Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bébiőr
 
Témaindító: damatic, idő: Máj 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Chrisman válasza felho24 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Szia!

Sanszos hogy tényleg rossz lesz, keresgéltem a neten de nincs hozzá kapcsolási rajz, így viszont nem sok esély van a javításra. Amit tudnék javasolni szedd szét alaposan fotózd le mindenét és rakd fel abból el lehet indulni, hogy mi újság lehet vele, illetve mind az adónál mind a vevőnél érdemes szétszedésnél megnézni alaposan, hogy a 2,4ghz-es antenna a helyén van-e nincs-e leszakadva nagyon elgörbülve ilyenek, ha esetleg látod a végfokozatot illetve a vevő rész tunerjét érdemes azoknál is végigmérni, hogy kapnak-e feszültséget rendesen nincsen valami felszakadva a panelen vagy nincs véletlenül valami direkt alultervezve és kiégte magát esetleg megnézném az elkók állapotát az is lehúzhatja az adóteljesítményt ha kivan száradva valamelyik. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem segítettem Üdv Crishman
(#) proba válasza felho24 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Jól értem az adó ÉS a vevő jól működik -hangot átviszi ,ha a babát kiveszed a kiságyból zörög hogy nincs mozgás ? Ha így van akkor a rádiós rész elméletileg jó És szerintem nem zavarja semmi. Van egy olyan funkciója ,hogy ki lehet kapcsolni ezt a jelzést,ez működik ? Tisztán elemes táplálással -jobb fajta elemekkel sem tökéletes? (esetleg a 120m is kipróbálhatnád ,ha jelentősen kisebb (10-20m) -bezajosodik szaggat a hang- akkor a rádiós rész mégsem tökéletes. ( esetleg egy kis hangolás (sicc) segíthet ,DE ha nem értesz hozzá, vagy nem akarod eldobni még ,akkor inkább ne.)
(#) walter válasza felho24 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Szia!
Bocs,ha nagyon banális,de hátha.
Az adó és a vevő azonos csatornán van?
(#) felho24 válasza proba hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Az adó része működik. Legalábbis a légzésfigyelő része. Azt tudtuk tesztelni. A gondom a szülői egységgel van. Mintha folyamatosan hatótávolságon kívül lenne.
(#) felho24 válasza walter hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Természetesen. Először C-C-n mert ez a leg kézenfekvőbb. Itt kell a végéig kitolni a kapcsolókat.
(#) felho24 válasza Chrisman hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Szerintem a kora szerepet játszhat a hibában. 2006 októberi. Tehát lehet hogy az elkók kiszáradtak. Ami nekem igazán szemet-fület szúrt az volt , hogy amikor felhívtam a szervizet és elmondtam a panaszomat azonnal rögtön a vevő cseréjét javasolták. Semmi javítás vegyek egy ujjat. 12500 pappír. De akkor minek a szervíz?
Vagy ez "véletlen" típushiba.
(#) dizi válasza felho24 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Ők sem értenek hozzá.
(#) idlob válasza felho24 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Hogyan tudtátok tesztelni? Az, hogy az adó saját kijelzőjén helyes érték/jel van, nem jelenti azt, hogy helyesen is sugározza ki magából.
(#) felho24 válasza idlob hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Csak azt tudtuk tesztelni hogy a wifi zavar e. A többi tipp a szervizesektől és innen van.
(#) felho24 válasza dizi hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Mentségükre legyen mondva hogy egy nő osztotta az eszet.
Viszont így hallgatva vérprofinak tűnt.
(#) kovacspista válasza felho24 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Szia! Az unokáim figyelőével szintén volt ilyen gond. Nekünk banális volt a gond. Egyszerűen sok volt a hangerő! Vissza csatolódik a hangszóróba és sípolás formájába jelentkezett. Ez az egyik. Önmagában is
sípol a szülői egység? Ha kikapcsolt adónál is jelentkezik a gond akkor természetesen a vevő a rossz, ha az adó
bekapcsolásakor akkor valószínűleg az adó. Nyugalomban
amikor minden ok. nem volna szabad az adónak sugároznia. Ha az alap helyzettől eltérő helyzet van, akkor egy dinamika kompresszor bekapcsolja az adót.
Ennek az érzékenysége állítható a bébi egységen. Ha túl
érzékeny akkor gerjedhet
(#) felho24 válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Sajnos akkoris sípol mikor ki van kapcsolva az adó.
(#) kovacspista válasza felho24 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Meg kellene próbálni az antennáját leforrasztani. Ezzel
ellehetne dönteni, hogy külső zavar e vagy ön magában
hibás. Ez a hang a riasztás hangja vagy valamilyen más
hang? A vevőt kikapcsolt adónál is körbe tekerted az
összes frekvencián?
(#) felho24 válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Igen végigpróbáltam minden csatornát. Akkoris sípol mikor ki van kapcsolva az adó. De nem tudom milyen hang. Mivel nincs összehasonlítási alapom.
(#) kovacspista válasza felho24 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Gondolatom szerint ha nem szaggatott sípolás, akkor
gerjedés. Az antenna leválasztása kiellene! Nem tudom
van e műszerész vagy műszerész beállítottságú a környe-
zetedben , minden esetre leírom. Valaki írta itt a konden-zátorok kiszáradását. Könnyen igaza lehet. Természetesen elektrolit kondenzátorokról van szó.
Az esetek túlnyomó részében meg lehet találni, ha
bekapcsolt állapotban forrasztó pákával melegíted.
Amelyiknél a sípolás abba marad azt cserélni kell. Ha
egyébként nem sok van benne, érdemes az összeset kicserélni. Ez nem "elfogadott" javítási mód, de hatásos
szokott lenni. Ha szétszeded az is elképzelhető, hogy
valamelyik kondenzátor környékén olajos folyadék
van, vagy púpos a teteje, mind kettő biztos jele a
kondi hibának.
(#) felho24 válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
A sípolás szaggatott. Jelzés szerű.
(#) gaben62 válasza felho24 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Tévedsz igen,a wifi-nek semmi köze a bébiőr,adó/vételi frekvenciájához,de még az átvitel módja is más.
A bébiőr 40MHz,a számára engedélyezett sávban,működik,míg a Wifi,2,4GHz,frekvenciasávban dolgozik.
Tehát a kettő egymást,nem zavarja,pár m.ről sem,a moduláció is lényegesen eltérő.
(#) gaben62 válasza felho24 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Megtudnám javítani neked,de ehhez látnom kellene,a cuccot.Valószínűleg gerjedés lesz a hiba,forr,hiba is lehet.
(#) felho24 válasza gaben62 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Döntöttem határoztam. Visszaviszem! Nem görcsölök tovább!
(#) pucuka válasza gaben62 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Te tévedsz, ha vetted volna a fáradságotés utánna néztél volna, láthattad volna, hogy ez is a 2.4 GHz sávban működik.
Helyes a döntés, ha hivatalos helyről származik, hogy vissza kell vini, de biztosan javítható
(#) Dudus válasza pucuka hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Megerősítem!

Ráadásul, ha a notebook mellé teszem az AngelCare-t, netezés közben ütemes kattogás hallatszik a vevőből, amikor kinyit a zajzár és hangot közvetít.

Ha légzésfigyelőként is használja -bárki- ne javítgassa otthon! Vigye szakszervizbe!
(#) felho24 válasza Dudus hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
De akkor végülis zavar a wifi vagy nem? Csak akkor van ütemes kattogás ha közvetlenül gép mellé rakod? Vagy ha megy a wifi teljesen használhatatlan? Mert nekünk arra kellene hogy vigyük magunkal a szülői egységet. viszont a wifi és az adó egység ugyanabban a szobában van.
(#) pucuka válasza felho24 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Bocs, hogy én válaszolok. Természetesen zavarhatja a WIFi, oda és vissza is, de ha "kellő" távolságot, néhány métert, tartasz közöttük, és kiválasztod a csatornaválasztási lehetőségek közül azt, ami megfelel, nincs semmi gond.
Az ilyen dolgok miatt van korlátozva ebben a sávban (is) a kisugárzott teljesítmény.
(#) felho24 válasza gaben62 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Megint változás van. Kialkudtam egy korrekt árat. Tehát marad a lom. Vele marad a szülői egység is. Ebből adódik hogy már szétszedhetem. Ha gondolod akkor csinálok fotókat és felrakom ide hátha sikerülne megjavítani.
(#) kovacspista válasza felho24 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Természetesen minden zavarhat bármit ami NF jelet
bocsájt ki. Még az óra jel vagy a vételezési frekvencia is
okozhat zavart. Olyan fel és al- harmonikusok jöhetnek
létre amit nagyon nehezen lehet logikával követni.
Ezért mondtam az antenna leválasztást. Rögtön kiderülne
hogy külső zavar e?
(#) felho24 válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Ezt a leválasztást részleteznéd.
(#) pucuka válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Mi a bánat ez az alharmonikus? Én sem de a szakirodalom se tud ilyenről. Ha te tudsz, azonnal szabadalmaztatsd.
(#) kovacspista válasza felho24 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
A vevő résznek biztosan van valamilyen antennája ami
kívül található. Ha már szét van szedve, akkor láthatóvá
kellett válni a csatlakozásnak ami a panelhoz köti. Ez
lehet oldható kötés vagy forrasztás. Általában egy
rövidke vezetékkel van megoldva, vagy egy kicsiny saruval együtt le van csavarozva a házhoz, vagy esetleg
a panelhoz. Ha a hiba fent áll továbbra is, akkor tudjuk
hogy nem külső zavar. Az antennát az esetleges további
javítások alatt is leválasztva kellene tartani, a félreértések elkerülése végett.
(#) kovacspista válasza pucuka hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Az al harmonikus a vivő frekvencia alatti, az eredeti frekvencia valahányad része. Olyan könyvekben keresd
ami a rádiózással ,irányméréssel foglalkozik. Sajnos nem
én találtam ki.
(#) pucuka válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Hidd el nekem, hogy alharmonikus nem létezik.
Létezik intermodulációs, és interferenciás temék a vivő két oldalán, de harmonikus csak felfelé van. Ez a különbözö jelalakok (így a torz színusz jel is) egyszerű matematikai sorbafejtéséből adódik. Szuperpozíció, ami a tagok összegzését jelenti.
Az intermoduláció, interferenciakialakulása két egymástól független vivő létezését követeli meg.
És fizikailag nem létezik negatív frekvencia, márpedig ha lenne alharmonikus, akkor kellene léteznie.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem