(#) lajos1969 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Sajnos még csak egy csatorna van kész. De már készül a második.Egyenlőre csak a meglévő csatornát építem bele.
Kössz az észrevételeket!/ "Holtáig tanul az ember"/
(#) Alkotó válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Idézet:
„"Holtáig tanul az ember"”

Legalábbis az értelmesebbek, de sokszor nem könnyű belátni bizonyos tévedéseket. Neked most egyértelműen sikerült.
(#) Frankye hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Jelentem, hogy elkészült a Pioneer féle labortáp, amit Alkotó mester "kiglancolt", és gyakorlatilag elsőre hibátlanul indult. (Persze, csak miután egy-egy szükségtelen rövidzárat sikerült kiszedni... Merthogy rögtön kettő példányban épült meg. Az egyik rövidzár a forrasztásból adódott, a másik a 2N3055-ösök közül az egyiknek az egyik lába hozzáért a hűtéshez.)
Szóval kitűnően működik mind a kettő, bár terhelni még nem próbáltam őket, de az áramkorlát és a feszültség-beállítás kiváló, és nincs megeledés sem sehol (persze, terhelés nélkül).
Ezúton is hálás köszönet a két szerzőnek/szerkesztőnek a kapcsoláshoz és a NYÁK-tervhez!
Két kérdésem lenne Alkotó Mesterhez:
- A két táp kapcsolható-e sorban (max. feszültség növelése), illetve ellenirányúan (szimmetrikus táp)?
- A kijelzőket ugyan úgy kell kivitelezni az áramerősség és a feszültségmérés funkcióra is? (Ha a kapcsolási rajzon jól láttam, akkor igen, mert a mérősönt az áramméréshez a táp panelján van, ha jól értettem.)
Még egyszer hálás köszönet Pioneer és Alkotó Mestereknek a kapcsolásért, remek munkát végeztetek!
(Ha érdekel valakit, majd teszek fel róluk képet.) :photo:
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Miért kell feltételhez kötni a képeket...? Naná, hogy tegyél fel! Most már talán a hó is elolvadt arrafelé... :beka3:
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Előbb-utóbb megkapod azt a beszólást, meglásd Sylar Barátom!
Persze, hogy teszek fel, csak jussak lélegzethez! A melóhelyen - ugye - nem tudom lefotózni, és a hajlanl 4 órás ébresztőtől a délután 6 órás hazaérésig nem nagyon tudom fotózgatni. Lámpafénynél fotózni meg...
(#) SALáta válasza Frankye hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Kérjük a képeket! A fotózó megvár, és mi is türelmesek vagyunk. Szeretnénk egy szép tápot látni a sok szép táp mellett ami már elkészült.
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Lámpánál is lehet szép képet készíteni, öreg barátom!
Csak ne "atómata" módban készítsd. Nálam, nagyon sárgák lennének egy 18W-os halogén asztali lámpa alatt. Kézi beállítással már jobb!

DSCN0005.JPG
    
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
No igen. Az én kis fotómasinám eléggé "primitív jószág", nem nagyon lehet bizgerélni rajta a fehéregyensúlyt. Van néhány üzemmódja (felhős, napos, villany, fénycső, automata), amiket lehet állítani, de - ahogy Te is mondod - sárgás lesz a kép. Azért majd igyekszem valami normális képet összehozni, és felteszem.
(#) Alkotó válasza Frankye hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
1. Kapcsolhatók sorba, nőni fog a feszültség. A párhuzamosan kapcsolással van egy kis gond (nem ezé a kapcsolásé, magából az áramkorlátból ered, mint korábbi tévedésemre felhívta valaki a figyelmem, és kipróbálva valóban igaza volt).
2. Alkalmas szimmetrikus tápegységnek. Azért a tisztánlátás miatt, márha az én gondolataimra ez a jelző ráhúzható nézd meg ezt a kis szösszenetet.Bővebben: Link
3. A kijelzőt is pontosan jól látod. Mindkét műszer feszültséget mér, csak különböző osztókat kell a mérőpanelokra tenni, mert eltérő nagyságú feszültséget mérnek. Mindkét műszernek külön tekercs kell!
4. Lássuk a fotókat.
Következő: »»   241 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem