Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 83
(#) ecsike88soft hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
sziasztok

tugja e valaki hogy milyen egy grid antenna vevofeje, hogyan mukodik es hogy nez ki belulrol?

lecci ha tudja valaki leirna fontos

elore is koszonom
(#) kovi1 válasza danyi hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
koszonet az utolso link bekuldojenek nagy segicseg volt egy terv megvalosiasahoz meg epitetem egy grid fejet ami tokeletesen mukodik

Helyesen:
Köszönet az utólsó link beküldőjének, nagy segítség volt egy terv megvalósításához! Megépítettem egy grid fejet ami tökéletesen müködik.

Ha nincs ékezetes billentyűzeted, az oké, de írásjelekre és nagybetűkre szükség van. Sebi

Kép084.jpg
    
(#) Szebence válasza kovi1 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Én 3 napja a biquadot építettem meg, tökéletesen működik!
(#) mc-4 hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Én egy dulpabicircle-t csináltam, elég hatékony.
Mivel lehet mérni az antenna nyereségét, hogy konkrétan tudjuk mekkora?
(#) bizmark hozzászólása Márc 3, 2010 /
 
Sikerült végigolvasnom a fórumot.Hasznosnak bizonyúltak a hozzászólásaitok.Belefogtam én is az antenna készítésbe.Hálám jeléül megosztok veletek egy Yagi antenna rajzát.
(#) fassenkugel válasza pane hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
egy biquad kb 10 perc alatt összehozható, egy ilyne panel antennához, hogy hozza a kivánt nyereséget kis veszteségű nyák kell ami nem ócsó' ha egyáltalán tudsz venni.

én évekkel ezelőtt az usából vettem a teflonos nyákot..
(#) (Felhasználó 46585) válasza fassenkugel hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Mekkora az áthidalt távolság és milyen a térerő, amit a router mutat?
(#) fassenkugel válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
netstumbler-el meg tudod mérni, meg sok mást is.
(#) adamtui_93 hozzászólása Márc 22, 2010 /
 
Hali
Az lenne a problémám hogy vettem anno egy 7dBes wifi körsugárzót kitünően működik az usb-s wifi karimmal de vetem mostanában egy 12dBset és valamiért gyengébb jelet vesz mint a 7dBes és nem tudom hogy miért. szétszedtem mind 2 öt de különbség csak a menetek számában és a hosszuságban vannak kiprobáltam más csatlakozókkal de ott is ugy ugyan ez.
(#) fassenkugel válasza adamtui_93 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
két oka lehet:

1. nem tud 12dB-t
2. az antenna nyeresége abból adódik, hogy összenyomja a kisugárzott jelet, mint egy reflektor tükre. a korsugárzó a gömb karakterisztikából egy tányér szerű karakterisztikát csinál. minnél nagyobb a nyereség annál keskenyebb a tányér. ha olyan helyen van avevő ahová nem "világit" kisebb lesz a jel.
(#) adamtui_93 válasza fassenkugel hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
köszi de nem lehet ezzel valamit csinálni ? mert ha ugy vesszük hogy nem tud 12dbt akkor is a 7 db-nél nagyobbat kéne adnia szerintem és kb egy 5-6 db jelszinteit mutatja. a másikat amit irtál azt nem teljesen értem de az elhelyezkedés ugy van hogy 3 emeletes házban a legfelsön lakom és a fal vonalátol ki van vezetve olyan 40-50centimétert az antenna és az öszes jelet gyengében veszi egy sincs ami erösebb lenne. Az nem lehet a probléma hogy az usb-s wifiben nincs elég szufla és nem birja normálisan kezelni?
(#) fassenkugel válasza adamtui_93 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
próbáld megdönteni egy kicsit ha úgy sem nő a jelszint akkor nem tudja a 12dB-t
(#) tothviktor1995 hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Helló!
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e házilag olcsón wifi antennát készíteni pc-re. Aki tud valami okosat írni az írjon.
Előre is köszi!
(#) kendre256 válasza tothviktor1995 hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Lehet.
Ezen topik hozzászólói már felkészültek előre a kérdésedre, és az előző 39 oldalon már sok okosat írtak.
Csak el kellene olvasni...
(#) kereszke hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Hello.A minap megépítettem egy biquad wifi antennát,ami meglepö hatékonyságott produkált.Viszont szeretném valahogy még feljebb tuningolni a jelerösséget.Akár megduplázva valahogy vagy valami kis elektronika beiktatásával.Valaki valami jó ötletet?
(#) kadarist válasza kereszke hozzászólására (») Ápr 20, 2010 / 4
 
Szia!
Elektronika helyett inkább szerezz egy kisméretű parabolaantennát (AntennaMikro) és helyezd a biquadot a fókuszponba. Pontos iránybaállítás után meglepő jelerősség növekedést tapasztalsz majd.
(#) Szebence válasza kereszke hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Igen, jól mondja kadarist, de nem kellett volna új témát nyitni ennek! Van már hasonló...

Egyébként nem tudom mivel jobb a sima biquad antennánál a dupla biquad: Bővebben: Link
(#) kereszke hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Arra én is kiványcsi lennék,mitöl jobb a dupla biquad a simától....
(#) pucuka válasza kereszke hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Végül is lehet építeni kis méretek miatt antennarendszert 2, 4, 16 antennából, játéknak jó, de sok értelme nincsen, hacsak nem a tanulás, hogy meddíg érdemes elmenni.
A téma pedig valóban elfért volna a WIFI antenna készítés topikban
(#) kereszke hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
Remélem azért senki nem betegedett bele az uj topic-ba.Neked pedig köszönöm a válaszod Kadarist.
(#) Moderátor hozzászólása kereszke hozzászólására (») Ápr 21, 2010
 
Na ne már! Inkább használd a keresőt témanyitás előtt! 15db. wifi-s témacím van, de Te nyitottál egy 16.-at. Senki nem betegedett bele még a keresésbe, maximum lusta... igaz?
(#) tigi hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Helló!

Nem tudna valaki egy jó rajzot,(pontos méretezéssel),egy tűrhető nyereségű yagi-ról?
Nem ilyen 30-40 cm-es 10-12 dBI-s erősségűre gondoltam volna ,egy kicsit erősebb tipusról esetleg ....
Köszi!
(#) kadarist válasza tigi hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szia!
A leírásokban a nyereségadatok is szerepelnek.Wifi yagi
Kedvedre válogathatsz.
Ennek az oldalnak a végén egy kipróbált antenna leírása található.
(#) (Felhasználó 46585) válasza tigi hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Helix nem jó? Én azt használok bő 1 km-re.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Helix akkor jó, ha mindkét állomásnál helix antenna van. Egyébként nyereségcsökkenést okoz, ha az egyik lineárisan, a másik körpolarizáltan működik.
(#) tigi válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
szia!
Köszi szépen,úgy látom van itt minden ,csak a használni kell a google-t
(#) (Felhasználó 46585) válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Igen, a nyereségcsökkenés 3 dB, de ha a helix elég nagy nyereségű, akkor ez nem olyan nagy probléma. Az enyém 23 menetes, kb 80 cm hosszú és szerintem egyszerűbb megépíteni, mint egy 20 dB-es yagit. A másik, hogy nem tudjuk, tigi mit akar csinálni. Van egy hely, ahonnan csak neki "szolgáltatnak", esetleg csak két távolabbi gépet akar összekötni, vagy pedig csak "találni" akar egy kapcsolódásra alkalmas pontot...
(#) kadarist válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Az már szép helix!. Gratula!
Persze ami a hátránya, az az előnye is. Érzéketlen a polaritásváltásra.
Akkor lássunk egy párat : helix wifi antenna
(#) (Felhasználó 46585) válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Ilyen a valóságban. Aztán lefestettem lazúrral, most barnásvörös. ( mahagóni, hogy illeszkedjen a ház faszerkezeteihez )
De megy télen, a nagy hóban is. A fejrészt letakartam egy törülközővel. Alig volt nyereségcsökkenés.
Következő: »»   20 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem