Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   67 / 282
(#) Syn7h37ic válasza doksec hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
DSC-nél nem jó megoldás az, ami az Esprit-nél alkalmazott, hogy akku-ról adunk tápot a szirénának. kifejezetten erre van a Bell+
A bell+ 3A kimeneti terhelhetőségű táp, kifejezetten szirénákhoz.
Tehát a Bekötés:
Bell+ sziréna táp+
Aux- Sziréna negatív.
Bell- Sziréna negatív start.
(#) Syn7h37ic válasza doksec hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A BGSM maradhat szerintem. Nyugalomban nem nagy az energiafelvétele. De, ha van benne egy kis akku, akkor már nem okoz gondot, mivel GSM adás idején erről pufferel. Ez az akku elhagyható, egy jumperrel lehet ezt kiválasztani, de ekkor tényleg jó alaposan beterheli a rendszert.
(#) doksec hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Sziasztok!
Nézegetem ezeket a DSC szirénákat és egy valamire nem
tudok rájönni. Mi a fene a különbség a DSC LADY és a DSC LADY KIT kültéri sziréna között? Először arra gondoltam, hogy a hab kifújás a kürtben, de megnéztem a leírását és nem... Ugyanaz.. csak az egyik LADY a másik LADY KIT.... Vagy én vagyok a hülye vagy én vagyok a hülye... Biztos van valami különbség... :vigyor2:
(#) CabexKft válasza doksec hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Hali! Nem Te vagy a hülye, hanem az aki tévesen adja meg a termék nevét! A KIT egy Angol szó. Jelentése = készlet, csomag, szett. Nos, ha adnak hozzá, kábelt is, meg pl. fúróhegyet akkor KIT lenne, de miután mindenki csak ugyan azt az egy szerencsétlen szirénát adja, így a név nem megfelelő. De ha arra gondolnak, hogy bezzeg eben van sok más is (fém doboz, szabotázs kapcsoló, 4 db ellenállás) akkor Kit-nek is megfelel. Csak az a gond, hogy ez gyárilag is benne van már. Magyarul= veszel egy extrák nélküli autót és azt mondják van benne extra (vagy ez egy KIT) mert van négy kereke, 2db külsőtükor meg egy autórádió...
(#) xphone hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy DSC PC1565 riasztóm PC1555RKZ LED kezelővel, melyek eddig nem voltak még beüzemelve. Problémám a következő: a rendszer LED és a zóna LED-ek világítanak. A *2 megnyomására a rendszer LED villogni kezd és az 1. és a 3. zóna LED világít. Próbáltam az üzembehelyezői útmutató szerint beállítani, a telefon figyelést letiltani (3 zóna LED), de nem sikerült a *8 5555 015 7 kóddal. Az 1. LED service-t jelez, de nem tudom azzal mit kell. Eddig az órát-dátumot beállítottam rajta, azt úgy látom elfogadta. Próbáltam egy hardver resetet, ugyanez a helyzet. Tudna valaki segíteni?
(#) xphone válasza xphone hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Közben sikerült rájönnöm, de azért köszönöm.
(#) toan válasza xphone hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia
A *2 után a 3.LED tényleg a TLM hibát jelöli, és tényleg azt kell tenni amit csináltál (015.szakaszban a 7.LED-et kikapcsolni). Ha mégsem tűnik el a hiba, akkor valamit nem jól csináltál. Hardver reset után a panelon visszaáll a gyári beállítás, tehát újra 015 7.LED kikapcs. A *2 beütésekor 1-es hiba után nyomd meg az 1-est és utána nézd meg melyik LED világít. Itt még sok minden lehet: akkuhiba, sziréna hiba, modul felügylet, modul szabotázs, stb. Előbb tudni kéne *2 1 után mi világít.
(#) toan válasza (») Aug 28, 2010 /
 
Én már vásároltam Lady és LADY KIT feliratú szirénát is. Ahol én veszem azt mondják mindkettő ugyanaz, csak a gyártó milyen matricát tesz rá. Akkut külön veszek mindig, sosem adtak egyik feliratúhoz sem.
(#) BlackForce hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Hali mindenkinek!!!
Nekem DSC 1616 köszpontom van.Az lenne a kérdésem,hogy lehetséges e valamelyik PGM-et (a kettőből) zónának kihasználni(távirányitó relékimenetet kéne rákötnöm).
Minuszban vagyok 1 zónával,és ha men muszáj,akkor nem vonnák egybe két helyiséget hogy felszabaduljon 1 zóna.
(#) Syn7h37ic válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nem lehet. Maximum 2 vezetékes tűz zónának, vagy 24 órás zónának használható. De a kezelőn van zóna bemenet, azt fel tudod használni, vagy egy 5108 bővítőmodult dobsz a riasztóra, és van plusz 8 zónád.
(#) CabexKft válasza BlackForce hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Van egy ötletem! Ha van 24 órás zónád (behatolás jelző is lehet), akkor azt a bemenetet használd fel a távirányítóhoz. A PGM2-t meg felhasználod a 24 órás behatolás jelzőhöz.
Telepítői kézikönyv: 24. oldal 24-es pont. Hangos 24 órás bemenet (Csak PGM2) :yes:
(#) Sanyesz1977 hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Üdv Mesterek!

Kicsit off a kérdésem:

Szereztem egy HA-863 tipusú riasztóközpontot.
Valami kínai csoda ez.
A Google kidobott egy pár oldalt, de azon csak a termékleírás van, nekem azonban a bekötési (jobb esetben kapcsolási) rajz kellene. Van rajta egy 16-os sorkapocs, és dunsztom nincs, mit hová kell kötni.
Az első kettőn kapja a petrót 3,4,5,-ön meg egy relé kontaktusai vannak. A többi megfejtésre vár.

Nincs véletlenül valakinek leírása hozzá?
(#) CabexKft válasza Sanyesz1977 hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia Sanyi! Azt sajnos csak a http://www.delton.hu/ forgalmazta úgy kb. 2003-ig, de szerintem nem nagyon vették mert kicsit .... , így már nem forgalmazzák Magyarországon. A Kínaiaktól kértem neked leírás, de még nem válaszoltak. Ha megjön elküldöm! www.aei-secucom.com
(#) sunyeb válasza (») Aug 31, 2010 /
 
Nem kínai, hongkongi, de egy kutya.
A gyártó honlapja: http://www.aei-secucom.com/
Ha jól veszem ki, ezt már rég nem gyártják, sőt a cég is átkeresztelkedett erre: http://www.aei-hongkong.com/
A leírásból úgy tűnik, hogy nem tasztatúráról üzemel az, csak egy sima kódzárat lehet rákötni a kulcs helyére. Van egy azonnali, egy késleltetett, ill. egy 24h-ás zónája. Gondolom 2-2 kivezetés ide tartozik. Két kivezetés valószínűleg a sziréna kimenet (built in siren driver conntacts), 3db a relé kimenet, 2 a 16V AC táp, 2 vagy aux, vagy akksi. A többit meg én a kulcsos kapcsolónak gondolom. Esetleg a sorkapocs szitázásából nem lehet rájönni? Jah' és a laírás szerint a zónák EOL lezárásúak, de az ellenállások értékéről nem esik szó.
Végső esetben leírásért a hongkongi céget lehet bolygatni, de nem látok rá túl sok reményt, hogy reagálnak...
Nem szerelném fel, csak ha muszáj (elavult, doksi 0, próbálgatással rengeteg időt el lehet szabni).

ui.: Itt az adatlapja:

http://www.aei-secucom.com/en/product_show.asp?ID=54&CateID=6

vagy ha 863N, akkor itt:

http://www.aei-secucom.com/UploadFile/download/20091111110355535_down.pdf
(#) BlackForce válasza CabexKft hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Köszi a segitséget,most én következem.
Mihelyt jutok valamire,ismertetem a fejleményeket.
Mostanság eléggé be van osztva az időm(rengeteg a meló),úgy hogy mindig az itthoni dolgok maradnak el időszűke miatt.
Annyit tudok,hogy a kezelő dolog már foglalt,marad a másik verzió.
Üdv mindenkinek
(#) Sanyesz1977 válasza CabexKft hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Hali Cabex, és mindenki.

Pont az általad belinkelt aei-s honlapot találtam meg korábban is.

A Deltont megnézem hátha...

Köszönöm a segítséget!...
(#) konix válasza sunyeb hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Helló Sunyeb!
Kérlek segíts, egy tanáccsal, melyik riasztót ajánlod, normál 4helyiségű családi házhoz? Megbízható kellene alap tudással, mert annyi bizonytalan meghibásodásról hallok, és kinlódás lesz az egész. Tehát egyszerű, de jó kéne.
Szeretném én bekötni, eddig PC hálózatokat kötöttem, hol tudnék megismerkedni az alap kifejezések /riasztók/ jelentéséve? Gondolkodom, hogy elmegyek lótifutinak egy riasztós céghez, hogy tanuljak...ha van aki felvenne? Na mindegy, ha tudsz segíteni nagyon megköszönném, Üdv Konix
(#) sunyeb válasza konix hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ha későbbiekben nem akarod bővíteni, akkor DSC 585H központot javaslok (4 vezetékes zóna (max. 8), 1 partíció, kommunikátor) + 1555RKZ kezelő (ezen van +1 zóna). Illetve DSC PC1616 (6 vezetékes zóna (max. 16), kommunikátor, 2 partíció). Ez is elmegy a 1555RKZ kezelővel, de más kezelőket is támogat.
Mindegyikhez adnak telepítési útmutatót. Amivel nem boldogulsz, arra itt a fórumon találsz megoldást.
Megtanulni valóban vagy gyakorlatban lehet, vagy vannak erre OKJ-s tanfolyamok.
Pl.: http://www.novit2001.hu/okj2.htm
Ha csak magadnak kell, akkor nem muszáj a tanfolyam. Ha hivatásszerűen dolgozni akarsz, akkor azt csak ezzel a végzettséggel lehet. A rendőrség enélkül nem állítja ki az igazolványod.

ui.: semmi közöm a fenti céghez, csak ezt találta a gugli elsőre
(#) konix válasza sunyeb hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Köszönöm a választ! Sokat segített, remélem fog menni!! Üdv Konix
(#) GIGALOMANIA hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Tisztelt Fórumozók.

Elsőnek is köszönetet szeretnék mondani mindenkinek, mert a fórum hozzászólások hatására a sötétségből, halvány ködös szintre jutottam.

Bekötéssel kapcsolatba kérném a segítségeteket. Nem ez a szakmám és nem is célom riasztókat beüzemelni, csak egy bontásból leszedett központot szeretnék saját részre felszerelni. Mivel többféle bekötési és üzembe helyezési tippeket olvastam, kérném a segítségeteket az "ideális" megtalálásához. Vezetékelés még nincs, mert majd az ötletek fényében fogom megcsinálni, mindegy, hogy 4,6,8 ereset húzok majd be.

Központ DSC PC585H classic REV04:
az alábbi csatlakozási pontokkal
AC | + AUX - | + BELL - | YEL KEYPAD GRN | 1 PGM 2 | Z1 COM Z2 | Z3 COM Z4 | RNG | TIP | R-1 | T-1 | EGND

CROW Siren BS-1:

FL- | GO+ | GO- | GND | +14V | TMP | TMP

4 db DSC LC-100PI:

T2 | T1 | NC | C | EOL | - 12 + |

1 db PC1555 RKZ rev. c
R | B | Y | G | Z

1 db mágneses ajtónyitás érzékelő

Amit meg szeretnék oldani:
4 db külön zóna + billentyűzeten ajtónyitás érzékelő. Riasztás a központ doboz vagy sziréna kinyitásakor, éjszaka csak az ajtónyitás + 1 érzékelő estén riasztás.

A válaszokat kérném valami nekem is megérthető formában . Mind az érzékelők, sziréna, és ajtónyitás esetében is.
Pl.:
Központ - > Billentyűzet
AUX + -> R
AUX - -> B
YELL -> Y
GRN -> G

Előre is köszönöm.
(#) Josi777 hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Talán nem pontosan ide tartozik, de jobb hijján itt kérek segitséget. Egy üzlethelyiséget bérlünk és az előző bérlő nem adta meg a DSC riasztó kódját. Tudja valaki, hogy hogyan lehetne életre kelteni?
(#) ittakopasz válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Kérdezd meg a főbérlöt.
Ha nem tudja sajna újra kell programozni.
Kéne hogy milyen a rendszer?
(#) toan válasza GIGALOMANIA hozzászólására (») Szept 4, 2010 / 1
 
Az AC bemenetre (első két sorkapocs) kösd a 16VAC tápot. A billentyűzetet kösd úgy, ahogy írtad. Az LC100 infrák a tápot az AUX +- ról kapják, a többit igy csináld:
Zx-ből jövő madzagot bekötöd a tamperkapcsoló egyik sorkapcsába, a tamperkapcsoló másik sorkapcsából egy 5,6k-s ellenállással átmész az NC sorkapocsba, a C sorkapocsból visszamegy a vezeték a Zx zónához tartozó COM pontba. Az infrába ha ezt megcsináltad, akkor még tegyél a C és NC közé mégegy 5,6k ellenállást. Ezt mind a 4 infrára csináld meg Zóna 1-4-ig.
Sziréna: +14V: központ Bell+ -ra
GND: központ AUX- -ra
GO-: központ Bell- -ra
TMP TMP: ezek közt összeszerelt sziréna mellett rövidzárat kell mérned külső szabotázs esetén. Ezt szintén egy zónára kellene kötni, de ahhoz 4 infra és egy nyitásérzékelő mellett már nem lesz szabad bemeneted. Ezért gondold végig, ha nem akarsz nagyobb központot venni, akkor valamelyik 2 infrát össze kell vonnod egy zónára. Ez nem szép megoldás, dehát ez van, szabotázszóna meg kell. Ezt is két ellenállással kell bekötni, úgy működjön mint az infra köre. Bármelyik zónád (kivétel azt ami a billentyűzetben van), akkor működik jól, ha nyugalmi állapotban (amikor az infra nem érzékel mozgást) 5,6kOhm-ot mérsz, riasztáskor 11,2k-t, leszedett infrafedél mellett pedig végtelent.
A billentyűzetbe a RBYG bekötése után a B-be, még tedd be a nyitásérzékelő egyik madzagját, a Z-be pedig a másik madzagját egy 5,6k-val sorba.
Ha minden kész, akku rádug, AC fel, billentyűzet csipogva indul.
A programozás:
*8 5555 015 7.LED ki ##: Telefonvonal figyelés tiltás
*6 1234 1 óraórapercperchónaphónapnapnapévév ##: pontos idő beállítás.

Ha mindent jól csináltál a sárga LED már nem világíthat.

*8 5555 000 0 11##: Kaypad megcímzése
*8 5555 001 03 05 05 11 01 ##: Zónatípusok beállítása. Az 1.zónára kötött infra fog éjjel is riasztan a 2. 3. nem. A 4. zóna a szirénából jövő két madzag )TMPTMP), az ötötdik zóna a keypad zónája, ami az ajtó, és riaszt éjjel. Ez a zónaprogramozás még változhat, például ha infra látja az ajtót.

*8 5555 005 020 020 020 002##: idők beállítása. A ki és belépési időd 20mp lesz, és 2 perc után áll meg a sziréna.
*8 5555 020 05##: ezzel megadtad, hogy a keypadban lévő zónát 5. zónaként kezelje.
*8 5555 013 2.LED ki, 6 LED ki##: kétellenállásos lezárás, kilépési hiba tiltás beállítása.
*8 5555 701 1.LED be##: 50Hz beállítás időalaphoz

Lehet ezeket egyszerűbben is. Nem kell minden programpont után kilépni 2db #-el, majd újra be *8 5555-el, de ha nem ez a szakmád, és most csinálod először, akkor így biztos nem hibázol.
Ezeken kívül már csak apróbb finomítások kellenek, ha ide eljutottál, akkor már 90% kész.
Ha eddid megvagy, kérdezz, és finomítjuk a dolgot....
(#) GIGALOMANIA válasza toan hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Köszönöm szépen Toan.
Szerintem sok kezdőnek sokat segített a válaszod.

Összerakom és ha nem boldogulok, akkor jelentkezem. Köszönöm az idődet.
(#) Josi777 válasza ittakopasz hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
510H van ráírva. A főbérlő se tudja, mert az előző bérlő szereltette be. Ha újra kell programozni akkor ez van, de legalább akkor használható, így meg csak dísznek van
(#) sunyeb válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
A telepítési és kezelési útmutató itt:

http://www.normi.hu/mikrotechno_pdf/kozpont_leirasok/pc510/PC510.pdf

7. oldal a Te barátod az alaphelyzetbe állítás. Azután újra kell programozni, de elég egyszerű központ menni fog.
Valószínűleg némi szirénázással fog járni a visszaállítás közben, illetve a doboz kinyitásakor, ha jól meg van csinálva. Bővebb infoért kérdezz itt a fórumon, de szerintem egyedül is menni fog
(#) doksec válasza sunyeb hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Ha csak előbb szét nem szedi a kültérit, sőt szerintem jobban jársz ha szétszeded. De ha megvannak a zónainformációk ( 1zóna Bejárati ajtó stb... akkor talán ki tudod ügyeskedni, hogy van e neki szabotázsa a kp dobozon. De szerintem minden képen szedd szét a szirénát, mert ha elveszed a tápját (amit ugye bár resetnél el kell. ) Akkor a sziréna tuti megszólal.
De ez sem biztos. Mert ha a sziréna tápja a kp. akksijára van kötve,akkor ha azt megnézed lehet, hogy a doboz is szabotázs, de ha meg nem akkor szedd szét a szirénát(attól függ milyen. Milyen?) Húzd le vagy kösd ki róla a hangjelzőt a kürtöt és akkor elkerülöd a ninót.(Mármint a szirénában kösd ki a kürtöt.)
Remélem tudtam segíteni. De elég gyatrán fogalmaztam.
(#) sunyeb válasza Josi777 hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Ja * mielőtt resetelnéd, nézd végig melyik zónára melyik érzékelő van kötve, így egyszerűbb lesz az újraprogramozás.
(#) sunyeb válasza doksec hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Én egy resethez nem szoktam szétszedni a kültérit. 2x20mp szirénázás kb. belefér (és a sziréna akksija is le van tesztelve
A szétszedés alatt is szirénázik ha nem tudod a szervízkódot, illetve a sziréna belső szabotázsra van állítva (típustól függően 20-50mp-ig) és ráadásul azt a füledbe.

DSC-nél nem kötjük a szirénát a központ akkujára, van neki felügyelt kimenete direkt erre.

Én különben értem mit akartál írni de, hogy Ő nem fogja az elég valószínű
(#) doksec válasza sunyeb hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Igen,igen elég rosszul fogalmaztam.
Az akksiteszt tényleg jó ötlet... , de valljuk meg az nagyon amatőr megoldás, ha a szréna szabotázsa
saját magát figyeli... Tessék tisztességesen kikötni egy zónára és azt 24hr-ra tenni.
Nincs igazam? Egyébként én szirénaszereléskor, mindig a fülemre rakom az Mp3 lejátszómat és zenét hallgatok rajta, így nem igazán tud izgatni, még a Solo sem a fülembe. 2.-es megoldás a füldugó. És tényleg mindig elfelejtem, hogy DSC-ről beszélünk, annak tényleg ott a BELL +. Bocsánat.
Következő: »»   67 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem