Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 291
(#) Zegibaba válasza raptor1974 hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Szia Raptor akkor azt teszem. Érdekesség még a digit kijelző annak ellenére is +5C mutat a normál hűtő térre hogy az a külső hőmérsékletre melegedett. És ha szorul a lapát szilikon zsír?
(#) raptor1974 válasza fenyibaba hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Fenyibaba.
Ez jó eséllyel elektronika lesz. Ha a kompresszor nagyon sokat megy és ráadásul nagyon hűt is, akkor szerintem csak a szabályozás lehet a ludas. Legalábbis Nofrost készüléknél. Itt ezt az elektronika végzi. Ha a készülék még nincs két éves, akkor garanciális szerviz. Mást ne is engedj hozzá nyúlni, mert különben a garancia megszűnik. A garanciajegy hátulján találod a központi hibabejelentő számát.
(#) raptor1974 válasza fmse hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Fmse.
Ha a kompresszor megy de nem hűt, akkor két eset lehetséges elsősorban. (tekintve, hogy aránylag új gyártású hűtő) Vagy meglógott a hűtőközeg, vagy a kompresszor nem szállít. Abból a tényből kiindulva, hogy a kompresszor hangos volt én inkább az utóbbira tippelnék. Ennek megállapításához mindenképpen szerelő kell, az orvoslásáról nem is beszélve.
Budapest környékén nem nagyon ismerek se szervizet, se szerelőt, mivel én a délalföldön lakom. Érdemes körbekérdezni ismerősöket, szomszédokat, hogy nem-e esetleg tud valaki egy megbízhatót.
(#) raptor1974 válasza Zegibaba hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Zegibaba.
Ez érdekes. Lehet, hogy a szonda a ludas, vagy az elektronika. Ha 5 fokot mutat, de a külső hőfokra melegszik, akkor valami az érzékelés, vagy annak kiértékelése körül nincs rendben. Így a zsalu sem fog nyitni, még ha jól működne egyébként, hiszen a rendszer úgy érzi, hogy a hőfokkal minden rendben. Én inkább a szondára tippelnék.
(#) fmse válasza raptor1974 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Raptor!

Egyértelműen szerelő volt az első gondolatom. Csak egyetlen szerelőt tudtunk felhajtani, aki szívta a fogát, hogy ha NOfrostos nem tudja megcsinálni, de szívesen megnézi. Persze nem ingyen.

Szerinted, hogy járunk jobban, ha megcsináltatjuk a hűtőt vagy keresünk egy régebbit használtan?
Láttam pár Liefheit-ePrivileg-et
és Gorenjét, ami nem is tűnt leharcoltnak. Annyi, hogy ezek nem olyan hatalmasak, mint a mostani, de őszintén nem akarok 30 ezreket kiadni rá.

Sajnos utánaolvasva nem sok jót olvastam az Indesitről, de ez már késő bánat, hisz megvolt a hűtő.

köszi
Emese
(#) kleingy81 hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy négy éves Electrolux ENB 3850 hűtőnk, ami hajnalban elkezdett csipogni és a fenti kijelzője pirosan villogni. Mi lehet a hiba? Gyors gúglizás nem hozott eredmény, a gyártó honlapja meg semmire se jó.
(#) mjmj válasza kleingy81 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Kombi Frostfrei?
(#) Zegibaba válasza raptor1974 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Raptor akkor a szondával folytatom, merre találom remélem nem kívülről van a beltérbe ,,lógatva" ?
(#) sanyaman hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy néhány hónapos Gorenje RK63391 kombi 1 kompresszoros hűtő. Péntek este megadta magát, semmit nem csinál, se belső világítás se hűtés, az első kijelző is teljesen sötét, áramot kap, azt megnéztem. Van vmi tippetek mi lehet a gondja? (A szerelő jövő héten jön remélhetőleg, de eléggé zavar a dolog hogy ennyi idő alatt elromlott)

Köszi!
(#) mjmj hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Gyerekek!!
Szerintem ( elolvasva soksok hozzászólást ) Indesit, meg Ariston......Hotpoint hűtőt ne vegyetek...
(#) mugab válasza sanyaman hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Remélhetőleg a betáp vagy a panel kontakthibás.
Mivel valszeg garanciás nem biztos hogy jó ötlet hozzányúlni...
(#) raptor1974 válasza fmse hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Fmse.
A használt hűtő mindig lutri. Lehet, hogy teljesen jól néz ki, de egy-két hónap múlva tönkremegy. Garancia meg ugye nincs rá, úgyhogy ott vagy vele ahol most.
Lehet, hogy 10 évig hozzá se kell nyúlni. Csak a vakszerencsén múlik. Szerintem még mindig érdemes pár ezret rááldozni, hogy kiderüljön, hogy mi a baja pontosan, illetve, ha már valami cserélve lesz rajta az már nem valószínű, hogy még egyszer tönkremegy.Így legalább már ez biztos valamennyire, míg egy használtnál semmi sem.
Ami az Indesit-et illeti, szerintem nem jobb vagy rosszabb mint a többi. Korábban mindig az Elektrolux hűtőket ajánlottuk, de mostanában már ez sem biztos.
(#) fenyibaba válasza raptor1974 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Raptor!
Köszönöm segítséged. A hűtő 2 hetes!
Próbálkozok a garanciális szervizzel!
Mégegyszer köszi!
(#) raptor1974 válasza Zegibaba hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Zegibaba.
A szondát valószínűleg a normál tér légcsatornájában találod meg, vagy rosszabb esetben a normál tér oldalán egy külön kis tartóban.
(#) mjmj hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Van most egyáltalán olyan hűtőtípus amit nyugodt szívvel lehet ajánlani?
(#) raptor1974 válasza sanyaman hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia Sanyaman.
Vagy kontakt hiba, vagy a panel adta meg magát.
Ami a szerelést illeti csatlakozom mugab-hoz. Ha garos akkor csak a garanciális szerviz jöhet szóba, különben megszűnik a garancia, egy esetleges panelcsere pedig igen zsebbenyúlós tud lenni, ha ki kell fizetni.
(#) raptor1974 válasza kleingy81 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Hőfok kijelzés van rajta?
Nem mutat hőfokemelkedést a mélyhűtőben?
A kompresszor megy?
(#) raptor1974 válasza mjmj hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia mjmj.
A 40 éves Lehel.
Mindene javítható, és ritkán megy tönkre.
A mostaniak meghibásodási rátája típustól függetlenül sokkal magasabb.
Igen gyakori köztük a hűtőtest lyukadás. Ez normál kombi hűtőknél és a csak normál teres szekrényeknél általában a normáltéri rejtett hűtőtestnél következik be. Nem javítható. A Nofrost hűtőtest lyukadás javítható, aranyáron. A másik jellemző probléma a kompresszor. 3-4 gyártó kompresszorait pakolják a készülékekbe, ráadásul márkán belül sem mindig ugyanazét. Így fordulhat elő, hogy Elektrolux kompresszor kerül pl. a Whirpool hűtőre, és Danfoss kompresszor az Elektrolux hűtőre! Ráadásul egy új, a mostanság használt R600a hűtőközegre használatos kompresszorok elég drágák.
Belép még a sorba az elektronika és szondái, amit ráadásul (hacsak nem egyértelmű, hogy tönkrement) sokkal nehezebb bedetektálni és javítani, cserélni mint a mechanikus hőfokszabályzókat.
(#) mjmj válasza raptor1974 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Kár, hogy a MIELE nem gyárt hűtőt....(ha jól tudom)
(#) imikee10 válasza mjmj hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
10 évvel ezelőtt biztos gyártott most már nem tudom.
Amúgy meg az indesiteket és hasonlókat meg lehet oldani azt a családot ami mágnes szeleppel váltogatja a hűtést.
Én ha most vennék új hűtőt akkor még mindig bosch/siemens.
(#) imikee10 válasza raptor1974 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Hali!
Nem kötekedés képen de amit itt leírtál abból mind a 2 eset lehet egyszerre.
Elmegy a gáz túlhevül a motor mert nem jön vissaz elég ami visszahűtené a kompresszort, felhevül az olaj és elmegy a kompresszió a motorból és már nem is szállít.
Az elpárologtató lukadás a valószínűbb és abból következő motor halál az én tippem.

Üdv Imi
(#) mjmj hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Úgy tudom, sose gyártott, hanem a LIEBHERR-től vette a kész gépeket, ami azért mégsem Miele, de azért jó ajánlólevél.
(#) imikee10 válasza mjmj hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Azt hogy milyen corporation vagy hasonló azt nem tudom, de biztos láttam már miele hűtőt vagyis fagyasztót pontosan
(#) mjmj válasza imikee10 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Gyárlátogatáson volt a Mielénél egy ismerősöm, tőle vannak az infók, természetesen Miele néven fut, de Liebherr.
Mint AEG ami Electrolux...Bauchnecht ami Whirpool.....
(#) imikee10 válasza mjmj hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Akkor mégsem lehet olyan rossz mert a Liebherr az egyik legjobb hűtő gyártó cég. Lekörözi vagy lekörözte régebben mindegyiket.
Whirlpool ami Bauknecht
(#) mjmj válasza imikee10 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Egyszer megtanulom a nevüket leírni helyesen.....
(#) raptor1974 válasza imikee10 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Szia imikee10.
Amit leírtál helytálló, viszont ha a hűtőközeg elszivárog, nem növeli meg a kompresszor hangját, sőt mivel mélyen vákuumban jár inkább lecsökken. Egy mechanikai probléma pl. rugótörés, vagy biztonsági szelep már igen erős zajokat okoznak. Ezt csak arra mondom, hogy a készülék eredetileg is zajos volt.
Ettől függetlenül lehet mindkét dolog, ezt viszont csak szerelő tudja megállapítani.
(#) mjmj válasza raptor1974 hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Köszönöm az átfogó válaszod.
R 600-nál a gázzal, vagy a motorral van baj, hogy olyan sok megy tönkre idő előtt?
(#) hmargith hozzászólása Szept 26, 2010 /
 
Sziasztok !

most vettem pár napja egy Gorenje 2 kompresszoros alúlfagyasztós hűtőszekrényt. helyszínen kipróbálva működött. hazahoztuk, pihentettük, bekapcsoltuk működött. kipuucoltam, helyre akartuk tenni, bekapcsoltuk és kigyulladt a felkiálltójeles piros lámpa. Működik, a hőfok szépen lemegy, de men akar az a piros lámpa kialudni. Még nem volt 2 kompresszoros hűtőm, nem igazán értem az összefüggést, melyik gomb miért ég. a zöld, ok, bekapcsoltuk, melette egy sárga, gyanítom a gyorsfagyasztó, melette a piros felkiálltójel és melette a hőmérsékletkijelző.
Segítség! mi mikor kell égjen ?
A tegnap még lenyultam a hátuljához és megpróbáltam azt a párologtatórészt kipucolni, picit mozgattam, hátha kivehető, amibe egy műanyagcsövön lefolyik önleolvasztáskor a víz. Itt mozgattam el valamit talán ?
Ha van egy kis tapasztalatotok, kérem segítsetek, mert ha nem muszály nem hívnék szerelőt, de szörnyen meg vagyok ijedve, mit csinálhattam. Előre is köszönöm a válaszotokat !
(#) mjmj válasza hmargith hozzászólására (») Szept 26, 2010 /
 
Szia!
Piros lámpa -10 -12 fok eléréséig világít, majd kialszik....jobb esetben.
Ha a szabályzó érzékelője kicsúszik a helyéről akkor esetleg égve maradhat. Mélyhűtő felső, vagy az alatta lévő hűtőrácsára van felfogatva alulról egy kicsi müa. lappal.
A csepptálca a normál tér motorján van, nem befolyásolja a fagyasztót
Következő: »»   24 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem