Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR- WIN 7 (x64 ) alatt
Lapozás: OK   1 / 3
(#) puli122 hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a Topi féle AVR Dopert. Megy is hibátlanul Xp alatt, használom egy ideje, nagyon jó.
Csakhogy most Win7 ( x64 ) -re váltottam, és itt sehogy sem tudom működésre bírni.
Föltettem a leírásban szereplő driver-t az működik is, az eszközkezelőben szépen látszik: COM Port 7
Feltettem az AVR Studio 4-et, majd csatlakozni próbáltam, de semmi eredmény. ( kiválasztom az stk500 COM7-et, vagy Auto-t ). Még csak a LED sem villan a programozón, pedig működik az biztos, és az usb kábel is jó.

Nincs már semmi ötletem, néztem a hasonló ( Linuxos ) topikban is, de ott sem találtam semmit.

Valaki használja már win7 alatt ezt a programozót? Ha igen hogyan ?

Köszi előre is.
(#) Petjaa válasza puli122 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Helló!

Próbáld meg, hogy az eszközkezelőbe a COM7-ről átállítod COM1-4 között valamelyikre. Ha valamelyik foglalt akkor azt meg átállítod másra.

Üdv Petjaa!

Szerk: valamint a vista_lowbulk drivert próbáld meg.
(#) mefi01 válasza puli122 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Hát ha sehogysem tudod működésre erőszakolni, akkor telepítsd fel a Virtual PC -t.
Ez egy Windows XP lesz futtatahtó alkalmazásként.
Ugyanúgy tudod használni mintha az lenne az alap operációs rendszered.
ráadásul ingyenes. Nekem sem megy WIN7 alatt a webcamom ezért raktam fel énis.
Üdv
(#) attila2010 hozzászólása Okt 7, 2010 /
 
Probald meg amikor beinditod a szamitogepet a setup -nal aktivalni (en igy voltam a prfinter portal,xp van nekem is),vagy ha nem akor meg a My computer -nel a windows aktaiba
(#) puli122 válasza Petjaa hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Szia.

Kipróbáltam, de sajnos nem vált be. Néztem az összes driverrel, de egyikkel sem akarja az igazságot.
(#) puli122 válasza mefi01 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Szia!

Pont ezt akarom elkerülni, de nem rossz ötlet egyébként. Fél óra szenvedés után nekem is szembe jutott, de még reménykedem hátha meg lehet oldani.
(#) Petjaa válasza puli122 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Amikor a Windows felhozta azt az ablakot, hogy ismeretlen gyártó... akkor arra azt válaszoltad, hogy mindenképp telepítem a drivert?
(#) puli122 válasza Petjaa hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Hát kiválasztottam, hogy kézzel telepítek drivert, betallóztam, és mikor megvolt, akkor valami tanúsítványt vagy mit hiányolt, de mondtam hogy mindenképp telepítse.
(#) Ricsi89 válasza attila2010 hozzászólására (») Okt 7, 2010 /
 
Nem fura, hogy ő Win7 x64-ről és virtuális soros portról beszél, te pedig Xp-ről és hardveres párhuzamos portról? Szerintem gondolkozz egy kicsit mielőtt valamit leírsz és a helyesírásodon is javíthatnál, mert az ilyen írást itt nem tolerálják.
(#) Petjaa válasza puli122 hozzászólására (») Okt 7, 2010 / 4
 
Egy külföldi fórumon olvastam ezt a megoldást lehet, hogy segít:

1: töröld a már feltett drivert, valamint húzd le a gépről a programozót
2: a mellékletben szereplő programot indítsd el adminisztrátori módban (jobb klikk és futtatás rendszergazdaként) majd mikor kérdi akkor nyomj egy "next" majd "yes" gombot.
3:válaszd ki a "Sign a System File" funkciót majd "next"
4: írd be a lowcdc.inf elérési útját aztán "ok"
5: ismételd meg 3as és 4es lépést azzal a kivétellel, hogy most a lowcdc.sys-t adod meg neki
6: válaszd az "Enable Test Mode" -ot
7: indítsd újra a gépet, majd csatlakoztasd a programozót amikor a Win mondja, hogy nem talált drivert akkor az eszközkezelőbe meghajtóprogram frissítése és kiválasztod a lowcdc.inf-et

A mellékletben szereplő driverrel próbáld ezt végig vinni! Remélhetőleg működni fog...
(#) puli122 válasza Petjaa hozzászólására (») Okt 8, 2010 1 /
 
Köszi holnap ki is próbálom. ( vagyis már ma )
(#) Unfi válasza puli122 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Sziasztok.
Nekem sem megy win7 alatt.
A Windows talált drivert, de telepítés folyamán probléma történt. Nagy sárga felkiálltójel az eszközkezelőben.
(#) Petjaa válasza Unfi hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Helló!

Milyen Win7-et használsz? Valamint a programozó cdc üzemmódban van?

Üdv Petjaa!
(#) puli122 válasza Petjaa hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Végigcsináltam amit írtál, történt is valami, de még mindig nem megy. ( lásd a csatolt képen )

Win 7 ( x64 ) Home Prem.-m van.
Igen CDC módban van.

hiba.gif
    
(#) Petjaa válasza puli122 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Helló!

Ez itt a baj! Amikor bejön a második ablak akkor ott a mégse gombra kattints és utánna jó lesz!

Üdv Petjaa!
(#) puli122 válasza Petjaa hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Akkor valóban tovább enged, de nem érem el a mikrovezérlőt. Mintha "kapcsolat nélküli" mód lenne. Semmi infot nem tudok kiolvasni vagy beírni.
( hiba2.gif )

Azt hiszem virtuális xp lesz ebből sajnos

hiba2.gif
    
(#) san398 válasza puli122 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Topi leírta a cikkében lévő videónál jelzi, hogy annál az ablaknál ahol azt írja ki, hogy "An STK500 with firmware version 2.14 has been detected..... a Mégse gombra kell kattintani!! A belső firmware-t nem tudja frissíteni az AVR Studio-ból!
(#) Petjaa válasza puli122 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
A programozó ezek szerint mostmár működik. A következő hibák lehetségesek még:

1: kizártad magad a chipből
2: nincs megfelelő tápellátása a programozandó ic-nek valamint nincs megfeleő fizikai kapcsolat (gondolok itt kontakthiba vagy felcserélt adatvezetékek)
3: a programozó beállításainál a "main" fül alatt nem a megfelelő chipet választottad ki valamint az isp frekvencia nem megfelelő

Próbáld ki esetleg 1 másik AVR-el.
(#) Unfi válasza puli122 hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Bocs a késői reagálásra.
CDC módban van a doper, de már a WIN7 eszközkezelőben is problémás, amíg ugyanez az eszköz XP alatt virtuális COM8-ként simán feltelepül
(#) Petjaa válasza Unfi hozzászólására (») Okt 8, 2010 /
 
Helló!

Ha végig csinálod amit #812246 ebben a hózzászólásomba írtam, akkor működnie kell Win7 alatt is!

Üdv Petjaa!
(#) Unfi válasza Petjaa hozzászólására (») Okt 9, 2010 /
 
Helló.
Köszi a segítséget, felismerte az eszközt.
(#) Reggie válasza dawe hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Sajat kodod is van az AVR-ben, vagy csak amit a kod gyartoja keszitett? RC oszcillatorrol megy az AVR?
(#) dawe hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Én 32 bites win7 alatt szeretnék virtuális COM portot AVR-CDC-vel (Bővebben: Link, ATtiny2313 verzió). Az a problémám hogy pár perc működés után szétesik a kapcsolat és nem tudok küldeni/fogadni. Aztán pár perc múlva megint működik. XP alatt semmi gond nincs vele, órákig működött hiba nélkül.
Nem tudtok erre is valami driver megoldást?
Köszi: Dávid
(#) dawe válasza Reggie hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Csak az eredeti kód. XP alatt hibátlanul működik, csak win7 alatt nem jó.
(#) Ricsi89 válasza dawe hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Na megint, hátha most megmarad.
Próbáld meg letörölni az illesztőprogramot és a win által felkínált illesztőprogramot feltenni. Nekem is sima win-es illesztőprogrammal megy. Le sem szedtem a honlapról az ott lévő illesztőprogramot.
(#) dawe válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Nálad talál hozzá drivert? Nálam se Windows Update-en, se saját gépen nem talál. A honlapról leszedett meg működik de a fent említett hibával...
(#) dawe hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
Azon gondolkodtam, hogy megcsinálom inkább HID-ként, mert ahhoz driver se kell és minden oprendszeren működik. Csinált már ilyet valaki?
(#) Ricsi89 válasza dawe hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Én úgy emlékszem, hogy talált a win drivert és azt tette fel.
(#) Kormen válasza Petjaa hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Sajnos ez a módszer csak akkor megy ha a windóz "próbaüzemben" van. Ilyenkor viszont minden "sz@rt" fel tud telepíteni. És telepít is. Ez nem a jó megoldás. Rendesen aláírt driver kellene.
(#) Fizzy hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Sziasztok!

(win7 64k)
Megvettem és megépítettem a Hestores AVR-Doper programozót, majd végrehajtottam a driver aláírást, így fel is települt a számítógépre, viszont az avr stúdióban amikor megpróbálom csatlakoztatni a programozót: kiválasztom az STK500 majd com4 (mert az eszközkezelőben oda írja) és rákattintok a connectre, gondolkodik pár másodpercet majd újra feldobja ezt a képernyőt.

Valakinek sikerült már megoldania a problémát?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem