Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sisakbeszélő - Rallis átbeszélő
Lapozás: OK   2 / 4
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Aug 7, 2005 /
 
Tudja valaki hol lehet gégemikrofont kapni ? Dobja el plíz privi üzibe. THX a lot.
(#) nemo válasza mspike hozzászólására (») Aug 7, 2005 /
 
Hali!

Bár nemtom, h gégemikrofont merre kapni, de van újjabb ötletem.
Most arra gondoltam, veszek egy ócska kölyök vokitoki párost, és azt alakítom át.

Amúgy megkérdeztem elektros ismerőst, és aztmondta egy adót kb 4000 ért csinálna meg.
(#) Inhouse válasza mspike hozzászólására (») Aug 8, 2005 /
 
Inkább 10eFt alatt vannak, szinte mindegyik, szinte minenhol. Ugye nem gondolod komolyan, ezeknek a minőségét és megbízhatóságát ennél olcsóbban bármivel felül lehet múlni???
Amit érdemes megvenni, kontra "csinálj vezetéknélküli moikrofonból és kóláskupakrádióból!".

Üdv
Inhouse
(#) Electronik hozzászólása Okt 26, 2006 /
 
Hello Mindenki!

A segítségeteket szeretném kérni!

Szeretnék csinálni egy Rally-s átbeszélőt! Ezt használják a Rallyautókba a zaj miatt hogy a sofőr és a navigátor halja egymást! Ez elvileg 2 mikrofonból és 2 fejhalgatóból áll! De sajnos ez nem ilyen egyszerü! Mert meg kéne oldani h állítható lehessen a hangerő! meg h rendessen halja egymást a 2 ember! Ebben szeretném segítségeteket kérni! Minden ötletet várok!
Előrre is kösszönöm!
(#) Sebi válasza Electronik hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
Drótos, rádiós, vagy infrás?
(#) Báddzsó válasza Electronik hozzászólására (») Okt 26, 2006 / 4
 
Ebből kell neked kettő: [link=http://members.optusnet.com.au/ptjones1/electronics/Minimegaphone.gif]http://members.optusnet.com.au/ptjones1/electronics/Minimegaphone.gif[/link]

(ez drótos)
(#) szabi83 válasza Electronik hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
tessék
ez kell neked

üdv
(#) Electronik válasza Sebi hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
Sima drótos! semmi extra! Nagyából sejtem hogy hogy kéne de azért annyira mégse!
(#) Báddzsó válasza Electronik hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
hát, sztem amit én adtam az is jó, és 1*űbb. csak 2 db kell belőle, és kész.
(#) Electronik válasza Báddzsó hozzászólására (») Okt 27, 2006 /
 
Igy van! Egyszerü és jó! Össze is rakom! Kösszi!

Kösszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) Frankye válasza Electronik hozzászólására (») Okt 27, 2006 /
 
Itt van hozzá a NYÁKterv is.
Meg néhány szó a tapasztalatokról.
(#) stoky hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Sziasztok!
Építettem egy átbeszélőt ami kb fél évig bírta...tönkrement.Csatlakozás ,nyüstölés, esetleg nem megfelelő illesztés is közbeszólhatott.A kérésem az lenne, hogy egy bevált kapcsolási rajzot valaki tudna csatolni? Tényleg olyan kellene ami egyszerű, saját akkus 12V-ról szalad /nincs zavaró jel/ kimmenet normál fülhallgató amit a sisakba már beépítettem.A csatlakozót mini XLR-re cserélem.Mikrofonról is küldjetek hozzá infót mert a sisak nyitott és nem akarok sokat faragni, de meg tudom oldani,h a versenyző szájától pár centire legyen.
Köszi előre is.Ha lehet sűrgős!
/pár hetem van a következő versenyig/
stoky
(#) stoky hozzászólása Szept 15, 2007 /
 
Kérnék minden hozzáértőt! ...reagáljatok a kérésemre mert nincs sok időm a megépítésre...
(#) Báddzsó válasza stoky hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
naszóval, ha minden igaz azt a kapcsolást mellékelem most ami a régebbi linken már nem elérhető (a minimegaphone.gif)
annyira egyszerű, hogy működne kell...
a mikrofonja bármilyen elektrét miki lehet szerintem, vannak gyufafej nagyságúak is...
soxerencsét!
( nemtom, hogy a 12 V-ot, hogy bírja, lehet kéne elé egy feszstab...)
(#) stoky válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 15, 2007 /
 
Köszi Báddzsó!
(#) grob_csaba hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
sziasztok
Nekem is valami hasonlóra lenne szükségem csak legalább 4, 6 ember számára, lehetőleg egy vonal szintű bemenerrel is rendelkeznie kéne, (esetleg lehetne benne olyan beleszólás kapcsoló ami a mikrofon bizonyos bemenő jelszintjére kapcsol).
Lehetőleg 12 vagy 24 voltról.
ezekhez a paraméterekhez szeretnék kérni kapcsolási rajzot, esetleg nyáktervet beültetési vázlattal,esetleg leírást, a magyart szeretem a legjobban.
Válaszotokat és segítségeteket, ha tudtok előre is nagyon köszönöm!!!
(#) ASz2105 hozzászólása Ápr 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a Mini-megaphone-t, 2 darabot átbeszélőnek. A gondom az, hogy teljesen jól működik az egyik erősítő, amíg a másikon le van tekerve hangerő. Amint a másikon feltekerem, torzít, recseg, elhallgat.
Külön jól működik mind2. Közös a táp és a test.
Van valakinek tippje mi lehet a baj, és hogy tudnám megszüntetni?
Előre is köszi a segítséget.
Üdv: ASz
(#) Csaplar hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Én is szeretnék építeni egy kicsi intercomot, ami motoros sárkányon is használható lenne.

Mivel nem nagyon értek hozzá, így érdeklődnék, hogy ez a kapcsolás alkalmas-e erre a célra:
Intercom

Köszi
Zoli
(#) pucuka válasza Csaplar hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Üdv!
A sofőr <---> utas közé igen.
(#) Csaplar válasza pucuka hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
És szükséges hozzá még valami egyéb kütyü? Mikrofon erősítő vagy valami egyéb?

Vagy erre a kapcsolásra ráakaszthatok sima PC-hez kapható fejhallgatós mikrofont és kész is ???
(#) pucuka válasza Csaplar hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Jó lesz, csak arra figyelj, hogy olyat vegyél, ahol a fejhallgató mindkét vezetéke független a mikrofontól
(#) Csaplar válasza pucuka hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Értem.
A két panelből csinálhatok egyet, igaz? Mert motoron is és sárkányon is egymás mögött van az utas és a pilóta és nincs szükség szerintem két dobozkára....

Kérdés, hogy mondjuk kb 1.5m-es kábellel is ugyanolyan jól működik a ketyere?

Köszi
(#) pucuka válasza Csaplar hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Sajnos kell a két dobozka, (minden fejhallgatóhoz egy) mert csak így tudod egy vezetékkel összekötni a két fejhallgató mikrofont.
Hogy mind a négyet össze tudod-e kötni, azt nem tudom, de ki kell próbálni
(#) Csaplar válasza pucuka hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Az egy dobozkát úgy értettem, hogy a két kapcsolást egymás mellé raknám egy panelen egy dobozba. Akkor ugyanaz, mintha kettő lenne, csak épp nincs közöttük kábel...
(#) pucuka válasza Csaplar hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szerintem pont az a lényeg, hogy csak egy drót megy a két személy között, és nem sok gubanc.
Eredetileg úgy van kitalálva, hogy mind a két fülesnél van egy dobozka, és ezeket csak egy drót köti össze. Ettől intercom.
De jogod, és lehetőséged van kísérletezni vele, hogy minél jobban megfeleljen az elképzeléseidnek
Az, hogy egy érpáron tudsz oda - vissza beszélni gerjedés nélkül, ahhoz meg kell valósítani mindkét "dobozkában" a saját hang kioltást, amit az összekötő vezeték csatlakozási pontjánál levő ellenálláshálózat lát el. Ha csak símán összekötöd a mokrofonerősítők, és fejhallgató erősítők bemeneteit, kimeneteit, be fog gerjedni, és használhatatlan lesz.
(#) bubuc17 hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
heló mindenkinek
énis nagy motoros vagyok a bátyámal..
mi már vagy 2 éve tervezzünk egy ilyet (:
egyszer vetünk is egy "vokitokit" a tescóban 2000ft ért de használhatatlan volt ha közel mentünk gerjedt ha mesze volt az volt a baj és a másik hogy alig lehetett bármit is érteni , csak a sistergés volt.
én azt találtam ki hogy telefon lenne a rádió (szinte már az öszes telóba van) és csak egy adót kell késziteni.
és az meg a mociba lenne. így a fogyasztás nem lényeges.
a kormányon lenne a csatlakozó a mikrofonak.
itt sok adót találtam de szerintetek melyik lenne a legalkalmasabb?? szembont: jó hangminőség,100m hatótáv, egyszerü legyen , és megbízható (tehát ne hangólódjon el stb...
(#) bubuc17 hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
nem tudom hogy mekkora fogyasztása van de ha minimális akkor a sisak bélésjébe is be lehetne építeni a mikrofont és megszünek a zavaró madzagok....
de igy már a méret is lényages szenpont lett..
(#) pucuka válasza bubuc17 hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Üdv!
Amit szeretnél ki van találva. PMR két darab, sisakba építhető mikrofon és fejhallgató. Conrad katalógusbanban nézz utánna. Nem mindegy milyen PMR -t használsz, kell lennie benne VOX funkciónak, és head set csatlakozónak.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Bocs, elfelejtettem
Bővebben: Link
(#) bubuc17 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
de én magam szeretném elkésziteni.
+ így olcsóbb is.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem