Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Iskolai csengő
 
Témaindító: JZoli, idő: Dec 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 5
(#) hadnagyakos hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Segítségeteket kérném egy iskolai csengő programozásában. Sajnos csak az időt lehet beállítani rajta, a többi programot EPROM-ban tárolja. Ennek az átprogramozásához kellene segítség.
Azt szeretném megtudni, hogy milyen adatokat tárol az EPROM-ban. Ha hazérek csinálok normális képeket is róla, addigis csatolok párat.
(#) hadnagyakos hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Itt vannak az ígért képek.
Az Eprom tartalmát kellene megtudni, hogy át lehessen programozni benne az időzítést.
A képeken nem látszik, de 2716 típusú EPROM van benne.
(#) Medve válasza hadnagyakos hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hello, szerintem ugy működik, hogy minden nulla másodpercben kiolvassa az összes időpontot az EEPROM-ból, ha valamelyik megegyezik az aktuális idővel, akor csenget. Ahogy irod, ki kellene listázni az EEPROM tartalmát, és összevetni a mostani csengetési időpontokkal. Vélhetőleg nem alkalmaztak semmi "titkosítást" és az adatokból könnyen azonositani lehet a bájtok és az órák, percek megfelelőségét. Egy EEPROM égetőre lesz szükséged.
(#) hadnagyakos válasza Medve hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Elkezdtem nézni ilyen kapcsolásokat, de sajnos mindegyik túl bonyolult. Keresgélek tovább.
(#) Gafly válasza hadnagyakos hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Valahol kell benne lenni egy processzornak is, annak a tipusa is kellene.
Szerintem egy epromert nem érdemes épiteni egy égetőt, biztosan van valahol a környéken valaki első körben ki tudja olvasni (például számtech. bolt/szerviz)...
Mellesleg ez az óra kevéssé gyárinak néz ki és a terminál fórumon véletlenül van egy Elektrokit nick nevű felhasználó
(#) vilmosd válasza Gafly hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hali
Nincs abban semmifele proci. A 4040 lepteti az EPROM cimet, es az eprom kimeneten a megfelelo cim be van irva H szintre. A kovetkezo cimen megint L szint van. A 4040 parhuzamosan fut ( azonos orajelet kap) az oraval. Kb ennyi az egesz. Ha ki lehet olvasni az EPROM tartalmat akkor ra lehet jonni hol kellene valtoztatni az uj idopontokhoz.
Udv Vili
(#) hadnagyakos válasza Gafly hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Érdekes, akkor kapcsolatba lépek vele. Kétségeim vannak, mivel elég idős már az óra.
(#) moltam válasza Gafly hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Szerintem ez gyári. Ilyen volt a régi iskolánkban.
(#) hadnagyakos válasza moltam hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Szerintem ez egyedi gyártású, mintha a suliban is azt mondták volna. Minden bizonnyal kézzel készült, mivel több jel is erre utal. Például ekkora trafót felesleges lett volna beletenni, mivel csak a TTL áramköröknek és a relé behúzásához kell áram, ráadásul a trafó bontott darab, egy Unitra magnóból.
Az egyetlen dolog ami erre rácáfolhat, az előlap és az egész burkolat szép szitázása.
(#) vilmosd válasza hadnagyakos hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hali
Mint irtam, Probald meg kiolvastatni valakivel az EPROM-ot, es ide feltenni a hex tartalmat. Abbol esetleg ki lehet okoskodni hol kell valtoztatni az idopontokat. Utana lehet csinalni 1-2 EPROM-ot kulonbozo idokkel.
Udv Vili.
Keress valakit a kornyeken akinek van egetoje. Ha hozzam elhozod en is kiolvasom
(#) hadnagyakos válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Holnap végigjárom a PC-s boltokat, hátha valahol ki tudom olvasni. Bár amilyen boltok itt vannak, nem hiszem, hogy meg tudják oldani.
A környezetemben nem ismerek senkit akinek lenne programozója.
Ha Kalocsán laknál, elvinném.
(#) vilmosd válasza hadnagyakos hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Nem ott lakom. Nezd meg az adatlapom
(#) hadnagyakos válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Nem írja ki a lakhelyed.
Nézelődök még égetők után, mert itt biztos nem fogom tudni kiolvastatni.
(#) vilmosd válasza hadnagyakos hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Es a picassa linken mit latsz?
(#) vilmosd válasza hadnagyakos hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hali
Esetleg itt : biglacko willepro. Nagyon sok eszkozt kezel, es nem draga.
Udv Vili
(#) hadnagyakos válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Kicsit messze van Kalocsától....
Gondolkodom rajta, bár szerintem inkább magam építek egyet.
(#) vilmosd válasza hadnagyakos hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hali
Nem tudom mennyi gyakorlatod van, de ennel olcsobban es gyorsabban nem hiszem hogy ki lehet hozni. Esetleg hivd fel es kerdezd meg, hogy csak PCB-t ad-e el. Ha ad el akkor az alkatreszeket kell csak megvenni, es van egy univerzalis egetod, ami jo sokmindenre. PIC es Atmel procikat is lehet vele egetni. Sajnos EPROM-hoz nem lehet egyszeru egetot csinalni, mert sok labat kell vezerelni.
Udv Vili
(#) hadnagyakos válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Meggondolom a dolgot. Jól jöhet, úgyis szeretnék belekóstolni a PIC és az AVR világába is.
Van tapasztalatod ezzel a programozóval?
(#) vilmosd válasza hadnagyakos hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hali
Nekem vegulis nincs, de haverok vettek tole es azt mondtak hogy jo. En meg a 90-es evek elejen csinaltam sajat programozot es azota is azt hasznalom. Igaz EPROM egyre kevesebb van hasznalatban. Viszont ez a programozo univerzalis, es altalaban vannak frissitesek az eredeti honlapon.
Udv Vili
(#) serrasalmus hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Hello!
Én egy laikus vagyok.
Egy régi típusú harangos csengőt akarok felszerelni a lakásba, és a vezetékét közvetlenül a telefonzsinór mellett vezetném.
Az a kérdésem, hogy befolyásolja-e a telefonvonalat ez valamiben?
A csengő egyébként 2.5 VA teljesítményű, 8V-tal működik, az van ráírva.
Köszönöm a választ előre!
(#) MAGA VAN válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Aug 11, 2010 /
 
Üdv. kiskacsa2009
Ha még nem oldódótt meg.

Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) Fulcrum válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Szia!
Most került hozzám egy hasonló iskolai csengő vezérlő.
Ha csak csengetési időket akarod állítani, (becsengetés/kicsengetés és előjelző csengetés) ahhoz nem kell az EPROM-ot átírni. Lehet programozni a rajta lévő gombokkal. Egyébként egy győri ember csinálta ezeket (R.I.P) és elég sok iskolában használják.
(#) hadnagyakos válasza Fulcrum hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Hogy lehet programozni a rajta lévő gombokkal?
Én nem jöttem rá...
Szerk.: Én úgy tudtam, hogy csak az időt lehet beállítani vele.
(#) Fulcrum válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Egy DC-95-ös típusú került hozzám javításra.
Elég nehéz volt rájönni a beállításokra, de sikerült. Hosszadalmas lesz leírni, de megpróbálom. Először be kell lépni a "menüjébe". Nálam van egy PROGRAM nyomógomb azt megnyomni 1X, majd be kell írni a kódot, ami alap esetben 123. Az első számjegyet az ÓRA gombbal, a másodikat a PERC gombbal, a harmadikat a NULLÁZÁS gombbal tudod beírni.
Ekkor megjelenik a kijelzőn az OPEN felirat. Majd az ÓRA gombbal lehet a menüben mászkálni, 8 menüpont van.
HOUR-0, DAY-1, COPY-2, LOAD-3, DEL-4, CODE-5, PA1-6, PA2-7, PRO-8
A Ki-/becsengetési időpontokat a LOAD menüpontban lehet beállítani.
(#) hadnagyakos válasza Fulcrum hozzászólására (») Szept 8, 2010 /
 
Sajnos, akkor ez enyémet nem lehet programozni, mivel nincs rajta program feliratú nyomógomb. Nekem csak egy Jaxley kapcsoló van, amivel ezek szerint az előre beállított programot lehet kiválasztani.
(#) AMK válasza ciw hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Keress meg, azonnal kellene 2 db programozható iskolai csengő, sürgős, írj árat . veg.titkarsag@csoki-net.hu
(#) kadarist válasza AMK hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Miért nem keresed meg Te? Bővebben: Link
(#) VIM válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Idézet:
„Keress meg, azonnal”

Katasztrófa! :gumicsirke: ....hát nem?
(#) sanya válasza Fulcrum hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Szia!
Nálunk az iskolában is van egy DC-99 tipusú csengető óra.
Rám esett az a megtisztelő feladat, hogy keltsem fel csipkerózsika álmából. ( ennek persze a diákok nem örülnek annyira ) Én nem tudok rajta időt sem állítani .
Lehet , hogy azt is csak a program gomb aktivizálásával lehetne ? Tudnál nekem ebben segíteni ? Semmi leírás sincs hozzá .Sőtt .
Felhívta a rajta lévő telefonszámot ( a gyártóét )ott sajnálattal közölték, hogy sajnos már meghalt .....

Tudna valaki segíteni nekem ?
(#) hadnagyakos válasza sanya hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Azóta egy kicsit átnézegettem én is.
Egy képet tudnál róla felrakni, hátha ki tudjuk találni?
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem