Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony TV javítás
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 12, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 31
(#) lapose válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Szia!

Ilyen hibánál a zöld szín elektronágyújáról eltűnik a feszültség. a videóvégfok környékén egy ellenállás, vagy egy tranzisztor forrasztása okozhatja a gondot. ha szerencséd van a videó erősítő a képcsőnyakán lévő panelon van.
Sajnos a hibát okozhatja a képcső katód tárlata is. Általában katód-fűtés zárlat fordul elő. Ebben az esetben földfüggetlen fűtőkörrel lehet segíteni a bajon.
(#) Gery78 válasza lapose hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Megpróbálom átforrasztani a képcső nyakán levő alkatrészeket. Megnézem a zárlatot is, hátha rábukkanok. (Van rajta 3 hűtőbordás tranyó) Most hogy mondod a trinitron képcsövek hibája szokott lenni, hogy a zöld ágyú középen van, és jobban elhasználódik.
(#) Gery78 válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
A képcső paneljének mozgatása nem segített.
(#) kadarist válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Az sima in-line csöveknél is középen van a zöld, de valóban ennek a katódnak az elhasználódása gyakran hamarabb bekövetkezik. Mérj feszültséget a katódokon.
(#) Gery78 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Megmértem a feszeket a képcsőn található GND-hez képest:
KB=124,4V
KG=49V
KR=131V

Gondolom ezek a Blue, Green, és Red katódok. Így van jelölve a képcső nyakán levő panelon. A KG-n fele feszültség van.
(#) kadarist válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
A G katódhoz tartozó tranzisztorokat, diódákat mérd ki.
(#) Gery78 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Megméregettem jónak tűnnek. Van ott néhány elkó is, és van rajta 3 db TDA6111Q nevű állatka. Ez volna a video erősítő? Az jutott eszembe hogy a G-hez tartozó IC-t kicserélem egy másikkal. Ez jó ötlet?
(#) kadarist válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Ja, hát akkor a TDA halálozott el. A panelen lévő ellenállásokat azért méregesd át a biztonság kedvéért.
(#) Gery78 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Ha kiveszem a TDA-t és úgy bekapcsolom akkor fog történni valami? Eldurranhat valami? Gondolom a zöld rész nem fog működni. Ha nem jelenik meg a hiba akkor tuti hogy az lesz nem? Még megnézem az ellenállatokat is. Az átcserélést egy másikkal kipróbálhatom?
(#) Boss válasza Boss hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Elsőnek is elnézést hogy sokáig nem válaszoltam !
De most itt vagyok és a kérésedre elkészült néhány kép is a tv-ről !
Remélem segít valamelyik abban hogy nekem is tudj segíteni !
Előre is köszönöm Kadarist !!!
(#) kadarist válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Inkább szerezz be egy másik IC-t, mert ha csereberélsz, akkor a másik szín fog torzulni, ráadásul a védelem le is kapcsolhatja a tévét.
(#) Gery78 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
A TDA-kat megcseréltem, egy jó pozícióban lévővel, de maradt az eredeti felállás, ugyanazokat a feszeket mérem mint az előbb.
(#) kadarist válasza Boss hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Egy STV9379 nevű IC-t keress, és a környezetében lévő elkókat cseréld. Ha ez nem jön be, akkor szerelőhöz kell fordulni.
(#) kadarist válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
A meghajtás hogy alakul az IC-k bemenetén?
(#) Gery78 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Azt nem tudom, hogy milyen a meghajtás mit kellene mérjek? A TDA IC bemenetén a feszültségeket?
(#) kadarist válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Hasonlítsd össze az egyenfeszültségszinteket a TDA-k bemenetein.
(#) Gery78 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Megméregettem az 1-6 lábakon ugyanazt mérem, a 789 lábakon van eltérés. A Zöld IC-n mérek kevesebbet, olyan 50V körül. A jó csatornákon 120V körül mérek ezeken a lábakon.
(#) kovi84 hozzászólása Szept 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy problémám egy Sony TV-vel.Kadarist kolega már segített kapcsolási rajzzal.Viszon így is elakadtam.Olyan a képe mintha egy ilyen bordós beütése lenne a képnek.Elég lassan jön be a kép és nem is éles.Lenne pár ötletetek mit nézzek meg azt megköszönném.Üdv kovi
(#) kadarist válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
A 3-as lábon van a bemenet. TDA6111 adatlap
(#) kadarist válasza kovi84 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Képcsőgyengülés lehet a hiba oka. Regenerálást javaslok. Esetleg a G2 (Screen) feszültég emelése is javíthat a problémán, vagy a képcső fűtőáramának növelése is szokott segíteni.
(#) Gery78 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
A 3-as lábakon 3,5V van. Valami a kimenetét terhelné? A kimeneteken van különbség, a 789 lábakon. A zöld csatornában van kevesebb.
(#) kadarist válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Az ellenállások jók a panelen?
(#) Gery78 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Jónak tűnnek az ellenállások, bár van egy furcsaság, egy 115Ohm-os ellenállás zárlatot mutat, kiforrasztva viszont jó. Párhuzamosan vele van egy 2kV-os kondi, de azt is kiforrasztva megmértem, és az is jó. Van ott még 2 dióda, azok is jók.
(#) kadarist válasza Gery78 hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
A PDF 14-ik oldalán van a képcsőpanel. A rajz alapján próbáld meg behatárolni a zárlat helyét.
SONY CHASSIS AE2F(Get Manual)
(#) Boss válasza kadarist hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Ismét köszönöm a gyors választ !
Megpróbálkozom vele !
De előtte 1 gyors kérdés még !
Ez az IC a ( nagy ) főpanelen keressem vagy a képcső környékén, esetleg a táp körül valahol ?
Köszönöm a segítséget !
(#) jenci2007 hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Szasztok adott egy Sony KP-41S4- projektoros tv .a hiba jelenség villog a képe és a kép csak kb negyed ora elteltével jőn be .

mi lehet a baja?
(#) kovi84 hozzászólása Szept 15, 2010 /
 
Sziasztok! Egy SONY TV-hez keresek kapcsolási rajzot. KV-A341 a tipusa. Köszönöm előre is a segítséget.
(#) gszabo1 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Sziasztok! Jó 10 éves 72 cm-es 100Hz Sony tv az útóbbi időben bekapcsoláskor (és néha menet közben is) kicsit csíkozik pár maásodpercig, fényereje gyenge, sötétebb ill színe gyenge. Aztán jó lesz a kép, de az elején 20 mp-ig kb nem jó. Nagyfesztarfó lehet a gond?
(#) kadarist válasza gszabo1 hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Szia!
Nem, a képcső gyengélkedik.
(#) gszabo1 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Sziasztok! Jó 10 éves 72 cm-es 100Hz Sony tv az útóbbi időben bekapcsoláskor (és néha menet közben is) kicsit csíkozik pár maásodpercig, fényereje gyenge, sötétebb ill színe gyenge. Aztán jó lesz a kép, de az elején 20 mp-ig kb nem jó. Nagyfesztarfó lehet a gond?
Következő: »»   12 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem