Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICD2 - Kérdések - válaszok
 
Témaindító: mspike, idő: Júl 19, 2005
Lapozás: OK   30 / 33
(#) cszotyi válasza potyo hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Nem lehet, csak a 16F628A - nál elérhető ez az opció.
Különben a Configure - Select Device menüben a Pic kiválasztásánál látszik hogy melyik programerek és debuggerek támogatottak.
(#) sucuka válasza potyo hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Közben felmerült még egy kérdés, ez inkább csak amolyan érdeklődés-jellegű.

A kapcsolási rajz alapján az USB jelzésű LED1 pozíciószámú alkatrész az RC1 lábra megy. Ez üzem közben nem világít nálam. Így kell lennie?

Köszi!
(#) levy_k válasza sucuka hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Igen, az a normális ha nem világít/villog.
(#) sucuka válasza levy_k hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Rendben.
Mondjuk annak jobban örültem volna, és jobban tetszene, ha az USB-n lévő adatforgalmat indikálná, nem pedig akkor jelezne ha gond van.
(#) potyo válasza sucuka hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Kösd be fordított logikával. Most azthiszem a lábról megy GND felé, tedd be úgy, hogy tápról menjen a láb felé. Ekkor világítani fog állandóan, és ha gond van, akkor elalszik vagy villog. De amúgy nem tudni, hogy ez pontosan mit is jelez, de tény, hogy én láttam már kigyulladni és villogni is.
(#) sucuka válasza potyo hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ami már készen van, azt nem piszkálom, ezt egy ismerősnek készítettem.
A sajátomat majd lehet, hogy átvariálom.
Csatoltam, ilyen lett.
(#) Lala456 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
sziaztok
kiprobáltam a 3,3 voltot oda kötve nem megy még mindig égett a sárga led zöldtől a harmadik.
maga az icd2 megy connectált és maga panel is megy (explorer 16os) de az fura hogy amúgy is megkapja a 3,3V ot mert a küldött pdf ben kinézve lábat számojkat a 2-3 láb a táp és gnd között meg van a 3,3V.
és mindig azt irja ki hogy a táp lábak pass a többi meg low szintű.
Kérdés:1, miért van az hogy még így se megy komunikáció hogy mg van a 3,3?
2, hogyan lehet tápot rákötni icd2 re hogy nem target módba menjen talán akkor menne ( de nem hiszem)
3, lehet hogy az baja hogy nem 5V-ot a clónok pedig csak 5 v-os sorozatot égetik. de a firmware frissitettem 24-33 asra és így se megy

építő öteleteket várok mert én már kifogytam belőle
(#) levy_k válasza Lala456 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Mit kötöttél az MCLR lábra? Van felhúzó ellenállás 3,3V-ra?
(#) Lala456 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
nem kötöttem semmit vyis az icd mclr lábát ami meg kivettem panel leírásból ott 100R van rajta más lesz gond itt edaboardon is probléma volt anno ez
(#) potyo válasza Lala456 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Első körben az a gond, hogy nem használsz írásjeleket, nagybetűt és még a Válasz gombot se találtad meg...
(#) Lala456 válasza potyo hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Vagyis? Nem értem. Lényeg az, hogy most találtam valamit. Pdf 4 oldalán azt írja ha 3.3V pic akarsz égetni akkor külső táp kell.
De jó hogy itt vagy, pont potyo-rev1.pdf néztem hova kell kötni a te rev1-en a külső tápot?
Neked amúgy megy a target módba 24 pic égetése?
mellékeltem a pdf-t.
(#) potyo válasza Lala456 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
ICD2-re nem kell sehová külső táp. A kontrollerednek kell táp, és azt kell odavezetni az ICD2 Vdd lábára. Nézted a PDF-et, amit linkeltem nemrég?
(#) Lala456 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
bizony meg néztem köszönöm is sokat segített
nézd meg 21 oldalt bal alsó sarkát ott van meg van a 3,3 v meg is mértem de így sem megy most olvasgatom régi beírásaid az edaboardon http://www.edaboard.com/ftopic176893.html
itt valami fejről beszélnek meg szintillesztőkről (polymath ) és pdf-t linkelt be. Nem igazán értem az ottani megoldást nem emlékszel? valamiért tiltja le 3.3v eszközöket.....
még megvárom a válaszod talán valami jót ki sütsz, hanem akkor megcsinálom reggel vagy éjszaka a fejet. Összepróbálom rakni és meglátom megy vagy sem és megosztom a bénázásaimat
(#) potyo válasza Lala456 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ezek szerint a feszültség oda van vezetve. Milyen klónod is van neked?
(#) Lala456 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
mecséry i 2007.06 30 icd2 potyo2-rev1 ez van ráírva
és pipitől szereztem be amit innét is köszönök. Most fent van jumper de probáltam lent is sorba vannak a ledek rajta és van tüskesor meg RJ-12 csatinak is hely. Szóval tényleg nem tudom mi gond.
(#) Lala456 válasza potyo hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
biztos,hogy oda van vezetve meg mértem most is de csak 2,9 v-2,8v
(#) pipi válasza Lala456 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
előástam az icd2-met, melléklem a képeket, megy a pic24hj12gp202 olvasása, írása. neked mit mond a diagnosztika?
(#) potyo válasza Lala456 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Akkor mérd végig, hogy műszerrel mérve hová jut el a tápfeszültség rendesen és hová nem ér el. Van kapcsolási rajzod az ICD2-ről, az alapján kövesd végig. Nekem gyanús, hogy a szintillesztőkre nem jut vissza a tápfeszültség.

Ha 5V-os chipet választasz ki (valami 16F) és bekapcsolod az ICD2-ről történő táplálást, akkor megjelenik az 5V a Vdd kimeneten? Ha igen, akkor terhelhető is?
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
ja és a panel a saját tápjáról ment, nem az icdről
(#) pako válasza pipi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Erről jut eszembe, az ICD2 firmware-ében van egy kis "bug".
Amikor 24hj256gp610-et programoztam, megfigyeltem, hogy nem kapcsolja rá a Vpp-t programozáshoz. Elég gyakran hibát írt ki az elején, azt hittem ezzel lehet a baj. Settings-ben megnéztem a feszültségeket, Vpp 13V-on volt. Belenéztem az adatlapba, az MCLR lábon max 3v3 lehet. Tehát a feszültségek ellenőrzésekor simán nekiadta a MCLR-nek a 13V-ot, amit nem szabadna. MPLAB 8.33-at használtam akkor.
Szererncsére túl élte a pic.
(#) potyo válasza pako hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hülyeség ellen nincs orvosság. Először válaszd ki legalább, hogy milyen családot szeretnél használni, aztán nyomj ilyen ellenőrzéseket, akkor nem fogja rákapcsolni.
(#) pako válasza potyo hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Bele volt töltve a firmware. Nálam mindig be van pipálva az automata firmware frissítés. Hülyeség? Próbáld ki.
(#) potyo válasza pako hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Lemérted a lábon a feszültséget, hogy tényleg megjelenik-e a 13V (persze PIC nélkül)? Mert én igen, és nem jelent meg sem kapcsolódáskor, sem a Status fülön a Run Self Test, sem a Power fülön az Update gomb hatására. 24HJ256GP610-el próbáltam. Az egy dolog, hogy az ICD2-n belül ott van a 13V, de a konnektorban is ott van a 230V, az se zavar senkit.
(#) pako válasza potyo hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Le nem mértem, a Vpp kapcsoló tranyók bázisaihoz tettem LED-eket, és a power fülön frissítéskor szokott felvillanni a 13V-hoz tartozó LED egy pillanatra. MPLAB 8.36-al próbáltam én is most, annál nem volt ez. De 8.33-nál határozottan emlékszem, hogy így volt.
(#) potyo válasza pako hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Pedig nekem is 8.33-as van...
(#) pako válasza potyo hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Akkor én sem tudom mitől lehetett ez. Talán nálam volt zárlat a 2 bázis között. (Huzalozva van benne minden zománcozott kábellel.)
(#) Akiss hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Sziasztok! Sajnos meghalt agyári ICD2. Elővettem az épitettet, nagynehezen sikerült életet lehelni bele. A Potyo féle 3. verzió.

Most éppen müködget, úgy hogy kivettem a busz illesztőket, meg az analó kapcsolót és persze áthidaltam a megfelelő lábakat.

A self tesztel nincs baj, viszont hol írja a picet hol nem, általában a második letöltés sikerül, debug megy, viszont ha programozás után a veryfire kattintok akkor mindig hibát jelez. Most lényegében az 1. verzió szerint működik.

Amugy tettem bele uj 74HCT125, 126-t de ugy meg még ritkábban akar írni, és debugolni akkor egyáltalán nem tud.

Azt észre vettem ha a "configuration Bits"-be beállítom a "Low voltage program" akkor egyáltalán nem tudok írni.

Kérdésem volna még hogy a q7 szerepe mi volna és az IC1D része mire kell.

Ha valakinek van valami jó ötlete kérem segítsen.

Kérdésem volna még hogy MCC18-al kapcsolatos kérdéseimet hol tehetem fel, esetleg a kezdő kérdések topikban? Mert most az is olyan furcsaságokat müvel velem, hogy lassan nem marad hajam.
(#) pipi válasza Akiss hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Ha jól tudom a gyári fejlesztőeszközöket a microchip ingyé cseréli (vagy cserélte). A Chipcadnél kérj infót róla hogy kell intézni.
(#) komlosi hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Helló mindenki!

Valaki programozott már ICD2 klónnal PIC 18F8720-at. A gyári programozóval felprogramoztattam. Nekem a klón csak olvasni tudja, viszont programozni nem.

Valakinek van ötlete a probléma megoldására?

Előre is köszi!

Üdv.:
Komlosi
(#) potyo válasza komlosi hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Milyen klónod van? Ezt konkrétan nem, de már elég sokféle 18F-et égettem és debuggoltam az én klónommal, és eddig még mindegyiket kezelte rendesen.
Következő: »»   30 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem