Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tina
 
Témaindító: Ferix_, idő: Márc 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 49
(#) tybo válasza vix hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
hello!
bocsi, ha zavarlak, neked megvan a Tina pro 6?
nekem is megvan, csak kellene sorozatszám, crack pach. ha ebben tudnál segíteni nagyon hálás lennék
előre köszi, ha igen ird meg emailba, vagy msn-en tibike0301 hot...com
még1x kösz
(#) Moderátor hozzászólása Feb 1, 2010
 
Több topicban is jeleztük már: A HE nem támogatja és nem tűri meg az illegális szoftverhasználat reklámozását!
Az inkriminált hozzászólás törölve.
(#) ekkold hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Korábban már volt szó róla, hogy a TexasInstrumens-től legálisan letölthető próbeverzió elég jól használható - kevesebb korlátozást tartalmaz mint a gyártó demó verziója...
(#) Frankye válasza ekkold hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Pontosan erről van szó, ezért vettem ki az előző hozzászólást...
(#) vicsys hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Segítséget kérnék.
Hogyan tudom a lerakott potmétert "tekerni"? Rémlik valami billentyű kombináció (shift+valami), de nem találom a helpben...
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Emlékezetem szerint a poti tulajdonságainál állítható be, melyik billentyűvel lehet állítgatni. Egyik irányban ez a gomb, a másikban a shift+a fenti gomb "mozgatja". Ha jól emlékszem.
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Neeem jó.... Brühü-brühü...
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Sajnálom...
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Én így szoktam beállítani .
Százalékosan szabályozható , alapban 50%-on van .

poti.gif
    
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Köszi ezt megleltem... Lehet, hogy az EWB-ben van a billentyű kombináció...? :nemtudom:
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Így nem tudod állítani ?
Vagy ez nem felel meg ?
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
De, tudom állítani. Csak sokszor kell végigtekernem és így ez rettentő macerás.
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Értem , sajnos más lehetőségről nem tudok .
(#) moltam válasza vicsys hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Be kell jelölni a setting választónégyzetet és jobb szélen ki kell választani 2 billentyűt.

poti.JPG
    
(#) CHZ válasza moltam hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ez rendben van , de mérés közben nem lehet állítani .
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Igen, tényleg így van és ez nem túl előnyös. Azért köszi!
(#) Pu77y hozzászólása Feb 24, 2010 /
 
Sziasztok! Én nagyon buta vagyok minden ilyenhez, úgyhogy valaki el tudná mondani azt, hogy ha összekötöttem az ellenállásokat akkor eredőt hogyan kapok meg? A másik kérdés... hogyan lehet a volt- és az ampermérőt használni? Bevannak kötve, meg minden de nem mutatnak eredményt. Azért kérdezem mert gyakorolni szeretnék, eredő ellenállás számítást, áramosztást stb. Ilyen alap dolgokra kéne. Kérem valaki szánjon meg és, írja le ezeket úgy mintha egy majomnak kéne elmagyarázni.
(#) LukiTomi hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne egy problémám! Azt szeretném megkérdezni tőletek,hogy hogyan lehet beállítani a paneltervezőben,(vagy hol?) ha azt szeretném,hogy a furatok lyukgalvánnal legyenek ellátva?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) lupesz hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
valaki tudja hogy a TINA parameter extractorban ha nemlineáris induktivitást akarok csinállni, a CORE DATASHEET ablakban a jobb oldalon van 4 lubrika,miket kell beleirni?köszi.
(#) frigos hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne hogy Tinába hogy kell használni a négypolusokat??? hogyan lehet megadni a paramétereket
mondjuk Z11 Z12 Z21 Z22
Válszokat elöre is köszönöm!
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Üdv srácok. Most ismerkedem a Tina 8-al. Egy egyszerű astabil multivibrátort akartam leszimulálni kezdésnek benne, de csak világítanak a ledek nem villognak. Itt a kapcsolás: Bővebben: Link
Csatolom a tina fájlt is. Mit ronthatok el?
(#) vicsys válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Ezért érdemes a topicot végig olvasni...
Mondjuk innen kezdve...
(#) maci80 hozzászólása Jún 19, 2010 /
 
Tudja valaki hol lehet teljes magyar verziót megvenni?
(#) p_istvan válasza maci80 hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Itt érdeklődhetsz: Designsoft és persze Magyarország.

Szerk, köb..
(#) bgsf válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Szia!
Akkor nem csak én vagyok vele így! Én is egy hasonló kapcsolást akartam vele szimulálni, de ez az eredmény!
De jártam már úgy hogy kondenzátorral hoztam ki a jelet egy kapcsolásból és akkor nem működött, kondi nélkül meg tökéletesen! A valóságban meg kondival is!
(#) ekkold válasza bgsf hozzászólására (») Jún 20, 2010 /
 
Csak meg kell tanulni jól használni.
Pl. a kapcsolóüzemű áramkörökben is be kell tenni az ESR-t (az elkók soros veszteségi ellenállását), hogy hasonlítson a valósághoz a modellben kapott eredmény.
Ha az említett multivibrátorban az egyik 330Ω-ot 229Ω-ra cserélem akkor már megy is
(#) pusy19 hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van egy TINA-s kérdésem. (TINA 8 Ind. ver.)

Az IC-knek nem tudom elhozni a rejtett lábait.Bármilyen más alkatrésznél kiválasztom az "Edit Symbol" opciót simán bejön a szerkesztő ablak,de az IC-knél nem . Nem ír semmi hibát semmit,még a homokóra se villan be....

Valakinek valami ötlet, hogy mi baja van?
Vagy én rontok el valamit?
(#) pusy19 válasza pusy19 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Még egy dolog amit nem értek...

Az alkatrészek között van egy 14514-es névre hallgató IC.Elvileg ez egy 4X16 os demux.Nah már most van egy neki egy E(negát) és egy EL(ponált) bemenete. Megnéztem az adatlapját és aszerint,ha az EL (ST) bemenetre "1"-et adunk ezzel engedélyezzük az egész tokot,amennyiben a E (inhibit) bemenetre "0"át adunk.Ha az ST=0 meg se nyikkan semmi,ha pedig az E=1 minden kimenet 0.

A probléma a következő:

Az ST-re megadtam az "1" logikai jelet (VCC), az E(negát) bemeneten szintén "1" van, és még is aktív az IC pedig nem kéne.Ez miért van?
(#) m.gyula3 hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok!

A Tinában, hogy tudok leszimulálni egy digit ármakört....sajnos nem jöttem rá.
Küldöm a feladatot is, ha vki tud akkor legyen szíves segítsen.

köszi
üdv

digit.SCH
    
(#) pusy19 válasza pusy19 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Megoldottam, mindkét dolgot.
Következő: »»   11 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem