Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázlézer, házilag
 
Témaindító: Kartalljani, idő: Feb 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 6
(#) Kartalljani hozzászólása Feb 24, 2007 /
 
Heloo. A www.powerlabs.org-n találtam egy lézert, valoszínüleg gázlézer, legalábbis sztem. Hogy lehetne egy ilyet összehozni??? Valaki tudna nekem segíteni???? még soha nem építettem lézert
(#) Kartalljani hozzászólása Feb 24, 2007 /
 
Nemtok angolul, valaki tudna segíteni ebben a témában????? valaki csinált már (gáz)lézert??
(#) THT válasza Kartalljani hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
(#) THT válasza THT hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
De ah ki akarod nyírni magad annak van egyszerűbb módja is... szakértelem nélkül ez q..va veszélyes...
(#) ZLED hozzászólása Feb 24, 2007 /
 
Hi

Megnéztem a linket.
Hát..
Egy kicsit brutális.
(#) Kartalljani hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Hi. köszike a linkeket, énis megnézem őket Én nem akarom magam kinyirni, (még), nem azért kéne, toom, ogy van egyszerűnn módja is . Nade a lézer fotonjai egyirányban repülnek, tehát ez egy polarizált fény. Akkor csak elé nem szabad állni nem??? Én a kristálylézerekhez értek, a gázlézerekhez nem.
Csak honnan szerezzek hozzá Rubint, ami kis mértékben krómot is tartalmaz???? Ha valaki tudna ilyet szerezni, vagy tudja hol lehet szerezni akkor szoljon!!!!!!!!!
(#) Kartalljani hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Jaés nekem nincs erős vákuumszivattyum sem. Szerintetek meik az erősebb?? a Kristálylézer, vagy a gáz??? Mert sztem a gázlézerekből lehet csinálni elég erőset is de nemtom mit tud egy kristálylézer Valaki esetleg tudja?
(#) Dietrich hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
2 féle felhasználását ismerem:

1: max 1-2 vastag anaygok vágása, megmunkálása, gravírozása.

2: 3D fotó készítése 3D üvegtömbbe

Mindkét eljárást felhasználói oldalról teszteltem, nagyon erős fényű a történet, a 3d fotózáshoz a tervezőménököket a technológia gyártó német cég az oroszoktó hozta, még a csillagháborús fejlesztésekben vettek részt...most a lézer tömegfelhasználási lehetőségaivel foglalkoznak---érdekes projekt. Jelenleg a 3D fotók többszínűsítését tervezik, 3 színnel már meglehetősen jó 3D képeket lehet égetni. Működés: fókuszálják a lézert mint a nagyítót szoktuk a napon gyerekkorunkban levélégetéshez...a legnehezebb része mégsem a lézer, hanem a fókuszálás és a mikropozícionálás...ezt természetesen egy számítógép végzi.

üdv,

bocs, ha OFF volt
(#) Dietrich válasza Dietrich hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
1-2 vastag = 1-2 mm vastag
(#) Kartalljani hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
De meik lézert lehetne egyszerűbben megépíteni, beleértve az anyagok beszerzési lehetőségeit is. A Kristálylézert??? vagy a Gázlézert???
(#) Dietrich válasza Kartalljani hozzászólására (») Feb 25, 2007 /
 
szerintem a kristálylézert...pl 100 Ft-ból is megcsinálhatod: vételezel egy vacak régi CD olvasót és kiszeded belőle elektronikával együtt...de mire jó ez?...nem tudom...

kicsit bővebben kéne írni, hogy mire kell...ha pl műhldakat akarsz kilőni, akkor valszeg kicsivel nagyobb teljesítményre lesz szükséged
(#) Kartalljani hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Fém vágásához kellene, valami 200W-os, de 40W is elég lenne. 4. osztályú lézer!!!!!!!!!!!!!!!!
(#) szabics hozzászólása Márc 2, 2007 / 4
 
Szia Minenki!

50 w -os Lézerhez keresek ná 50 mm 5 mm falvastagságu bórszilikát üveget. 1017 mm hosszút!!
Nagykereskedelemben lehet kapni de csak egyegész dobozzal adnak (30,000 ft + Áfa ) és ugy nem tudok venni!
Nekem csak egyszálra volna szükségem.
Tudvalaki valahol beszerzési forrást? max 1500 ft daokért! A rezontátro csó az mgvan .
Ez a hűtöcöve. Köszi
Emalomra irhattok!
(#) cydor hozzászólása Márc 6, 2007 /
 
a CD/DVD író lézere milyen erősségű?
az lézer dióda, ha jól gondolom
ha gravírozni szeretnék vele ahhoz biztos kevés, nem?
(#) vga hozzászólása Márc 7, 2007 /
 
Gravírozáshoz az nagyon kevés teljesítményű. (mW nagyságrendű)
(#) szabics hozzászólása Márc 20, 2007 /
 
Tudok segiteni az épitésben, Bár én anyaghiány miatt megakadtam, a hűtőcsővel
de ez csak átmeneti probléma. Kérdezz nyugodtan.
(#) Kartalljani hozzászólása Ápr 27, 2007 /
 
Először is: Miket kéne beszereznem, egy gázlézer megépítéséhez??? hm?? SZABICS ?????
(#) szabics válasza Kartalljani hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
először is bórszilikát üveget. A méret attól függ, hogy mekkora teljesitményűt akarsz építeni.
a rezonátor cső ná 12 17 mm ig terjed
a hűtőcső szintén teljesitmény függő.
A tükrök a neten megerndelehtőek. nem is durva áron max 25 e ft
szükséged van még bronzra, kb átmérő 40 mm és 50 mm hosszban
terramidra . A csőhöz ennyi elég
a tükörbeállítás külön procedura.

Szükségvan egy vákum szivattyúrra, egy negyfeszültésgű tápra
10 15 Kv a teljesítménytől függöen.
nagyvonalakban ennyi
ja és lézer gázra ezt is lehet kapni. A linde és messergas forgalmaz baráti áron.

(#) szabics hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
Bórszilikát üveget lehet kapni a gondom az, hogy csak dobozos kiszerelésben ami hatdarabot tartalmaz . Nem akaródzik hatdarabot venni.
Nagyfesz tarfót a hozzávaló 20 KV -s vezetékkel, szintén lehet itthon kapni. Házilag meglehet épiteni egy 35 - 60 W -s lézer csövet.
Azt kell még eldönteni, hogy átfolyásos vagy zártrendszerűt akarsz építeni. A hűtést, én zárt rendszerben oldottam meg. mivel igy pontosabban lehet tartani az üzemi hőmérsékletet. Egy pic vezérli az inditási és leállítási folyamatot.
A rezonátor tükrök beállitás leirása a gyártótólmegvan.
(#) Kartalljani hozzászólása Máj 1, 2007 /
 
Biztos, hogy elég sok gyakorlat kell ehhez a gázlézer dologhoz. És mivel én még nem építettm lézert, semmiet, ezért az lenne a kérdésem, hogy van e valami sokkal, de sokkal egyszerűbb lézer amit itthon könnyen összetok rakni??? pl.: Kristálylézerhöz hol lehet alkatrészeket szerezni?? ugye azt könnyebb, mint
gázlézert???
(#) Kartalljani hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
hm?????
(#) proksa1 hozzászólása Júl 31, 2007 /
 
Szabics!

Mennyi pénzből jönne össze mondjuk egy 40W-os cső összerakása? 40W lézerteljesítményhez mennyi teljesítményt venne fel? Ezzel már lehet elég komolyan égetni ugye?
(#) Dr.Megavolt válasza proksa1 hozzászólására (») Júl 31, 2007 /
 
Hát egy 40W-os a retinádat biztos kiégeti :zavart2: ,ezért nem szabad a lézerbe nézni,én úgy hallottam,hogy egy 100mW-os zöld lézer nehezen kiéget egy fekete papírt.
Engem is érdekelne egy gázlézer :yes: .
(#) szabics válasza proksa1 hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
a rezonátor cső kb 1000 ft a hűtőcső kb 5000
a tükrök összesen kb 50,000 ft. A táp már nyűgösebb arra több alternativa is van.
40 W már éget az elegendő pl 20 mm plexi vágásához vagy falemezhez fémet nem vág. Csak "karcol" ahoz több kell. Egy 1500 w -s gépben hat darab csővan igy ha több csövet együttesen használsz, akkor nagyobb a teljesitmény is. Ez már 12 mm acéllemez vágásáshoz is elég !!!

A teljesitmény a csőátmérő és a hossz függvénye!

Ha valakit érdekel akkor csináljuk meg. Van gyári leirásom . A tükör beállításhoz is. Egy 50 w-s csőhöz Kb 1500 W betáplált teljesítmény kell. Ezt egy kis inverter simán megoldja.
(#) szabics hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Néhány kép a csőről és a tápegységről, valamint a gránit tömbbről amit éget.
Egy 50 W -s cső csak a cső 2000 Eu tól kezdődik. Az zárt vagyis 4000 üzemóra után újra kell tölteni. Ez viszont átfolyásos és nem kell újra tölteni. A gázt a Linde forgalmazza . Baráti áron. )
(#) Collector hozzászólása Aug 12, 2007 /
 
Én is gondoltam, hogy építek egy komolyabb co2 lézert, zárt rendszerűt. A teljes visszaverő tükröt optikailag polírozott rézzel lehet helyettesíteni, mivel az visszaveri az infrát. Így már csak a féligáteresztő tükör kell, ebayon láttam 10k-ért. A linde nem tudom hogy mennyiért számítja meg a gázkeveréket, de biztos kell egy palacknyit venni legalább belőle.

Dr.Megavolt: a zöld nemigen éget, az a zöld lézer azért éget, mert egy 808nm-es diódával van pumpálva, és a kimeneten ottmarad, mint nem kívánatos komponens. A zöld csak nagyon kicsit melegít.
(#) Georgee hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Üdv gondolkoztam vmi eccerűbb ézeren pl TEA. Megvan hozzá majdnem minden 1 kondi hiányzik és gőzöm sincs miből szedjem ki (nagyfesz trafóhoz kell). Amugy mennyi az esélye hogy ha egy ilyen lézert összeszerelek működni fog???
(#) ensium válasza vga hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Lightscribe vagy Labelflash lézer tud gravírozni. 8000 újonnan, használtan fogalmam sincs.
(#) Collector válasza ensium hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
Fél éves hozzászólásra reagáltál
(#) Collector válasza Georgee hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
A TEA alatt mit értesz? Többféle van belőle. Nagyfesz kondit lehet csinálni, ha nagyfrekire kell, akkor vagy polietilén, vagy üveg kondit érdemes készíteni, mindkettő jó. Ha nitrogénlézerre gondolsz, nem kell túlbonyolítani, viszont nehéz megcsinálni, hogy az tényleg lézer legyen, és ne valami marha rossz hatásfokú villogó akármi.
Következő: »»   1 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem