Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültségű tápegység
 
Témaindító: osiris4, idő: Márc 29, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) osiris4 hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Sziasztok. van v.kinek otlete hogyan lehetne eloallitani kb. 60kV es 15 mA egyenaramot szolgaltato berendezest?
(#) hhkfk hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
transzformátor, ja és a 60kV 15ma halálos, és 900W
(#) osiris4 válasza hhkfk hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
en azt nagyon jol tudom hogy mennyire veszelyes, es nem jatekszernek szandekszom hasznalni. egy fogaszati rontgenberendezesnek kellene helyettesitenem a magasfesz. reszt...es termeszetesen ott van az anyagi oldal is... Angliabol lehetne hozatni ugyan, de horribilis az osszeg...
(#) huhuu válasza osiris4 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
nem tudom, talán esetleg egy mikrosütő trafójával lehetne valamit ügyködni.
Azok álltalában 1250 wattosak és a kimenete pár ezer voltot lead. Ezt lehene feszültség sokszorozóra kötni.
Ha 5kv-ot ad a trafó akkor csak 12 szerezni kell...
A mikróban mindegyikban van nagyfeszültségű dióda és kondi is. persze sok számítás kell. Szervizekben biztos sok kidobásra váró ilyen alkatrészt be tudsz szerezni...

Ez csak egy ötlet, nem biztos, hogy jó lenne!!!!
Kérdezz meg NAGYON HOZZÁÉRTŐ szaki embereket, én nem vagyok az!!!
Ez tiszta életveszélyes dolog, nem lehet, vele kísérletezni!!!

Ja, az ötletért persze felelőséget nem vállalok!!!!
(#) praxis válasza osiris4 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Csak nehogy valakit halálos dózis érjen
Neon-trafóból is ki lehet indulni, az 3,2kV/75mA. Csak kicsit sok kell belőle
(#) osiris4 hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
azert a dozis miatt nem kell aggodni , a gepnek van sugarzasmeroje es feszmeroje ,0-100kv. merestartomannyal. a neontrafok sem gondolom hogy igazan jo megoldas lenne, mindenesetre koszi..
(#) Sebi válasza osiris4 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Az is kérdés, mennyire kell szűrtnek lennie/épek-e az eredeti árakörök és csak a trafó kell...
60kV 15mA-nél már az egyenirányítót is igen körültekintően kell megválasztani.
Ha nekem kellene megoldani, talán több trafót (vagy több szekundert) használnék külön-külön egyenirányítva, majd sorbakötve.
(#) osiris4 hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
nem annyira feltetel a szures...az eredeti trafon tobb szekunder van sorbakotve egymassal...es be van ontve az egesz egy szigeteloanyaggal, amit sajnos nem lehet szetbontani... valamelyik szekunder atutott... a trafot ket oriasi teljesitmeny tranzisztor hajtja meg, 30khz korul...mukodott az eredeti trafo...
(#) huhuu hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Szerintem a feszültség sokszorozóval azért lenne jó, mert abból egyenáram jön ki.
(#) osiris4 hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
a sokszorozok eseteben gond beszerezni a nagyfeszultsegu kondenzatorokat...
(#) dobo hozzászólása Márc 29, 2007 / 4
 
60 kv hmmm!
Ezt a feszültséget előállítani csakis osztott szekunderrel fogod tudni lehetőleg minél több részre osztd!!!!
Az egyenirányítás megint érdekes feladat mert egyből a 60 kv ot nehézkes gondolj arra hogy ez a fesz elvileg(lehet hülye vagyok de 21 kv/cm a levegő áttütési szilárdsága)3 centit képes lehet átütni.
És gondolom házilag kivitelezhető verzió kellene!!!
Ami osztott szekunder egyenirányítva tekercsenként és ez sotba kötve.Szerintem csak így fogod tudni megoldani.
Tudsz adatokat ?
Primer fesz áram Trafó teljesítmény frekvencia vas keresztmetszet?
(#) osiris4 válasza dobo hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
nehez igy megsaccolni,mert nem igazan lehet latni. mert egy kompakt tombbe van beontve a trafo, de valamennyire atlatszo szigeteloanyaggal van kiontve,es latni hogy 4 db szekunder van egy ferrit lagyvasmagon, es kulon-kulon egyeniranyitva diodakkal. szurokondikat nem latok...gondolom szekunderenkent 15kV lehet a fesz.. olyasmi valami mint egy tulmeretezett tv-sorkimeno traf.. a meghajto tranzisztorok pedig olyanok mint egy BU508 csak eppen kb. 4X akkorak .(2db)
(#) tungsram hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Volna egy ötletem de ehez további információk kellenének. Alapvetően tudtommal ezek a röntgenek csak impulzusban mennek. Igaz?
(#) Isti válasza dobo hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
a levegő átütése páratart.-tól függ : 2000-4000V/mm ennyit értek hozzá,
ja és a mikrotrafók szekundere sorba(megfelelően), primere párhuzamosan(megfelelően) kapcsolva mért nem jó?
A másik, h a szoci röntgengépekhez nem is kell egyenirányítás, mert maga a röntgen cső is egyenirányít(igaz h csak félperiódust)

de javítsatok ki, ha tévedek- mert megeshet
(#) Isti válasza Isti hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
tehát egy jó adatot adtál meg dobo!
(#) osiris4 válasza tungsram hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
milyen informaciokra van szukseged?
(#) osiris4 válasza Isti hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
nem mintha nem lenne jo a mikrotrafokkal, de tul nagy helyet foglal, es mivel kb 2100 v a szekunderfesz kellene vagy 30 db sorbakotve....
(#) Isti válasza osiris4 hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
ok, tehát vmi kissebb helyfoglalású kellene...
(#) dobo hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
hmmmmmm!
Kivitelezhető legyen és kicsi????????????
Sokat akarsz egyszerre nem?
Nem a primer fesz a 2100v?
nem nagyon értek a sorkimenőkhöz de azokat nem lehetne sorba kötni?
Én ugy tudom hogy azok is kb 20 kv körül mennek?
(#) osiris4 hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
ugy nez ki megkaptam a megoldast....igaz az aramerossege kissebb lesz ,de utananeztem a gepben hasznalatos coolidge cso adatainak es 8mA -arammal is tokeletesen mukodik...koszi az otleteket....
(#) zsoca85 hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
A történet az, hogy meguntam, hogy a boltban kapható 2000 Ft-os elektromos rovar csapda semmire nem jó, mert a lepkék túlélik és szenvednek. Szolidaritásból gyors halált szeretnék nekik ezért kitaláltam ezt a kis áramkört de mivel már megtompultak az iskolában tanultakat pár kérdésem lenne.

A bemenő 325V a 230V egyenirányításával jön létre majd.
-Működne?
-Mekkora legyen a kondik kapacitása, hogy jól odapöröljenek?

Az áram határolást én a kapcsoláson egy ellenállással oldottam meg de kellene valami más módot találni, mert ha a feszkó 325V és kapok 10W-os ellenállást akkor is csak 30mA-t enged át. Ezzel a 30mA-el mennyi, idő alatt tölti fel a kondikat? Ha jól érzem túl lassan Arról nem is beszélve, hogy 11kohmos, ellenállást 10W-osban kapni szerintem lehetetlen. vagy oly mértékben nagy, hogy nem fér bele egy ilyen kis, rovar csapdába.
A megoldást én valahol az egyenirányításnál sejtem a bejövő 230V-on egy soros kondival de azt nem tudom, kiszámolni és nem tudom működne e. Betenni egy olyan kondit aminek az ellenállása 50Hz-en a megfelelő.

Mekkora ez a kondi?
Köszönöm a válaszokat előre is.
(#) SKY válasza zsoca85 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Én úgy tudom a rovarcsapdában is KV nagyságrendő a feszültség. Azokban sokszorozással állítják elő. Egy négyszöggenerátorral egy kissebb nagyfesztrafót meghajtasz és szabályzod a primer feszültségét, így tudod szabályozni a kimenő nagyfeszt addig a szintig ahol még nem üt át.
(#) Laslie74 válasza osiris4 hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Üdv! Sikerült már megoldanod?
(#) ferzoo válasza Isti hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
A mikrosűtő trafó szerintem azért nem jó,mert impulzus üzemre nem jó,/vasmag miatt se/+csak 1,8KV-ot ad le.Sokkal egyszerűbb tekerni kisebb porvasmagos trafót 6-8KV-ra és 8db.Hv-0,5/12KV diódákat kaszkádba kapcsolni,ezek/ mindent kibírnak/és 5db.2,2NF.15KV kondival sokszorozni +van 60KV Dc.Készítettem már 5KV-os Nf.tekercset impulzus üzemre,hasonló mint régi sztv.sorkimenője.18KHZ-en működött nem húzott át sehol.
(#) HV72 hozzászólása Nov 9, 2009 /
 
Üdv

Jákob létrát szeretnék készíteni MOT(ok)-ból és mikrósütő kondenzátor(ok)ból. Milyen kapcsolást készítsek, hogy stabíl maradjon az ív és ne melegedjen a trafó sem?
(#) SKY válasza HV72 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Heló!
Kettő mikrosütő trafó már valószínüleg elég hozzá. Kondenzátor nem kell hozzá, váltófesszel is működik, viszont a "létrát" vastag, magas hőfokon olvadó anyagból csináld, két trafóval 3-4mm legyen az alján a köz. A trafókat földeld le, hogy a nagyfesz szimmetrikus legyen a földhöz képest, mert a szekunder egyike alapból rá van kötve a vasra. A tarfókat párhuzamosan kösd, és folytónak tehetsz egyet sorosan, rövidrezárt szekunderrel. Mégtöbb MOT összekötésekor olaj alá érdemes tenni azokat, mert átüt a primerre. Nekem a 8,4KV ~8mm-en ütött át és kb. 15cm-es ívet húzott. Szemedet védd az ív UV sugárzásától!
(#) HV72 válasza SKY hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
köszi a gyors választ
a kondenzátorokkal kapcsolatban valami ilyenre gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=OMMhv9gkeYE&feature=related
(#) zolee1209 hozzászólása Szept 6, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Van ez a kapcsolás: Bővebben: Link
Azt szeretném megkérdezni, hogy az ebben szerplő nagyfeszültségű tápegységgel elő lehet-e állítani +/- 1600V-ot, amit tud stabilan tartani?! Feszültség- kétszerező szóba jöhet, szóval elegendő a kb +/- 800V-os feszültség is. Ha ezzel a kapcsolással nem, akkor milyen más áramkörrel tudnám létrehozni ezt a feszültséget? A mellékletben szereplő kapcsolást szeretném kiváltani a transzformátoros kivitel miatt, már próbálkoztam az elkészítésével, de még nem sikerült tökéletes működésre bírnom. Ezért szeretnék induktivitást használó DC-DC konvertert építeni, amennyiben lehetséges!
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 15, 2010 /
 
Valaki esetleg?! Vagy próbálkozzam vicsys kapcsolásával, és majd meglátom, max mekkora feszültséget tudok belőle kicsikarni?
(#) newman92 hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
Hy! Elkészítettem a nagyfesz generátoromat de a tervezett 500V nem jön ki belőle csak 300V. Mit ronthattam el vagy mit kéne változtatni? A 8 ohmos ellenállás nem szerepel a kapcsolásban. Előre is köszi...
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem