Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RC távirányítás modellekhez
Lapozás: OK   1 / 48
(#) user1027 hozzászólása Jan 9, 2006 /
 
Szevasztok.
Nem tudjátok honnan lehet beszerezni R/C autóhóz kis rádió adó-vevőt?
Vagy az is jó ha megmondjátok, hogyan lehet csinálni egyet.
Küldjetek már egy kapcsolási rajzot róla.
előre is kőszi.
(#) Gabi válasza user1027 hozzászólására (») Jan 10, 2006 /
 
Szia!
Attól függ milyen funkciókat akarsz megvalósítani. Ha nagyon egyszerüt, akkor elég venned egy vezeték nélküli csengőt, szétszeded és használod a benne lévő egy csatornás kapcsolatot. Ha mind a négy irányt akarod, akkor kicsit bonyolultabb összehozni vagy vehetsz komplett 4 csatornás adó vevőt is, csak az elég drága lesz.
(#) dB_Thunder válasza user1027 hozzászólására (») Jan 10, 2006 /
 
Modell boltok...
google keresés...
egyszerű kb 15e használtan.
(#) Lucifer válasza user1027 hozzászólására (») Jan 10, 2006 /
 
Használtan itt.
Kapcsolási rajzról, építésről itt.
(#) user1027 válasza user1027 hozzászólására (») Jan 10, 2006 /
 
Ha az R/C autómba elszált a vevő, hol tudok szerezni?
NIKKO 49MHz
9.6v
(#) Lucifer válasza user1027 hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
Nikko-ba sehol. Az nem modellautó ergo nem lehet hozzá alkatrészt kapni. Játéknak jó, de ez a hátránya. Amúgy mikori kiadású? Meg egy kicsit bővebben is kifejthetnéd mit jelent az hogy elszállt.
(#) user1027 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
Vettem hozzá egy 12v-s aksit, mert azt mondták azt még elbírja. Így is volt amíg kb. az ötödik töltés után rákötöttem és a hűtőbardánál egy szürke füstcsóva jelent meg +égett szag. A nyáklapon semmit sem lehet látni, minden teljesen ép.
(#) Lucifer válasza user1027 hozzászólására (») Jan 12, 2006 /
 
Szerintem a végfoktranzisztorok valamelyike szállt el. Csak előre-hátra nem megy??? Amúgy a Nikkokban tipikusan alulméretezett minden (szerintem). Ha van msn-ed és érdekel a téma dumálhatunk róla. martonmiklos@freemail.hu
(#) Frigo hozzászólása Márc 22, 2006 /
 
Hi!
Szeretnék távirányítós kisautót éőíteni, de gondban
vagyok az elektronikával: nem találtam infót, leírást
hogyan lehetne építeni adó-vevőt...
Adhatnátok némi ötletet, tanácsot.
Köszi.
(#) Gory válasza Frigo hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Valahol láttam egy linket a fórimtémák közt egy oldalra, ahol egycsipes adó meg vevő volt, antennát is a nyákra maratták. Ezt egy mikrokontrollerrel akármilyen rádiós vezérlésre tudod használni. És 1000 Ft körül volt az ára. Csak most nem találom én sem a linket a témák közt. Ha te ráakadsz véletlen írd már ide légyszi.
(#) Tomee válasza Frigo hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
talán itt megnézheted a termékek => rádió frekvenciás eszközök között.
(#) DonJoker válasza Lucifer hozzászólására (») Szept 5, 2006 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni… van egy gyári (NQD) kishajóm, ami 40 MHz-en működik.
Szóval az a gondom vele, hogy nagyon kicsi a hatótávolsága… szerintem max. 30-40 m lehet. Arra gondoltam, hogy a vevő elé valami erősítő áramkör beépítésével növelhetem a hatótávolságát.
Tudnátok valami egyszerű és nagyszerű megoldást mondani egy elektronikában kissé lámának?
Előre is köszönöm!
Üdv.:
Don
(#) zsolesz088 hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
sziasztok!
van egy nikko r/c kocsim de elromlott a vevö ic-je és nincs ráirva a tipusa. ebben kérnk segitséget én sehol nem találtam. az adoban (távirányitoban) nt9601 tipusu ic van (arra rá van irva) de az autonak a vevöjében nem tudom milyen van a segitséget elölre is köszi
(#) pixels hozzászólása Dec 27, 2006 /
 
csak egy ic van benne? tranzisztor? esetleg fet? mert ha van benne más is, először azt kellene megnézni... sztem

szerk: ic adatlapot nem találtam....
(#) zsolesz088 válasza pixels hozzászólására (») Dec 27, 2006 /
 
csak ellenállás, dioda, meg ez az ic van benne nem emléxek tranzisztorra de ha van akkor megnézem jah és pár tranzisztor
(#) phc hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
Ha valakit érdekel a felsőkategóriás modellezés akkor ezt a lapot ajánlom itt van minden: http://www.cat-ing.de/turbines/helikoptermodelle/turbinentrainer.htm
(#) unicorn hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Egyik ismerősöm szeretne modellezni és lehetőleg olyan frekvencián szeretne működni, amelyik a legjobb távolságokat látja át, lehető legkevésbé zavarnak bele a tereptárgyak.
Tudtok valamit ajánlani, útmutatót adni?
(#) sirály12 hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Csá.

Van egy távir kapcsolási rajz, most akadtam rá a neten, ehhez nem tud valaki vevő rajzot?

http://glidermodel.freeweb.hu/mikrobi.htm

Nagyon profi.
(#) Lucifer válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Üdv!
Ez tényleg nagyon jó oldal.
Itten van egy rajz, 35 Mhz-s FM vevőről.
(#) sirály12 válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Tetszik a rajz, csak az a baj, hogy a szövegből semmit sem értek.
De a rajz nagyon tetszik, egyszerű és nagyszerű.

Vajon mennyi lehet a max táv amit tud?
És menne azzal a távvírrel amit linkeltem?
(#) sirály12 hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Ez pedig itt a fórumon volt, egy másik topikban, ez is jó, csak az adó kicsit sok alkatrészből áll, és emiatt bonyolult, legalábbis szerintem. A vevő viszont tetszik.

http://www.electrobit.hu/?page=modellezes.html&lang=hu az oldal közepe körül: digitális rádió távirányítás címmel.
(#) sirály12 hozzászólása Ápr 16, 2007 /
 
Az adóban lévő tekercseket, hogyan kell elkészíteni, van ehhez valahol leírás. Rádiós cuccokkal még nemnagyon foglalkoztam. A pices része menni fog szerintem.
(#) sirály12 hozzászólása Ápr 17, 2007 /
 
A ppm kódolásról tudna valaki mondani egy jó oldalt, vagy egy kis magyarázatot.
(#) Ricsa válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
Nekem is kéne egy vevő! Én hajót szeretnék építeni, de a távvezérlő elhalálozott (Isten nyugosztalja), és magam szeretnék csinálni egyet. Köszönöm.
(#) sirály12 válasza Ricsa hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
Ahh. Sorstárs.

Ahogy nézem, és megértem a dolgokat ez a páros jónak igérkezik. Csak azokkal a fránya tekercsekkel fog meggyűlni a bajom. De ezek egyszerűnek tűnnek, és szerintem megépíthetőek. Minél hamarabb ki is próbálom őket.
(#) sirály12 hozzászólása Ápr 17, 2007 /
 
(#) Ricsa válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
Ja 1szerű. Mihez képest . De ezek miylen tekercsek, semmi infó nincs róluk. Vagy te tudod? Meg a kapcsrajz. elején, mi az a 50 Mhz-es bigyusz?
(#) sirály12 válasza Ricsa hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
A tekercseket ki lehet számolni, már elkezdtem utánanézni a dolognak.

Az az 50 Mhz-es bigyusz pedig egy kvarcoszci. Olyan 4 lábú kis fém tokban szokott lenni. Ponzosabb és mindíg egyből elindul.
(#) Ricsa válasza sirály12 hozzászólására (») Ápr 17, 2007 /
 
OK. Ha majd kiszámoltad, akkor lécci írd már ide be. Köszönöm. És ezt mivel lehet vennni? Mármint a jelet
Következő: »»   1 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem